PDA

Επιστροφή στο Forum : Κωδικός για ZTE ZHXN H108NS



KubiGR
27-02-16, 21:56
Γεια σας,

πρόσφατα αντιμετώπισα ένα πρόβλημα συνδεσιμότητας με τον πάροχο μου και αποφάσισα να κάνω reset το router.
Το πρόβλημα λύθηκε, το internet λειτουργεί αλλά δεν μπορώ να μπω στο router μου ούτε στο wifi, αφού αλλάξαν οι κωδικοί πάλι στο default τους μάλλον.

Το πρόβλημα μου τώρα είναι ότι δεν έχω τον κωδικό για το συγκεκριμένο router, έψαξα πολύ, είδα και το manual που δίνει ο οτε... (Το αυτοκόλλητο κάτω από το
router δίνει μόνο πληροφορίες σε [Εταιρία, Μοντέλο, Power, Ημερομηνία]

Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει δίνοντας μου τα default passwords?

Έχω ήδη δοκιμάσει admin, admin και πολλά άλλα που προτείνανε σε sites, ακόμα και ένα password cracker για να μπω στο ίδιο μου το ρούτερ...

Ευχαριστώ για όλο το ενδιαφέρον

romankonis
27-02-16, 22:06
login - user
password - κενω

vagelisb52
27-02-16, 22:09
Μην μας τρελαινεις τωρα ολοι το εχουμε παρει αυτο το ρουτερ.Πίσω έχει αυτοκόλλητο username admin/pass 4 γράμματα και 4 ψηφια αριθμητικά ειναι σε όλα αυτά που δίνει ο ΟΤΕ.Αν το χάλασες στον ΟΤΕ γιατί ειναι καταχωρημένο με το S/N για την επιστροφή του οταν χρειαστεί.

KubiGR
27-02-16, 22:17
Ευχαριστώ για τις απαντήσεις.

@romankonis

Δεν είναι user/κενό

@vagelisb52

Δεν έχει αυτοκόλλητο πίσω εκτός από αυτό που σου έγραψα. Μπορώ να το βγάλω και φωτογραφία, για να μη σε τρελαίνω. Απλά ζήτησε το μου!

Αν βοηθάει, πέρυσι έγινε αλλαγή του router και μας φέρανε αυτό.

vagelisb52
27-02-16, 22:34
Ανεβασε φωτογραφία να το δώ για να με πείσεις οτι δεν έχει συμβεί κάτι άλλο.

KubiGR
27-02-16, 23:05
167562167563

Ορίστε οι φωτογραφίες. Εκτός από τις πληροφορίες που ανέβασα στο πρώτο post μου, το αυτοκόλλητο δεν αναγράφει κάτι άλλο.

- - - Updated - - -

Σκέφτηκα μήπως έχει κανένα παλιότερο λάπτοπ τον κωδικό σωσμένο κάπου στα saved passwords και με την πολύ τύχη μου, βρήκα το password.

Το login για αυτό (δεν το έχει αλλάξει κανείς, εκτός αν μου λένε ψέματα) είναι : admin/dksl7429

Σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας και ελπίζω να βοηθήσει κάποιον αν έχει τέτοιο περίεργο κωδικό το router του.

vagelisb52
27-02-16, 23:10
Ωραία το σκέφτηκες γιατί λείπει το αυτοκόλλητο με τους κωδικούς φίλε.Τό έχω εδώ το δικό μου αραγμένο και το κοίταξα τώρα.Ηταν μεταχειρισμένο και δεν το πρόσεξες οταν παρέλαβες οτι λείπει το δευτερο αυτοκόλλητο.

KubiGR
27-02-16, 23:19
Εγώ ανέβασα και τον κωδικό. Ελπίζω να βοηθήσει κάποιον επειδή πιο περίεργο δεν έχω δει...

manospcistas
27-02-16, 23:31
Ο κωδικός είναι μοναδικός για κάθε συσκευή.

@ ADSLgr.com All rights reserved.