PDA

Επιστροφή στο Forum : Forthnet αυθαιρετη αλλαγη username



rodos123
25-04-07, 08:43
Πριν 2 ημερες ξαφνικα δεν μπορουσα να συνδεθω στο διαδικτυο και
αφου επικοινωνησα με την τεχνικη βοηθεια μετα απο μιση ωρα ο τεχνικος
μου ειπε οτι αλλαχθηκε το username και συγκεκριμενα προστεθηκε ενα "os"
μετα το username που ειχα.Απιστευτο!!!
Φυσικα αυτο εγινε χωρις την συγκαταθεση μου και χωρις βεβαια καποιο γραπτο αιτημα μου.
Εδω και 2 ημερες εχω παρει απειρες φορες τηλεφωνο εχω στειλει 2 φαξ και
2 e-mail (αληθεια δεν υπαρχει χειροτερη εταιρια περιμενεις τουλαχιστον 15λεπτα αναμονη μετα αφου τους πεις τι θελεις ξανα στιν αναμονη και μετα κοβεται η γραμμη) και αποτελεσμα μηδεν.
Αναγνωρισαν οτι προκειται για δικο τους λαθος και μετα μου ζητουσαν να συμπληρωσω μια φορμα λεει αλλαγης username.Απιστευτο!!!.
Δηλαδη αυτοι πως το αλλαξαν απο μονοι τους βρηκανε καμια φορμα πουθενα?
Αφηστε τα e-mail που χανω...
Εννοειται οτι με την ληξη της συνδρομης μου δεν θα με ξαναδουνε.
ΟΤΕ και παλι ΟΤΕ τουλαχιστον εκει δεν κανουν τετοια απιστευτα.

ckbond
25-04-07, 09:15
Εσύ λες ότι αυθαίρετα σου άλλαξαν το username...

Εδώ έκοψαν ολόκληρη γραμμή adsl σε μεγάλο κατάστημα στην επαρχία στα καλά καθούμενα μένοντας ξεκρέμαστο μιας και η γραμμή ήταν για τις πιστωτικές κάρτες με αποτέλεσμα να μην μπορεί να γίνει καμία συναλλαγή. Μιλάμε για τρελά λεφτά σε διαφυγόντα κέρδη...

Όταν τελικά βρήκαμε άκρη δεν τους έφταναν τα καντήλια που είχαν ακούσει ήθελαν να ξανα γίνει αίτηση εξ αρχής...:rofl:

rodos123
25-04-07, 09:37
Υποτιθεται ομως οτι το username ειναι αυστηρα προσωπικο και δεν αλλαζει για πλακα.
Για δοκιμασε να το κανεις στον ΟΤΕ για παραδειγμα να δεις τι σου ζητανε, φωτοτυπιες
ταυτοτητας κλπ.

Aias
26-04-07, 08:12
Εσύ λες ότι αυθαίρετα σου άλλαξαν το username...

Εδώ έκοψαν ολόκληρη γραμμή adsl σε μεγάλο κατάστημα στην επαρχία στα καλά καθούμενα μένοντας ξεκρέμαστο μιας και η γραμμή ήταν για τις πιστωτικές κάρτες με αποτέλεσμα να μην μπορεί να γίνει καμία συναλλαγή. Μιλάμε για τρελά λεφτά σε διαφυγόντα κέρδη...

Όταν τελικά βρήκαμε άκρη δεν τους έφταναν τα καντήλια που είχαν ακούσει ήθελαν να ξανα γίνει αίτηση εξ αρχής...:rofl:

Καλα σε μια απλη dsl στηριζαν ολο το συστημα τους....και μετα βριζανε κιολας...Ελλαδισταν με τους Ελληναρες.

ckbond
26-04-07, 09:28
Δεν είχαν όλο το σύστημα τους πάνω σε μια γραμμή adsl, είχαν μόνο τις πιστωτικές κάρτες, που το βρίσκεις δηλαδή το παράξενο???

Σαν πόσες γραμμές πιστεύεις εσύ ότι θα έπρεπε να υπάρχουν???

Μήπως, λέω εγώ τώρα, γίνεσαι λίγο παράλογος???

fadasma
26-04-07, 10:59
Πρόσεξε γιατί η αλλάγή username χρεώνεται.

rodos123
27-04-07, 16:44
Εχουν περασει 4 ημερες εχω στειλει συνολο 4 e-mail και 3 φαξ εχω μιλησει
με 4 υπαλληλους που εχω καταγραψει τα ονοματα τους και ακομα να μου
αλλαξουν το username.Απιστευτο! Ευγε Forthnet!

nrg_polini
27-04-07, 17:06
Μαλλον κανενα φιλαρακι καποιου μεσα στη forthnet ηθελε το username σου :rofl:

Valandil
27-04-07, 17:10
Όντως απαράδεκτο,αν και λογικά θα πρέπει να το ήθελε κάποιος εκ των έσω και αναγκαστικά στο "αλλάξανε".Προτείνω να τους απειλήσεις με καταγγελία σε ΕΕΤΤ καθώς και να μην χρεωθείς την περίοδο που ήσουν off.

agos
27-04-07, 17:17
Μαλλον κανενα φιλαρακι καποιου μεσα στη forthnet ηθελε το username σου :rofl:
Σωστός!

WolfBack
29-04-07, 04:02
Όντως απαράδεκτο,αν και λογικά θα πρέπει να το ήθελε κάποιος εκ των έσω και αναγκαστικά στο "αλλάξανε".Προτείνω να τους απειλήσεις με καταγγελία σε ΕΕΤΤ καθώς και να μην χρεωθείς την περίοδο που ήσουν off.
Βέβαια, έτσι είναι τα πράγματα... αν και αμφιβάλω αν θα γλιτώσεις την χρέωση για τις ημέρες αυτές.
Εγώ περιμένω να δω αν θα γλιτώσω τις 9 ημέρες που ήμουν εντελώς off, χωρίς net και δίχως τηλέφωνο.
:mad:

agos
01-05-07, 10:21
Βέβαια, έτσι είναι τα πράγματα... αν και αμφιβάλω αν θα γλιτώσεις την χρέωση για τις ημέρες αυτές.
Εγώ περιμένω να δω αν θα γλιτώσω τις 9 ημέρες που ήμουν εντελώς off, χωρίς net και δίχως τηλέφωνο.
:mad:

Για ποιόν λόγο έγινε αυτό;

Είναι αρκετά μεγάλο διάστημα για το τηλέφωνο που είναι είδος πρώτης ανάγκης!

Jazzer
01-05-07, 13:38
Τι κουφά πράγματα είναι αυτά ? Μήπως πρέπει να τους καταγγείλει ο φίλος ?:mad:

balander
04-05-07, 18:20
Εμένα πάλι μου την έκοψαν ενω με πήραν την προηγούμενη και τους είπα να γίνει ανανέωση...

Δε ξέρουν τί τους γίνεται!

globalnoise
04-05-07, 19:35
Αλήτες...

rodos123
09-05-07, 08:35
Τοσες μερες και τιποτα!
Απιστευτη η Forthnet...

@ ADSLgr.com All rights reserved.