PDA

Επιστροφή στο Forum : Θεμα με σύνδεση..



Zounds
27-03-16, 20:23
Καλήσπερα σας,

Εχω σύνδεση ΟΤΕ και ρουτερ ενα ZTE, συχνα πυκνά τώρα τελευταία μου κανει επανεκκινήσεις κ αποσυνδεσεις...
Μήπως γνωρίζετε κανενα προγραμματάκι που να καταγράφει την συνδεσή μου στο ιντερνετ, ωστε να μπορεσω να κρατησω ενα ιστορικο ποιοτητας σύνδεσης και αποσυνδεσεων ;

Μίλησα με τεχνικό απο ΟΤΕ με συμβούλεψε να μην έχω το router σε πολυπριζο αλλά σε μονή πρίζα και να το παρακολουθήσω μερικες ημέρες παρακολουθόντας το...


Ευχαριστώ.

sweet dreams
27-03-16, 20:32
Όλα τα ρουτερ έχουν καταγραφή μέσα στο μενού, αλλά το θέμα δεν είναι εκεί. Για αρχή ζήτησε αντικατάσταση εξοπλισμού για να ξεφορτωθείς αυτήν την πατάτα και να πάρεις το Speedport. Aν κάνει και αυτό τα ίδια κάνεις έναν έλεγχο (http://www.adslgr.com/forum/threads/840836-Ανέβασμα-και-πτώση-ταχύτητας-την-τελευταία-βδομάδα?p=5507825#post5507825)της εσωτερικής σου εγκατάστασης και αν είσαι εντάξει από εκεί παίρνεις τον πάροχο για έλεγχο γραμμής.

babis3g
28-03-16, 00:36
για το θεμα επανακινησης (ανοιγει και κλεινει) μονο του απο οτι καταλαβα? κανε του πρωτα ενα reset απο το κουμπακι για να να επανελθει στις εργοστασιακες ρυθμισεις

Zounds
29-03-16, 18:35
πως γινεται reset ?

επισης εναν ελεγχο καπου που μπηκα και εκανα μου εβγαλε αυτο.
168881
σημαίνει κάτι ;

babis3g
29-03-16, 18:54
ρεσετ γινεται απο το κουμπακι, στο w300 ειναι κατω απο το μοντεμ
δεν νομιζω να ειναι κατι ανησυχητικο στη φωτο που δειχνεις, εχει γινει συνδεση εκτος αν χανει το μοντεμ απλα ip (δεν μπορω να πω σιγουρα σε αυτο) αλλα αν δουλευει το ιντερνετ (σερφαρεις κανονικα) οταν βγαζει αυτο το μηνυμα μαλλον ειναι οκ

@ ADSLgr.com All rights reserved.