PDA

Επιστροφή στο Forum : Περιορισμενη προσβαση σε ορισμενα sites



ngt
06-04-16, 12:54
Καλησπερα, μολις γυρισα απο ταξιδι 3 ημερων και παρατηρω οτι μπορω να μπω σε ορισμενα site μονο.
π.χ. sto email της MSN δεν μπορω να μπω, ουτε στη yahoo, αλλα ουτε eurobank Viber και Steam κλπ... Οπως και σε πολλα αποτελεσματα της google.
ενω μπορω να μπω στη google στο gmail και εδω στο adslgr αλλα και facebook....
Απο του γειτονα ενα ΟΤΕ που εχει μπαινω κανονικα σε ολα.
Κανενας με παρομοιο προβλημα σημερα ?

- - - Updated - - -

Τελικα μαλλον το ρουτερ ειναι λιγο κουζουλο. Μετα απο καμια 2-3 επανεκκινησεις ηρθε στα συγκαλα του. Γιατι ειχε θεμα και στο wifi.

Nikiforos
06-04-16, 20:11
καλησπέρα το παθαινω καιρο αυτο τωρα ισως και μηνα! κανω επανεκινηση το ppoe client αλλα το εχω σε αλλο ρουτερ εγω και το ΖΤΕ το εχω σαν modem μονο σε bridge mode.
προφανως ειναι προβλημα της 4νετ....

nOiz
15-04-16, 17:11
είχες IPv4 ή IPv6?

Nikiforos
15-04-16, 23:22
και τα 2 ειναι ενεργα απο τοτε που εβαλα mikrotik routerboard και στο παλιο και στο νεο για internet routing με ppoe client εχει γινει δοκιμη ομως και με σκετο ipv4 και παλι το εκανε.
Τωρα εδω και μερες ειναι οκ, μετα απο restart του adsl modem και disable των QoS στο Mikrotik RB internet router.

Αυτός
16-04-16, 22:16
Ερώτηση: Όσοι έχετε το συγκεκριμένο ζήτημα, μήπως έχετε Windows 10; Φαίνεται να υφίσταται κάποιο ζήτημα με IPV6..

Nikiforos
17-04-16, 15:43
εχω οχι linux pc αλλα το ιδιο γινοταν και σε συσκευες android και στα εικονικα win που εχω, μαλλον ρυθμισεις του ιντερνετ ρουτερ ηταν τελικα, εδω και αρκετες μερες που εκανα αλλαγες ειμαι οκ.

@ ADSLgr.com All rights reserved.