PDA

Επιστροφή στο Forum : Μέσα στο καλοκαίρι θα κυκλοφορήσει η επόμενη έκδοση του Android η N



nnn
09-03-16, 21:16
Με μια ξαφνική δημοσίευση στο Medium από τον επικεφαλής του Android Hiroshi Lockheimer, έγινε γνωστό πως η τελική έκδοση της 168054επόμενης έκδοσης του Android -κωδική ονομασία N- θα διατεθεί στους OEMs, μέσα στο καλοκαίρι.

Η νέα έκδοση φέρνει υποστηριξη multi-windows και picture-in-picture, ενώ βελτίωνει την απόδοση του Doze mode με την ενεργοποίηση του αμέσως μόλις σβήσει η οθόνη της συσκευής. Επιπλέον με το Project Svelte, γίνεται προσπάθεια μείωσης των απαιτούμενων πόρων συστήματος -όπως η μνήμη- για καλύτερη απόδοση σε μεγαλύτερη γκάμα συσκευών.

Όπως έγινε γνωστό σήμερα γίνουν διαθέσιμες preview εκδόσεις για τα Nexus 6, Nexus 5X, Nexus 6P, General Mobile 4G (Android One), Nexus Player, Nexus 9, και Pixel C, ενώ ανακοινώθηκε το πρόγραμμα Android Beta, μέσω του οποίου θα γίνει ευκολότερη η δοκιμή νέων εκδόσεων του Android μέσω OTA σε development συσκευές.

Περισσότερα : Android Police (http://www.androidpolice.com/2016/03/09/hiroshi-lockheimer-says-android-n-will-be-available-in-final-release-form-this-summer/), Android Police (http://www.androidpolice.com/2016/03/09/android-n-feature-spotlight-split-screen-multitasking-and-picture-in-picture-mode-finally-come-to-android/), Android Police (http://www.androidpolice.com/2016/03/09/google-announces-android-n-developer-preview-available-today-adds-multi-window-improved-doze-and-more/)

Android N preview images

Nexus 5X (http://storage.googleapis.com/androiddevelopers/shareables/preview/bullhead-npc56p-preview-6c877a3d.tgz)
Nexus 6 (http://storage.googleapis.com/androiddevelopers/shareables/preview/shamu-npc56p-preview-54b13c67.tgz)
Nexus 6P (http://storage.googleapis.com/androiddevelopers/shareables/preview/angler-npc56p-preview-85ffc1b1.tgz)
Nexus 9 (http://storage.googleapis.com/androiddevelopers/shareables/preview/volantis-npc56p-preview-0e8ec8ef.tgz) (LTE) (http://storage.googleapis.com/androiddevelopers/shareables/preview/volantisg-npc56p-preview-1bafdbfb.tgz)
Nexus Player (http://storage.googleapis.com/androiddevelopers/shareables/preview/fugu-npc56r-preview-7027d5b6.tgz)
Pixel C (http://storage.googleapis.com/androiddevelopers/shareables/preview/ryu-npc56p-preview-335a86a4.tgz)

manospcistas
09-03-16, 21:41
Και το καλοκαίρι του 2018 από την Samsung :p

voithostyrempora2
09-03-16, 21:46
Καλά νέα . Ελπίζω να το πάρουμε στο Note Edge, αν και προς το παρόν περιμενουμε ακόμα την ΜΜ .

Android ... Nutella λοιπον? :p

leandros
09-03-16, 22:04
αργεί η Samsung πράγματι, αλλά νομίζω ότι είναι λογικό.
στο S6 edge+ μου το 6.0.1 είναι φανταστικό

nnn
09-03-16, 22:24
Καλά νέα . Ελπίζω να το πάρουμε στο Note Edge, αν και προς το παρόν περιμενουμε ακόμα την ΜΜ .

Android ... Nutella λοιπον? :p

Ε ναι αφού δεν φάγαμε Merenda στην 6 :lol:

Ξεκίνα να πετάς τάπες στο βαρέλι, γιατί αν περιμένεις N στο Note, σώθηκες :p

tiffany
09-03-16, 23:46
Εγώ την κατεβάζω ήδη για το 6P. Σε είκοσι λεπτά θα είμαι έτοιμος. :)

nOiz
10-03-16, 00:09
Ελπίζω να μη παρατήσουν το Nexus 5 :(

nnn
10-03-16, 00:24
Εγώ την κατεβάζω ήδη για το 6P. Σε είκοσι λεπτά θα είμαι έτοιμος. :)

Αναμένουμε εντυπώσεις.

- - - Updated - - -


Ελπίζω να μη παρατήσουν το Nexus 5 :(

Πάει αυτό, επίσημα τουλάχιστον.

tiffany
10-03-16, 00:51
168059168060168061168062

Τα γνωστά redraws καθώς δεν έχει προλάβει να γίνει βελτιστοποίηση ο κώδικας. Δεν πρόλαβα να περάσω καμία εφαρμογή να δω πως πάει. Με καίει πιο πολύ η σουίτα της Microsoft, ο xplore σαν file manager και κάποιες social εφαρμογές.

Αυτό όμως που μου αρέσει στη νέα σχεδίαση είναι η επιστροφή των γρήγορων ρυθμίσεων στη notification bar και οι έξτρα πληροφορίες στις ρυθμίσεις. Με μια ματιά πλέον βλέπεις αρκετές λεπτομέρειες.

nnn
10-03-16, 00:54
Όμορφο UI

ardi21
10-03-16, 01:12
Αρε Google με τα 2 χρονια αναβαθμισεων. Το Ν5 πεταει ακομα και θα μεινει στην 6.

voithostyrempora2
10-03-16, 03:59
Ε ναι αφού δεν φάγαμε Merenda στην 6 :lol:

Ξεκίνα να πετάς τάπες στο βαρέλι, γιατί αν περιμένεις N στο Note, σώθηκες :p

Φοβάμαι ότι θα τον φάμε τον παπά εμείς με το Note Edge και λογικά και όσοι έχουν Note 4 με το να σταματησουμε στην ΜΜ. Η αλήθεια ειναι ότι δε με βλέπω να φεύγω από τη σειρά Note (είχα το Note II το 2012-2015), οπότε ξέρει τί κάνει η Samsung :p. Βεβαια έχω απαράβατο όρο να μην αλλάζω καμία ηλεκτρονική συσκευη πριν τη λήξη της εγγύησής της (δεν το εχω παραβιάσει ποτέ στη ζωή μου), οπότε με αγορά τον Απρίλη του 2015, το Note Edge μου έχει minimum 13 μήνες ζωής ακόμα.

knerantz
10-03-16, 11:15
Η Lollipop μετά από 16 μήνες(!) κυκλοφορίας πήρε τώρα τον Μάρτιο για 1η φορά τα σκήπτρα από την Kitkat με διαφορά 1,8% (36,1% vs 34,3) και η Marshmallow μετά από ~6 μήνες είναι στο 2,3%... Στο 2,3%!!!!! Οι 9/10 ακόμα περιμένουν πότε και αν θα την πάρουν. :closed:
Και τώρα η Google ξεκίνησε να διαθέτει την preview της Ν έκδοσης. :hmm:
ΤΡΑΓΙΚΗ αυτή η κατάσταση με το Android που όλο και διαιωνίζεται και απ'ότι φαίνεται η Google δεν προτίθεται να την λύσει. Θα έπρεπε να είχε διαχειριστεί την κατάσταση τελείως διαφορετικά από την αρχή της κυκλοφορίας του λογισμικού της.

nnn
10-03-16, 11:35
Η Lollipop μετά από 16 μήνες(!) κυκλοφορίας πήρε τώρα τον Μάρτιο για 1η φορά τα σκήπτρα από την Kitkat με διαφορά 1,8% (36,1% vs 34,3) και η Marshmallow μετά από ~6 μήνες είναι στο 2,3%... Στο 2,3%!!!!! Οι 9/10 ακόμα περιμένουν πότε και αν θα την πάρουν. :closed:
Και τώρα η Google ξεκίνησε να διαθέτει την preview της Ν έκδοσης. :hmm:
ΤΡΑΓΙΚΗ αυτή η κατάσταση με το Android που όλο και διαιωνίζεται και απ'ότι φαίνεται η Google δεν προτίθεται να την λύσει. Θα έπρεπε να είχε διαχειριστεί την κατάσταση τελείως διαφορετικά από την αρχή της κυκλοφορίας του λογισμικού της.

Κυκλοφόρησαν φήμες για 3ετές συμβόλαιο με την HTC για να βγάλει Nexus, ίσως έτσι πιέσει τους κατασκευαστές.

Hetfield
10-03-16, 12:00
Ποτε ξανα κινητο Android. Η ολη ιστορια με τις (καθυστερημενες) αναβαθμισεις εχει κουρασει.

Manara
10-03-16, 12:36
Κυκλοφόρησαν φήμες για 3ετές συμβόλαιο με την HTC για να βγάλει Nexus, ίσως έτσι πιέσει τους κατασκευαστές.

Να πιέσει τους κατασκευαστές για ποιο πράγμα και με ποιο τρόπο?

liberostelios
10-03-16, 14:01
ΤΡΑΓΙΚΗ αυτή η κατάσταση με το Android που όλο και διαιωνίζεται και απ'ότι φαίνεται η Google δεν προτίθεται να την λύσει. Θα έπρεπε να είχε διαχειριστεί την κατάσταση τελείως διαφορετικά από την αρχή της κυκλοφορίας του λογισμικού της.
Για ποιό λόγο να νοιαστείς τόσο πολύ. Ένα Galaxy S6 με την 5.1.1 έχει ήδη όλα τα features που έχουν προστεθεί στο stock android στην έκδοση Μ και Ν (fingerprint sensor, Split-screen).

Ας μην ξεχνάμε ότι εμείς ως καταναλωτές παίρνουμε Android based ROMs και όχι Android. Όπως, λοιπόν, αντίστοιχα το Android που είναι Linux based δεν ενημερώνεται κάθε φορά που βγαίνει μία καινούργια έκδοση του Linux, έτσι και οι ROMs των κατασκευαστών δεν ενημερώνονται με το που βγαίνει μία νέα έκδοση του Android!

Αντιλαμβάνομαι ότι όταν το Android ήταν ακόμα σε πρώιμο στάδιο και σε κάθε έκδοση έμπαιναν πολλά καινούργια και χρήσιμα features, ήταν σημαντικό το να έρχονται οι αναβαθμίσεις άμεσα. Τα τελευταία χρόνια, όμως, που η μόνη πρεμούρα της Google είναι να συμμαζεύει bugs και να κάνει Google service integration στο stock Android και που οι περισσότεροι κατασκευαστές έχουν εδώ και χρόνια υλοποιήσει τα νέα features που προσθέτει με καθυστέρηση η Google, δεν είναι τίποτα το ιδιαίτερο το πότε θα πάρεις την αναβάθμιση!

voithostyrempora2
10-03-16, 17:56
Ακριβώς. Εφόσον έχεις μια πλήρη έκδοση του λειτουργικού, η οποία δουλεύει απροβληματιστα, δε βλέπω το λόγο να παθιαζεσαι με την αναβάθμιση στην τελευταία εκδοση. Εν γένει είναι επιθυμητο να είσαι up to date, αλλά δε χαθηκε κι ο κόσμος. Το σημαντικό είναι να δουλεύει σωστά. Ενα τηλεφωνο που κολλάει με την αναβαθμιση, χιλιες φορές να μην την έπαιρνε.

stefan_city
10-03-16, 18:09
Το θέμα με τις αναβαθμίσεις είναι να πάρεις τις under the hood διορθώσεις - βελτιώσεις που γίνονται στο λειτουργικό, αλλά η πλειοψηφία των συσκευών βρίσκεται τουλάχιστον μια γενιά πίσω.

lewton
10-03-16, 18:33
Θα συμφωνήσω με τον Τυρέμπορα αν η κάθε Samsung, Sony κλπ δίνει τα μηνιαία security patches. ;)

tiffany
11-03-16, 00:59
168090

Από τις 08:30 το πρωί έως και τώρα. Δυόμιση ώρες κλήσεις. Συνεχώς σε wifi και τα δεδομένα μόνιμα ανοιχτά. Πλοηγήθηκα σε 3G ένα μισάωρο που περίμενα το μεσημέρι στην τράπεζα. Όλη την υπόλοιπη μέρα wifi. Μόνο το βασικό μου gmail ενεργό. Έκανα και καμιά τριανταριά εγκαταστάσεις προγραμμάτων και μία ώρα χαζολόγημα στο διαδίκτυο. Αυτά.

Helene
11-03-16, 16:24
Ακριβώς. Εφόσον έχεις μια πλήρη έκδοση του λειτουργικού, η οποία δουλεύει απροβληματιστα, δε βλέπω το λόγο να παθιαζεσαι με την αναβάθμιση στην τελευταία εκδοση. Εν γένει είναι επιθυμητο να είσαι up to date, αλλά δε χαθηκε κι ο κόσμος. Το σημαντικό είναι να δουλεύει σωστά. Ενα τηλεφωνο που κολλάει με την αναβαθμιση, χιλιες φορές να μην την έπαιρνε.

Συμφωνώ απόλυτα :)

stefan_city
11-03-16, 17:52
168090

Από τις 08:30 το πρωί έως και τώρα. Δυόμιση ώρες κλήσεις. Συνεχώς σε wifi και τα δεδομένα μόνιμα ανοιχτά. Πλοηγήθηκα σε 3G ένα μισάωρο που περίμενα το μεσημέρι στην τράπεζα. Όλη την υπόλοιπη μέρα wifi. Μόνο το βασικό μου gmail ενεργό. Έκανα και καμιά τριανταριά εγκαταστάσεις προγραμμάτων και μία ώρα χαζολόγημα στο διαδίκτυο. Αυτά.

Επειδή δεν βλέπω SOT, αλλά ούτως ή άλλως στο περίπου γνωρίζεις τι χρήση κάνεις, είναι καλύτερα ή χειρότερα από την 6.0.1;

ardi21
11-03-16, 22:23
Αντιλαμβάνομαι ότι όταν το Android ήταν ακόμα σε πρώιμο στάδιο και σε κάθε έκδοση έμπαιναν πολλά καινούργια και χρήσιμα features, ήταν σημαντικό το να έρχονται οι αναβαθμίσεις άμεσα. Τα τελευταία χρόνια, όμως, που η μόνη πρεμούρα της Google είναι να συμμαζεύει bugs και να κάνει Google service integration στο stock Android και που οι περισσότεροι κατασκευαστές έχουν εδώ και χρόνια υλοποιήσει τα νέα features που προσθέτει με καθυστέρηση η Google, δεν είναι τίποτα το ιδιαίτερο το πότε θα πάρεις την αναβάθμιση!

Η βελτιωση των ειδοποιησεων, το multitasking και η μεγαλη βελτιωση του doze mode δεν τα λες και λιγα features για να μην σε απασχολει αν θα τα παρεις. Απο μονο του το multitasking ειναι πολυ σημαντικο.

nOiz
12-03-16, 02:44
Πάει αυτό, επίσημα τουλάχιστον.

Απ' ότι βλέπω είναι ακόμα ρευστά τα πράγματα. Δεν ανησυχώ ιδιαίτερα όμως γιατί έχει πολύ ενεργό dev community η συγκεκριμένη συσκευή, οπότε ακόμα κι αν δε βγει επίσημα σίγουρα θα βρεθούν διάφορα custom ROMs να μας κρατήσουν παρέα!

tiffany
12-03-16, 15:52
Επειδή δεν βλέπω SOT, αλλά ούτως ή άλλως στο περίπου γνωρίζεις τι χρήση κάνεις, είναι καλύτερα ή χειρότερα από την 6.0.1;

Δεν κοιτάω στατιστικά αλλά μόνο το τέλος της μέρας. Μέχρι στιγμής είναι στα ίδια με πριν. Καλό αυτό καθώς δεν κάνουν πειράματα και δείχνει πως ο υπάρχων κώδικας είναι αρκετά καλός. Χτες πχ όρισα το screen timeout στα 30' και έκανα περίπου διακόσιες εγκαταστάσεις. Ουσιαστικά όλη μου τη βιβλιοθήκη εφαρμογών. Κατά τις δωδεκάμισι χτύπησε το 15% της μπαταρίας και συνέχισα στη φόρτιση από τον Η/Υ. Πάλι αρκετά καλά μπορώ να πω.

Ένα πρόβλημα όμως που έχω είναι με τις ειδοποιήσεις του Play Store. Δεν μου εμφανίζει τίποτα. Ούτε τις εκκρεμείς, ούτε και τις εφαρμογές που έχω κατεβάσει. Βέβαια στη notification bar υπάρχουν κανονικά αλλά δε τις θέλω μόνο εκεί. Το μόνο που εμφανίζεται είναι το βέλος κατεβάσματος. Όλα τα άλλα έρχονται κανονικά. SMS, email, FB messenger κτλ.

Σήμερα έβαλα και custom launcher. Ο αγαπημένος μου Apex δυστυχώς μας έχει ψοφήσει γενικά καθώς δεν έχει πάρει αναβάθμιση από το καλοκαίρι. Στην 6.0 γενικά είχε μικρά θεματάκια. Εδώ γιγαντώθηκαν. Ο Nova παίζει μαι χαρά. Δυστυχώς θα τον κρατήσω.

MitsosDaBest13
12-03-16, 22:27
Εγώ ακόμα δεν έχω καταλάβει πως από το 6 φτάσαμε στο 7! Ακόμα υπάρχουν πολλές συσκευές που δεν έχουν πάρει ούτε το Γλειφιτζούρι και η Google πάει στη Nutella! Φαίνεται ότι το Marshmallow δεν ήταν νόστιμο... :rofl: :p

tiffany
12-03-16, 23:18
Εγώ ακόμα δεν έχω καταλάβει πως από το 6 φτάσαμε στο 7! Ακόμα υπάρχουν πολλές συσκευές που δεν έχουν πάρει ούτε το Γλειφιτζούρι και η Google πάει στη Nutella! Φαίνεται ότι το Marshmallow δεν ήταν νόστιμο... :rofl: :p

Η Google έχει ετήσιο κύκλο αναβαθμίσεων. Το τι θα κάνουν οι κατασκευαστές είναι δικό τους θέμα. Ο κώδικας είναι εκεί κάθε Οκτώβρη. Η LG πχ έδωσε τέλη Δεκέμβρη την ΜΜ στις ναυαρχίδες της και τώρα ξεκινάει η Sony. Η Samsung από την άλλη παρουσίασε νέα συσκευή με την ΜΜ. Όπως βολεύεται κανένας.

nnn
13-03-16, 01:08
Και η Google θα δώσει τον κώδικα το καλοκαίρι στους OEMs, αν αυτοί θέλουν 6-10 μήνες για να προσαρμόσουν το Bloat τους στην νέα έκδοση, ας πρόσεχαν.

Θα μπορούσαν να μην κάνουν τόσο έντονο customization και το UI τους να κάθεται σαν ένας κλασικός launcher και τίποτα περισσότερο, αλλά εκεί θέλουν να αντικαθιστούν εφαρμογές συστήματος με το δικό τους crapware.

alekan
13-03-16, 12:18
Ποτε ξανα κινητο Android. Η ολη ιστορια με τις (καθυστερημενες) αναβαθμισεις εχει κουρασει.

Παίρνεις Nexus.

tiffany
13-03-16, 16:29
Σε γενικές γραμμές αρκετά ευχαριστημένος. Βέβαια εξακολουθούν κάποια λογικά bugs αλλά τα παραβλέπεις. Πχ μπορεί να σκάσει ο launcher. Ή απλά να κολλήσει και να παίξεις με τα πρόσφατα για να τον ξεκολλήσεις. Όμως η πλειοψηφία των εφαρμογών δουλεύει. Αυτό όμως που μου κάνει εντύπωση είναι πως πετάει διάφορα μηνύματα για κάποιες βιβλιοθήκες .so. Προφανώς αλλάζει το API και έχουν κάποια θέματα. Παρ' όλα αυτά δεν έχω πρόβλημα. Πχ το Fleksy ή ο MX player βγάζουν unauthorized access σε κάποιες βιβλιοθήκες αλλά δουλεύουν νεράκι.

Δεν έχω ψάξει για root ακόμη. Μακάρι να βγει σύντομα να διώξω και τις διαφημίσεις να ησυχάσω.

panos2171
13-03-16, 19:44
Ποτε ξανα κινητο Android. Η ολη ιστορια με τις (καθυστερημενες) αναβαθμισεις εχει κουρασει.

Το καλοκαίρι κλείνει το κινητό μου 2 χρόνια, είμαι με την 4.4.2 μιας και δεν βγάλαν άλλη. Δεν ασχολήθηκα ποτέ με αναβάθμιση και δε βρίσκω κάποιο λόγο να χρειαστεί. Σφερα πάει, ασυμβατοτητες δεν υπάρχουν ενώ η διάρκεια της μπαταρίας δε νομίζω να μπορεί να βελτιωθεί. Μας έχουν βάλει στο τρυπάκι των αναβαθμησεων για να αλλάζουμε κάθε χρόνο συσκευή χωρίς να υπάρχει κάποιος ουσιωδης λόγος.

tiffany
13-03-16, 20:01
Το καλοκαίρι κλείνει το κινητό μου 2 χρόνια, είμαι με την 4.4.2 μιας και δεν βγάλαν άλλη. Δεν ασχολήθηκα ποτέ με αναβάθμιση και δε βρίσκω κάποιο λόγο να χρειαστεί. Σφερα πάει, ασυμβατοτητες δεν υπάρχουν ενώ η διάρκεια της μπαταρίας δε νομίζω να μπορεί να βελτιωθεί. Μας έχουν βάλει στο τρυπάκι των αναβαθμησεων για να αλλάζουμε κάθε χρόνο συσκευή χωρίς να υπάρχει κάποιος ουσιωδης λόγος.

Ο κάθε ένας όπως τη βρίσκει. Εγώ πχ περίμενα πως και πως τον αισθητήρα δακτυλικών αποτυπωμάτων, τα app permissions και το multiwindow. Αυτά δεν μπορεί να μου τα δώσει κανένα 4.4. Δε τα θέλω με hacks αλλά native στο λειτουργικό. Και είμαι πάντα της άποψης βήμα μπροστά. Πρόσεξε όχι να κόβουν και να δίνουν αλλά μόνο να δίνουν.

iakoboss7
13-03-16, 23:21
nexus η custom rom... προσωπικα ειμαι σε omnirom 6.0.1 (pure AOSP με μερικα features) στο αρχαιο αλλα τουμπαναρα για τοτε optimus G που η μαμα ειχε δωσει μεχρι kit kat.
μιλαμε το κινητο παει πιο γρηγορα απο ποτε και ειναι super smooth!!!! το λειτουργικο χρησιμοποιει μονο 0.5gb ram και μενει 1.3 ελευθερη για τις εφαρμογες (δεν γεμιζει ποτε), φυσικα επειδη εχω βαλει micro gapps ΟΛΕΣ οι εφαρμογες γινονται greenify με αποτελεσμα να μην καιει τιποτα μπαταρια και να κραταει περισσοτερο απο στοκ...
btw βγαζει antutu 33.000!!! η μαμα εκδοση εβγαζε 23.000 ;) (και ναι η διαφορα φαινεται παντου).

εγω ειμαι ευχαριστημενος απο την google ;) αν το community της συσκευης μου μεινει ενεργο λογικα θα παρω και Android N σε 10 μηνες (το αφηνω παντα να ωριμασει λιγο).

tiffany
14-04-16, 19:11
Μόλις πήρα και την πιο πρόσφατη. Επανήλθαν οι ειδοποιήσεις που είχαν χαθεί. Πχ με τις εγκατεστημένες εφαρμογές. Θα δω τώρα το σκ πως θα πάει με lag και μπαταρία.

Nozomi
15-04-16, 03:04
Δεν "τρελαίνομαι" με τις αναβαθμίσεις και τα νέα μπλιμπλίκια σε ένα κινητό.
Εχω μείνει με την 4.4.2 απ' την μαμά Sasmung σε Note 2 (ήθελα να πάρω το 5άρι, αλλα μετά την υποβάθμιση που φάγαμε σιγά μην τους τα έσταζα κιόλας) και αρνούμαι να περάσω καστομιές.

Θα με χαλάσει απίστευτα να βάλω μια τρέχα-γύρευε ROM και να αρχίσει να μην μου δουλεύει σωστά το ασύρματο, η κάμερα ή οτιδήποτε άλλο.

Κάπου έχω αρχίσει και το βαριέμαι, αλλά κάνω υπομονή για το 6άρι, και θα συμφωνήσω με κάποιους ότι οι αναβαθμίσεις που ΔΕΝ δίνουν οι εταιρίες είναι το κίνητρο για να ανανεώσεις την συσκευή σου, η δικιά μου έπαιρνε χαλαρά Lollipop και τελικά δεν την έδωσαν, παρά τις ήξεις-αφίξεις ανακοινώσεις τους.
ΔΕΝ ισχυρίζομαι ότι Samsung πρέπει να υποστηρίζει συσκευή 3ετίας, αλλά μέχρι Lollipop θα μπορούσαν να έχουν δώσει.
Δεν δίνουν, αφαιρούν και την micro SD στο 5άρι, ε, δεν θα τους επιβραβεύσουμε κιόλας.
Το ένιωσαν το κόστος των επιλογών τους καθώς στο 6άρι θα επαναφέρουν την micro SD... :p

blade_
15-04-16, 11:28
το βασικο θεμα ειναι να δουλευει σωστα.αν δουλευει καλα,ας ειναι κ με 4.2

ελπιζω η νεα εκδοση παντως να ειναι καλυτερη απο την τραγικη L.τουλαχιστον στις αρχικες εκδοσεις.

alekan
16-04-16, 10:08
App drawer τελικά έχει;

tiffany
16-04-16, 11:05
App drawer τελικά έχει;

Κανονικά και με το νόμο. To κλασικό Google experience Launcher. Δεν έχει αναφερθεί πουθενά κάτι για κατάργηση. Εννοώ στον κώδικα. Σίγουρα κάποιο τζιμάνι θα το είχε ανακαλύψει. Εδώ ανακαλυψαν το double tap to wake. Εδώ θα κολλούσαν?

Ψιλό έστρωσε και η δεύτερη preview. Έχει κάτι ενοχλητικα ζουζούνια όπως οι τρελές καθυστερισεισ στις ρυθμίσεις αλλά οκ. Μπαταρία στα ίδια με την Μ. Από εφαρμογές δεν έχω προλάβει να βάλω πολλές αλλά το Sygic δε δουλεύει σίγουρα. Έστειλα και email στην εταιρία να μας έχουν υπόψιν έτσι για την τιμή των όπλων.

Έχω και το nova launcher σε beta και πάει αέρα. Κανένα κρέμασμα. Να βγει και κανένα root της προκοπής να ησυχάσω και από τις διαφημίσεις.

Revolution
16-04-16, 11:55
Ομορφα πραγματα εχουμε φτάσει σε σημείο συσκευές να πηδάνε έκδοση του android και να παίρνουν την επόμενη :D

@ ADSLgr.com All rights reserved.