PDA

Επιστροφή στο Forum : ΑΠΟ 2ΜΒ ΣΤΑ 8ΜΒ;ΕΡΩΤΗΣΗ



kopromax
24-04-07, 16:17
Γεια σας,

ειμαι κατοχος 2MB και θελω να την αναβαθμισω στα 8. Η πρωτη ερωτηση μου ειναι αν ξερει καποιος ποσο χρονο παιρνει και αν θα εχω ιντερνετ μεχρι να γινει;
Η δευτερη ερωτηση ειναι αν εχει καποιο σχεδιο η HOL για περεταιρο αυξηση της ταχυτητας γιατι τωρα θα δινουμε 33 ευρω για 8 στη χολ ενω στη φορθνετ δινουν 25 για 10;

ευχαριστω

nm96027
24-04-07, 17:00
Γεια σας,

ειμαι κατοχος 2MB και θελω να την αναβαθμισω στα 8. Η πρωτη ερωτηση μου ειναι αν ξερει καποιος ποσο χρονο παιρνει και αν θα εχω ιντερνετ μεχρι να γινει;
Η δευτερη ερωτηση ειναι αν εχει καποιο σχεδιο η HOL για περεταιρο αυξηση της ταχυτητας γιατι τωρα θα δινουμε 33 ευρω για 8 στη χολ ενω στη φορθνετ δινουν 25 για 10;

ευχαριστω

Χαριτωμένο nickname....:p
Καλως ηρθες!

1. Καταρχήν η HOL σε καλύπτει? Τσέκαρες τον wizard απο το site της HOL?

2.Το νεο RUO το οποιο μολις ξεκινησε να εφαρμοζεται (:hmm: ) προβλεπει μικρους σχετικα χρόνους αποσυνδεσης, το πολυ μια βδομαδα. Δεν ειναι ομως τσεκαρισμένο ακομα.

3. Δεν ξέρουμε τί θα κανει η HOL. Δεν νομιζω πως θα μείνουμε με αυτες τις τιμες σε αυτες τις ταχύτητες, αλλα δεν ξερω ποτε η HOL θα κανει την κινηση...Αυτην την στιγμη εχεις πολλες και ποικίλες αλλες εκρεμότητες που επίγειται να λυσει.

kopromax
24-04-07, 17:19
Το εχω τσεκαρει και εχω δικτυο στην περιοχη μου. πηρα τηλεφωνο την ΧΟΛ και μου ειπαν οτι απο τα μεσα μαιου οταν θα ενεργοποιησουν το πληρη ιδιοκτητο δηλ. και ιντερνετ και τηλεφωνια, τοτε θα εχουν ταχυτητες για 768 - 6mb, 1024 - 12Mb , 2048 - unlimited. το τελευταιο ειναι γιατι δεν εχει καθοριστει ακομα. Ξερεις αν εχει βαλει καποιος 8Μβ; και ποση ταχυτητα πιανει;

nm96027
24-04-07, 18:14
Το εχω τσεκαρει και εχω δικτυο στην περιοχη μου. πηρα τηλεφωνο την ΧΟΛ και μου ειπαν οτι απο τα μεσα μαιου οταν θα ενεργοποιησουν το πληρη ιδιοκτητο δηλ. και ιντερνετ και τηλεφωνια, τοτε θα εχουν ταχυτητες για 768 - 6mb, 1024 - 12Mb , 2048 - unlimited. το τελευταιο ειναι γιατι δεν εχει καθοριστει ακομα. Ξερεις αν εχει βαλει καποιος 8Μβ; και ποση ταχυτητα πιανει;

Yπάρχουν μπολικες σχετικες μαρτυριες στο subforum της HOL για την 8αρα.
Η αληθεια ειναι πως ρωτας σε κακη στιγμή αφου το δικτυο της HOL (εδω και κατι μηνες) προσπαθει να αναβαθμιστεί (χρησιμοποιω 3 ενικο, διοτι απο το αποτελεσμα συμπεραίνω ότι το δεν τον βοηθάνε και πολυ!). Κατα τα αλλα, οι ταχύτητες ήταν μια χαρα!

Η πληροφορία που μας εδωσες ήταν πολυ ενδιαφέρουσα!

kopromax
25-04-07, 12:55
ετσι μου παν απο την ΧΟΛ και μαλιστα 2 διαφορετικοι πωλητες που πηρα τηλ. αυτο μου παν για μεσα με τελη μαη. Για να δουμε.....

grsaint13
25-04-07, 15:18
Λόγια,λόγια και ξανά λόγια και από πράξεις τίποτα....:evil: :evil:

Jazzer
25-04-07, 21:07
Δεν γίνεται να μείνει με σταυρωμένα χέρια η HOL, γιατί θα χάσει πολλούς δυνητικούς αλλά και υφιστάμενους πελάτες. Ο ανταγωνισμός είναι τρομερός αυτή τη στιγμή.:)

kopromax
25-04-07, 21:30
ετσι λεω και εγω και σημερα που πηρα παλι τα ιδια μου ειπαν. πιο σιγκεκριμενα οτι μεσα μαη θα εχει πληρη πακετο με τηλεφωνια και ιντερνετ και θα υπαξει και αναβαθμιση. απλα μου ειπαν οτι για τελικες λεπτομεριες να παρω αρχες μαη οταν μου ειπε θα τους καλεσουν για συναντηση να τουσ ενημερωσουν για τις αλλαγες. οποτε θα περιμενουμε μεχρι μαη να δουμε τι θα κανουν γιατι θεωρω απαραδεκτο να πληρωνω 35 ευρω για 8 ενω ο αλλος 25 για 10.

john360
26-04-07, 08:56
35 e για 2 mbit εννοεις...
οπως ειπε κ ο φιλος ολο λογια ειναι,κ το μισο πακετο το εχουμε φαει!

kopromax
26-04-07, 16:09
τα ιδια θα πληρωσεις τωρα αν αναβαθμισεις σε 8

No-Name
26-04-07, 16:24
Καλά περιμένετε unlimited με 2gbps σύνδεση με εξωτερικό!!!!

@ ADSLgr.com All rights reserved.