PDA

Επιστροφή στο Forum : ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΖΟΥΖΟΥΝΙ



Νικαετός
25-09-04, 16:01
Βρε παιδιά , μήπως ξέρει κανείς που είναι το ζουζούνι ? Εγώ έχω να ακούσω (δω) νέα της από πριν τις 17 /9 .

Είναι που είναι ελάχιστες οι γυναίκες στο φόρουμ , χρειαζόμαστε και λίγο (πολύ) "γυναικείο μυαλό"

opimis
25-09-04, 16:19
Είχε κάποια προβλήματα με την σύνδεση της και εκτός αυτού, δουλείες.

dantouan
25-09-04, 16:20
Χμμμμμ...........οντως εξαφανιστηκε..... :(

Μπορει να παντρευτηκε κιολας... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

psyxakias
25-09-04, 16:26
Μήπως αυτό είναι συναγερμός ότι γίναμε κουραστικοί και μας παράτησε; :fez

dantouan
25-09-04, 16:52
Μπα μαλλον βρηκε την αληθινη αγαπη...... :guitar

kubiak
25-09-04, 18:28
καλά να είναι (πρώτα απ'όλα), και όσο το δυνατόν πιο χαρούμενη και ευτυχισμένη...
( λέτε να έιμαστε/καταντήσαμε και κατιτίς βαρετοί; )

: ))

ΥΓ: (για όσους δεν κατάλαβαν) το τελευταίο ήταν αστείο...

Νικαετός
25-09-04, 20:37
Όπου και αν είναι , εύχομαι να περνάει καλά και να είναι ευτυχισμένη.



Μπα μαλλον βρηκε την αληθινη αγαπη......


Αυτό θα είναι το καλύτερο. :D :D

sdikr
25-09-04, 20:44
Μάλλον στα τρεχάματα με την σχολή θα είναι,

aesir
26-09-04, 03:21
Μάλλον η μαντάμ Zouzou ετοιμάζεται για comeback με ανανεωμένες αστρολογικές προβλέπεις και συνταγές αλά Βέφα που την συμπαθεί ιδιαιτέρως...
(λες να βάλει και 090 chatline?) :mrgreen:

kubiak
26-09-04, 03:37
Μάλλον η μαντάμ Zouzou ετοιμάζεται για comeback με ανανεωμένες αστρολογικές προβλέπεις και συνταγές αλά Βέφα που την συμπαθεί ιδιαιτέρως...
(λες να βάλει και 090 chatline?) :mrgreen:

λες να είναι αυτή η διαφήμιση που έβλεπα προχτές σε ένα κανάλι για αστρολογικές προβλέψεις, ταρό κλπ:
"The NIGGET" 9011-xx-xx-xx

: ))))

zouzouni
26-09-04, 06:48
Σας έλειψα? :oops: :D

Αμάν πια μ'αυτό τον ΟΤΕ!
Όλη την εβδομάδα σχεδόν αδύνατο να μπω στο forum είτε γιατί το dslam αποσυγχρονιζόταν για ώρες ολόκληρες (κοινώς δεν είχα adsl!) είτε γιατί οι σελίδες δεν έλεγαν ν'ανοίξουν ("αφεντικόοο ? κάτι πρέπει να κάνεις!" :wink: )
Συν διάφορα τρεχάματα.. :(

Για τα λοιπά σχόλια...θα επιστρέψω αφού πιω καφφέ κι ανοίξουν τα ματάκια μου! :oops:

Νικαετός
26-09-04, 11:42
Όλη την εβδομάδα σχεδόν αδύνατο να μπω στο forum είτε γιατί το dslam αποσυγχρονιζόταν για ώρες ολόκληρες (κοινώς δεν είχα adsl!) είτε γιατί οι σελίδες δεν έλεγαν ν'ανοίξουν ("αφεντικόοο ? κάτι πρέπει να κάνεις!" )
Συν διάφορα τρεχάματα..


Ζουζούνι , ρίξε μια ματιά : (δεν ανοίγει το thread να βάλω link :evil: )
Στις γνώμες , το thread του ψυχάκια, site slow/ για λίγο :shock: :shock:

zouzouni
26-09-04, 14:50
NIKOSEAGLE Με τον ψυχάκια τα είπαμε το πρωί μέσω msn κι για το θέμα των σελίδων (ακόμη κι τώρα υπάρχει πρόβλημα για να ανοίξουν σωστά!).

Όσο για τα σχόλια στο http://www.adslgr.com/forum/thread8851-143901.html#143901


Βρε καλώς την !!! :guitar :guitar :mrgreen: :mrgreen:

Έστω και με τον εγκέλαδο ! Αυτό θα πει "εντυπωσιακή" είσοδος. :twisted:

:oops: :oops: Ε, ως γυναίκα κι εγώ......να μην κάνω μια εντυπωσιακή εμφάνιση? :lol: :lol:


Ούτε... Darth Zouzounious να ήσουν.

Επέστρεψες κι έγινε σεισμός. :D

:oops: Κακέ! :evil: :P

Για την ακρίβεια...έγινε σεισμός κι επέστρεψα...πώς λέμε "ποιός φούρνος γκρεμίστηκε?" κάπως έτσι! :lol: :lol:

aesir
26-09-04, 15:03
Ως γυναίκα έπρεπε να επιστρέψεις φέρνοντας και τις φίλες σου μαζί... :P

shadowmoon
26-09-04, 15:24
Μήπως αυτό είναι συναγερμός ότι γίναμε κουραστικοί και μας παράτησε; :fez

Τον ιδιο προβληματισμο ειχαν και οι νανοι οταν χανανε την χιονατη τους , στο γνωστο παραμυθι.

zouzouni
11-10-04, 14:18
Από την περασμένη Δευτέρα κι μέχρι σήμερα.......είμαι μια ατυχής κάτοχος adsl που δεν έχει adsl λόγω βλάβης του κέντρου του ΟΤΕ δεν έχει adsl! :cry:
Αυτή την στιγμή έχω μπει από την σύνδεση ενός φίλου ο οποίος είχε όλη την εβδομάδα παρόμοια προβλήματα, αλλά σήμερα, η σύνδεσή του λειτουργεί κανονικά, κι εγώ είμαι ακόμη στην αναμονή όχι μόνο του πότε θα αποκατασταθεί η βλάβη, αλλά πρωτίστως κάποιας ενημέρωσης από τον ΟΤΕ, παρά τα επανειλημμένα κι καθημερινά τηλεφωνήματά μου σχετικά μ'αυτό το πρόβλημα στις διάφορες υπηρεσιες του ΟΤΕ (121, 134, Υπηρεσία ADSL, κ.λ.π.)
Τα όσα έχω ακούσει όλες αυτές τις μέρες, θα σας τα γράψω όταν τα νεύρα μου έχουν ηρεμήσει (μάλλον όταν αποκατασταθεί η βλάβη δηλαδή) - γιατί δεν ξέρω αν θα πρέπει να κλαίμε ή να γελάμε! :evil:
Αναρωτιέμαι αν κάποιος άλλος χρήστης από την περιοχή Κηφισιάς-Μαρουσιού έχει παρόμοια προβλήματα αυτό το διάστημα (στην δική μου περίπτωση από την αρχή της έναρξης των Ολυμπιακών Αγώνων, κάθε 24ώρο υπήρχε πρόβλημα συγχονισμού με το dslam 2-5 ώρες! Μια καθημερινή κατάσταση, που το αποκορύφωμά της ξεκίνησε την περασμένη Δευτέρα!)
Στο μεταξύ.........αρνούμαι πεισματικά να χρησιμοποιήσω ΕΠΑΚ για να συνδεθώ κι να μπω με dial-up! :evil:
Kαλά να περνάτε όλοι.......κι μην γκρινιάζετε τόσο για τις χαμηλές ταχύτητες, γιατί είναι λιγότερο κακό από ότι να πληρώνεις για adsl κι adsl να μην έχεις! :evil:
(Φυσικά κι έχω ενημερώσει το 134, για το θέμα του παγίου καθώς πέρασαν 48 ώρες μέσα στις οποίες δεν αποκαταστάθηκε η βλάβη! Αλλά καλού-κακού, θα το ξανα-ελέγξω όταν πια αποκατασταθεί η βλάβη γιατί με τα όσα έχω ακούσει όλες αυτές τις ημέρες.....αρχίζω να πιστεύω ότι δεν μιλάμε την ίδια Ελληνική γλώσσα!)

aesir
11-10-04, 14:27
Εμ, δεν το προέβλεψε η μαντάμ Ζουζού... άντε και θα νόμιζε κανείς οτι σε έχει απαγάγει (ή κλέψει :mrgreen: ) κανένας Αλβανός στην Κηφισία...

Σοβαρά τώρα, εγώ το έχω πει, κάνουν αλχημείες για να δώσουν χιλιάδες συνδέσεις μέχρι το τέλος του χρόνου και προβλέπω μεγάλο μπάχαλο ιδιαίτερα στις ταχύτητες... Αλλά από να πληρώνεις μαλιοκέφαλα ISDN, καλύτερα ADSL και ας σέρνεται (αν και στην περίπτωση σου θέλουν ξύλο στον ΟΤΕ που κάθονται και τα ξυνουν).

dantouan
11-10-04, 14:37
Εμ, δεν το προέβλεψε η μαντάμ Ζουζού... άντε και θα νόμιζε κανείς οτι σε έχει απαγάγει (ή κλέψει ) κανένας Αλβανός στην Κηφισία...


Χαχαχαχαχαχαχαχ.............. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

sdikr
11-10-04, 21:01
Φυσικά κι έχω ενημερώσει το 134, για το θέμα του παγίου καθώς πέρασαν 48 ώρες μέσα στις οποίες δεν αποκαταστάθηκε η βλάβη! Αλλά καλού-κακού, θα το ξανα-ελέγξω όταν πια αποκατασταθεί η βλάβη γιατί με τα όσα έχω ακούσει όλες αυτές τις ημέρες.....αρχίζω να πιστεύω ότι δεν μιλάμε την ίδια Ελληνική γλώσσα!)

με φαξ το έστειλές;
Γιατί αν δεν το έστειλες θα σου λένε μα δεν έχουμε καταχωρημένη την βλάβη

zouzouni
12-10-04, 09:58
Eδώ κι μια ώρα επιτέλους διορθώθηκε η βλάβη!
Μη με ρωτήσετε τι ακριβώς συνέβει, γιατί από τον ΟΤΕ που πήραν τηλέφωνο πρωινιάτικα να με ρωτήσουν αν όντως έχει διορθωθεί το πρόβλημα, το μόνο που μου είπε η ευγενέστατη κατά τα άλλα υπάλληλος ήταν ότι "δεν μπορούσατε να πάρετε ΙP address" κι τίποτε άλλο.
Δύο περίεργα επίσης συμβαίνουν από την στιγμή της βλάβης....το πρώτο το ανέφερα χθες, ότι δηλαδή από εκεί που δεν υπήρχε διαθεσιμότητα (ούτε σε pstn ούτε σε isdn) για το συγκεκριμμένο τηλεφωνικό αριθμό, μετά την βλάβη..υπάρχει διαθεσιμότητα (και για τους 2 τύπους γραμμής)......το δεύτερο είναι ότι κοιτάζοντας τα διάφορα διαγνωστικά κι λοιπά στοιχεία του modem, ο θόρυβος της γραμμής, τόσο στο download όσο κι στο upload, έχει μειωθεί σημαντικά! :shock:
Χμμμμμμμμ..........ήθελα να'ξερα τι κάνανε από τον ΟΤΕ! :evil:
Το απόγευμα θα σας γράψω τα απίστευτα που άκουσα......έτσι για να γελάμε με τα χάλια γύρω μας.

Για τα λοιπά σχόλια των κυρίων συναδέλφων mods.......μην ξανακούσω γκρίνια ότι δεν έφερα φίλες μου στο forum! Εδώ δεν λέτε καλή κουβέντα σε μένα :cry: :oops: :mrgreen: γκρινιάζετε κι από πάνω!
:P

ibok
12-10-04, 10:05
zouzouni Εγραψες :Το απόγευμα θα σας γράψω τα απίστευτα που άκουσα......έτσι για να γελάμε με τα χάλια γύρω μας.
Nα εισαι ΑΠΟΛΥΤΑ ΣΙΓΟΥΡΗ πως ολοι μας αναμένουμε να διαβάσουμε τα παλαβά που άκουσες.
Να'σαι καλά!!!
ibok :D

Papous
12-10-04, 10:37
Και εγώ περιμένω εναγωνίως το νέο επεισόδιο του “ΟΤΕ chronicles”.
Ταυτοχρόνως δηλώνω ότι απογοητεύτηκα εντόνως από την απόφαση του zouzounator και περισσότερο από τους mods που την εξώθησαν σε μια τέτοια απόφαση.:evil:
Εκλιπαρώ για αναθεώρηση έστω με τη μορφή demo εγγραφής των ζουζουνοφιλενάδων στο forum. :mrgreen:

aesir
12-10-04, 10:51
Εντός 1-2 ημερών θα σας πω και εγώ ιστοριούλα... περιμένω εξακρίβωση της...

Νικαετός
12-10-04, 10:55
Ζουζούνι (ακα madam zouzou :mrgreen: :mrgreen: ) καλώς όρισες πίσω . (Αυτή τη φορά χωρίς σεισμό :twisted: :twisted: )

Εύχομαι η βλάβη του "πολυαγαπημένου" μας πΟΤΕ να είναι η τελευταία !

zouzouni
12-10-04, 22:13
Επανέρχομαι για να σας εξιστορίσω τα αφάνταστα που άκουσα από τους διάφορους υπαλλήλους του ΟΤΕ απο την περασμένη Δευτέρα που ξύπνησα το πρωί κι βρήκα ότι adsl σύνδεση.....kaputt Herr Direktor! :evil:

Αρχικά περίμενα κάποιες ώρες μιας κι πλέον είχε γίνει καθημερινή ρουτίνα, για 2-5 ώρες κάθε 24ωρο να αποσυγχρονίζεται, κι να βγάζει ATM loopback test - FAIL !
Αυτό άρχισε να συμβαίνει με την έναρξη των Ολυμπιακών Αγώνων, κι συνέβαινε σε διάφορες περιόδους του 24ωρου, πότε πρωί, πότε μεσημέρι, πότε απόγευμα, πότε βράδυ, πότε χαράματα, κοινώς όποτε του κατέβαινε.

Αφού είδα ότι πλέον έχουν περάσει οι συνηθισμένες! 5 ώρες (που κατάντησα ε? να θεωρώ συνηθισμένο το να μην έχω adsl για μέχρι 5 ώρες το 24ωρο λόγω της εκπληκτικής υποδομής του ΟΤΕ! :evil: ), τηλεφώνησα στο 121, όπου ανέφερα λεπτομερώς το πρόβλημα, καθώς κι ότι για πολλοστή φορά τηλεφωνούσα για να δηλώσω την συγκεκριμμένη βλάβη για την adsl.

Η κοπέλλα που μου απάντησε, ήταν ευγενέστατη, κι μετά από δική μου ερώτηση μου έδωσε το 210-7213299, όπου μου συνέστησε να τους τηλεφωνήσω το επόμενο πρωί για να μιλήσω με κάποιον τεχνικό ώστε να έχω καλύτερη ενημέρωση κι ταχύτερη επιδιόρθωση της βλάβης.
Η ίδια μου τόνισε ότι έπρεπε να τηλεφωνήσω μεταξύ 9 το πρωί ως 2 το μεσημέρι γιατί μετά τις 2 δεν απαντούν στο συγκεκριμμένο τηλέφωνο! :shock:
Ευτυχώς που ήμουν σχετικά ενήμερη από τα όσα διαβάζω εδώ μέσα, κι δεν μου φάνηκε τόσο περίεργο! :evil:

Η Τρίτη (2η μέρα της βλάβης) ήταν μια καλή υπενθύμιση
πρώτον πόσο μαζοχιστής μπορεί να καταντήσει ένας χρήστης adsl που την χρειάζεται για τη δουλειά του κι αντιμετωπίζει ένα πρόβλημα,
κι δεύτερον πόσο πολύ σιχαίνομαι τις ωχαδερφίστικες, συντεχνιακοτεμπελικές αντι-επαγγελματικές συμπεριφορές των διαφόρων βολεμένων στους διάφορους οργανισμούς κι υπηρεσίες,
καθώς από τις 9 το πρωί μέχρι τις 2 το μεσημέρι τηλεφωνούσα συνεχώς στο προαναφερθέν τηλέφωνο (ευτυχώς που υπάρχει το redial γιατί θα είχα πάθει repetitive stress syndrome στα δάχτυλα από την πληκτρολόγιση!) το οποίο ΚΑΝΕΙΣ ΜΑ ΚΑΝΕΙΣ δεν απαντούσε, παρότι καλούσα μέχρι σημείου να διακόπτεται αυτομάτως η κλήση λόγω παρατεταμμένου χρόνου μη απάντησης!

Γύρω στις 11:30, αφού βλέπω ότι στου ΟΤΕ τα τηλέφωνα όσο θές παίρνε αλλά απάντηση δεν έχει, ξανατηλεφωνώ στο 121, αναφέρω τα της βλάβης, αναφέρω τα του τηλεφώνου, κι η κοπέλλα μου δίνει ένα νέο τηλέφωνο, το 210-8211928 όπου ελπίζουμε κι οι 2 ότι ίσως βρεθεί από εκεί λύση.
Στο νέο μου τηλεφώνημα στο 121, εκφράζω κι την δυσαρέσκειά μου για το ότι ήδη πάει να κλείσει 24ωρο από την δήλωση της βλάβης κι δεν έχει υπάρξει ΚΑΜΜΙΑ απολύτως ενημέρωση από κάποιον του ΟΤΕ σχετικά μ'αυτό.

Συνεχίζω από το ένα τηλέφωνο να καλώ το 210-7214299 κι αρχίζω από την άλλη γραμμή να καλώ το 210-8211928.
Κι στα 2 τηλέφωνα το ίδιο αποτέλεσμα! :evil:

Έχω αρχίσει πλέον κι εκνευρίζομαι αρκετά, αλλά ελπίζω ότι την Τετάρτη ίσως να υπάρξει είτε κάποια ενημέρωση είτε αποκατάσταση της βλάβης.

Ξημερώνει η Τετάρτη, η βλάβη εξακολουθεί κι υπάρχει, στήνομαι για άλλη μια φορά στα τηλέφωνα να προσπαθώ με τα γνωστά αποτελέσματα, ΞΑΝΑεπικοινωνώ με το 121 όπου φανερά εκνευρισμένη εξιστορώ για άλλη μια φορά την όλη κατάσταση, κι η κοπέλλα αυτή τη φορά με ενημερώνει ότι θα στείλει τα στοιχεία αυτά με fax στο σχετικό τμήμα δηλώνοντας ότι είναι υπερεπείγον, κι αρχίζω πλέον να αναρωτιέμαι σοβαρά, αν αξίζει να πάω στο τοπικό υποκατάστημα του ΟΤΕ κι να αρχίσω εκεί τα παράπονα!

Κατορθώνω τελικά να βρω χάρη σε ένα φίλο (υπενθυμίζω ότι όλο αυτό το διάστημα έχω μουλαρώσει κι αρνούμαι πεισματικά να συνδεθώ με dial-up κι να πληρώσω ΕΠΑΚ!) να βρω το τηλέφωνο των Υπηρεσιών ADSL του ΟΤΕ, δηλαδή το 210-8253499, όπου κι καλώ ελπίζοντας ακόμη να βρω κάποια άκρη.

Έχει φτάσει πλέον μεσημέρι Τετάρτης, κι η ευγενέστατη κυρία με την οποία μιλώ στο 210-8253499 με ενημερώνει (αφού τις έχω εξιστορήσει ΟΛΑ τα καθέκαστα) τα ακόλουθα ενδιαφέροντα (τα σχόλια δικά σας :wink: :twisted: )
- υπάρχει βλάβη στο κέντρο της περιοχής
- είναι δηλωμένες 300 βλάβες στην περιοχή Μαρουσιού-Κηφισιάς
- έχουν ταυτόχρονα με τις 300 βλάβες....3000 ! αιτήσεις ενεργοποίησης
- κοιτάνε κι επιδιορθώνουν τις βλάβες 3 ως 5 εργάσιμες ημέρες μετά την δήλωσή τους
- ο ελάχιστος χρόνος επιδιόρθωσης βλαβών είναι 3 ως 5 εργάσιμες ημέρες μετά την δήλωσή τους (εφ'όσον αυτές δεν έχουν επιδιορθωθεί μέσα σε 48 ώρες από την στιγμή που δηλώθηκαν, δηλαδή στις "σοβαρές" βλάβες)
- την Τετάρτη εξέταζαν βλάβες που είχαν δηλωθεί το Σάββατος 2 Οκτωβρίου, κι ότι καθώς εγώ είχα δηλώσει την βλάβη την Δευτέρα 4 Οκτωβρίου, κατά πάσα πιθανότητα (αυτό το άφησε να εννοηθεί ως ευκόλως εννοούμενο!) μιας κι τηρείται σειρά προτεραιότητας δεν θα εξέταζαν το θέμα της δικής μου βλάβης την Τετάρτη
- τα κατά τόπους τμήματα των τεχνικών του ΟΤΕ δεν έχουν ΚΑΜΜΙΑ σχέση με την τεχνική υποστήριξη ή διόρθωση των βλαβών, αλλά αυτό γίνεται από ένα συγκεκριμμένο κεντρικό τμήμα

Αφού άκουσα τα προηγούμενα, έχοντας πλέον εκνευριστεί, την ρώτησα σχετικά με το θέμα της αναίρεσης του παγίου για το διάστημα της βλάβης, καθώς είχε ξεπεραστεί το 48ωρο!
Σ'αυτό μου απάντησε καταφατικά, ότι έπρεπε να επικοινωνήσω με το 134, να τους πω τι έχει συμβεί κι να καταγράψουν την ημερομηνία που πρωτοδήλωσα την βλάβη, ώστε να μην χρεωθώ το πάγιο για το αντίστοιχο χρονικό διάστημα στο οποίο η βλάβη δεν είχε αποκατασταθεί.

Επειδή πλέον είχα μπαϊλντίσει, απλά έκλεισα το τηλέφωνο κι προσπάθησα να ασχοληθώ με ό,τι άλλο εκτός αυτού του προβλήματος.

Πέμπτη πρωί, χτυπάει το τηλέφωνο, κι με την τσίμπλα στο μάτι εγώ ακόμη συνειδητοποιώ ότι στην άλλη άκρη της γραμμής είναι τεχνικός του ΟΤΕ ο οποίος τηλεφωνεί για να με ρωτήσει αν εξακολουθεί να υπάρχει το πρόβλημα.
Για πολλοστή φορά του λέω τι έχει ακριβώς συμβεί, κι του αναφέρω ότι όση ώρα μιλάω μαζί του έχω τρέξει πάλι το διαγνωστικό του modem, κι πάλι μου βγάζει το ίδιο error δηλαδή ATM loopback test FAIL.

Κι εδώ αρχίζουν τα άλλα κουφά!

Ο τεχνικός να προσπαθεί να μου πει ότι είναι πρόβλημα ISP! ότι δεν υπάρχει πρόβλημα από μέρους του ΟΤΕ, κι ότι είναι αποκλειστικά πρόβλημα του ISP!

Oπότε κι εγώ του λέω ότι από την αρχή της βλάβης έχω επικοινωνήσει με τον ISP κι ότι από μέρους τους δεν υπάρχει βλάβη, ότι το πρόβλημα άρα είναι από την πλευρά του ΟΤΕ, ότι το πρόβλημα αυτό έχει συμβεί επανειλλημένως το τελευταίο διάστημα με το ίδιο error κι ότι κάθε φορά το πρόβλημα ήταν στον ΟΤΕ (κοινώς αγνόησε ΠΛΗΡΩΣ τα όσα του είπα στην αρχή) κι ότι από το Γραφείο Υπηρεσειών ADSL, την προηγούμενη μέρα με ενημέρωσαν ότι υπάρχει πρόβλημα στο κέντρο της περιοχής μου κι ότι είναι δηλωμένες 300 βλάβες!

Κι γυρνάει κι μου απαντάει :
"Αυτό αποκλείεται να ισχύει για το κέντρο που λέτε.....300 βλάβες δεν έχουμε δηλωμένες σε όλη την Ελλάδα! πόσο μάλλον σε ένα κέντρο!"

Για να μην πολυλογώ......εδέησε τελικά να δεχτεί ότι το πρόβλημα δεν είναι από τον ISP, μου είπε ότι θα το κοιτάξουν κι ότι θα επικοινωνούσαν μαζί μου μέσα στην διάρκεια της ημέρας για να με ενημερώσουν σχετικά.

Όσο επικοινώνησε & ενημέρωσε εσάς, άλλο τόσο επικοινώνησε κι ενημέρωσε εμένα :evil: ! (Λάθος δικό μου βέβαια που μέσα στην νύστα μου, δεν του ζήτησα το όνομα κι το τηλέφωνο του γραφείου για να τον ταράξω εγώ μετά! :oops: )

Στήθηκα δίπλα στο τηλέφωνο όλη την Πέμπτη...αλλά μάταια!

Την Παρασκευή το πρωί-πρωί ξαναπαίρνω στο Γραφείο Υπηρεσιών ADSL κι εξιστορώ ΟΛΑ τα συμβάντα κι ειδικά της προηγούμενης ημέρας!
Οι άνθρωποι εκεί ήταν εξυπηρετικότατοι οφείλω να ομολογήσω, κι μάλιστα επικοινώνησαν μαζί μου σε χρόνο dt για να με ενημερώσουν ότι όντως υπάρχει πρόβλημα στο κέντρο της περιοχής μου κι ότι θα προσπαθούσαν μέσα στο διάστημα της Παρασκευής να διορθωθεί.

Τους ξαναρώτησα για το θέμα του παγίου, κι πάλι με παρέπεμψαν στο 134 αφού με διαβεβαιώσαν ότι αυτό γίνεται.

Τηλεφωνώ στο 134....(έχω αρχίσει κι συγχίζομαι κι μόνο που τα θυμάμαι! :evil: ) όπου χρειάστηκε να κάνω 3 τηλεφωνήματα για να δεχτούν ότι δικαιούμαι να γίνει η παραγραφή των τελών του παγίου της adsl για το χρονικό διάστημα της βλάβης, καθώς είχε παρέλθει το 48ωρο! (Αύριο θα τους πάρω πάλι τηλέφωνο να βεβαιωθώ ότι πράγματι το έχουν καταγράψει!)

Περνάει Παρασκευή, Σάββατο κι Κυριακή χωρίς adsl!

Δευτέρα πρωί, κι ενώ έχει ήδη συμπληρωθεί 1 εβδομάδα που υπάρχει το πρόβλημα επικοινωνώ πάλι με το 121, λέω για τελευταία φορά όλα τα συμβάντα, κι η κοπέλλα με ενημερώνει ότι θα το προωθήσει ΠΑΛΙ ως ΥΠΕΡ-ΕΠΕΙΓΟΝ, κι να περιμένω ενημέρωσή τους!
Μεταξύ των άλλων, πληροφορούμαι το εξής καταπληκτικό από την κοπέλλα
- στο 121 ΔΕΝ κρατούν αρχείο βλαβών adsl! παρά ΜΟΝΟ αρχείο βλαβών της τηλεφωνικής γραμμής!
Η κοπέλλα στο σύστημά τους δεν έβλεπε να έχει δηλωθεί ΚΑΜΜΙΑ βλάβη στην υπηρεσία adsl στις 4 Οκτωβρίου ή οποιαδήποτε άλλη ημερομηνία που είχα δηλώσει βλάβη !!! :shock:
Επειδή δεν πίστευα τ'αυτιά μου την ρώτησα 2 φορές, κι τις 2 φορές μου είπε τα ίδια!

Μου είπε να περιμένω ενημέρωση από τους τεχνικούς, κι εγώ την ενημέρωσα ότι θα περιμένω, αλλά επειδή η υπομονή μου είχε εξαντληθεί κι ειδικά λόγω της αγένειας για το θέμα της μη ενημέρωσης, ότι αν δεν διορθωνόταν η βλάβη σύντομα, θα κατέφευγα στο τοπικό υποκατάστημα του ΟΤΕ όπου θα δημιουργούσα πλέον σοβαρό ζήτημα.

Ενημέρωση όσο κι αν περίμενα......δεν υπήρξε καμμία!

Σήμερα το πρωί στις 9:30 χτύπησε το τηλέφωνο, ήταν από τον ΟΤΕ, κι καλούσαν για να με ρωτήσουν αν πράγματι είχε αποκατασταθεί η βλάβη κι αν είχα κανονικά σύνδεση.

Με το που είδα το πορτοκαλί λαμπάκι του Zyxel αναμένο φτερούγισε η καρδιά μου! κι από την χαρά μου ούτε κάν σκέφτηκα να ρωτήσω την υπάλληλο από ποιό τμήμα ήταν (αν κι η φωνή της μου θύμισε την υπάλληλο του Γραφείου Υπηρεσιών ADSL με την οποία είχα μιλήσει την Παρασκευή κι η οποία ήταν αυτή που βοήθησε περισσότερο ίσως όλων).

Η υπάλληλος περίμενε στο ακουστικό όπως την παρακάλεσα να τρέξω τα διαγνωστικά του Zyxel, να βεβαιωθώ ότι όντως όλα ήταν καλά, κι με ενημέρωσε ότι το πρόβλημα ήταν ότι δεν μπορούσα να πάρω IP ! (ανάθεμα κι αν κατάλαβα τι ακριβώς εννοούσε! :roll: :oops: )

Το θέμα είναι ότι από εκείνη την ώρα έχω ξανά adsl, κι από τα διαγνωστικά είδα ότι το downstream & upstream noise έχουν μειωθεί σημαντικά σε σχέση με τις μετρήσεις που έβλεπα (κι ήταν σταθερά η ίδια) από την αρχή που είχα adsl μέχρι την βλάβη.

Κι απ'ότι έχω συμπεράνει, η βλάβη που είχα αντιμετωπίσθηκε πράγματι μέσα στο χρονοδιάγραμμα των 3-5 εργάσιμων ημερών όπως με είχε ενημερώσει η πρώτη υπάλληλος στο Γραφείο Υπηρεσιών ADSL την περασμένη Τετάρτη.

Κοινώς.......υπομονή να'χουμε......αλλά κι κανας βούρδουλας ίσως να βοηθούσε λίγο τα πράγματα!

nnn
12-10-04, 22:49
Υπομονή να έχουμε να πληρώνουμε.
Τι να πεις. :evil:

Papous
12-10-04, 22:59
:evil: :evil: :evil:
Τα χάλια μας...

ibok
14-10-04, 13:26
αλλά κι κανας βούρδουλας ίσως να βοηθούσε λίγο τα πράγματα! ΟΧΙ zouzouni OXI βούρδουλας!!
Εχεις ακούσει για την γάτα με τις 9 ουρές;;; Τέτοια θέλουν μερικοί!
Αν μπορούσαμε να συγκεντρώσουμε όλα τα περίεργα που μας εχουν συμβεί απο ενάρξεως adsl στην Ελλάδα και τα κάναμε βιβλίο ΘΑ ΓΕΛΑΓΕ ο κάθε πικραμένος!!!

KyR-X
14-10-04, 13:53
Δύο περίεργα επίσης συμβαίνουν από την στιγμή της βλάβης....το πρώτο το ανέφερα χθες, ότι δηλαδή από εκεί που δεν υπήρχε διαθεσιμότητα (ούτε σε pstn ούτε σε isdn) για το συγκεκριμμένο τηλεφωνικό αριθμό, μετά την βλάβη..υπάρχει διαθεσιμότητα (και για τους 2 τύπους γραμμής)......το δεύτερο είναι ότι κοιτάζοντας τα διάφορα διαγνωστικά κι λοιπά στοιχεία του modem, ο θόρυβος της γραμμής, τόσο στο download όσο κι στο upload, έχει μειωθεί σημαντικά! :shock:
Χμμμμμμμμ..........ήθελα να'ξερα τι κάνανε από τον ΟΤΕ! :evil:

Το γυναικείο μυαλό που λέγατε...


ηλεφωνώ στο 134....(έχω αρχίσει κι συγχίζομαι κι μόνο που τα θυμάμαι! Evil or Very Mad ) όπου χρειάστηκε να κάνω 3 τηλεφωνήματα για να δεχτούν ότι δικαιούμαι να γίνει η παραγραφή των τελών του παγίου της adsl για το χρονικό διάστημα της βλάβης, καθώς είχε παρέλθει το 48ωρο! (Αύριο θα τους πάρω πάλι τηλέφωνο να βεβαιωθώ ότι πράγματι το έχουν καταγράψει!)

Ωστέ γι αυτό δεν παραδέχωνται βλάβες αμέσως τα πουλάκια μου...!!!!

ΤΙ ΤΟΥΣ ΚΟΙΤΑΤΕ ΡΕ?!!! ΒΑΡΑΤΕ ΤΟΥΣ!!! :evil:

zouzouni
14-10-04, 15:09
Σας έχω κι νεώτερα για να γελάσετε ακόμη περισσότερο.... :twisted:

Εχθές είχα 4 κλήσεις συνολικά στο κινητό μου από αριθμό που είχε απόκρυψη - η πρώτη πρωί-πρωί στις 9! την οποία δεν πρόφτασα να απαντήσω κι τις άλλες 3 μεταξύ 1:30-2:30 τις οποίες δεν απάντησα γιατί έφυγα βιαστικά από το σπίτι κι ξέχασα να πάρω μαζί μου το κινητό :oops: .

Ήμουν περίεργη από που στην ευχή ήταν οι κλήσεις αυτές, μιας κι δεν βρήκα κι κανένα μήνυμα στον τηλεφωνητή.

Σήμερα το πρωί ξαναχτυπά το κινητό κι πάλι βλέπω ότι είναι με απόκρυψη, απαντώ κι ακούω το εξής καταπληκτικό:

"Καλημέρα σας, τηλεφωνώ από τον ΟΤΕ, για να μάθω αν υπάρχει ακόμη η βλάβη στην adsl που είχατε δηλώσει!"
:shock:

Έμεινα!
Δεν πίστευα τ'αυτιά μου, κι νόμιζα ότι φταίει το κακό σήμα του κινητού (λόγω κακού δικτύου της ΤΙΜ στην περιοχή :evil: ).

Κι μου το επαναλαμβάνει πάλι ο τύπος:
"Παίρναμε κι εχθές για να δούμε αν συνεχίζει να υπάρχει η βλάβη στην adsl που είχατε δηλώσει αλλά δεν απαντούσατε!"

Η μόνη μου αντίδραση ήταν να του πω :
"Η βλάβη διορθώθηκε από το πρωί της Τρίτης, κι μάλιστα μου τηλεφώνησαν έλεγξα τόσο ότι υπάρχει η σύνδεση, αλλά κι με όλα τα διαγνωστικά του modem ότι δεν υπήρχε πρόβλημα, κι ενημέρωσα την συνάδελφό σας, ότι όλα πλέον είχαν διορθωθεί."
8)

Όταν πάλι μου ξαναείπε :
"Ξέρετε σας παίρναμε χθες τηλέφωνο να δούμε τι έχει γίνει με την βλάβη, κι δεν απαντούσατε..."

Απάντησα πολύ απλά :
"Όπως σας είπα, η βλάβη διορθώθηκε νωρίς το πρωί της Τρίτης, το επιβεβαίωσα στην συνάδελφό σας η οποία μου τηλεφώνησε για να ενημερώσει σχετικά με την λύση του προβλήματος, κι πήγα κι εγώ έξω να κάνω τις διάφορες δουλειές μου, κι δεν είχα το κινητό μου μαζί γιατί δεν περίμενα ότι θα με παίρνατε πλέον τηλέφωνο μιας κι είχε διορθωθεί το πρόβλημα." :twisted:

Ο άνθρωπος οφείλω να ομολογήσω ότι ήταν ευγενέστατος, αλλά για όνομα του Θεού, κοτζαμάν Οργανισμός Τηλεπικοινωνιών Ελλάδας, δεν έχουν σύστημα επικοινωνίας μεταξύ των διαφόρων τμημάτων κι υπαλλήλων τους? :shock:

Νικαετός
14-10-04, 18:19
(Από οργάνωση όμως ... :lol: :lol: :lol: )

sdikr
13-06-05, 21:55
Ξυπνάω αυτό το θέμα, γιατί το zouzouni χάθηκε!!

Προσοχή, πλέον έχουμε στα χέρια μας το "Φως στο τούνελ", την ΕΛΑΣ κλπ

zouzouni where are you!!

zaranero
13-06-05, 22:10
Ολες οι γυναικες εξαφανιζονται απο το forum,εστω και αυτες οι λιγες.
Μηπως πρεπει να αρχισουμε να ανησυχουμε? :p

Νικαετός
13-06-05, 22:11
Ohh dear , Zouzouni is missing , indeed .

yiapap
14-06-05, 01:23
Ή απλά στο κέντρο Αμαρουσίου έχουν μαζευτεί 48257398574578 βλάβες και 248957892967569250948495394573485 νέες αιτήσεις.

dantouan
14-06-05, 19:16
Μηπως αυτη την φορα παντρευτηκε οντως... :?: Thumb Dup :thumb_dup

@ ADSLgr.com All rights reserved.