PDA

Επιστροφή στο Forum : Χαμηλή Ταχύτητα



kwnstantinosthess
23-04-16, 18:27
Καλησπέρα σας.
Είμαι στην Παραλία Βρασνών Θεσσαλονίκης και είμαι στο 3 pack της Nova και το τηλέφωνο είναι 2397026232.
Έχω το Thomson TG 585 v8
Το παλιό το μήνυμα είναι.... http://www.adslgr.com/forum/threads/928343-%CE%A7%CE%B1%CE%BC%CE%B7%CE%BB%CE%AE-%CF%84%CE%B1%CF%87%CF%8D%CF%84%CE%B7%CF%84%CE%B1
Τα νέα λοιπόν...
Την επόμενη μέρα παίρνω στην τεχνική υπηρεσία της Forthnet... πολύ ευγενικά τα παιδιά.... και αφού είδαν... το δήλωσαν βλάβη.
Ήρθε το τεχνικός εδώ είδε πως δεν είναι δικό μας το πρόβλημα και το δήλωσε στον ΟΤΕ.
Ο ΟΤΕ μας είπε ότι το φτιάξανε το πρόβλημα και μας δώσανε ένα χαρτί πως είναι όλα ΟΚ.
Δυστυχώς όμως το πρόβλημα παραμένει και μπορώ να πω πως είναι και χειρότερα....
Δεν γίνετε μέχρι πριν λίγο καιρό και για χρόνια να έχω ταχύτητα 4.5 και τώρα να έχω ταχύτητα 1.4 και μάλιστα μετά τις αλλαγές του ΟΤΕ στα καλώδια...
Πήρα πριν από λίγο τον Τεχνικό στην Forthnet και μίλησα με το παιδί.... ευγενικό... αλλά μου είπε ότι δεν μπορεί να γίνει τίποτα.
Δέστε το σας παρακαλώ και πέστε μου τι γίνετε να ξέρω γιατί μας πέρνουν από τον ΟΤΕ και τους είπε ο πατέρας μου που μένει εδώ τι έγινε και του είπανε ότι με εγγύηση... θα πιάνει 6...
Πως γίνετε ο ΟΤΕ να δίνει εγγύηση για 6 και εσείς να μου λέτε πως δεν γίνετε τίποτα και ότι θα μείνουν οι γονείς μου σε αυτήν την ταχύτητα (1,4) ???
Σημειωτέων... οι γονείς μου είναι σε ένα παραθαλάσσιο χωριό που δεν έχει κόσμο τον χειμώνα και χάριν στο internet μπορεί να βλέπει τις εγγονές του στην Αθήνα αλλά και εγώ να ελέγχω τον υπολογιστή που είναι συνδεδεμένος με 6 κάμερες και να ελέγχω το τι κατεγράφη.
Σας παρακαλώ δέστε τι μπορείτε να κάνετε
Σας ευχαριστώ

Forthnet.Nova.Rep1
23-04-16, 20:40
Καλησπέρα kwnstantinosthess,

Αρχικά θα θέλαμε να σε ενημερώσουμε για την ασφάλειά σου, να μην δημοσιεύεις τα προσωπικά σου στοιχεία.

Σχετικά με το ζήτημα που που μας αναφέρεις για την ταχύτητα συγχρονισμού που επιτυγχάνετε στη γραμμή σου, έχουν πραγματοποιηθεί όλοι οι απαραίτητη έλεγχοι από την πλευρά μας, και σε συνεργασία με τον καθολικό πάροχο όπου σε έχουν ενημερώσει οι αρμόδιοι συνάδελφοι.

Κώστας, Forthnet Support

@ ADSLgr.com All rights reserved.