PDA

Επιστροφή στο Forum : ΨΗΦΙΖΩ VIVODI



morfeas-dsl-
29-05-03, 19:23
χαιρετε ολοι.
ειχα καπως ελευθερο χρονο και ειπα να επικοινωνησω με τις βασικες εταιριες για να δω ποιος υποσχεται και ποιος κοροιδευει.
πρωτος υποψηφιος πελατης ο οτε. μιλησα ενα δεκαλεπτο με μια κυρια και τα νευρα μου με το ζορι κρατιουνται ακομα. ευγενια εχουν αλλα ειναι και πολυ ασχετοι περι dsl
αγανακτισα,καλεσα τη sparknet. ενημεροι φανηκαν αλλα κανεις δεν ειπε ναι μπορει να μειωσουμε τις τιμες,ελεγαν πως δεν ειναι κατι στα αμεσα σχεδια εκτος απροοπτου. εκει στο 180 σταθερα....
αποφασισα να παρω τη vivodi.σας λεω αληθεια και πληρως αντικειμενικα οτι πρωτη φορα βρηκα υπαλληλο που "χαιρομουν" να ρωταω. καταρχας μου ξεκαθαρισε πως οποιες πολεις δεν ειναι στο site της εταιριας αυτη τη στιγμη δε σημαινει οτι δε θα μπουν αλλα να μη περιμενουν dsl πριν τελη Σεπτεμβριου οποτε και θα εχουν βαλει σε ολες τις αλλες που αναφερουν.καταδευτερον μου ειπε πως η εταιρια αναζητει τροπους να μειωσει και αλλο τις τιμες και οτι αυτο θα γινει σιγουρα αν αυξηθει η ζητηση ή αν μειωσει το παγιο του σταθερα ο οτε.ανεφερα στο τελος(οχι που θα κρατιομουνα!!) οτι τη γνωριζουμε καλα σαν εταιρια στο adslgr.com και μου ειπε πως το ξερουν και αυτοι το site και πως σποραδικα το παρακολουθουν
χαρουμενος που συναντησα επαγγελματισμο πηρα τη forthnet αλλα ισως λογω ωρας δε το σηκωσε κανεις. θα ξαναπαρω αυριο ωστε να συμπληρωσω πληρως αυτο το post. συμπερασματα δικα σας εμενα παντως εως τωρα με εχει κερδισει η vivodi

mechdim
29-05-03, 19:33
Φιλαράκο άμα σε κερδίζουν οι εταιρίες μόνο από τους τηλεφωνητές τους μαλλον είσαι αρκετα ευκολόπιστος

morfeas-dsl-
29-05-03, 19:39
ενα ατομο οπως εμεις που εχουμε διαβασει τοσα για ιντερνετ μπορει να ειναι ευκολοπιστο?? δε νομιζω. απλα ηξερα καποια πραγματα και ουσιαστικα επιβεβαιωθηκαν. πως θα με εξυπηρετησει ο οτε? μεσα απο τους ασχετους που εχει στα διαφορα γραφεια. αλλωστε ας πληρωσουν μερικοι που μας εκμεταλλευονται. η vivodi και η καθε vivodi νιαζεται για τον εαυτο της,αφου ομως δινει εδω και τωρα σε αρκετα καλη τιμη γιατι να μη βαλω? βεβαια για εμενα,το σωστο ηταν να χρεωνει την 384 οσο τη 256 αλλα σε σχεση με το 56κ μου............................................

PALADIN
29-05-03, 21:21
Φιλαράκο άμα σε κερδίζουν οι εταιρίες μόνο από τους τηλεφωνητές τους μαλλον είσαι αρκετα ευκολόπιστος

υπάρχουν εταιρίες που σε χάνουν απο τους τηλεφωνητές τους

Crosstalk
30-05-03, 11:09
Τα call centres και το customer support στο εξωτερικο θεωρουντε απο πολλες εταιρειες απο τα σημαντικοτερα τμηματα τους.
Δεν ειναι τυχαιο εξαλλου οτι call centres και customer support αποτελουν βασικοτατο μερος των αρχων του service management.

nevian
30-05-03, 12:00
Πράγματι στη VIVODI έχουν καλό Customer Service... Εγώ έκανα αίτηση για την DSL256 την περασμένη εβδομάδα και όταν τους πήρα τηλέφωνο τη Δευτέρα μου είπαν ότι η αίτηση δεν έιχε φτάσει ακόμη στα γραφεία τους (τα έστειλα βλέπετε με ΕΛΤΑ...)!

Μου είπαν ότι μόλις τα λάβουν θα με πάρουν τηλέφωνο και τους έδωσα το κινητό μου. Επειδή εγώ τα ΕΛΤΑ δεν τα εμπιστεύομαι και πολύ τα έστειλα και με γνωστή εταιρία ταχυμεταφορών που τα παρέδωσε την επόμενη μέρα.

Να μην πολυλογώ, με πήραν τηλέφωνο να με ενημερώσουν ότι έλαβαν τα έντυπα και ότι η αίτηση 'προχωράει'... Τώρα περιμένω τον ΟΤΕ να βάλει τη νέα γραμμή (να δούμε πότε...???) και μετά είναι η σειρά της VIVODI να κάνει την εγκατάσταση.

GnG
30-05-03, 12:15
Μια ερώτηση θα ήθελα να κάνω.

Τώρα η vivodi θα χρησιμοποιεί τις ADSL γραμμές του ΟΤΕ?Αν έχεις δηλαδή vivodi θα πληρώνεις και το πάγιο των 55 ευρώ στον ΟΤΕ?

Η τιμή της 256 πριν την ανακοίνωση των γραμμών του ΟΤΕ ήταν 65 ευρώ με γραμμές της ίδιας της vivodi.Τώρα τι θα συμβαίνει?

morfeas-dsl-
30-05-03, 14:00
το κοστος ειναι 70 € μαζι με το ΦΠΑ,ουτε οτε ουτε τιποτα αλλο. αγορασε αφου σε καλυπτουν δε νομιζω να βρεις τιποτα καλυτερο. βεβαια δε χανεις τιποτα να περιμενεις καποιο καιρο ακομα να δεις ποσο θα κοστολογισει το Dsl η οτενετ

jimsliakas
30-05-03, 14:11
Μια ερώτηση θα ήθελα να κάνω.

Τώρα η vivodi θα χρησιμοποιεί τις ADSL γραμμές του ΟΤΕ?Αν έχεις δηλαδή vivodi θα πληρώνεις και το πάγιο των 55 ευρώ στον ΟΤΕ?

Η τιμή της 256 πριν την ανακοίνωση των γραμμών του ΟΤΕ ήταν 65 ευρώ με γραμμές της ίδιας της vivodi.Τώρα τι θα συμβαίνει?

H vivodi ειναι ανεξαρτητη..Καμια σχεση με τον ΟΤΕ..

morfeas-dsl-
31-05-03, 13:20
Πράγματι στη VIVODI έχουν καλό Customer Service... Εγώ έκανα αίτηση για την DSL256 την περασμένη εβδομάδα και όταν τους πήρα τηλέφωνο τη Δευτέρα μου είπαν ότι η αίτηση δεν έιχε φτάσει ακόμη στα γραφεία τους (τα έστειλα βλέπετε με ΕΛΤΑ...)!

Μου είπαν ότι μόλις τα λάβουν θα με πάρουν τηλέφωνο και τους έδωσα το κινητό μου. Επειδή εγώ τα ΕΛΤΑ δεν τα εμπιστεύομαι και πολύ τα έστειλα και με γνωστή εταιρία ταχυμεταφορών που τα παρέδωσε την επόμενη μέρα.

Να μην πολυλογώ, με πήραν τηλέφωνο να με ενημερώσουν ότι έλαβαν τα έντυπα και ότι η αίτηση 'προχωράει'... Τώρα περιμένω τον ΟΤΕ να βάλει τη νέα γραμμή (να δούμε πότε...???) και μετά είναι η σειρά της VIVODI να κάνει την εγκατάσταση.


τελικα εχεις τωρα dsl? αν ναι θα ηθελες να μοιραστεις καμια εμπειρια?

nevian
31-05-03, 15:48
τελικα εχεις τωρα dsl? αν ναι θα ηθελες να μοιραστεις καμια εμπειρια?

Nope... Not yet... Περιμένω τον ΟΤΕ...

Μόλις γίνει η εγκατάσταση να είστε σίγουρος ότι θα ενημερώσω το forum... Ως τοτε κάνω υπομονή και πληρώνω ΕΠΑΚ...

troll
01-06-03, 11:40
Όλα καλά αυτά αλλά είναι μόνο για λίγους (τηλεφωνικούς κόμβους)

morfeas-dsl-
01-06-03, 11:49
ακουγεται λιγο αστειο μιας και ακομα δεν εχουμε adsl αλλα γνωριζει κανεις τι σκοπευει να γινει μετα?
αννοω θα δωσουν flat rate isdn? θα αρχισουν κατασκευη οπτικων ινων?
θα κοιταξουν να κονομισουν και αλλα??
Τι????? :>

JediMasterMANIAC
02-08-03, 01:05
ακουγεται λιγο αστειο μιας και ακομα δεν εχουμε adsl αλλα γνωριζει κανεις τι σκοπευει να γινει μετα?
αννοω θα δωσουν flat rate isdn? θα αρχισουν κατασκευη οπτικων ινων?
θα κοιταξουν να κονομισουν και αλλα??
Τι????? :>
στην περιοχη μου (Κολωνο) εβαλαν οπτικες ινες... οταν τους ρωτησα .. επειδη ηξερα κατι λιγα ... μου ειπαν οτι κανουν εργα ΟΤΕ ... (εγω νομιζα εργα τελλας-εκτος αν αργα τελλας=εργα οτε )
οσον αφορα την βιβοντι και εγω την συμπαθω παρα πολυ ... δυστυχως η περιοχη μου ειτε δεν αναφερεται στο σιτε ειτε δεν το ξερω και πρεπει να παρω τηλεφωνο!πιστευω πως αν η βιβοντι ειχε μεγαλυτερη καλυψη θα ειχε πιασει το μεγαλυτερο μεριδιο(απο θεμα bandwidth ομως δεν θα ηξερα!(βλ. ιντρακοννεκτ))

DiM
02-08-03, 04:16
To kako einai pos kalipti liges perioxes kai katholou ditika proastia ...... kala kai o ote pipes kalipti kai milame gia poli kosmo ......... opios ta kalipsi protos tha konomisi.

gerokost
02-08-03, 12:52
Εγώ πάντως ακόμα περιμένω να μου στείλουν την αίτηση που είχα ζητήσει να μου στείλουν τηλεφωνικώς ρε παιδιά....Εδώ και 15 μέρες την περιμένω , θα την στέλναν με courier απ' ότι μου είχαν πεί στο τηλ.
Τέλοσπάντων, εγώ πάντως vivodi θα βάλω, αλλά πρώτα καλύτερα θα είναι να περιμένουμε τον Οκτώμβρη

ggeorgan
02-08-03, 18:09
gerokost,
Δεν είσαι καν στην μέση της αναμονής. Εγώ περιμένω ήδη 30 μέρες. Η πρόβλεψη για Οκτώβριο είναι ορθή αλλά δεν ξέρω αν τελικά πάμε για Οκτώβριο 2003 ή για τον Οκτώβριο 2004.

nevian
02-08-03, 18:22
Συγγνώμη αλλά γιατί περιμένετε να σας έρθει και δεν την κατεβάζετε από το site της εταιρίας?????

gerokost
03-08-03, 12:35
Είναι κι αυτό μια λύση.....thanks nevian :roll:

gerokost
03-08-03, 12:40
δεν ξέρω αν τελικά πάμε για Οκτώβριο 2003 ή για τον Οκτώβριο 2004.

Δεν νομίζω να είναι και τόσο άχρηστοι μωρε οι ΟΤΕτζήδες, κάτσε να γυρίσουν απο τις άδειες,σιγα σιγαάααα να προσαρμοστούν πάλι στη "δουλειά τους" -καφέ-καφέ- τσιγάρο -freddo (έτσι για αλλαγή!!)
Και μετά βλέπουμε...Ελπίζω τον Οκτ. 2003 φίλε μου

@ ADSLgr.com All rights reserved.