PDA

Επιστροφή στο Forum : Tellas στους Αμπελοκηπους ,4 μηνες αναμονη!!



alexpeykh
20-04-07, 19:53
Επειδη σημερα συμπληρωνω 4 μηνες αναμονης για το tellas zisto θα ηθελα να ρωτησω αν υπαρχουν και αλλοι που βρισκονται στην ιδια κατασταση με εμενα η απλα με κοροιδευουν λεγοντας πως ο ΟΤΕ δεν εχει πορτες .Η κατασταση ειναι απελπιστικη και θελω να μαθω αν ο ΟΤΕ λαμβανει κανενα προστιμο απο τις καθυστερησεις αυτες .Υπαρχει κανενας που να εχει ενεργοποηθει απο την tellas προσφατα ?Ευτυχως που υπαρχει και η δευτερη γραμμη απο vivodi η οποια εκανε βεβαια και αυτη 3 μηνες για να φτασει στο σπιτι

apostolt
20-04-07, 20:23
Εγω περιμενα απο 12/1/2007.Εκανα αιτηση διακοπης και δοκιμαζω Forthnet.Αν εχω και εκει τις ιδιες καθυστερησεις τοτε κατι παιζει με το κεντρο αλλα αν στην Forthnet καταφερω να εχω net σε κανα 2μηνο τοτε πιστευω οτι ειναι προβλημα της Τελλας και μονο.

JediMasterMANIAC
20-04-07, 21:36
Επειδη σημερα συμπληρωνω 4 μηνες αναμονης για το tellas zisto θα ηθελα να ρωτησω αν υπαρχουν και αλλοι που βρισκονται στην ιδια κατασταση με εμενα η απλα με κοροιδευουν λεγοντας πως ο ΟΤΕ δεν εχει πορτες .Η κατασταση ειναι απελπιστικη και θελω να μαθω αν ο ΟΤΕ λαμβανει κανενα προστιμο απο τις καθυστερησεις αυτες .Υπαρχει κανενας που να εχει ενεργοποηθει απο την tellas προσφατα ?Ευτυχως που υπαρχει και η δευτερη γραμμη απο vivodi η οποια εκανε βεβαια και αυτη 3 μηνες για να φτασει στο σπιτι

εγω απο 26/1 που τηλεφωνισα ενεργοποιηθα 10/4 (πριν 10 μερες) δηλαδη δεν εχω ιντερνετ ομως....

No-Name
20-04-07, 21:52
Πώς μπορούσατε και περιμένατε τόσο πολύ καιρό ρε παιδιά?Τρέλα και κοροιδια και μπορούσατε να το ανεχτήτε?

Και τελικά την ωραία μέρα της ενεργοποίησης να είστε και χωρίς υπηρεσία?

lampros
21-04-07, 00:50
Και εγώ φίλε μου από 11/12/2006 είχα κάνει αίτηση για Σεπόλια και ενεργοποιήθηκα 4 μήνες μετά, με 1 μήνα κομμένο το ιντερνετ!! Αλλά τελικά άξιζε τον κόπο και την υπομονή...

alexpeykh
21-04-07, 01:30
Ο λογος που περιμενα τοσο καιρο μεχρι τωρα ειναι οτι υπαρχει και αλλη dsl απο vivodi (σε αλλο σπιτι για να μη μπερδευομαστε) .Λιγο οι διακοπες των χριστουγεννων ,λιγο οι αποκριες ,λιγο οι διακοπες του πασχα ξεχνιεσαι και λες οτι ναι ,υπαρχει προβλημα αλλα ας περιμενω λιγο παραπανω .Αλλα η υπομονη εχει και τα ορια της .Σημερα που επικοινωνησα παλι μαζι τους ο υπαλληλος τους μου ειπε οτι ο οτε δινει πορτες καθε παρασκευη και πως δε χρειαζεται να προβω σε καταγγελια (εγω φυσικα την εχω κανει ηδη).Το ποιο αστειο ειναι οτι μου ειπε οτι θα με παρει αυτος στο κινητο μου μεσα σε 2 μερες για να με εξυπηρετησει ο ιδιος και πως η πρωτη πορτα που θα λαβουνε θα την δωσουν σε μενα !! Το γεγονος ηταν πολυ αστειο με τον υπαλληλο να ταζει λαγους με πετραχειλια .Το σκεφτομαι παντως και εγω να την ακυρωσω και να δοκιμασω την τυχη μου καπου αλλου

SpUga5
21-04-07, 11:23
Κι εγώ περιοχή αμπελοκήπων, 3 μήνες και 6 μέρες μετά δεν έχω εξασφαλίσει ακόμα πόρτα... αν σε 3-4 μέρες δεν αλλάξει κάτι επιστρέφω πίσω στον ΟΤΕ μέχρι να αλλάξει κάτι...
apostolt ενημέρωνε μας για την εξέλιξη της αίτησης σου στη forthnet γιατί παίζει να κάνω κάτι παρόμοιο :hmm:

minovg
22-04-07, 22:44
Κι εγώ περιοχή αμπελοκήπων, 3 μήνες και 6 μέρες μετά δεν έχω εξασφαλίσει ακόμα πόρτα... αν σε 3-4 μέρες δεν αλλάξει κάτι επιστρέφω πίσω στον ΟΤΕ μέχρι να αλλάξει κάτι...
apostolt ενημέρωνε μας για την εξέλιξη της αίτησης σου στη forthnet γιατί παίζει να κάνω κάτι παρόμοιο :hmm:
Κάτι πρέπει να παίζει με τους Αμπελόκηπους. Ενεργοποιήσεις με το σταγονόμετρο. Και το σημαντικότερο; Ότι δεν σου λένε τι παίζει και μένεις με την αγωνία. Καλό θα ήταν να υπάρχει κάποια εξήγηση από μέρους της εταιρείας. Δεν είναι σοβαρά πράματα να περιμένεις 4 μήνες για ενεργοποίηση. Μη λέμε βλακείες. Είναι σκέτη κοροϊδία.

slipknot
22-04-07, 22:53
Κάτι πρέπει να παίζει με τους Αμπελόκηπους. Ενεργοποιήσεις με το σταγονόμετρο. Και το σημαντικότερο; Ότι δεν σου λένε τι παίζει και μένεις με την αγωνία. Καλό θα ήταν να υπάρχει κάποια εξήγηση από μέρους της εταιρείας. Δεν είναι σοβαρά πράματα να περιμένεις 4 μήνες για ενεργοποίηση. Μη λέμε βλακείες. Είναι σκέτη κοροϊδία.Νομίζω είναι απλό.Είναι μεγάλη η περιοχή που καλύπτει το dslam Αμπελοκήπων και πάρα πολλές οι αιτήσεις,οπότε όσες ενεργοποιήσεις και να γίνονται θα υπάρχουν πάντα νέες φουρνιές παραπονεμένων που έχουν περάσει πολύ χρόνο στην αναμονή

tolism30
24-04-07, 09:19
Βάλτε και εμένα στο club. Αίτηση από 12/12 και ακόμη τίποτα. Εχθές τους έστειλα ένα ωραίο ακυρωτικό φάξ και τώρα σκέφτομαι τι να βάλω. Το πρόβλημα είναι ότι δέν έχω τηλέφωνο σπίτι και ζήτησα νέα αριθμοδότηση. Περιοχή Φρεαττύδα.

SpUga5
24-04-07, 11:16
Χθές έστειλα φάξ ακύρωσης και αίτηση για connx!! Όταν τελείωσει το εξάμηνο θα δώ αν θα πάω σε κάποιο εναλλακτικο ( όχι τελλάς πάντως) ή σε dsl2+ του οτέ αν υπάρχει τότε....

Stilskin
24-04-07, 20:18
Κάναμε πως και πώς για να ξεφύγουμε απο τον Οτε και τελικά πάλι εκεί καταλήγουμε λόγω της προχειρότητας των εναλλακτικών.

alexpeykh
24-04-07, 20:57
Για οσους ειναι σε παρομοια κατασταση σας παραθετω την πιο προσφατη πραξη του σηριαλ .Στη σημερινη επικοινωνια με την εν λογω εταιρια δεν ετυχα σε υπαλληλο που εταζε τον ουρανο με τ'αστρα .Αντιθετα μου ειπαν οτι μετα τη νομικη κινηση της tellas κατα του οτε αυτος ειναι υποχρεωμενος να παραδιδει πορτες σε καθε περιοχη τουλαχιστον καθε 15 μερες αντι για 500 πορτες σε καθε εταιρια και σε μια περιοχη που εδινε καθε εβδομαδα μεχρι στιγμης .Το να βαλω οτε δεν το σκεφτομαι καν και προτιμω να μην εχω ουτε τηλεφωνο .Μετα απο αυτα που τραβηξα στην πατρα οσο ζουσα εκει με την 512 να κατεβαζει με 8κΒ/sec καθε μερα ολη μερα και να τερματιζει μονο χριστουγεννα πασχα καλοκαιρι αποφασισα να τον αποφευγω οπου μπορω .

digenis
25-04-07, 14:13
Και εγω περίμενα 5 μήνες κοντα για ενεργοποίηση αλλα τωρα ολα καλα.

gaiorama
25-04-07, 14:43
Πώς μπορούσατε και περιμένατε τόσο πολύ καιρό ρε παιδιά?Τρέλα και κοροιδια και μπορούσατε να το ανεχτήτε?

Και τελικά την ωραία μέρα της ενεργοποίησης να είστε και χωρίς υπηρεσία?


:rofl: είναι θέμα γαιδουρινής υπομονής...

'Εχω κάνει αίτηση ΖΙΣΤΟ τον Νοέμβριο.
Πρίν ένα μήνα με πληροφορήσανε ότι έχει δεσμευτεί η πόρτα.
Πριν μια εβδομάδα με πληροφορήσανε ότι τέλος του μήνα ενεργοποιούμε.

Η υπομονή έχει και τα όριά της.
Αν δεν γίνει, όπως ακριβώς μου διαμυνήσανε, θα προβώ σε καταγγελία του συμβολαίου.:rtfm:

Και μια και που τ'αναφέραμε, ποιός άλλος εναλακτικός πάροχος πληρεί επαγγελματικές προδιαγραφές?

Βασιλειος
25-04-07, 15:57
3/12/06 ήρθε ο κούριερ σπίτι.Απο τότε μου λένε απο εβδομάδα σε εβδομάδα και απο μήνα σε μήνα.Ευτυχώς που είναι για μια δεύτερη γραμμή στο σπίτι και στην πρώτη έχω βίβο γιατί σε λίγες μέρες κλείνω 6 μηνο αναμονής!!

alexpeykh
03-05-07, 19:48
'Εχω κάνει αίτηση ΖΙΣΤΟ τον Νοέμβριο

Τωρα μου εκανες την καρδια περιβολι ....

kalex
11-05-07, 20:59
υπομονη υπομονη υπομονη!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

συμπερασμα ο οτε εχει δωσει πορτες αλλα η τελλας και καθε αλλη εταιρεια που ξεκινησε γυρω στα χρειστουγεννα δεν προλαβενει να εννεργοποιηση!!!!!

αυτη ειναι η αληθεια!

alexpeykh
27-05-07, 14:20
Τελικα η υπομονη εξαντληθηκε και εστειλα fax ακυρωσης με παραλληλη αιτηση στον ΟΤΕ .Η εταιρια ειναι τοσο απεριγραπτη που ακομα και οταν τους ρωτησα για τα διαδικαστικα της διακοπης που ηθελα μου ελεγαν περιμενετε λιγο ακομα και σε 15 μερες θα εχετε ενεργοποιηθει !!:rofl: .Δηλαδη 5 μηνες δεν ηταν αρκετοι ,οι 15 μερες θα μας εσωζαν .

@ ADSLgr.com All rights reserved.