PDA

Επιστροφή στο Forum : Νέα σύνδεση, τι router δίνουν;



thanasiskes
15-04-16, 10:32
Καλημέρα στο Forum,
Σήμερα ενεργοποιηθηκα στον ΟΤΕ μετά από φορητότητα wind και μου στείλανε για εξοπλισμό το
ZTE ZXHN H108NS και γραφει ΑΝΑΚΑΙΝΙΣΜΕΝΟ.
Αυτό δεν ειναι παλιό router;

asimako
15-04-16, 10:44
Από ότι ξέρω δίνουν το Speedport Entry 2i στις νέες συνδέσεις, αυτό τουλάχιστον μου είπε υπάλληλος πριν κανα μήνα.
Είχα και εγώ το Η108ΝS και όταν ζήτησα αντικατάσταση λόγω βλάβης μου έδωσαν το παραπάνω.

Dexious
15-04-16, 15:49
Καλημέρα στο Forum,
Σήμερα ενεργοποιηθηκα στον ΟΤΕ μετά από φορητότητα wind και μου στείλανε για εξοπλισμό το
ZTE ZXHN H108NS και γραφει ΑΝΑΚΑΙΝΙΣΜΕΝΟ.
Αυτό δεν ειναι παλιό router;

Και σε εμένα το ίδιο μου στείλανε και γράφει όπως λες και εσύ ΑΝΑΚΑΙΝΙΣΜΕΝΟ ενώ μου λέγανε για νέας γενιάς router κτλ.

Με αυτό τι παίζει; Δεν το έχω ανοίξει καν μιας και έχω router εμπορίου.

Αξίζει το παραπάνω σαν router ή μπορώ να ζητήσω αλλαγή με Speedport 2i;

mariossss
15-04-16, 16:24
Και σε εμένα το ίδιο μου στείλανε και γράφει όπως λες και εσύ ΑΝΑΚΑΙΝΙΣΜΕΝΟ ενώ μου λέγανε για νέας γενιάς router κτλ.

Με αυτό τι παίζει; Δεν το έχω ανοίξει καν μιας και έχω router εμπορίου.

Αξίζει το παραπάνω σαν router ή μπορώ να ζητήσω αλλαγή με Speedport 2i;


Μου φαινετα περιεργο που δινουν ακομα αυτο το ρουτερ γιατι ο οτε αλλαζει σταδιακα τις γραμμες σε voip και αυτο δεν το υποστηριζει. Δοκιμασε να δεις αν στο αλλαξουν με το entry ή αν θες να κανεις voip την γραμμη σου θα σου αλλαξουν σιγουρα το μοντεμ

thanasiskes
16-04-16, 13:22
Επικοινώνησα με την υποστήριξη και ρώτησα γιατί μου στειλανε το ZTE και μου είπε στις περιοχές που δεν υποστηρίζεται η ευρυζωνική τηλεφωνία στέλνουν το παλιό ρουτερ. Εμένα όμως μου ειχανε πει ότι στην περιοχή μου υπάρχει κανονικά οπότε τους είπα να το ξανατσεκαρουν, έβγαλε ότι υπάρχει και κανονίσαμε ραντεβού να στείλουν καινούριο

sweet dreams
16-04-16, 20:59
Ότι να' ναι αυτός ο ΟΤΕ, το ποιο ωραίο είναι το:ΑΝΑΚΑΙΝΙΣΜΕΝΟ, λες και πρόκειται για οικοδομή. :respekt:

babis3g
17-04-16, 14:18
τουλαχιστον δεν λενε ψεματα οτι ειναι καινουριο :p

Rage
22-02-18, 19:40
Μια απο τα ιδια και σε εμενα ανοιγω το κουτι και βλεπω ενα router μεσα στην κιτρινιλα σα δεν ντρεπονται να μη πω που να το βαλουν.......cosmote σου λεει μετα.:down::down:

Rage
07-03-18, 22:35
Μια απο τα ιδια και σε εμενα ανοιγω το κουτι και βλεπω ενα router μεσα στην κιτρινιλα σα δεν ντρεπονται να μη πω που να το βαλουν.......cosmote σου λεει μετα.:down::down:

Τους αλλαξα τα φωτα και το αλλαξα η μαλλον....πηρα και αλλο καινουργιο τζαμπα.:whistle:

sweet dreams
07-03-18, 22:38
Σωστός. :oneup:

Rookie
07-03-18, 22:43
Επικοινώνησα με την υποστήριξη και ρώτησα γιατί μου στειλανε το ZTE και μου είπε στις περιοχές που δεν υποστηρίζεται η ευρυζωνική τηλεφωνία στέλνουν το παλιό ρουτερ. Εμένα όμως μου ειχανε πει ότι στην περιοχή μου υπάρχει κανονικά οπότε τους είπα να το ξανατσεκαρουν, έβγαλε ότι υπάρχει και κανονίσαμε ραντεβού να στείλουν καινούριο

Sorry αλλά αυτό που σου είπαν περι ευρυζωνικότητας και ρούτερ δε νομίζω να ισχύει. Μένω σε περιοχή που δεν έχει και δεν προβλέπεται να αποκτήσει καμπίνες εντός του 2018 αλλά παρόλα αυτα μου εστειλαν το Speedport σε αντικατασταση του 108Ν.

bill2015
08-03-18, 16:04
Συνήθως το entry 2i στελνουν εκτος να δεν είχαν απόθεμα τι να πω
βεβαια το καλό είναι οτι δεν σε βάζουν σε voip

sweet dreams
08-03-18, 18:45
O ts είχε κάνει την ερώτηση στις 15-04-16, έχουν αλλάξει από τότε τα πράγματα, τους τελείωσε το H108NS.

darkmoon
12-03-18, 23:49
Σε καινούρια COSMOTE ADSL σύνδεση μου στείλανε το Speedport Entry 2i.
Αυτό κάνει και για VDSL?

sweet dreams
13-03-18, 00:02
Ναι, κάνει.

darkmoon
13-03-18, 13:49
Ναι, κάνει.

Καλό αυτό μιας και μου βάλανε καινούρια καμπίνα κάτω οπότε κάποια στιγμή αργά ή γρήγορα θα δώσουν και vdsl.

@ ADSLgr.com All rights reserved.