PDA

Επιστροφή στο Forum : Ανανεωση συμβολαιου. Τι προσφορα σας εκαναν;



Σελίδες : [1] 2 3 4 5

MANTHES
25-02-16, 20:09
Θελω να μαθω τι προσφορα εχουν δωσει για ανανεωση σε οσους ΔΕΝ εκαναν αιτημα φορητοτητας. Σκεφτομαι μηπως δεν μπω σε αυτη την διαδικασια αν και θεωρω οτι δεν θα με καλυψει η προσφορα που θα μου κανουν επειδη σε λιγες μερες ληγει το συμβολαιο μου.

Υ.Γ. Προς τους διαχειριστες. Ισως θα ηταν καλο να υπαρχει γενικα ανοιχτο ενα τετοιο θεμα ωστε να ξερουμε παντα τι παιζει

Dimeos
26-02-16, 14:42
και σε μένα λήγει περίπου σε 3 μήνες και θα ήθελα πολυ να μάθω τι προσφορά παίζει....διότι βαριέμαι την όλη διαδικασία της φορητότητας

pluss
26-02-16, 19:54
Δεν ξέρω τι προσφορά παίζει σε εκείνους που δεν μπήκαν στη διαδικασία φορητότητας, αλλά εγώ που έκανα αίτημα φορητότητας, μου έδωσαν το WIND Double Play με 24 Mbps, αστικά και υπεραστικά απεριόριστα και 5 ώρες προς κινητά με 17€ ή με 23€ (για VDSL).

MANTHES
26-02-16, 20:07
Το vdsl το δινουν στα 20 ευρω απο οσο ξερω με αιτημα φορητοτητας. Τι συμβολαιο ειχες; Εχω adsl αυτο που ειπες αλλα στα 15 ευρω και ληγει πολυ συντομα

pluss
27-02-16, 01:48
Είχα απεριόριστα αστικά και υπεραστικά, 300' προς κινητά και VDSL στα 35€.

adok13
29-02-16, 13:58
Το vdsl το δινουν στα 20 ευρω απο οσο ξερω με αιτημα φορητοτητας. Τι συμβολαιο ειχες; Εχω adsl αυτο που ειπες αλλα στα 15 ευρω και ληγει πολυ συντομα
φιλε μου επειδη ειχα παρει τη ιδια προσφορα με σενα πριν 2 χρονια.(και τοτε μαζι τα λεγαμε για ανανεωση :p) πηρα τηλ. για προσφορα και προσφερανε τα ιδια με 21 ευρω συν 1giga mobile internet.με λιγα λογια χωρις αιτηση σε αλλη εταιρια μην περιμενεις.εγω θα κανω αιτηση στη vodafone με 21 ευρω.αν μου κανουν αντιπροσφορα καλως αν οχι δε με χαλαει να φυγω γιατι δεν ειμαι και πολυ ευχαριστημενος ουτης αλλος.

MANTHES
29-02-16, 15:48
Αντιπροσφορα θα σου κανουν σιγουρα αλλα το θεμα ειναι πως κατανταει γελοιο ολο αυτο. Ειδικα οταν τους λες απο πριν "γνωριζω τι προσφορα θα μου κανετε με το αιτημα φορητοτητας, τους την λες, οποτε δωστε την απο τωρα να τελειωνουμε".
Ποτε θα κανεις το αιτημα;

adok13
29-02-16, 15:52
27/03 ληγουν τα 2 χρονια της προσφορας με τα 15.θα κανω αιτηση φορητοτητας στις 25/03 και μετα,μη γινει καμια στραβη,γιατι αν κανω φορητοτητα πριν τα 2 χρονια θα πρεπει να επιστρεψω το ποσο της διαφορας απο την προσφορα.κανα 500αρικο δηλαδη.

MANTHES
29-02-16, 16:13
Εγω ειμαι πιο μπροστα οποτε εσυ θα μαθεις απο μενα. Πως βλεπεις ποτε ληγει ακριβως; Μου ειπαν στις 12 του μηνος οτι εκδιδεται ο λογαριασμος και απο οτι καταλαβαινω μια μερα νωριτερα ληγει και η περιοδος χρησης. Εκεινη ειναι και η ημερομηνια ληξης;

adok13
29-02-16, 17:02
εγω πηρα στη wind και τους ρωτησα ποτε ληγουν τα 2 χρονια.ο ενας μου ειπε 17/03 ο αλλος 27/03.:p οποτε εγω θα υπολογισω 27 ναμαι σιγουρος.

jap
29-02-16, 17:24
Μπες στο http://fixedstatus.wind.com.gr/ και δες πότε έγινε η αρχική ενεργοποίηση στη wind με τον αριθμό τηλεφώνου σου. Βέβαια, υπάρχει επικάλυψη, εμένα προ 2ετίας με είχαν πάρει 20 μέρες πριν τη λήξη της δέσμευσης και τα βρήκαμε (δεν έχει νόημα να γράψω λεπτομέρειες γιατί τώρα προφανώς προσφέρουν άλλα πράγματα).

MANTHES
29-02-16, 17:37
Κάτι πρέπει να παίζει με τις δεκα μερες που ανέφερες. Σε παλιοτερη ερώτηση νομίζω ότι μου ειχαν πει στις 2/3 αλλά ο προηγουμενος λογαριασμός αναφέρει παροχή υπηρεσιών από 12/1 εως 11/2.

Το λινκ που εδωσες βγάζει ημερομηνία 1/3/11 αλλα από τοτε έκανα 3 ανανεώσεις σε διαφορετικες ημερομηνίες

................
Βρηκα την αιτηση φορητοτητας που ειχα κανει και ειναι στις 17/3

adok13
04-03-16, 15:55
παιδια καλησπερα.ειχα ανανεωσει το συμβολαιο μου με τη wind και μου ειχανε κανει προσφορα το double play στα 15 ευρω απο 40 για 2 χρονια.αν διακοπσω πριν τα 2 χρονια θα πληρωσω τη διαφορα για τη προσφορα.27 του μηνα ληγει το συμβολαιο μου ειπανε.ποτε να κανω αιτηση στον νεο παροχο;27 του μηνα για ναμαι σιγουρος η καμια εβδομαδα νωριτερα;ρωταω γιατι μου εχουνε κανει μια προσφορα καλη αλλα φοβαμαι να κανω αιτηση μην ενεργοποιηθω νωριτερα.

jap
04-03-16, 17:14
Να περιμένεις να πάει 27, άντε 2-3 μέρες πριν, δεν ξέρεις τι γίνεται.

Εγώ με βλέπω να πηγαίνω σε άλλες πολιτείες. Μου πρόσφεραν να μείνω στο πακέτο που έχω, €22/μήνα με απεριόριστα αστικά/υπεραστικά και 30 λεπτά προς κινητά ή στα €25/μήνα με διαφορά ότι τα λεπτά προς κινητά γίνονται 300. Δεν υπάρχει περίπτωση να μπω στην περιπέτεια της φορητότητας και ακύρωσης, οπότε με βλέπω να καταλήγω μάλλον σε cyta, ίσως και σε vodafone (€23 με απεριόριστα σταθερά και 300 λεπτά προς κινητά και στις δύο, που σίγουρα ανανεώνεται στην ίδια τιμή).

Να ξέρετε για λόγους διαπραγμάτευσης ότι σήμερα
- η cyta δίνει δωρεάν την ενεργοποίηση στο πακέτο των €23
- παίζει προσφορά από forthnet €25 με απεριόριστα σταθερά και 10 ώρες προς κινητά
- παίζει και ένα πακέτο λίγο διαφορετικό στα καταστήματα vodafone αλλά δεν θυμάμαι τι και πόσο

adok13
04-03-16, 19:11
η προσφορα για δωρεαν ενεργοποιηση της cyta λογικα ως τiς 27 θα υπαρχει e;για να τη προλαβω.ξερεις μα δινει router;γιατι στο site δεν βλεπω να λεει για δωρεαν εξοπλισμο.

jap
04-03-16, 19:27
Η cyta υποχρεωτικά πάντα δίνει router λόγω VOIP. Δεν είναι δωρεάν, είναι χρησιδάνειο.

nplatis
12-03-16, 15:43
Είχα το γνωστό πακέτο απεριόριστα αστικά/υπεραστικά, 24Mb internet και 300' προς κινητά για 20€ και μου έρχεται ένας λογαριασμός περίπου 40€. Καταλαβαίνω ότι είχε λήξει η προσφορά μου και είπα να μην αρχίσω με αίτηση φορητότητας αλλά να τους ρωτήσω. Παίρνω τηλέφωνο και η απάντηση ήταν 28€!!! Την ευχαριστώ και κάνω αίτηση στη Vodafone. Προφανώς την επόμενη με πήραν «από τα κεντρικά» για 17€, συγγνώμη, και ακύρωση της χρέωσης των 40€.

Το μόνο που μπορώ να υποθέσω είναι ότι η υπάλληλος που μου έκανε την «προσφορά» των 28€ δεν είχε ξυπνήσει καλά, καθώς ήταν Κυριακή πριν το μεσημέρι που πήρα. Όταν με ξαναπήραν μου είπαν ότι είχε γίνει λάθος, επρόκειτο για άλλο πακέτο, κ.λπ. Αλλά γενικά είναι κρίμα να πρέπει να μπαίνουμε στην ταλαιπωρία για κάτι που θα το δώσουν...

adok13
12-03-16, 16:26
Είχα το γνωστό πακέτο απεριόριστα αστικά/υπεραστικά, 24Mb internet και 300' προς κινητά για 20€ και μου έρχεται ένας λογαριασμός περίπου 40€. Καταλαβαίνω ότι είχε λήξει η προσφορά μου και είπα να μην αρχίσω με αίτηση φορητότητας αλλά να τους ρωτήσω. Παίρνω τηλέφωνο και η απάντηση ήταν 28€!!! Την ευχαριστώ και κάνω αίτηση στη Vodafone. Προφανώς την επόμενη με πήραν «από τα κεντρικά» για 17€, συγγνώμη, και ακύρωση της χρέωσης των 40€.

Το μόνο που μπορώ να υποθέσω είναι ότι η υπάλληλος που μου έκανε την «προσφορά» των 28€ δεν είχε ξυπνήσει καλά, καθώς ήταν Κυριακή πριν το μεσημέρι που πήρα. Όταν με ξαναπήραν μου είπαν ότι είχε γίνει λάθος, επρόκειτο για άλλο πακέτο, κ.λπ. Αλλά γενικά είναι κρίμα να πρέπει να μπαίνουμε στην ταλαιπωρία για κάτι που θα το δώσουν...
αν δε κανεις αιτηση σε αλλη εταιρια δεν παιρνεις προσφορα.κιεμενα ληγει στις 27-03 και ρωτησα τιμη για να ανανεωσω και μου ειπανε 22 απο 15 που δινω τωρα.θα παω vodafone,με το bring me a friend θα νου παει 18 ευρω.και φυσικα την αλλη μερα θα με παρουν για προσφορα αλλα δεν θα δεχτω,γιατι θελω να φυγω ουτως η αλλος.εχω μουρλαθει στις αποσυνδεσεις.

MANTHES
16-03-16, 11:22
Χθες εκανα την αιτηση και μετα απο μιση ωρα πηραν τηλεφωνο απο την wind για προσφορα αλλα δεν ημουν στο σπιτι. Τελικα πηραν αλλες 2 φορες και σημερα.
Η προσφορα τους ηταν στα 17 ευρω το adsl με τα γνωστα 300 προς κινητα κτλ. Την αρνηθηκα προφανως και χωρις να μου πουν οι ιδιοι προσφορα για vdsl τους ζητησα το πακετο που ηδη εχω στα 20 ευρω. Στην αρχη το επαιζαν δυσκολοι πως το δινουν μονο για 6 μηνες σε αυτα τα λεφτα αλλα τελικα το αφησε στην τιμη που ετσι και αλλιως θα το εδιναν. Ενδιαφερον οτι απο μονοι τους με ρωτησαν αν θελω να με γραψουν στην λιστα που βαση του αρθρου 11 αν θυμαμαι καλα δεν θα μπορουν να παιρνουν αλλοι τηλεφωνα για διαφημισεις

dennis2006
16-03-16, 14:44
Χθες εκανα την αιτηση και μετα απο μιση ωρα πηραν τηλεφωνο απο την wind για προσφορα αλλα δεν ημουν στο σπιτι. Τελικα πηραν αλλες 2 φορες και σημερα.
Η προσφορα τους ηταν στα 17 ευρω το adsl με τα γνωστα 300 προς κινητα κτλ. Την αρνηθηκα προφανως και χωρις να μου πουν οι ιδιοι προσφορα για vdsl τους ζητησα το πακετο που ηδη εχω στα 20 ευρω. Στην αρχη το επαιζαν δυσκολοι πως το δινουν μονο για 6 μηνες σε αυτα τα λεφτα αλλα τελικα το αφησε στην τιμη που ετσι και αλλιως θα το εδιναν. Ενδιαφερον οτι απο μονοι τους με ρωτησαν αν θελω να με γραψουν στην λιστα που βαση του αρθρου 11 αν θυμαμαι καλα δεν θα μπορουν να παιρνουν αλλοι τηλεφωνα για διαφημισεις

Τι πακέτο έχεις;

MANTHES
16-03-16, 15:11
Είχα adsl με απεριόριστα σταθερά, 300 προς κινητά, 120 λεπτά στο f2g και 1 κάρτα δεδομένων με 15 ευρώ.
Τώρα τα ίδια με vdsl στα 20

Chryssostomos
16-03-16, 15:19
Πως το κατάφερες;

Dimeos
16-03-16, 15:55
Χθες εκανα την αιτηση και μετα απο μιση ωρα πηραν τηλεφωνο απο την wind για προσφορα αλλα δεν ημουν στο σπιτι. Τελικα πηραν αλλες 2 φορες και σημερα.
Η προσφορα τους ηταν στα 17 ευρω το adsl με τα γνωστα 300 προς κινητα κτλ. Την αρνηθηκα προφανως και χωρις να μου πουν οι ιδιοι προσφορα για vdsl τους ζητησα το πακετο που ηδη εχω στα 20 ευρω. Στην αρχη το επαιζαν δυσκολοι πως το δινουν μονο για 6 μηνες σε αυτα τα λεφτα αλλα τελικα το αφησε στην τιμη που ετσι και αλλιως θα το εδιναν. Ενδιαφερον οτι απο μονοι τους με ρωτησαν αν θελω να με γραψουν στην λιστα που βαση του αρθρου 11 αν θυμαμαι καλα δεν θα μπορουν να παιρνουν αλλοι τηλεφωνα για διαφημισεις
και εγώ έχω στα 20 το κλασικό πακέτο και θέλω να πάρω στην ίδια τιμή το vdsl.....έκανες αίτηση φορητότητας σε άλλη εταιρεία μέσω διαδικτύου;

abc
16-03-16, 20:27
Γεια σας παιδια
για να μην ανοιγω αλλο θεμα.

Το συμβολαιο μου εχει ληξει εδω και 4 μηνες! Ειχα για 2 χρονια με 17 ευρω adsl 24, 120 λεπτα προς σταθερα και αλλα 120 λεπτα στο f2g.
Με πηραν τηλ καποιες φορες δεκεμβριο αλλα δεν μπορεσα ποτε να μιλησω (λογω δουλειας) με επαιρναν παντα οταν καιγομουν και δεν το σηκωνα!
Ετσι εμεινε και τωρα μου ερχεται 22 ευρω οποτε πρεπει να ανανεωσω αμεσα. Επειδη λειπω το μισο χρονο απο το σπιτι δεν με ενδιαφερουν τα τηλ σχεδον καθολου αλλα αν με ανεβαζαν στο vdsl οικονομικα δεν θα ελεγα οχι...
Συμφωνα με τα λεγομενα σας :hmm: μπορει με 17-18 (17ευρω πληρωνα) ευρω να παρω το ιδιο πακετο σε vdsl ?
Τι κανω παιρνω για αρχη τηλ και ζηταω προσφορα η αιτηση φορητοτητας με την μια?
Α και που παιρνουμε τηλ?
Tι να κανω?

Thanks

dreamer25
16-03-16, 20:41
Με τη φορητοτητα θα πετυχεις και καλυτερη προσφορα.Σπανιως η προσφορα που θα σου κανουν θα ειναι το ιδιο καλη οσο αν κανεις αιτηση σε αλλη εταιρια!;)

Stilskin
17-03-16, 10:00
Μπήκα και εγώ στην διαδικασία της φορητότητας για να πετύχω μια καλύτερη αντιπροσφορά της Wind. Την Τρίτη μου έστειλε ο άλλος πάροχος οτι προχωράει κανονικά η αίτηση και σε κάποιες μέρες θα μου στείλουν μήνυμα εκτιμώμενης ημέρας ενεργοποίησης και χθές Τετάρτη έσπασαν τα τηλέφωνα να με καλούν στο σπίτι απο το τμήμα αντιπροσφορών αλλά λογω εργασίας κανείς δεν ήταν στο σπίτι.
Υπάρχει περίπτωση αν ζητήσω προσφορά για πακέτο Vdsl να δεχθούν καθώς σαν κάτοικος Περιστερίου περιμένουμε τα ευχάριστα νέα για διαθεσιμότητα στην περιοχή?
Γιατί αν κάνω τώρα ενεργοποιήση πακέτου adsl και σε λίγους μήνες ενεργοποιηθεί το Vdsl πιστευω η τελική τιμή θα είναι η τωρινή προσφορά + 10 ευρώ.

jap
17-03-16, 13:39
Είναι τρομεροί παπατζήδες... Τους πήρα τηλέφωνο για να μου επιβεβαιώσουν πότε λήγει η σύμβασή μου και η κοπέλα από την εξυπηρέτηση πελατών σκιζόταν πως αν πάω στη Cyta κινδυνεύω να χάσω το βρόχο του τηλεφώνου και να μείνω χωρίς τηλέφωνο, γιατί λέει επειδή παρέχουν VOIP οι υπηρεσίες τους δίνονται μέσω δορυφόρου :facepalm:. Για μένα λίγο υπομονή ακόμα, μετά μακριά και αγαπημένοι :hippy:

Stilskin
17-03-16, 13:58
Τελικά ανανέωσα με 17 ευρώ για 24μηνο συμβόλαιο με αστικά υπεραστικά δωρεάν, 300 λεπτά σε κινητά και 1 Gb mobile internet.
Αντε όταν έρθει και το Vdsl να δούμε τι προσφορά θα μου προτείνουν αλλιώς πάλι αίτηση φορητότητας και πάλι συνομιλία με το τμήμα αντιπροσφορών της Wind.

abc
17-03-16, 17:05
Πηρα σημερα τηλ στο 13800 για προσφορα...τι μου δινετε παρακαλω..

18 ευρω μονο ιντερνετ τιποτα αλλο
22.5 ευρω απεριοριστα αστικα και 300 προς κινητα τιποτα αλλο
22 ευρω απεριοριστα αστικα υπεραστικα μονο τιποτα αλλο.
οτι να ναι..
δεν ειπα τιποτα στο τηλ μονο ευχαριστω και οτι θα φυγω.

Εκανα αiτηση μεσω internet στη vodafone...να δουμε τωρα..

:rolleyes:

Stilskin
17-03-16, 17:54
Την επόμενη μέρα που θα ζητήσει η Vodafone την γραμμή σου για φορητότητα θα σε καλέσουν για την κλασσική προσφορά των 17 ευρώ.

Godian
18-03-16, 16:08
Παιδια αν κανεις αιτηση σε αλλο δικτυο και δε σε κανουν αντιπροσφοαρα γινεται να ακυρωσεις την αιτηση φορητοτητας και να παραμεινεις στη WIND?

H κοπελα μου εχει WIND και θελει τη πρσφορα που τρεχει. με20.99 και τα συν που εχει, αλλα δε το δινουν..... τοσα χρονια πληρωνε 29 το μηνα και δεν ηξερε να παρει για ανανεωση και πληρωνε χρονια ολοκληρα 29 για 25αρη ιντερνετ απεριοριστα σταθερα .... εγω την ειχα πει πριν 2 χρονια να παρει προσφορα και την εδωσαν 23 το μηνα 20 ωρα σε κινητα απεριοριστα σταθερα και 120 λεπτα στο F2G . τι με προτείνεται να κανω?

Stilskin
18-03-16, 19:16
Οτι κάνουν όλοι! Κανεις αίτηση online σε άλλο πάροχο και στέλνεις τα δικαιολογητικά μέσω fax ή e-mail που θα σου ζητήσουν. Μόλις ο καινούριος πάροχος επικοινωνήσει με την Wind αυτοί θα σε καλέσουν για αντιπροσφορά και εκεί θα παίξεις μπάλα για την απόκτηση της προσφοράς στα 17 ευρώ.

Godian
18-03-16, 19:45
Οτι κάνουν όλοι! Κανεις αίτηση online σε άλλο πάροχο και στέλνεις τα δικαιολογητικά μέσω fax ή e-mail που θα σου ζητήσουν. Μόλις ο καινούριος πάροχος επικοινωνήσει με την Wind αυτοί θα σε καλέσουν για αντιπροσφορά και εκεί θα παίξεις μπάλα για την απόκτηση της προσφοράς στα 17 ευρώ.

Πηρε κανεις την προσφορα αυτη που τρεχει τωρα που ειναι 21 ευρω για νεους στα 17?

https://www.wind.gr/gr/gia-ton-idioti/statheri-internet/wind-double-play/?gclid=Cj0KEQjwzq63BRCrtIuGjImRoIIBEiQAGLHdYUB9hKev0HotH8RFj1VDrMtMAtvuWF_DBt0LpkhHIq4aAgQ88P8HAQ

Godian
21-03-16, 17:25
Πηρα αυτη τη προσφορα στα 22,50 για 2 χρονια https://www.wind.gr/gr/gia-ton-idioti/statheri-internet/wind-double-play/?gclid=Cj0KEQjwzq63BRCrtIuGjImRoIIBEiQAGLHdYUB9hKev0HotH8RFj1VDrMtMAtvuWF_DBt0LpkhHIq4aAgQ88P8HAQ χωρις να μπλεχτω με προσφορες και αντιπροσφορες

iznodur
22-03-16, 10:44
Πηρα αυτη τη προσφορα στα 22,50 για 2 χρονια https://www.wind.gr/gr/gia-ton-idioti/statheri-internet/wind-double-play/?gclid=Cj0KEQjwzq63BRCrtIuGjImRoIIBEiQAGLHdYUB9hKev0HotH8RFj1VDrMtMAtvuWF_DBt0LpkhHIq4aAgQ88P8HAQ χωρις να μπλεχτω με προσφορες και αντιπροσφορες

Δεν είναι κακή σαν προσφορά!

Godian
22-03-16, 13:58
Δεν είναι κακή σαν προσφορά!

Ναι το ξέρω.... Μετράει άσχημα. Μόνο και μόνο που θα έχει 1gb και 120 λεπτά προς όλους το μήνα στο κινητό φτάνει.
Εγώ νευριαζω που μιλάς με 10 διαφορετικά άτομα, σου λένε 10 διαφορετικά πράγματα και στο τέλος γίνεται αυτό που θέλεις εσύ.

kosmous
22-03-16, 20:19
Μόλις δέχθηκα τηλεφωνικά τα 22 ευρώ για διετή ανανέωση με 300' σε κινητά και απεριόριστα αστικά/υπεραστικά συν τα 120' που ήδη μπαίνουν κάθε μήνα σε ένα f2g .
Σκέφθηκα και ξανασκέφθηκα για αίτηση αλλού αλλά δεν ήθελα να μου κάτσει καμιά στραβή και να τρέχω .
Άλλωστε όπου και να πήγαινα δεν μου έδιναν τέτοια τιμή .
Πριν δυο χρόνια που είχα κάνει αίτηση και υπαναχώρηση στην forthnet καθώς η wind μου έκανε αντιπροσφορά στα 15 για το ίδιο πρόγραμμα , με πήραν από την forthnet και μου είπαν με ύφος πως τους χρησιμοποίησα κλπ κλπ . Δεν ξέρεις καμιά φορά πως μπορεί να αντιδράσουν (διαβάζοντας και αυτό) (http://www.adslgr.com/forum/threads/922269-%CE%A3%CE%BF%CE%B2%CE%B1%CF%81%CE%BF-%CF%80%CF%81%CE%BF%CE%B2%CE%BB%CE%B7%CE%BC%CE%B1-%CE%BC%CE%B5-%CF%84%CE%B7%CE%BD-Forthnet), ήδη μια φορά μου την έκανε η wind προφασιζόμενη πως δεν έλαβε την αίτηση υπαναχώρησης .

FEFOS93
23-03-16, 12:09
Παιδια καλημερα και απο εμενα πριν περιπου καμια 1 ωρα δεχτηκα ενα τηλεφωνημα απο τους γνωστους πλασιε, που παιρνουν για να σου πασαρουν αλλαγη παροχου.

Η κοπελα (πιο αισθησιακη φωνη δεν εχω ξανακουσει, εαν ηταν στο ονομα μου το συμβολαιο θα το αλλαζα) με ενημερωσε οτι η wind θα προχωρησει σε αυξησεις και οτι δινει τη δυνατοτητα στους πελατες να αποσυρθουν ακομα και εαν τρεχει το παρον συμβολαιο και χωρις να πληρωσεις προστιμο. :confused::confused::what:
Μαλιστα μου ειπε οτι το wind.gr το αναφερει ηδη αυτο.

Και ρωταω εγω ισχυει κατι τετοιο; :p

MANTHES
23-03-16, 13:19
AN αυξησει τις τιμες ή χρεωσει υπηρεσιες που τωρα τις εχεις δωρεαν τοτε ναι αλλα μεχρι να γινει προφανως θα εχεις προστιμο. Το ειχε κανει και παλιοτερα σε προγραμματα συμβολαιου τα οποια πλεον δεν υπαρχουν

nplatis
23-03-16, 13:25
Πάντως αυτή είναι, φαίνεται, η καραμέλα που βρήκαν οι εταιρείες για να σε κάνουν να φύγεις από άλλους: πρόσφατα με πήραν από την Wind, και αφού τους είπα ότι είμαι πελάτης με ρώτησαν αν υπάρχει άλλο τηλέφωνο που θα μπορούσε να μεταφερθεί, τους είπα για ένα στην Vodafone-HOL και μου άρχισαν ότι σύντομα θα κάνουν αυξήσεις κ.λπ. κ.λπ.

Το κακό είναι ότι για τις Wind και Vodafone δυστυχώς ισχύει: το έχουν ρίξει στις αυξήσεις σε διάφορα πράγματα, και τις πετάνε με σταθερό ρυθμό...

dennis2006
23-03-16, 18:28
Αν τελικα δεχτουμε την νεα προσφορα που θα μας κανει η wind την αιτηση για την ακυρωση φορητοτητας που την κανουμε σε καταστημα ή με fax?

kosmous
23-03-16, 19:04
Εάν έκανες την αίτηση σε κατάστημα , εκεί . Εάν σου έστειλαν τα συμβόλαια (δηλαδή τηλεφωνικά) τότε σε κάποιο fax που θα τους ζητήσεις να σου δώσουν κρατώντας το αποδεικτικό αποστολής (αν και εάν θελήσουν "να στην κάνουν" δεν έχει νόημα) .

adok13
23-03-16, 19:40
νομιζω οτι δε μπορουν να κανουν κατι, γιατι αν δε δωσει το οκ η εταιρια στη οποια ανηκεις δε γινεται φορητοτητα.

kosmous
23-03-16, 20:27
Από την στιγμή που έχουν εξουσιοδότηση (ο νέος πάροχος) από εσένα και την προσκομίσουν στον παλιό , αυτός δεν μπορεί να αρνηθεί την παράδοση της γραμμής .

Stilskin
23-03-16, 20:35
Στην δική μου περίπτωση έκανα την αίτηση online στον άλλο πάροχο και έστειλα την αίτηση και τα δικαιολογητικά με φαξ που μου ζήτησαν.
Οταν μου έκανε αντιπροσφορά η Wind και δέχθηκα μου είπαν να πάω στο κατάστημα και να τους ζητήσω να κάνουμε αίτηση ακύρωσης. Στείλαμε με φαξ το αίτημα ακύρωσης και την επόμενη μέρα το πρωί μου έστειλε μήνυμα η άλλη εταιρεία οτι το αίτημα μου επεξεργάζεται. Την δευτερη μέρα μου απαντούν μεσω sms οτι το αίτημα μου έγινε αποδεκτό και εκεί τελείωσε η όλη υπόθεση.

Υ.γ. Κάπου σε ενα πόστ μέλους είχα διαβάσει οτι αν κάνεις την αίτηση μέσω καταστήματος για φορητότητα και οχι online τότε δεν μπορείς να κάνεις αίτηση ακύρωσης της φορητότητας.

kosmous
23-03-16, 20:43
Δεν ισχύει , ίσα ίσα που γίνεται άμεσα και σίγουρα η ακύρωση .
Πάντως την πάτησα μία φορά (http://www.adslgr.com/forum/threads/807645-%CE%88%CE%BB%CE%B1%CE%B2%CE%B1%CE%BD-%CF%84%CE%B7%CE%BD-%CE%B1%CE%AF%CF%84%CE%B7%CF%83%CE%B7-%CF%85%CF%80%CE%B1%CE%BD%CE%B1%CF%87%CF%8E%CF%81%CE%B7%CF%83%CE%B7%CF%82-%CE%B1%CE%BB%CE%BB%CE%AC-%CF%84%CE%B5%CE%BB%CE%B9%CE%BA%CE%AC-%CF%80%CE%AE%CF%81%CE%B1%CE%BD-%CF%84%CE%B7%CE%BD-%CE%B3%CF%81%CE%B1%CE%BC%CE%BC%CE%AE?p=5362511#post5362511) και δεν θέλω ξανά να ρισκάρω για 5 ευρώ την σύνδεσή μου .

dennis2006
29-03-16, 00:13
Σήμερα με πήραν τηλέφωνο από wind 2119905... να μου κάνουν προσφορά και από 28,90 να πληρώσω 22,50. Αρνήθηκα και μετά από 15 λεπτά με ξαναπήρε άλλος από το ίδιο τηλέφωνο και μου έκανε προσφορά 28,90 για 2 χρόνια. Μάλλον έχουν μπλέξει τα μπούτια τους στην Wind.

FEFOS93
29-03-16, 16:57
Σήμερα με πήραν τηλέφωνο από wind 2119905... να μου κάνουν προσφορά και από 28,90 να πληρώσω 22,50. Αρνήθηκα και μετά από 15 λεπτά με ξαναπήρε άλλος από το ίδιο τηλέφωνο και μου έκανε προσφορά 28,90 για 2 χρόνια. Μάλλον έχουν μπλέξει τα μπούτια τους στην Wind.

Οχι απλα εχασες την καλη προσφορα και πηραν να στο παιξουν καμποσοι.
:rofl:

jap
29-03-16, 17:25
Εγώ μίλησα με ΟΤΕ, επειδή η ψυχική ηρεμία είναι πολύτιμη και μάλλον εκεί καταλήγω. Έχουν σε προσφορά 5 ευρώ χαμηλότερα από το site τους (μου έστειλαν και τα χαρτιά όπου φαίνεται και η τιμή): COSMOTE Home Double Play 24 L (24 Mbps, απεριόριστα σταθερά, 30' κινητά, δηλ. ίδιο το πακέτο που έχω στα €22 στην Wind και που θέλουν να το ανανεώσουν στα ίδια, χωρίς βέβαια τα δώρα) με €24,90 το μήνα. Έχει €31,23 ενεργοποίηση και η υλοποίηση θα γίνει με VOIP.

dennis2006
29-03-16, 18:07
Οχι απλα εχασες την καλη προσφορα και πηραν να στο παιξουν καμποσοι.
:rofl:

Σιγά την προσφορά. Με 23 ευρώ πάω και στον ΟΤΕ και μου δίνει και δωροεπιταγή 30 ευρώ και μόντεμ vdsl για να μην χάσω και από τα 30 ευρώ της ενεργοποίησης. Απλά
χάνω κάποιες ωρες στα κινητά.:rofl:

@ ADSLgr.com All rights reserved.