PDA

Επιστροφή στο Forum : Civilization 6 εντός 2016



PopManiac
12-05-16, 15:49
Επιτέλους, μακριά από πίου πίου και μακρινούς πλανήτες και άλλα κουαφέξαλα του New Earth, το Civilization 6 είναι πλέον πραγματικότητα :clap:

Σύμφωνα με το άρθρο του Gamespot (http://www.gamespot.com/articles/civilization-6-revealed-brings-major-changes/1100-6439691/), το 6 επανέρχεται στο "κλασικό" μοτίβο των civilization παιχνιδιών δλδ με κανονικούς και όχι ντεμέκ ψευδο scifi πολιτισμούς.

Κατά τα άλλα, οι designers υπόσχονται ουσιαστικά μια νέα εμπειρία και θα δούμε υποθέτω όσο περνά ο καιρός αρκετά νέα features

Τέλος, ως release date αναφέρεται η 21η Οκτωβρίου, καλή ημερομηνία για να πάρω μια 5ήμερη άδεια και να εξαφανιστώ

KLG
13-05-16, 12:55
Ανυπομονώ να βγεί το 2151ο DLC / expansion :mrgreen:

cca
13-05-16, 12:59
Θα περιμένω τίποτα Steam sales, στο release με τίποτα δε το παίρνω. Ίσως τα Χριστούγεννα.

PopManiac
13-05-16, 13:03
Ανυπομονώ να βγεί το 2151ο DLC / expansion :mrgreen:

Δεν χρειάζεται, απλά κάτσε στο KOTOR και λειώσε, άλλωστε το λαπτοπάκι μέχρι εκεί πάει και πού έξοδα για άλλο τώρα που έχεις πετσετικά και τεντζερέδες να αγοράσεις :p

KLG
13-05-16, 13:32
Δεν χρειάζεται, απλά κάτσε στο KOTOR και λειώσε, άλλωστε το λαπτοπάκι μέχρι εκεί πάει και πού έξοδα για άλλο τώρα που έχεις πετσετικά και τεντζερέδες να αγοράσεις :p

Αλλάζω δεκαετία... Ξεκινάω μαραθώνιο Mass Effect :p

alekan
21-05-16, 08:58
Κάποιοι αναβάθμισαν κάρτες και έχουν ξαναρχίσει το V για ζέσταμα...

Φανερός Πράκτωρ
21-05-16, 09:33
Καλά, αναβάθμιση κάρτας για civilazation;
Τι κάρτας; Δικτύου; :p

υγ: μάλλον έχω μείνει πίσω στο θέμα των γραφικών του παιχνιδιού.

alekan
21-05-16, 12:17
Καλά, αναβάθμιση κάρτας για civilazation;
Τι κάρτας; Δικτύου; :p

υγ: μάλλον έχω μείνει πίσω στο θέμα των γραφικών του παιχνιδιού.

Κάνεις πλάκα, έτσι;

Φανερός Πράκτωρ
21-05-16, 12:27
Όχι, έχω 10-15 χρόνια να παίξω το παιχνίδι επειδή ποτέ δε μου έλεγε τίποτα το ιδιαίτερο.

Και τα παιχνίδια αυτού του είδους δε μου είχαν φανεί τίποτα το απαιτητικό σε γραφικά συγκρινόμενα με άλλα (ειδικά τότε)

ckoul
27-05-16, 11:49
Νά 'ναι καλά το Community Patch Project (http://forums.civfanatics.com/showthread.php?t=528034) έχουμε μερικά χρονάκια Civ V ακόμα μέχρι να στρώσει το 6 :rolleyes:

PopManiac
27-05-16, 11:59
Προσωπικά κρατώ μικρό καλάθι μεν, αλλά περιμένω Οκτώβριο να δω το τελικό αποτέλεσμα. Αν και παίρνω κουράγιο από το ότι φαίνεται ότι αρκετοί developers έχουν πάρει το μάθημά τους ότι πλέον η κοινότητα των gamers γίνεται ολοένα και λιγότερο ανεκτική προς προχειροδουλειές και beta releases που ουσιαστικά είναι.

Ιδιαίτερα ενθαρρύνομαι από τίτλους όπως το Warhammer Total War που - αν και άσχετο με το εδώ θέμα - αποτελεί ένα άκρως ολοκληρωμένο προϊόν σε αντίθεση με άλλα releases.

Θέλω να πιστεύω πως το ίδιο θα ισχύσει και εδώ

PopManiac
17-10-16, 10:41
Aυτήν την Παρασκευή, αγοράζουμε προμήθειες, ποτά και αντίο κόσμε μέχρι Δευτέρα :p

ckoul
17-10-16, 12:42
Εγώ λέω να αντισταθώ :dwarf.. έως τα Χριστούγεννα :p που θα βγει σε προσφορά.

Δεν σκοπεύω να ακολουθήσω την σειρά 60+40+40 αυτή την φορά :roll:

PopManiac
21-10-16, 19:41
OK, I am a sap, αλλά δεν άντεξα...

Κατεβαίνει από Steam αυτή τη στιγμή, αντίο κόσμεεεεεεεεεεεεεε :p

- - - Updated - - -

(Φτου, ούτε την μπύρα δεν πρόλαβα να ανοίξω, γιατί γμτ να μην έχω μπάτλερ;;;; )

ckoul
21-10-16, 22:28
Καλό χάσιμο! :lol:

PopManiac
25-10-16, 00:41
Παίζω λες και δεν υπάρχει αύριο, και για το αύριο που υπάρχει κόβω ύπνο - πραγματικά μπορώ να γράφω σελίδες για το τι απίστευτο πράγμα έχουν φτιάξει. ΙΜΟ, είναι το ίδιο άλμα όπως από το 3 στο 4, leaps and bounds και οι τύποι δείχνουν ότι ξέρουν να το αναβαθμίζουν όπως κανείς άλλος (όταν σοβαρεύονται).

Κάποια στιγμή, ίσως γράψω παραπάνω, όμως να αναφερθώ σε ένα τεράστιο glitch που έχει.

Ανεξήγητα και αφού το είχα ήδη για 3 μέρες άρχισε να παγώνει στο loading screen και γενικό freeze.

Φαίνεται ότι φταίει κάτι στο Windows Defender και καλό θα ήταν να κάνετε εξαίρεση είτε για το Civ6 folder ή καλύτερα για όλο το Steam folder.

Γενικά, πρέπει να έχει θεματάκια αφού σε i7-5930K και με GTX 980Ti και τραβάει από 50 με 60% αντίστοιχα, κυρίως στην GPU (όλα Ultra όμως)

George978
30-10-16, 14:58
να το αγορασουμε δλδ ετσι? προσοχη δεν μας περισσευουν...:p

PopManiac
30-10-16, 15:11
να το αγορασουμε δλδ ετσι? προσοχη δεν μας περισσευουν...:p

Σε ποιον περισσεύουν τη σήμερον; ΙΜΟ, για φαν το είδους γενικά και ιδιαίτερα του Civ, το 6 είναι must.

Θα πρότεινα όμως προτού το αγοράσεις να προβείς σε μία καλή διερεύνηση για το αν και μέχρι πόσο σε ανάλυση και απαιτήσεις το σηκώνει το μηχάνημά σου ;)

George978
30-10-16, 15:43
εχω παιξει φανατικα μεχρι αηδιας ολα, το πρωτο νομιζω σε ενα σελερον coppermine. Παιζω σε αναλυση 1080ρ με εναν I5 4460@3.4, 16GB ram, GTX 760, samsung ssd 250gb

κατι το αγνωστο θα μου δωσει το 6ρι, νεες τακτικες κλπ ή ειναι καλομαγειρεμενο με ωραια γραφικα?

PopManiac
30-10-16, 16:12
εχω παιξει φανατικα μεχρι αηδιας ολα, το πρωτο νομιζω σε ενα σελερον coppermine. Παιζω σε αναλυση 1080ρ με εναν I5 4460@3.4, 16GB ram, GTX 760, samsung ssd 250gb

κατι το αγνωστο θα μου δωσει το 6ρι, νεες τακτικες κλπ ή ειναι καλομαγειρεμενο με ωραια γραφικα?

Έχει πάρα πολλά νέα πράγματα ή πιο σωστά νέες προσεγγίσεις σε γνωστά concepts μαζί με καινούργια πράγματα. Δεν έχω χρόνο - αν και το θέλω πολύ - να γράψω πολλά, αλλά είμαι βέβαιος ότι θα βρεις εκεί έξω πολλά άρθρα για το θέμα.

ΙΜΟ εκείνο που είναι game changer είναι πρώτον το Civics Tree που διαχωρίζεται από το Tech και το πώς πλέον αλλάζει το government από εκεί που ήταν ελαφρώς αδιάφορο. Επίσης, το diplomacy έχει πολλά ενδιαφέροντα χαρακτηριστικά (αν και μάλλον ένα recalibration θα χρειαστεί σε κάποιο patch, ιδιαίτερα με το warmongering penalty) ενώ και οι πόλεις πλέον είναι πολύ πιο focused.

Αλλά, ψάξε και θα βρεις πολλές αναλύσεις

@ ADSLgr.com All rights reserved.