PDA

Επιστροφή στο Forum : Aυξησεις...



kafrikistan
19-03-16, 17:26
ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ
H hellas online (μέλος του ομίλου Vodafone) ανακοινώνει ότι από 1/4/2016:
• Tα προγράμματα Vodafone Home double-play ευέλικτο 700, Vodafone Home double-play ευέλικτο 1000, Vodafone Home telephony ευέλικτο 700, Vodafone Home telephony ευέλικτο 1000, και Vodafone Home
adsl internet, δεν θα διατίθενται εμπορικά για νέες συνδέσεις ή για μετάβαση σε αυτά από υφιστάμενες συνδέσεις. Η λήξη της εμπορικής διάθεσης των παραπάνω προγραμμάτων δεν επηρεάζει τους συνδρομητές
που διαθέτουν ενεργή σύνδεση στα προγράμματα αυτά.
• Η πρόσθετη υπηρεσία Vodafone Home internet με τη μέρα, δεν θα διατίθεται εμπορικά, ενώ θα καταργηθεί οριστικά την 31/5/2016. Οι υφιστάμενοι χρήστες της υπηρεσίας, εφόσον επιθυμούν να συνεχίσουν να
έχουν πρόσβαση στο internet, μπορούν να μεταφερθούν σε οποιοδήποτε εμπορικά διαθέσιμο πρόγραμμα Vodafone Home double play ως και την 31/5/2016 χωρίς επιβάρυνση τέλους μεταβολής, καλώντας στο 13844.
• Οι τηλεπικοινωνιακοί εξοπλισμοί (modem/router) όλων των ενεργών οικιακών τηλεπικοινωνιακών υπηρεσιών: (α) Vodafone Home adsl internet και (β) Vodafone Home double play που παρέχονται με: (β1)
δρομολόγηση τηλεφωνικών συνδιαλέξεων μέσω του τηλεπικοινωνιακού εξοπλισμού modem/router ή / και (β2) μέσω ευρυζωνικού VDSL internet, οι οποίοι έχουν χρησιδανεισθεί στους συνδρομητές, εφόσον
χρειαστεί να αντικατασταθούν για οποιοδήποτε λόγο (ενδεικτικά λόγω βλάβης), θα αντικαθίστανται από νέους εξοπλισμούς που θα πωλούνται έναντι συμβολικού τιμήματος €0,01(με ΦΠΑ) και θα συνοδεύονται από
εγγύηση 24 μηνών. Παράλληλα με την εν λόγω αγορά, οι ως άνω συνδρομητές θα οφείλουν να επιστρέψουν στην hellas online τους χρησιδανεισθέντες παλαιούς τηλεπικοινωνιακούς εξοπλισμούς τους. Μετά
δε την παραπάνω αντικατάσταση, κάθε επόμενη αντικατάσταση τηλεπικοινωνιακού εξοπλισμού εκτός εγγύησης (24 μηνών), θα χρεώνεται σύμφωνα με τον εκάστοτε ισχύοντα τιμοκατάλογο της hellas online, που
βρίσκεται αναρτημένος στην ιστοσελίδα www.vodafone.gr/home
• Μεταβάλλονται οι χρεώσεις των εξερχομένων κλήσεων, σε όλα τα οικιακά προγράμματα, ως εξής:
o Για κλήσεις προς εθνικά σταθερά, η τιμή διαμορφώνεται από €0,0780/λεπτό σε €0,1020/λεπτό.
o Για κλήσεις προς εθνικά κινητά, η τιμή διαμορφώνεται από €0,3400/λεπτό σε €0,4500/λεπτό.
o Για τους συνδρομητές Vodafone Home double play lite (old), οι κλήσεις προς διεθνείς αριθμούς αυξάνονται ως εξής:
□ Ζώνη 1, σε €0,1020/λεπτό (για σταθερά) και σε €0,4500/λεπτό (για κινητά). Ζώνη 2, σε €0,5600/λεπτό (για σταθερά) και σε €0,6500/λεπτό (για κινητά). Ζώνη 3, σε €2,6500/λεπτό.
o Για όλα τα υπόλοιπα προγράμματα, οι κλήσεις προς διεθνείς αριθμούς αυξάνονται ως εξής:
□ Σταθερά Ευρωπαϊκής Ένωσης και Αλβανίας, σε €0,5400/λεπτό. Κινητά Ευρωπαϊκής Ένωσης σε €0,7000/λεπτό. Κινητά Αλβανίας σε €0,7500/λεπτό. Ζώνη 1, σε €0,6000/λεπτό (για σταθερά και κινητά).
Ζώνη 2, σε €0,7000/λεπτό ((για σταθερά και κινητά). Ζώνη 3, σε €1,4700/λεπτό (για σταθερά και κινητά).
Οι παραπάνω χρεώσεις εφαρμόζονται μετά την εξάντληση του ενσωματωμένου χρόνου ομιλίας.
H ελάχιστη διάρκεια κλήσης και το βήμα χρέωσης διατηρούνται ένα (1) λεπτό αντίστοιχα.
• Επιπρόσθετα, από τον Απρίλιο 2016 και εφεξής, αυξάνονται τα μηνιαία πάγια των παρακάτω προγραμμάτων, με ακριβή ημερομηνία ισχύος ανά συνδρομητή την αντίστοιχη ημερομηνία μηνιαίας τιμολόγησης της
σύνδεσής του. Συγκεκριμένα τα ονομαστικά μηνιαία πάγια των ακόλουθων οικιακών προγραμμάτων αυξάνονται κατά €0,99 ή κατά €1,00, αναλόγως προγράμματος και διαμορφώνονται ως εξής: Vodafone Home
adsl plus σε €26,70, Vodafone Home double play GR σε €35,99, Vodafone Home double play GR +300 σε €43,20, Vodafone Home double play ευέλικτο 300 σε €27,99, Vodafone Home double play ευέλικτο 700
σε €36,99, Vodafone Home double play ευέλικτο 1000 σε €43,99, Vodafone Home double play GR +300 (έως 50 Mbps) σε €51,20, Vodafone Home telephony GR σε €25,60, Vodafone Home telephony GR +300
σε €32,90, Vodafone Home telephony ευέλικτο 700 σε €27,99, Vodafone Home telephony ευέλικτο 1000 σε €33,99, Vodafone Home double play lite (old) σε €24,63, Vodafone Home double play lite σε €26,70,
Vodafone Home double play lite (ΚτΠ) σε €21,10, Vodafone Home double play Vodafone Family σε €31,99, Vodafone Home double play σε €43,20, Vodafone Home telephony lite σε €22,50, Vodafone Home
telephony σε €32,90 και Vodafone Home telephony unlimited σε €20,50, Vodafone Home double play GR (έως 50 Mbps) σε €47,99, Vodafone Home double play (έως 50 Mbps) σε €53,99, Vodafone Home double
play ευέλικτο 300 (έως 50 Mbps) σε €44,99, Vodafone Home double play ευέλικτο 700 (έως 50 Mbps) σε €49,99, Vodafone Home double play ευέλικτο 1000 (έως 50 Mbps) σε €51,99.
Στις ανωτέρω χρεώσεις συμπεριλαμβάνεται ΦΠΑ 23%. Σημειώνουμε ότι τυχόν αποδιδόμενες μηνιαίες εκπτώσεις παγίου, υπολογίζονται επί των ανωτέρω νέων ονομαστικών τιμών.
• Τέλος η hellas online ανακοινώνει ότι από 7/3/2016 καταργείται η έκδοση λογαριασμών της 6ης έκαστου μήνα. Οι υφιστάμενοι συνδρομητές που τιμολογούνται στις 6 κάθε μήνα θα μεταφερθούν σε άλλες
ημερομηνίες τιμολόγησης. Συγκεκριμένα για τους υφιστάμενους συνδρομητές που συνδυάζουν προϊόντα και υπηρεσίες σταθερής και κινητής, η ημερομηνία τιμολόγησής τους θα εναρμονιστεί με την ημερομηνία
έκδοσης του λογαριασμού των προϊόντων κινητής τηλεφωνίας. Για τους υπόλοιπους υφιστάμενους συνδρομητές, η νέα ημερομηνία τιμολόγησής τους θα είναι η 13η ή η 25η έκαστου μήνα. Διευκρινίζεται ότι στα
πλαίσια της ανωτέρω μεταβολής για όλους τους συνδρομητές με τον συγκεκριμένο κύκλο τιμολόγησης θα εκδοθεί λογαριασμός την 6η/3 και εκ νέου στη νέα ημερομηνία τιμολόγησης εντός Μαρτίου, ο οποίος θα
καλύπτει μόνο το μεταβατικό διάστημα μεταξύ παλαιού και νέου κύκλου τιμολόγησης.
Δυνάμει των ανωτέρω αλλαγών οι συνδρομητές που επηρεάζονται έχουν το δικαίωμα καταγγελίας της σύμβασής τους αζημίως, εντός ενός (1) μηνός από την παρούσα ανακοίνωση.
Για περισσότερες πληροφορίες, παρακαλούμε επισκεφθείτε το www.vodafone.gr/home
• Λοιπές κλήσεις: περιλαμβάνουν κλήσεις προς σύντομους κωδικούς ή αριθμούς των κατηγοριών 800, 801, 807
• Κλήσεις πολυμεσικής πληροφόρησης: περιλαμβάνουν κλήσεις προς αριθμούς με πρόθεμα 14ΧΧΧ, 806, 812, 825, 850, 875, 901, 909
• Κλήσεις ΕΝΤΟΣ παγίου: περιλαμβάνουν κλήσεις χωρίς επιπλέον χρέωση πέραν του παγίου της υπηρεσίας σας
• Κλήσεις ΕΚΤΟΣ παγίου: περιλαμβάνουν τις χρεώσιμες κλήσεις που δεν καλύπτονται από το πάγιο της υπηρεσίας σας
• Αναλυτικό τιμοκατάλογο της υπηρεσίας σας θα βρείτε στο www.vodafone.gr/home, για περισσότερες πληροφορίες μπορείτε να καλείτε την εξυπηρέτηση οικιακών πελατών στο 13844 ή την εξυπηρέτηση
εταιρικών πελατών στο 13845.
Για τεχνική υποστήριξη, μπορείτε να καλείτε δωρεάν στο 80040013844 από σταθερό τηλέφωνο, 24 ώρες το 24ώρο, 7 ημέρες την εβδομάδα ή εναλλακτικά να επισκεφθείτε τη νέα υπηρεσία τεχνικής υποστήριξης
μέσω του My home account που θα βρείτε στο www.vodafone.gr/home.
Γενικές πληροφορίες και ενημερωτικό υλικό σχετικά με την παροχή ηλεκτρονικών επικοινωνιών θα βρείτε στο www.vodafone.gr/home, στην ενότητα «Υποστήριξη».
• Όπου αναφέρεται ο όρος «Vodafone Σταθερή/Vodafone Home» εννοείται η εταιρεία HELLAS ONLINE, μέλος του Ομίλου Vodafone.
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

jkoukos
19-03-16, 18:07
Προφανώς τώρα διάβασες τον λογαριασμό σου.
Υπάρχει σχετικό θέμα (http://www.adslgr.com/forum/threads/918223-Vodafone-%CE%A3%CF%84%CE%B1%CE%B8%CE%B5%CF%81%CE%AE-%CE%B1%CF%85%CE%BE%CE%AE%CF%83%CE%B5%CE%B9%CF%82-%CF%87%CF%81%CE%B5%CF%8E%CF%83%CE%B5%CF%89%CE%BD-%CE%BA%CE%BB%CE%AE%CF%83%CE%B5%CF%89%CE%BD-%CE%BA%CE%B1%CE%B9-%CF%80%CE%B1%CE%B3%CE%AF%CF%89%CE%BD), 1,5 μήνα πριν, όταν έβγαλε την επίσημη ανακοίνωση.

kafrikistan
19-03-16, 20:31
Προφανώς τώρα διάβασες τον λογαριασμό σου.
Υπάρχει σχετικό θέμα (http://www.adslgr.com/forum/threads/918223-Vodafone-%CE%A3%CF%84%CE%B1%CE%B8%CE%B5%CF%81%CE%AE-%CE%B1%CF%85%CE%BE%CE%AE%CF%83%CE%B5%CE%B9%CF%82-%CF%87%CF%81%CE%B5%CF%8E%CF%83%CE%B5%CF%89%CE%BD-%CE%BA%CE%BB%CE%AE%CF%83%CE%B5%CF%89%CE%BD-%CE%BA%CE%B1%CE%B9-%CF%80%CE%B1%CE%B3%CE%AF%CF%89%CE%BD), 1,5 μήνα πριν, όταν έβγαλε την επίσημη ανακοίνωση.

Ναι, τωρα τον διαβασα και το εμαθα(ο προηγουμενος λογ/σμος δεν το ελεγε).

Μπορεις να με βοηθησεις λιγο, εγω εχω το εξης προγραμμα

Vodafone Home double play -Απεριόριστα σταθερά Ελλάδα+47 χώρες,60'κινητά,24Mbps [συν αλλες 4 ωρες]

Ποσο ακριβως ειναι η αυξηση μου?

cranky
19-03-16, 20:47
Έχω Vodafone Home double-play GR +300.
Έστειλα mail κατ' ευθείαν στη Vodahol και τους ρώτησα τί γίνεται.

Η απάντησή τους :


Αγαπητέ συνδρομητή,

Η αύξηση έχει να κάνει με τη συνολική αναπροσαρμογή του τιμοκαταλόγου μας και των προσφορών μας.
Πρακτικά είναι μια αύξηση +1€ στο ονομαστικό πάγιο, παράλληλα όμως δίνουμε τη δυνατότητα στους υφιστάμενους πελάτες μας
να συνεχίζουν να εξασφαλίζουν πολύ χαμηλές και ανταγωνιστικές χρεώσεις στην υπηρεσία τους.


Και επειδή είμαι πολύ ευχαριστημένος, δεν το κουνάω ρούπι.

jkoukos
19-03-16, 22:57
Vodafone Home double play -Απεριόριστα σταθερά Ελλάδα+47 χώρες,60'κινητά,24Mbps [/I][συν αλλες 4 ωρες]
Ποσο ακριβως ειναι η αυξηση μου?
Στα σταθερά δεν σε απασχολεί, αφού έχεις απεριόριστα (ισχύει και για εξωτερικό?).
Στα κινητά, από 1/4 οι κλήσεις μετά τα 60 λεπτά, έχουν αύξηση 32,5% (από 0,34€/λεπτό πάει στα 0,45€/λεπτό). Οι άλλες 4 ώρες τι είναι;
Επιπλέον αύξηση από 1/6 κατά 1€ στο αρχικό πάγιο, πριν την όποια έκπτωση, όπως αναφέρεται στον λογαριασμό σου.

- - - Updated - - -


Και επειδή είμαι πολύ ευχαριστημένος, δεν το κουνάω ρούπι.
Και πολύ καλά κάνεις.
Εγώ μετά από 13+ συνεχόμενα χρόνια, την έκανα διότι ήθελα OTETV και η Vodahol (ωραίο όνομα έδωσες) δεν μπορούσε να κατέβει τόσο χαμηλά, ώστε να ανταγωνιστεί την συνδυαστική προσφορά του ΟΤΕ.

kafrikistan
20-03-16, 00:43
Στα σταθερά δεν σε απασχολεί, αφού έχεις απεριόριστα (ισχύει και για εξωτερικό?).
Στα κινητά, από 1/4 οι κλήσεις μετά τα 60 λεπτά, έχουν αύξηση 32,5% (από 0,34€/λεπτό πάει στα 0,45€/λεπτό). Οι άλλες 4 ώρες τι είναι;
Επιπλέον αύξηση από 1/6 κατά 1€ στο αρχικό πάγιο, πριν την όποια έκπτωση, όπως αναφέρεται στον λογαριασμό σου.


Eχω αλλες 4 ωρες free προς κινητα, συνολο δηλαδη 5.
Aρα +1€ αυξηση στο παγιο. Περυσι ειχαν ξαναυξησει 1€ το παγιο.
Απο 1/6 ή απο 1/4?

- - - Updated - - -



Και επειδή είμαι πολύ ευχαριστημένος, δεν το κουνάω ρούπι.

Το ιδιο κι εγω.

Μονο, οταν τελειωσει τι συμβολαιο σε λιγους μηνες, να μη μου προτεινουν νεες ακριβοτερες τιμες για ανανεωση, οπως ειχε κανει η ανεκδιηγητη wind...

cranky
20-03-16, 01:31
Μονο, οταν τελειωσει τι συμβολαιο σε λιγους μηνες, να μη μου προτεινουν νεες ακριβοτερες τιμες για ανανεωση, οπως ειχε κανει η ανεκδιηγητη wind...
Μπά, είμαι στον έκτο μήνα απο 24μηνο συμβόλαιο.
Όταν έρθει εκείνη η ώρα, βλέπουμε.

intech
20-03-16, 02:59
Μπά, είμαι στον έκτο μήνα απο 24μηνο συμβόλαιο.
Όταν έρθει εκείνη η ώρα, βλέπουμε.

Θα έρθει...πολύ συντομα.:whistle:

https://www.youtube.com/watch?v=QVflukHGRp0

@ ADSLgr.com All rights reserved.