PDA

Επιστροφή στο Forum : Νεα γραμμη η οποια ποτε δεν δουλεψε!



hmtykabatzas
23-02-16, 20:01
Καλησπερα,

εγινε αιτηση για νεα γραμμη double play στη Wind. Οταν ο οτε ηρθε να κανει τη συνδεση, μου ειπε οτι η διαθεσιμη γραμμη ειναι κακης ποιοτητας και οτι η γραμμη θα εχει προβληματα. Επικοινωνησα με τη wind και ζητησα να μην γινει συνδεση αν δεν βρεθει γραμμη που να μπορει να υποστηριξει double play. Μετά απο 2-3 επισκεψεις τεχνικων, η wind συνδεει τη γραμμη και φυσικα υπήρχε προβλημα. Το τηλεφωνο εχει περιστασιακα θορυβο και το ιντερνετ ανυπαρκτο (480 down/ 400 up οι ταχυτητες), μονιμες αποσυνδεσεις τα νουμερα φωναζουν. Με διαβεβαιωσαν οτι αφου υπαρχει προβλημα θα υπαρξει και πιστωση. Τους υπενθυμιζω οτι εφοσων ηταν γνωστο το προβλημα δεν ηθελα τη συνδεση . Μετα απο αλλες 2 επισκεψεις τεχνικών οι οποιοι συμφωνουσαν οτι η συνδεση ειναι αδυνατη, η wind μου αναφερει οτι το προβλημα δεν λυνεται γιατι δεν υπαρχει διαθεσιμη γραμμη, ως βλαβη δεν δηλωνεται και μπορω να κοψω τη συνδεση χωρις χρεωση. Τελικα στην προσπαθεια να κοψω τη συνδεση δικηγορος της wind μου ειπε οτι πρεπει να πληρωσω ολα οσα μου χρεωσαν (ενεργοποιηση γραμμης και 3 παγια douple play) δηλαδη περιπου στα 200 ευρώ. Ξαναεπικοινωνω και λεω οτι απο την πρωτη μερα εχει καταγραφει οτι δεν συμφωνουσα με την ενεργοποιηση γραμμης και οτι με διαβεβαιωσαν οτι δεν θα υπαρξει χρεωση και επιθυμω διακοπη καθως δεν μου προσφερονται οι υπηρεσιες που ζητησα. Τελικα μου εστειλαν ενα μηνυμα να μου που οτι οι χρεωσεις ειναι σωστες, τιποτε για τη διακοπη που ζητησα. Καμια ιδεα πως να το χειριστώ, γιατι ο χρονος τρεχει και η wind συνεχιζει να χρεώνει αέρα!

tsorbi
23-02-16, 20:41
1.Κακώς ο ΟΤΕ παρέδωσε Κακής Ποιότητας Νέα Γραμμή.
2.Κακώς η WIND παρέλαβε Κακής Ποιότητας Νέα Γραμμή.

hmtykabatzas
23-02-16, 21:22
Αυτο το ηξερα και ζητησα να μην γινει συνδεση.. Από εκει και περα καμια ιδεα? κατι που πρεπει να κανω για να μην με πιασουν αδιαβαστο?

sdikr
23-02-16, 21:25
Αυτο το ηξερα και ζητησα να μην γινει συνδεση.. Από εκει και περα καμια ιδεα? κατι που πρεπει να κανω για να μην με πιασουν αδιαβαστο?

Αν αυτά που λες ισχύουν, θόρυβος και ταχύτητα τότε αφού δεν καταλαβαίνουν ξεκινάς με μια καταγγελία στην ΕΕΤΤ, αν έχεις και κάποιο χαρτί απο τους τεχνικούς ότι υπάρχει πρόβλημα ακόμα καλύτερα.

hmtykabatzas
23-02-16, 22:12
3 χαρτια έχω και φυσικα οι βλαβες ειναι καταχωρημενες, η δικη τους δικαιολογια ειναι οτι ειχε γραψει ενας τεχνικοσ οτι μεγιστο ισως πιασει 1500down 600up και με βαση αυτο μου λενε οτι η συνδεση ειναι ενταξει απο ταχυτητα... οταν ομως προσπαθησαν να κανουν συγχρονισμο, ουτε που συγχρονισε...Μαλιστα τους πηρε 2 ωρες να τους πεισω οτι ανοιγοκλεισα το ρουτερ και εβγαλα το τηλεφωνο απο την μπριζα... Ευχαριστω δεν ηξερα αυτο με την ΕΕΤΤ θα το φτιαξω απο σημερα...

Στο σταθερο, στις 10 κλησεις η μια θα τυχει με θορυβο που βγαζοντας συσκευες κτλπ στρώνει. το internet φυσικα ανυπαρκτο αλλα ηταν και το βασικο που χρειαζεται στο σπιτι. Το προβλημα με τις γραμμες στην περιοχη ηταν γνωστο. Γι'αυτο ειπα, οταν βρεθει σωστη γραμμη ευχαριστως να γινει ενεργοποιηση...Τελικα ομως με υπευθυνο ατομο δεν εχω μιλησει..

@ ADSLgr.com All rights reserved.