PDA

Επιστροφή στο Forum : Altecnet Jetpack και Torrent



ki8aras
19-04-07, 21:31
Χρησιμοποιώ εδώ και καιρό το πακέτο Altecnet Jetpack στο 1Mbps και με τον παρεχόμενο εξοπλισμό(FritzBox).Εδώ και περίπου δύο μέρες χρησιμοποιώντας το BitComet 0.8 και ενώ παλιότερα σε αρχεία όπως ταινίες έπιανα γύρω στα 100KB/S η ταχύτητα έχει πέσει στα 40KB/S κατα μέσο όρο.Λέτε να παίζει κανένα traffic shaping;;;Εκτός αν γίνονται τίποτα εργασίες συντήρησης η τα torrent δεν είναι τα κατάλληλα;;

SVANGELIS
20-04-07, 15:07
Εγώ πάντως εδώ και ένα μήνα με την ίδια γραμμή(1mbps) και ίδιο εξοπλισμό αλλά με μtorrent πιάνω 100kb/s από private trackers όμως, οπότε κάνεις υπομονή μήπως και φτιάξουν τίποτα

golity
20-04-07, 23:48
Και εγώ τις τελευταίες μέρες έχω παρατηρήσει μεγάλη πτώση...

σε γραμμή 768 από direct downloads κατεβάζω με το μέγιστο σχεδόν ~80-82kb/s, άλλα όταν βάζω torrents, σέρνεται το σύμπαν, παίζει μεταξύ 10-30 και το web surfing είναι αδύνατο. Τι να πω... :hmm:

ki8aras
21-04-07, 14:18
Μιας και το επισήμανες και το Web surfing σέρνεται ταυτόχρονα με τα torrent.Ας ελπίσουμε πως θα ναι κάτι παροδικό

golity
21-04-07, 23:46
Να μη το ματιάσω, σήμερα επανήλθε... πιάνει σε torrents από 70-80, βέβαια το έχω ρυθμίσει πιο κάτω, για να μπορώ να σερφάρω άνετα :)

ki8aras
22-04-07, 14:32
Κάπως τα πράγματα σήμερα επανήλθαν με φυσιολογικές ταχύτητες για την σύνδεσή μου.Βέβαια άλλαξα πρόγραμμα (μTorrent) και μάλλον έχω καταλήξει στο συμπέρασμα ότι φταίει η έκδοση 0,86 του BitComet.Το ίδιο torrent κατεβαίνει πολύ πιο γρήγορα με το μTorrent την ίδια μέρα.Μακάρι να είναι αυτό και όχι κάποια πολιτική της Altecnet

@ ADSLgr.com All rights reserved.