PDA

Επιστροφή στο Forum : Και τώρα τι?



graal
22-03-16, 01:45
Εδώ και λίγες μέρες με έχει σαλτάρει το εξής. 29/1/2016 Πήγα σε κατάστημα για να πληρώσω έναν λογαριασμό, επειδή είχα αρκετά κινητά μου είπε να βάλει χρόνο προς κινητά με 5ευρώ και δέχτηκα. Παίρνω πριν λίγες μέρες από απλή περιέργεια να ρωτήσω πότε λήγει η 12 μηνη ηχογραφημένη ανανέωση συμβολαίου που έκανα το 2015, ποιο μήνα, και με τεράστια έκπληξη ακούω να μου λέει η κοπέλα 29 Γενάρη 2018!!! Έγινε νέο συμβόλαιο από κατάστημα την 29/1/2016. Πάω την επόμενη μέρα στο κατάστημα να ζητήσω εξηγήσεις και να δω αν όντως είχα υπογράψει κάτι τέτοιο και απλά δεν το θυμόμουν. Και αν ναι, να πάρω και καινούριο εξοπλισμό μιας και τον δικαιούμαι αφού έκανα 2ετές συμβόλαιο. Όχι μόνο το συμβόλαιο δεν μου δείξανε, αλλά μου είπανε πως για να μου χορηγήσουν νέο εξοπλισμό θα πρέπει να κάνω νέο 2ετές συμβόλαιο από την αρχή!!! Φυσικά και δεν δέχτηκα, και επέμενα πως δεν υπέγραψα τέτοιο συμβόλαιο!!

Η κοπέλα στο κατάστημα μου λέει πως υπέγραψα και είναι αδύνατον να προχωρήσει την αίτηση δίχως υπογραφή!! Κι όλα αυτά επειδή είπα το οκ για να μου βάλουν χρόνο προς κινητά!! Αλλά εγώ ΔΕΝ ΥΠΈΓΡΑΨΑ ΤΙΠΟΤΑ αλλά ούτε και με ηχογράφησε την ώρα που "έλεγα το οκ".. Ξαναζητάω το συμβόλαιο και λένε να μιλήσω με τα κεντρικά. Παίρνω στα κεντρικά, και όντως μου στέλνουν την αίτηση/συμβόλαιο σε pdf. Αλλά πουθενά η υπογραφή μου. Τι ισχύει? Τι κάνω? Προβαίνω σε καταγγελία δίχως να τους πληρώσω ούτε ένα ευρώ?? Παραθέτω και 2 φωτό για του λόγου το αληθές. Η Dynamic IP που έχει σημειωμένη, χρεώνει εξτρά?

168611168612

alex24
22-03-16, 21:00
Kανεις καταγγελια μιας και ειναι παρανομο χωρις υπογραφη σου και πας με το συμβολαιο στο καταστημα τους το δειχνεις και ζητας να σου διορθωσουν το λαθος μιας και δεν ειχες ενημερωση για ανανεωση συμβολαιου.

gcf
22-03-16, 21:10
Ντροπή να εξαπατούν τους πελάτες τους ξεδιάντροπα...

nikosnikolakis
24-03-16, 12:23
Ζητά εγγράφως αντίγραφο του συμβολαίου.
Παρομοίωση πρόβλημα έχω με τη σύνδεση της μητέρας μου. Έχω την αίσθηση ότι όταν πήγε στον ΟΤΕ ουδέποτε υπέγραψε. Πήγαμε σε κατάστημα ΟΤΕ και μας δώσανε το συμβόλαιο χωρίς υπογραφή. Τους όρους δηλαδή.

@ ADSLgr.com All rights reserved.