PDA

Επιστροφή στο Forum : Συμβατό adsl router



Andreas Z.
30-04-16, 15:59
Καλησπέρα, έκανα μια νέα 24άρα adsl σύνδεση με τη Voafone και ψάχνω κατάλληλο router. Ο πάροχος μπορεί έναντι 20 ευρώ, νομίζω, να με προμηθεύσει με ένα δικό του αλλά δεν ξέρω πόσο αξιόπιστο θα είναι έναντι του εμπορίου. Γι’ αυτό απευθύνομαι σε εσάς προκειμένου πρώτον να μου πείτε αν είναι καλύτερο να πάρω του παρόχου ή άλλο δικό μου και δεύτερον σε περίπτωση που πάρω του εμπορίου να με βοηθήσετε στην επιλογή του. Το μόνο που θα με ενδιέφερε είναι να έχει καμιά usb θύρα ώστε να συνδέσω έναν εξωτερικό σκληρό δίσκο ώστε να χρησιμοποιείται ως κοινόχρηστος δίσκος απ’ όλους τους υπολογιστές του δικτύου μου.

Σας ευχαριστώ για το χρόνο σας και χρόνια πολλά :D

shocked
05-05-16, 22:25
εγω εχω αυτο (https://i.ytimg.com/vi/nK3EvaT-VC4/maxresdefault.jpg) (πριν 2-3 χρονια που μου το αλλαξαν οταν ζητησα νεο)
ως απλος χρηστης, fb, youtube, torrent, κανει μια χαρα τη δουλεια του. νομιζω στο δινουν δωρεαν οταν κανεις τη συνδεση και ενεργοποιειται η γραμμη, αλλα αν το αλλαξαν αυτο δε το ξερω και θα στο επιβεβαιώσουν αυτοι.

θυρα usb εχει αλλα δε ξερω αν μπορει να κανει τετοιου ειδους κοινη χρηση, ισως γιατι δεν εχω αλλα pc συνδεδεμενα στο δικτυο. εναν σκληρο δισκο τον αναγνωρισε οταν τον συνδεσα παντως.

@ ADSLgr.com All rights reserved.