PDA

Επιστροφή στο Forum : ADSL προβληματα Ν. Αλικαρνασσος, Ηρακλειο Κρητης



candlebox71
13-04-16, 16:18
Αφηνω τις ανουσιες εισαγωγες και ψαχνω υπευθυνες απαντησεις.
Σε συνομιλιες μου με την εταιρεια σχετικα με τις ταχυτητες τους, υπαρχει η μονιμη απαντηση-καραμελα "εισαστε μακρια απο το κεντρο". Σε καθε τετοια απαντηση, η δικη μου απαντηση ειναι "εσεις εισαστε μακρια απο εμενα και ειναι δικη σας επιλογη, εγω δεν ειμαι ουτε κινουμενος, ουτε επελεξα να ειμαι μακρια".
Παρακαλω απαντηστε μου για τις ΤΕΡΑΣΤΙΕΣ μεταβολες στα χαρακτηριστικα της γραμμης μου. Επισης απαντηστε μου γιατι σε αλλο παροχο στο Ηρακλειο, σε ελαφρως μεγαλυτερη αποσταση απο το σχετικο κεντρο, οι ταχυτητες ειναι σαφως καλυτερες και πλησιαζουν εως και τις 3+ φορες τις ταχυτητες στη δικη μου περιοχη. Εαν για σας το προβλημα ειναι η αποσταση απο το κεντρο, πως σε ΙΔΙΑ αποσταση και σε αλλο παροχο οι ταχυτητες ειναι 3+ φορες καλυτερες;
Τελος, επειδη κανω υπομονη εδω και 8 μηνες, αναμενω μια σοβαρη απαντηση ή μια λυση. Σε διαφορετικη περιπτωση αναμενω μια σημαντικη υπαναχωρηση απο τις οικονομικες απαιτησεις σας τις οποιες κρινω παραλογες σε συναρτηση με αυτα που μπορειτε να προσφερετε. Το προβλημα σας βαρυνει αποκλειστικα. Δεν μπορω να κανω κατι για τα κεντρα, σε αντιθεση μ' εσας. Και δεν μπορουμε ολοι να χτιζουμε ή να μεταφερουμε τις κατοικιες μας κοντα στα κεντρα σας επειδη εσεις δεν μπορειτε να παρασχετε οσα θα επρεπε να μπορειτε πριν μπειτε στη διαδικασια παροχης...
Παραθετω φωτογραφιες των χαρακτηριστικων της συνδεσης μου σε 3 διαφορετικες ημερομηνιες, 2 φωτογραφιες απο τις 2 διαφορετικες συνδεσεις απο το google earth για να φαινεται η αποσταση, καθως και μια φωτογραφια με τα χαρακτηριστικα της αλλης γραμμης απο αλλη εταιρεια σε ΙΔΙΑ αποσταση απο το κεντρο.

169516169517169518169519169520169521

Forthnet.Nova.Rep1
13-04-16, 16:40
Καλησπέρα candlebox71,

Σε ευχαριστούμε που επικοινώνησες μαζί μας.

Θα θέλαμε αρχικά να διευκρινίσουμε ότι οι εικόνες που μας παραθέτεις αντικατοπτρίζουν την απόσταση σε ευθεία γραμμή μεταξύ 2 σημείων και όχι το μήκος βρόχου της γραμμής (δηλαδή το φυσικό κύκλωμα συνεστραμμένου ζεύγους μεταλλικών καλωδίων, το οποίο συνδέει έναν συνδρομητή με το πλησιέστερο αστικό τηλεφωνικό κέντρο, με διαδρομή που ακολουθείται σύμφωνα με την αρχιτεκτονική του δικτύου χαλκού στην εκάστοτε περιοχή).

Σε κάθε περίπτωση, για να μπορέσουμε να ελέγξουμε το ζήτημα το οποίο μας αναφέρεις και να βοηθήσουμε, θα ήθελες να μας ενημερώσεις με κάποιο από τα στοιχεία της σύνδεσής σου μέσω προσωπικού μηνύματος;

Αλέξης, Forthnet Support

@ ADSLgr.com All rights reserved.