PDA

Επιστροφή στο Forum : ISDN και forthnet



stratus
22-03-16, 19:19
Δινει η forthnet τηλ και ιντερνετ παν σε isdn γραμμη;

Nikiforos
24-03-16, 11:50
καλημερα, απ οσο γνωριζω δεν δινει, η ISDN τηνει για να καταργηθει ακομα και απο τον ΟΤΕ που προωθει πλεον το VOIP για περισσοτερα νουμερα.
Για ποιον λογο να θες isdn? αν θες 2 νουμερα εχει bussness που δινει voip επανω σε pstn με 2 νουμερα, οπως εδιναν netone, vivodi και τωρα και η cyta, ισως και αλλοι.
Δεν υπαρχει ουδε ενας λογος να θες πλεον isdn που καταργειτε σιγα σιγα! 2 φορες ειχα και εγω ISDN. Δλδ ειχα Isdn την εκανα Pstn με voip 2 νουμερα και μετα παλι αναποδα αλλα με 1 νουμερο. Ξεπερασμενη τεχνολογια με προβληματα και εχεις και χαμηλοτερο συχρονισμο στην ADSL σου. Επισης θορυβο στις γειτονικες συνδεσεις στον κατανεμητη, καφαο λογω αυξημενης τασης στην isdn σε σχεση με την pstn.

stratus
24-03-16, 12:12
Εχω δυο γραμμες στο σπιτι.Η μια εχει vdsl απο οτε και χρησιμοποιειται μονο για ιντερνετ.H αλλη που ειναι η "τηλεφωνικη" γραμμη ειναι isdn απο αρχαιοτατων χρονων.Απλα επειδη εχω νοβα θα ηθελα να παω forthnet για να γλυτωνω χρημα δηλ. το ιντερνετ δε με ενδιαφερει μεσω forthnet .Ρωτησα αν λοιπον η forthnet δινει πανω σε isdn για να ξερω αν θα πρεπει να γυρισω σε pstn πρωτα,νατι που επιβεβαιωθηκε απο την τηλεφωνικη μου επικοινωνια με τη νοβα.

Nikiforos
24-03-16, 12:29
καταλαβα, δυστυχως θα πρεπει να την κανεις σε pstn πρωτα.
Σορρυ που ρωταω αλλα γιατι δεν εχεις την VDSL γραμμη και για τηλεφωνια ωστε να καταργησεις την αλλη να μην πληρωνεις παραπανω χρηματα?

@ ADSLgr.com All rights reserved.