PDA

Επιστροφή στο Forum : Ερωτήσεις για συμπλήρωση αίτησης 2play



Jikail
21-04-07, 12:23
Επειδή έχω μπερδευτεί με τις έννοιες φορητότητα, προεπιλογή φορέα, ΑΡΥΣ κτλ θέλω να με βοηθήσετε για τη συμπλήρωση της αίτησης.. Έχω τηλεφωνία από ΟΤΕ και έχω κάνει τη γραμμή μου DSL πληρώνοντας ένα πάγιο στον ΟΤΕ.. Στο internet μπαίνω με κάρτες προπληρωμένου χρόνου.. Επίσης θέλω να διατηρήσω τον ίδιο αριθμό του τηλεφώνου μου και με καλύπτει το δίκτυο της forthnet στην περιοχή μου..Τι θα πρέπει να συμπληρώσω λοιπόν στη δεύτερη σελίδα της αίτησης; Ευχαριστώ..

metsam
21-04-07, 13:44
Για κοίτα τις οδηγίες συμπλήρωσης της αίτησης (εδώ (http://www.forthnet.gr/media/double_play/applications_2play/2play%20application%20Instructions.pdf)) μήπως σε βοηθήσει.
Αν όχι νομίζω ότι αν πάρεις τηλέφωνο στη FORTHNET θα σου πουν ακριβώς τι πρέπει να κάνεις... ;)

Jikail
21-04-07, 13:50
Το έχω αυτό αλλά δεν βγάζω άκρη με τις λιγοστές γνώσεις μου.. Επειδή με ενδιαφέρει η φορητότητα φαντάζομαι ότι τικάρω το "Παροχή υπηρεσίας 2play : Ενεργοποίηση βρόχου και φορητότητας".. Δεν έχω ιδέα τι πρέπει να κάνω στο από κάτω "Μεταφορά υπηρεσίας από άλλο πάροχο"..

No-Name
21-04-07, 15:22
Έχεις adsl από άλλο πάροχο φίλε?
Aν ναι επιλέγεις την το 2ο κουτάκι ώστε να μετατραπεί η γραμμή σου μαζί με την adsl σε LLU χωρίς να γίνει διακοπή

Jikail
21-04-07, 18:39
Έχεις adsl από άλλο πάροχο φίλε?
Aν ναι επιλέγεις την το 2ο κουτάκι ώστε να μετατραπεί η γραμμή σου μαζί με την adsl σε LLU χωρίς να γίνει διακοπή
Έχω κάνει τη γραμμή μου DSL πληρώνοντας στον ΟΤΕ το πάγιο των 20€ περίπου για κάθε δίμηνο. Από εκεί και πέρα για provider έχω προπληρωμένες κάρτες. Αν κατάλαβα καλά ΔΕΝ τικάρω το δεύτερο κουτί;

No-Name
21-04-07, 18:40
το 2ο τικαρεις για να μεταφέρεις την adsl του ΟΤΕ.Εαν δεν είχες adsl το 1ο

Jikail
21-04-07, 18:44
Επειδή λοιπόν έχω ενεργοποιημένη γραμμή από ΟΤΕ πρέπει να τικάρω και το δεύτερο.. Κατάλαβα κάτι λάθος;:sorry:

No-Name
21-04-07, 18:45
Σωστά κατάλαβες.....το 2ο και είσαι ΟΚ

Jikail
21-04-07, 18:50
Ανακεφαλαιώνοντας και σε παρακαλώ να με διορθώσεις φίλε μου..

1.Τικάρω το πρώτο γιατί με ενδιαφέρει η φορητότητα του αριθμού

2.Τικάρω το δεύτερο και
Β. Το αφήνω κενό γιατί δεν έχω κάποια προεπιλογή φορές (εκτός από τη γραμμή του ΟΤΕ που αν έχω καταλάβει καλά ονομάζεται ΑΡΥΣ)
Γ. Συμπληρώνω "ΟΤΕ" στο κενό
Δ. Το πρώτο κενό μένει άδειο και στο δεύτερο βάζω "ΟΤΕ"

Σωστά;

No-Name
21-04-07, 19:01
μόνο το 2ο τικάρεις

Jikail
24-04-07, 12:12
Αίτηση done.. Ευχαριστώ φίλε μου..

@ ADSLgr.com All rights reserved.