PDA

Επιστροφή στο Forum : DC++ πρόβλημα με ταχυτητες...



kavaliotis
29-09-04, 03:03
Εδω και μερικες βδομαδες εχω το εξης προβλημα: Ενω απο http/ftp (ακομα και απο torrent αλλα οχι με 40!) κατεβαζω με 40 kb/sec (οχι ολη την μερα αλλα το βραδυ), απο DC++ ακομα και τις ωρες που το ιντερνετ μου πεταει πιανω μολις 15 kb/sec, αντε να παει στιγμιαια 20 kb/sec... Αλλα συνηθως κυμαινεται στα 10-15 kb/sec... Μιλαμε για ταχυτητες ακομα και απο χρηστες που τους ξερω και μιλαμε και μου δινουνε εγγυημενα 40+ kb/sec... Ολα αυτα αρχισαν τον Αυγουστο που πολλοι εχουμε προβληματα στις ταχυτητες, αλλα ειναι παραξενο που μονο στο DC++ παρουσιαζεται αυτο το παραξενο φαινομενο.. Εννοειται οτι εχω netlimiter για να μειωνω το upload και να μην μπουκωνω την συνδεση... Τι μπορει να φταιει? Και φορματ που εκανα δεν λυθηκε το προβλημα... Εχω το Speedtouch 510 και ολα τα settings εκει ειναι ΟΚ... Μπορει να φταιει ο ISP ή ο ΟΤΕ? Τοσους μηνες κατεβαζω απο DC++ με τερμα ταχυτητα και απο Αυγουστο εγινε οτι εγινε για αυτο και παραξενευομαι.. Εννοειται δεν εχω ιους, εχω ολα τα updates, δοκιμασα και με SP1 αλλα και με SP2 (με patched unlimited connections) αλλα λυση δεν βρηκα...

@ ADSLgr.com All rights reserved.