PDA

Επιστροφή στο Forum : Ξαφνικά διαθεσιμότητα από 210-8320χχχ;;



dr Wankel
29-09-04, 08:55
Καλησπέρα παιδιά,

μένω στα Κ.Πατήσια και επειδή ανήκω στο τηλ.κέντρο Δαγκλή, μέχρι προχτές μου έλεγαν από ΟΤΕ ότι δεν
υπάρχει καν υποδομή για ADSL (μέχρι και το site στη μηχανή αναζήτησης το έλεγε). Ξαφνικά, σήμερα το πρωί μου έβγαλε ότι υπάρχει υποδομή αλλά δεν υπάρχουν πότρες (κλασσικά). Πήρα και τηλ. και επιβεβαίωσα το γεγονός ότι η υποδομή πλέον υπάρχει (άρα θέλω να πιστεύω ότι μέσω άλλου πάροχου κάνω δουλειά μου). Είναι κανείς με τηλ. που αρχίζει από 210-8320ΧΧΧ με αντίστοιχο πρόβλημα να ξέρει κάτι παραπάνω;;


(ήδη έκλεισα ραντεβού για μες τη βδομάδα με τον κ.Γρ.. από Vivodi για περαιτέρω "έρευνα" αλλά θα ήθελα και γνώμη σας πρωτίστως)

Tony_Ts
29-09-04, 13:09
Από ότι βλέπω παρέχεται από Vivodi οπότε (η γνώμη μου είναι) να μην σκέφτεσαι καθόλου ADSL από ΟΤΕ με άπειρη αναμονή και χαμηλές ταχύτητες. Να μιλήσεις πάλι με τον ίδιο από Vivodi γιατί είναι πολύ εξυπηρετικός και σωστός! Κοντεύω ένα χρόνο στη Vivodi και η σταθερότητα συνολικά είναι καταπληκτική!

dr Wankel
29-09-04, 20:17
Το "δυστύχημα" είναι ότι στο site τους μου βγάζει ότι ανήκω στο σταθμό ΑΡΥΣ, πήρα και τηλ. το ίδιο βγάζει και σε κείνους φυσικά, ενώ εγώ ανήκω σε άλλο τηλ.κέντρο που μέχρι τώρα-απ'ότι μου είπαν στον ΟΤΕ, δεν είχε καν υποδομή για ADSL. Τώρα δυο πράγματα συμβαίνουν, ή εγκατέστησε μηχανήματα στο κέντρο που ανήκω (είμαι πολύ απαισιόδοξος γι'αυτό) ή "πες του ότι δεν έχει πόρτες-το ίδιο λέμε σ'όλους και δεν είναι ανάγκη να ξέρει ότι το τηλ.κέντρο που ανήκει δεν υποστηρίζει ADSL...)

Ελπίζω ο εν λόγω κύριος στη Vivodi να βρει μια άκρη, γιατί ούτε'γω θέλω να μπλέξω με ΟΤΕ..

lewton
29-09-04, 20:49
Το 210-8320ΧΧΧ λέει ότι είναι στο κέντρο "Άρης", και ότι έχει διαθεσιμότητα η Vivodi.

dr Wankel
29-09-04, 21:14
Το 210-8320ΧΧΧ λέει ότι είναι στο κέντρο "Άρης", και ότι έχει διαθεσιμότητα η Vivodi.
Δεν είναι πίστεψέ με. 3 μήνες πήρε στη Vivodi να μου το πει όταν αρχές του 2003 είχα κάνει αίτηση.. Εύχομαι μόνο να έχουν αλλάξει τα πράγματα από τότε.

Νικαετός
29-09-04, 22:54
Φίλε ,ανήκω και εγώ στο κέντρο Δαγκλή , το τηλ. είναι 8542 χχχχ ,αλλά της αδελφής μου είναι 8323χχ πάλι στο Δαγκλή. Διαθεσιμότητα υπήρχε και υπάρχει πάντα τουλάχιστον μέχρι και τις αρχές Σεπτέμβρη που το έλεγξα . Και μάλιστα μπορώ να σου πω όχι μόνο πόσοι είναι στο dslam αλλά και τα ονόματά τους :mrgreen: :mrgreen:

adsl έχω από πέρυσι τέτοια εποχή (περίπου) .

icedfun
29-09-04, 23:37
Και εγώ στο κέντρο Δαγκλή ανήκω.Τα 21083,21085 ανήκουν στο Δαγκλή και αφήστε τα site και τους υπεύθυνους να λένε οτι θέλουν.Σημασία έχει πoυ τερματίζουν οι γραμμές,οχι σε πιό κέντρο ανήκει ο τηλεφωνικός αριθμός μας...Το ξέρω γιατί και εγώ την πάτησα με την Vivodi και τώρα περιμένω απο τον πΟΤΕ...Διαθεσιμότητα 0 στο Δαγκλής εδώ και αρκετό καιρο :(.Αν ξέραμε τουλάχιστον ΠΟΤΕ θα μπουν εδώ καινούργιες πόρτες...καλα δεν θα ήταν?
ΝIKOSEAGLE : απο ταχύτητες πως πάει το θέμα?
-Ο κύριος Γρ. στην Vivodi με έμαθε καλα με αυτό το θέμα... :lol: -

JOTE
29-09-04, 23:49
double post

JOTE
29-09-04, 23:53
Και εγώ στο κέντρο Δαγκλή ανήκω.Τα 21083,21085 ανήκουν στο Δαγκλή και αφήστε τα site και τους υπεύθυνους να λένε οτι θέλουν.Σημασία έχει πoυ τερματίζουν οι γραμμές,οχι σε πιό κέντρο ανήκει ο τηλεφωνικός αριθμός μας...Το ξέρω γιατί και εγώ την πάτησα με την Vivodi και τώρα περιμένω απο τον πΟΤΕ...Διαθεσιμότητα 0 στο Δαγκλής εδώ και αρκετό καιρο :(.Αν ξέραμε τουλάχιστον ΠΟΤΕ θα μπουν εδώ καινούργιες πόρτες...καλα δεν θα ήταν?
ΝIKOSEAGLE : απο ταχύτητες πως πάει το θέμα?
-Ο κύριος Γρ. στην Vivodi με έμαθε καλα με αυτό το θέμα... :lol: -

εγω πρεπει να ειμαι ο τελευταιος!!! :mrgreen:
απο κεντρο Δαγκλη 210854χχχ αιτηση 26/06 και ενεργοποιηση στις 01/09 over ISDN

dr Wankel
30-09-04, 01:23
Παιδιά μένω άναυδος με αυτά που γράφετε, γιατί αυτό σημαίνει ότι τότε μου πούλησαν παραμύθι. Ευχαριστώ όλους σας που με ενημερώσατε πάνω στο το θέμα, ίσως έπρεπε να'χω κάνει αυτό το post νωρίτερα ώστε να ξέρω τι γίνεται και να μην χρειαστεί να τα "ακούσουν" κάποιοι καθυστερημένα-πράγμα που θα γίνει Παρασκευή πρωί, επί προσωπικού.

Φίλε Eagle και Jote είστε από τους τυχερούς που προνοήσατε και τώρα είστε "always online", γιατί για μας του υπόλοιπους δεν βλέπω μέλλον. Μέχρι το τέλος του χρόνου μου είπαν από ΟΤΕ, αλλά αυτό δεν λένε πάντα;;

Φίλε Ice για πες τι σου είπε ο κ.Γρ..;; Απ'ότι κατάλαβα η Vivodi αδυνατεί να μας καλύψει (πρέπει να κάνουμε σύλλογο!) άρα την Παρασκευή να πάω "φορτωμένος" !! (όχι γιατί δεν με καλύπτουν αλλά για το δούλεμα που έφαγα τότε) :evil:

icedfun
30-09-04, 02:29
Wankel,ο κ.Γρ.. τι να πει και τι να κάνει.Κανονικά πρέπει να γίνουν ενέργειες για να αλάξουν οι databases στα site που δίνουν την διαθεσιμότητα.Μιλάμε για τεράστιο λάθος.Η vivodi δεν έχει τόσο μεγάλη ευθύνη γιατί και αυτή απο τον πΟΤΕ ενημερώνετε.Το Φάσμα του DSL που έχει δώσει ο πΟΤΕ στους παρόχους έχει ΛΑΘΗ.Δεν μπορώ να καταλάβω όμως γιατί άργησε η Vivodi να καταλάβει το λάθος.Σίγουρα δεν ήμουν η πρώτη περίπτωση.Οπότε έγινε θελήμενα η όλη ιστορία για να με έχουν τουλάχιστον πελάτη στο internet.Αν δεν ήταν το τζάμπα modem σιγά μην με είχαν...
Τι μπάχαλο που είναι αυτή η χώρα...Ούτε να μας κοροιδέψουν σωστά δεν ξέρουν...
ΕΛΕΟΣ.

Νικαετός
30-09-04, 11:05
ΝIKOSEAGLE : απο ταχύτητες πως πάει το θέμα?


icedfun, το θέμα της ταχύτητας το έχουμε συζητήσει πολλές φορές σε διάφορα thread. Επιγραμματικά να πω τα εξής. Ξεκίνησα με 512/128 , κάθε 2 με 3 ώρες διακοπή. (πάντα ΟΤΕΝΕΤ) . Κανείς δεν ήξερε τι έφταιγε. Την μετέτρεψα σε 512 static. 1 με 2 μήνες όλα οκ καθόλου διακοπές , ταχύτητες μέχρι 490 , μετά πάλι διακοπές . Το τελευταίο 6 μηνο την έκανα 1024 .Από τότε κανένα πρόβλημα αλλά και 400 περίπου ευρώ το δίμηνο ! Ταχύτητες? 890 - 910 σταθερά. Πρόσφατα πέρασα την 384 της Φόρθνετ (των εθελοντών) ταχύτητες 440/220 :shock: :shock: σταθερά . (Πάντα όμως πάνω στη χιλιάρα γραμμή) .

dr Wankel
30-09-04, 14:52

dr Wankel
30-09-04, 14:54
Kατάλαβα Ice.. Λες και ήμαστε τίποτα τσουτσέκια και μας δουλεύουν. Επειδή κατάφερα να βρω μια άκρη στο κέντρο Δαγκλή, μου είπε ότι από το τέλος της άλλης εβδομάδας θα αρχίσουν να βάζουν τις ρημαδογραμμές κατά προτεραιότητα, ελπίζω να μην διαψευσθώ. Αν ισχύει κάτι τέτοιο, και επειδή βλέπω ότι οι περισσότεροι εδώ ανήκουμε στο ίδιο κέντρο, ποιον ISP μου προτείνετε να βάλω;;

@ ADSLgr.com All rights reserved.