PDA

Επιστροφή στο Forum : Cosmote Hybrid?



Panagiotis477
25-02-16, 15:05
Καλησπέρα!
Με πήραν σήμερα τηλέφωνο από το 13888 και μου προσέφεραν στα 24.90 internet 16-24mbps απεριόριστο, απεριόριστα σταθερά και μισή ώρα κινητά.
Επειδή είμαι 4 χιλιόμετρα από το ΑΚ, έπιανα μονίμως 3-4 mbps, οπότε άρχισα να τους αμφισβητώ.
Είπαμε πέντε κουβέντες και του λέω: «Πώς γίνεται; Είναι το hybrid;» Μου λέει «δεν το ανακοινώνουμε στις προσφορές, αλλά ναι».
Μου είπε η αλήθεια είναι πολλές φορές πριν για υβριδική γραμμή και για υβριδικό εξοπλισμό.
Ήμουν σε φάση «θα είμαι χαζός αν ρωτήσω, ή ας είμαστε σίγουροι και δεν πειράζει;».
Τι άποψη έχετε για όλο αυτό; Τι ξέρετε;

Στα 41 μου δίνουν και OTE TV με τα κινηματογραφικά.
Τώρα είμαι στη Nova με triple play και πληρώνω 35 με τα κινηματογραφικά.
Απλώς μου δίνουν 12 ώρες προς κινητά και είναι και 6€ φθηνότερο.
Όμως, με το ίντερνετ που έχω, δεν με νοιάζει να τα θυσιάσω.

mariossss
25-02-16, 18:00
Καλησπέρα!
Με πήραν σήμερα τηλέφωνο από το 13888 και μου προσέφεραν στα 24.90 internet 16-24mbps απεριόριστο, απεριόριστα σταθερά και μισή ώρα κινητά.
Επειδή είμαι 4 χιλιόμετρα από το ΑΚ, έπιανα μονίμως 3-4 mbps, οπότε άρχισα να τους αμφισβητώ.
Είπαμε πέντε κουβέντες και του λέω: «Πώς γίνεται; Είναι το hybrid;» Μου λέει «δεν το ανακοινώνουμε στις προσφορές, αλλά ναι».
Μου είπε η αλήθεια είναι πολλές φορές πριν για υβριδική γραμμή και για υβριδικό εξοπλισμό.
Ήμουν σε φάση «θα είμαι χαζός αν ρωτήσω, ή ας είμαστε σίγουροι και δεν πειράζει;».
Τι άποψη έχετε για όλο αυτό; Τι ξέρετε;

Στα 41 μου δίνουν και OTE TV με τα κινηματογραφικά.
Τώρα είμαι στη Nova με triple play και πληρώνω 35 με τα κινηματογραφικά.
Απλώς μου δίνουν 12 ώρες προς κινητά και είναι και 6€ φθηνότερο.
Όμως, με το ίντερνετ που έχω, δεν με νοιάζει να τα θυσιάσω.

Σε φουλαρε στο ψεμα. Το Hybrid δεν ειναι ακομα εμπορικα διαθεσιμο.

pankostas
25-02-16, 18:36
Το μόνο υβριδικό απ όσο ξέρω είναι ο αποκωδικοποιητής για το ΟΤΕ TV

orestian
10-03-16, 08:52
Προφανώς μπορείς να πάρεις ADSL από καμπίνα. Τονίζω ADSL.

Panagiotis477
14-03-16, 18:44
Συγγνώμη που δεν ενημέρωσα νωρίτερα.
Το τράβηξα μαζί τους, τους πήρα τηλέφωνο, μίλησα με μία υπεύθυνη, με πήραν πίσω τηλέφωνο και μου επιβεβαίωσαν ότι τα λόγια του πωλητή δεν ίσχυαν, μου ζήτησαν συγγνώμη, μου έκαναν μια καλή προσφορά στα 35€ full pack, 24 ίντερνετ, απεριόριστα σταθερά, 360 κινητά, δωρεάν εξοπλισμός με τον σκληρό δίσκο κι εγκατάσταση, αλλά με τσάντισαν και δεν το δέχτηκα.
Βέβαια, κακό στον εαυτό μου έκανα μετά που το σκέφτηκα, αλλά εκνευρίστηκα πολύ.

Τώρα γι' αυτό που είπες για ADSL από καμπίνα, γίνεται; Να πάρω τηλ να το διεκδικήσω;

marcus1
15-03-16, 06:13
Oι "στόχοι" των τηλεπωλητών είναι πολύ πιεστικοί και ακούς από αυτούς κυριολεκτικά ό,τι μπαρούφα μπορείς να φανταστείς. Παλιότερα το telemarketing του ΟΤΕ ήταν αξιοπρεπέστερο σ'αυτά (δεν πήγαιναν να σε εξαπατήσουν). Τώρα έγιναν "παραγωγικοί" και φλομώνουν στο ψέμα τους πελάτες. Προσωπικά μου έχουν υποσχεθεί ψευδώς "vdsl από καμπίνα στην περιοχή μου εντός του έτους" και "δεν πειράζει που είστε δεσμευμένος σε άλλη εταιρία θα το πληρώσει ο οτε" (!). Σαν τη HOL και τις κατά φαντασίαν "οπτικές ίνες" της έχουν καταντήσει....

ΥΓ: Με το "ote hybrid" κάποιοι έξυπνοι έκραζαν ότι είμαστε "γκρινιάρηδες νεοέλληνες" επειδή απαξιώναμε ένα.... speedtest demo χωρίς περιγραφή ούτε ανακοινωση υπηρεσιας, σε δύο κεντρικά καταστήματα. Πού είναι τώρα;

orestian
16-03-16, 19:32
Το adsl απο καμπινα πρεπει να ειναι διαθεσιμο στην περιοχη σου... Δεν το παιρνεις με παζαρια. Απλα αναφερεις πιο πανω συγκεκριμενα για 16-24mbps και υπεθεσα οτι ειναι για αυτο. Αν υπαρχει διαθεσιμη καμπινα στην περιοχη σου, διοτι το ακ ειναι στα 4 χλμ και συνεπως διαθεσιμοτητα vdsl, ισως να μπορεις να παρεις adsl απο καμπινα.

@ ADSLgr.com All rights reserved.