PDA

Επιστροφή στο Forum : Χαμηλή ταχύτητα σε νέα σύνδεση



ParisG
11-05-16, 14:22
Καλησπέρα.

Εχθές το πρωί συνδέθηκα με νέα γραμμή ΟΤΕ έως 24mbps. Στο speedtest.net μου έβγαζε 13-14 mbps. Κατέβασμα torrent και από ftp της cosmote, 13-14 mbps. Από το βράδυ όμως σέρνεται και το speedtest μου βγάζει 1.7 mbps. Έκανα επανεκκίνηση και hard reset το speedport entry 2i, αλλά δεν είδα διαφορά. Τι μπορεί να συμβαίνει;

Τα στατιστικά όταν συνδέθηκα και έτρεχε κανονικά
170386

Τα στατιστικά το βράδυ
170385

EDIT: Το σύνδεσα με ethernet να δω τι παίζει, έτρεχε κανονικά. Το έβγαλα και πλέον δουλεύει καλά και με το wifi. Δεν καταλαβαίνω την λογική και πως διορθώθηκε.

RSX
11-05-16, 17:26
Το ασύρματο να ξέρεις δεν δουλεύει πάντα 100% σωστά, υπάρχουν πάρα πολλοί παράγοντες που το επηρεάζουν.
Το μόντεμ που διαθέτεις επίσης δεν έχει εξωτερικές κεραίες συνεπώς το σήμα δεν θα πηγαίνει πολύ μακριά.
Αν τριγύρω υπάρχουν πολλά μόντεμ που εκπέμπουν κ αυτά μπορεί τα κανάλια να καλύπτονται.

parkost
11-05-16, 20:32
εχει δικιο το πιο πανω σχολιο ..το wifi δεν είναι σταθερο..παντως αν και εισαι λιγο πιο πανω από εμενα στο line att νομιζω πως μπορεις να παρεις λιγο παραπανω ταχυτητα αν τους παρεις στο τηλεφωνο και ευγενικα τους ζητήσεις λιγο χαμηλωτερο snr..εγω αυτό εκανα και εξεπλάγην ευχαριστα γιατι το αιτημα μου εγινε δεκτο. :) σου παραθετω τα στατιστικα μου με την 24αρα adsl συνδεση.


Link Status Up

Modulation Type ADSL_2plus

Actual Rate(Up/Down) 1021/20069 kbps

Attainable Rate(Up/Down) 1231/21036 kbps

Noise Margin(Up/Down) 4.4/6 dB

Line Attenuation(Up/Down) 8.5/12 dB

Output Power(Up/Down) 12/19.1 dBm

Data Path(Up/Down) Interleaved/Interleaved

Interleave Depth(Up/Down) 16/64

Interleave Delay(Up/Down) 6/6 ms

INP(Up/Down) 2/0.5 symbols

Profile N/A

LinkEncap G.992.3_Annex_K_ATM

CRC Errors(Up/Down) 0/1

FEC Errors(Up/Down) 616/205

@ ADSLgr.com All rights reserved.