PDA

Επιστροφή στο Forum : Χρέωση τεχνικού χωρίς αιτιολόγηση!!!



AlphaDog
13-05-16, 19:49
Καλησπέρα.

Σήμερα πήρα την απόφαση να σας διηγηθώ την υπέροχη εμπειρία με την εταιρία αυτή που απογειώνει πανέμορφα σκυλάκια και... "υπόσχεται πολύ περισσότερα", που μου έδωσε την ευκαιρία να κοκορεύομαι μεταξύ άλλων πως "το έζησα και αυτό" !

Μία ωραία μέρα, αποφάσισα πως η γραμμή τηλεφώνου που έχω στην πατρική μου οικία έχει πλέον όλες τις προϋποθέσεις να γνωρίσει και αυτή κάποιον άλλο πάροχο εκτός του ΟΤΕ που λειτουργούσε ΑΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΣΤΑ από τη πρώτη στιγμή της ύπαρξής της.
Έτσι, σε ένα από τα απίστευτα πολλά τηλεφωνήματα προσφορών που δεχόμουν συνεχώς από όλες τις εταιρίες, είπα το ΟΚ.
Της WIND λοιπόν η προσφορά που με δελέασε. Τη δέχτηκα και μπήκα στη γνωστή διαδικασία. Ταύρος μέχρι τέλους στις αντιπροσφορές τρομάρα μου. WIND!

(Βέβαια, το γιατί μου μάμησαν την ψυχολογία παίρνοντάς με τηλέφωνο μία βδομάδα ΑΦΟΥ είχε γίνει η μετάβαση και είχα πλέον WIND, για να μου πουν πως με καλούν από τα κεντρικά της WIND για να μου κάνουν την ίδια προσφορά ΣΥΝ ένα τάμπλετ 7" για να πάω σε αυτούς ενώ είχα μόλις πάει χωρίς το τάμπλετ όμως, δεν το κατάλαβα).

Η μετάβαση στη WIND έγινε ομαλά προς μεγάλη μου έκπληξη και ικανοποίηση συνάμα. Δε χρειάζεται να σας αναφέρω την απίστευτη ταλαιπωρία που συμβαίνει σε αρκετές περιπτώσεις αλλαγών παρόχου και την απίστευτα εκνευριστική δικαιολογία του μαγικού ,ξαφνικού και όλως τυχαίως με την αλλαγή παρόχου βραχυκυκλώματος των καλωδιώσεων εντός των σπιτιών.


Μία μέρα λοιπόν μετά από λίγο καιρό, με παίρνει η μάνα μου τηλέφωνο και μου λέει πως το σταθερό δε λειτουργεί.
Μάλιστα.
Παίρνω τηλέφωνο από το σταθερό της δουλειάς μου, στο σταθερό του πατρικού μου να δω τί συμβαίνει.
Ξεκινάει ηχογραφημένο μήνυμα με τη λέξη ΟΤΕ και πως το νούμερο που κάλεσα δεν είναι καταχωρημένο στους καταλόγους ή κάτι παρόμοιο διότι δε θυμάμαι ακριβώς. "Δε μπορεί" λέω, "θα πήρα λάθος" . Ξανακαλώ. Το ίδιο.
:hmm:
Με τα πολλά, καλώ από το κινητό μου (και αυτό WIND) στην εξυπηρέτηση πελατών και αφού εξηγώ σε ένα παλικάρι αυτό που συμβαίνει και προσπαθώ με δυσκολία να τον πείσω για το "ΟΤΕ" στο ηχογραφημένο, αφήνω το κινητό μου να με καλέσουν πίσω.
Κάποια στιγμή μετά, από περιέργεια περισσότερο αλλά και μια αχνή ελπίδα πως ίσως να έχει διορθωθεί το πρόβλημα και να λήξει η ταλαιπωρία μου γρήγορα, καλώ πάλι. Διαπιστώνω πως το ηχογραφημένο έχει αλλάξει, δεν υπάρχει ΟΤΕ μέσα σε αυτό, αλλά μου λέει πως τώρα το νούμερο δεν αντιστοιχεί σε συνδρομητή!
"Ας περιμένω τηλέφωνο" σκέφτηκα και δεν ξανακάλεσα.

Με παίρνει λοιπόν κάποια στιγμή το τμήμα βλαβών της WIND ή κάτι τέτοιο.
Μπλα μπλα μπλα πάλι εγώ, μα, πως, περίεργο, αυτός.
"Θα στείλουμε τεχνικό να το δει" μου λέει το παλικάρι.

Έρχεται ο τεχνικός.
"Άκου φίλε" του λέω.
"2 πράγματα δε θέλω να που πεις ελαφρά τη καρδία, το πως φταίει ο ΟΤΕ ή το πως τα καλώδια μέσα στο σπίτι μου εντελώς τυχαία τον καιρό που άλλαξα πάροχο πάθανε ιλαρά μέσα στους τοίχους και έχω βραχυκύκλωμα". (Κάποιον καιρό ήταν οι must δικαιολογίες)

Το κουτί δεν ήταν εύκολα προσβάσιμο διότι ήταν λίγο ψηλά, και αποφασίζουμε να ξεκινήσουμε από μέσα το σπίτι.

Τσεκάρει την πρίζα που είχα το τηλέφωνο, απορεί.
Τσεκάρει όλες τις υπόλοιπες πρίζες, ξανα απορεί.

"Μάλλον βραχυκύκλωμα κάπου μέσα στα καλώδια" μου λέει.
Τον κοίταξα μερικές στιγμές νομίζοντας πως μου κάνει πλάκα, αλλά δεν...
Το παραβλέπω.
Τί σημαίνει "μάλλον" λεβέντη μου? τον ρώτησα. Με "μάλλον" δε λύνουμε κανένα πρόβλημα.

Είναι εντελώς νεκρό μου λέει, οπότε κάτι έχει συμβεί στα καλώδια και δε φτάνει σήμα στην πρίζα και κάτι τέτοια περίεργα μου απάντησε.
"Μα βρε παλικάρι, τα ηχογραφημένα όταν έπαιρνα τηλέφωνο δεν εξηγούνται με αυτό που μου λες.
Πάμε κάτω στο κουτί να μετρήσεις σε παρακαλώ." απάντησα.

Πάμε.
Μετράει.... Τίποτα και εκεί !
"Τα βλέπεις?" του λέω.
Παίρνει τηλέφωνο στα κεντρικά ή σε κάποιο κέντρο βλαβών.
"μπλα μπλα, και έτσι πάνω και έτσι κάτω, τί να συμβαίνει" η συνομιλία του.

Μετά από λίγο, λέει " έλα ρε συ, είχε πέσει η πόρτα? Πώς έγινε αυτό?μπλα μπλα μπλα"

"Τα βλέπεις"? του ξαναλέω μόλις τελείωσε το τηλεφώνημα.

"Κοίτα, μάλλον βραχυκύκλωσε εκεί που ενώνεται από το κουτί στα καλώδια του σπιτιού. Έχει και λίγη μούχλα." μου είπε.

"Ώπα ρε φίλε", του λέω. Πάλι μάλλον?
"ΟΚ...
Να παραβλέψω το γεγονός του πώς μπορεί η μούχλα να ρίξει την πόρτα, αλλά πες μου πώς στο καλό ξεχωρίζεις τη μούχλα από την οποιουδήποτε είδους βρώμα που μπορεί να έχει εκεί που έβαλες τα δάχτυλά σου και μετά τα κοίταξες?
Πλάκα μου κάνεις?
Εσύ με ξεκίνησες από βραχυκύκλωμα μέσα στο σπίτι, και τώρα με έφτασες σε μούχλα έξω από το σπίτι?"
Με κοίταξε αμήχανα, το συζητήσαμε πάνω στο ίδιο μοτίβο για λίγο ακόμα και η συνάντηση πήρε τέλος.

Τη μυρίστηκα φυσικά τη δουλειά, μέχρι που το διαπίστωσα και στο λογαριασμό το μεθεπόμενο.
30 ευρώ επίσκεψη τεχνικού. :clap:

Πάω σε ένα κατάστημα και μία εξαιρετική υπάλληλος μου λέει πως αυτό που πρέπει να κάνω είναι αμφισβήτηση της χρέωσης και τους παίρνουμε τηλέφωνο από εκεί.
Άντε πάλι τα ίδια από την αρχή.

Με τα πολλά και αφού έχω κουραστεί απίστευτα να εξηγώ πως το μόνο που ήθελα ήταν να έχω τηλέφωνο και εσείς με χρεώσατε εξτρά γι 'αυτό, λέω στην κυρία στην άλλη μεριά της γραμμής μετά που μου είπε πως δεν έχει σημασία το αν ευθύνομαι εγώ ή αυτοί, από τη στιγμή που ήρθε ο τεχνικός πρέπει να τον πληρώσω εγώ :
"Παρακαλώ να μου τεκμηριώσετε πως για το πέσιμο της πόρτας φταίω εγώ και μόνον, και τότε να σας πληρώσω τον τεχνικό που μου στείλατε. Αλλιώς, δεν επιθυμώ με κανένα τρόπο να πληρώσω οποιοδήποτε ποσό για κάτι που όχι μόνο δεν ευθύνομαι, αλλά με ταλαιπώρησε κιόλας."

Μου ζήτησε το κινητό μου για να με ειδοποιήσουν αφού δουν το θέμα...

Και... μου έστειλαν μήνυμα!!!

" ΑΓΑΠΗΤΕ ΣΥΝΔΡΟΜΗΤΗ,ΣΑΣ ΕΝΗΜΕΡΩΝΟΥΜΕ ΟΤΙ ΚΑΤΟΠΙΝ ΑΙΤΗΜΑΤΟΣ ΣΑΣ,
ΠΡΑΓΜΑΤΟΠΟΙΗΣΑΜΕ ΕΛΕΓΧΟ ΣΤΟ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟ ΣΑΣ ΚΑΙ ΔΙΑΠΙΣΤΩΘΗΚΕ ΟΤΙ
ΟΙ ΧΡΕΩΣΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΣΩΣΤΕΣ."

Αυτά είναι! Λες και ζήτησα λογιστικό έλεγχο του λογαριασμού μου.
Γιατί κατά τα άλλα, δεν μου λένε καν αν φταίω εγώ και για ποιο λόγο. Απλά, "περάστε να πληρώσετε"!!! :rtfm:

Δεν θέλω καν να φανταστώ, το πως οι 2 Α Ν Α Π Α Ν Τ Η Τ Ε Σ κλήσεις που μου έγιναν από το 211 120 2223 ήταν από αυτούς, για να δικαιολογήσουν το μήνυμα και την αποφυγή της διαδικασίας ενός διαλόγου με εμένα πάλι. Θα ήταν ένα πραγματικά θλιβερό συμβάν για μία εταιρία τηλεφωνίας.
Μου θύμισε τα νιάτα μου που έκανα αναπάντητη στη γκόμενα και μετά της έλεγα πως την καλούσα κανονικά και επειδή δεν την έβρισκα, πήγα για μπύρες και μπάλα με τους φίλους.
Απλά δε θέλω να πιστεύω πως ήσαν αυτοί. Πίσω τηλέφωνο δεν παίρνω πάντως.


Γιατί τα γράφω αυτά.
Βασικά, μετά από το παραπάνω μήνυμα που μου έστειλαν, ένιωσα πως αυτό που ήθελαν ήταν να μου επιβάλλουν ευκαιριακά μία χρέωση χωρίς να μπουν στη διαδικασία να μου την εξηγήσουν, επειδή μπορούν!

Και αυτό το βρήκα παντελώς καταχρηστικό.

Το ποσό φυσικά δεν είναι σημαντικό και είναι και μικρό εάν το συγκρίνουμε με αυτά που θα χάσουν από εμένα και τα μέλη της οικογένειάς μου από δω και έπειτα σε κινητά και σταθερά,
αλλά πιστεύω πως εάν αυτοί έτσι απλά μπορούν να κάνουν αυτά τα πράγματα, εμείς έτσι απλά μπορούμε να τα γράφουμε σε ένα φόρουμ για να τα βλέπουν και άλλοι.

Και από ότι διαβάζω, από κάτι τέτοιες ομορφιές πάμε πολύ καλά!

Τελικά, όντως.

Μου έφεραν άλλον αέρα στο σπίτι μου...

Dimeos
13-05-16, 23:16
Καλησπέρα.

Σήμερα πήρα την απόφαση να σας διηγηθώ την υπέροχη εμπειρία με την εταιρία αυτή που απογειώνει πανέμορφα σκυλάκια και... "υπόσχεται πολύ περισσότερα", που μου έδωσε την ευκαιρία να κοκορεύομαι μεταξύ άλλων πως "το έζησα και αυτό" !

Μία ωραία μέρα, αποφάσισα πως η γραμμή τηλεφώνου που έχω στην πατρική μου οικία έχει πλέον όλες τις προϋποθέσεις να γνωρίσει και αυτή κάποιον άλλο πάροχο εκτός του ΟΤΕ που λειτουργούσε ΑΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΣΤΑ από τη πρώτη στιγμή της ύπαρξής της.
Έτσι, σε ένα από τα απίστευτα πολλά τηλεφωνήματα προσφορών που δεχόμουν συνεχώς από όλες τις εταιρίες, είπα το ΟΚ.
Της WIND λοιπόν η προσφορά που με δελέασε. Τη δέχτηκα και μπήκα στη γνωστή διαδικασία. Ταύρος μέχρι τέλους στις αντιπροσφορές τρομάρα μου. WIND!

(Βέβαια, το γιατί μου μάμησαν την ψυχολογία παίρνοντάς με τηλέφωνο μία βδομάδα ΑΦΟΥ είχε γίνει η μετάβαση και είχα πλέον WIND, για να μου πουν πως με καλούν από τα κεντρικά της WIND για να μου κάνουν την ίδια προσφορά ΣΥΝ ένα τάμπλετ 7" για να πάω σε αυτούς ενώ είχα μόλις πάει χωρίς το τάμπλετ όμως, δεν το κατάλαβα).

Η μετάβαση στη WIND έγινε ομαλά προς μεγάλη μου έκπληξη και ικανοποίηση συνάμα. Δε χρειάζεται να σας αναφέρω την απίστευτη ταλαιπωρία που συμβαίνει σε αρκετές περιπτώσεις αλλαγών παρόχου και την απίστευτα εκνευριστική δικαιολογία του μαγικού ,ξαφνικού και όλως τυχαίως με την αλλαγή παρόχου βραχυκυκλώματος των καλωδιώσεων εντός των σπιτιών.


Μία μέρα λοιπόν μετά από λίγο καιρό, με παίρνει η μάνα μου τηλέφωνο και μου λέει πως το σταθερό δε λειτουργεί.
Μάλιστα.
Παίρνω τηλέφωνο από το σταθερό της δουλειάς μου, στο σταθερό του πατρικού μου να δω τί συμβαίνει.
Ξεκινάει ηχογραφημένο μήνυμα με τη λέξη ΟΤΕ και πως το νούμερο που κάλεσα δεν είναι καταχωρημένο στους καταλόγους ή κάτι παρόμοιο διότι δε θυμάμαι ακριβώς. "Δε μπορεί" λέω, "θα πήρα λάθος" . Ξανακαλώ. Το ίδιο.
:hmm:
Με τα πολλά, καλώ από το κινητό μου (και αυτό WIND) στην εξυπηρέτηση πελατών και αφού εξηγώ σε ένα παλικάρι αυτό που συμβαίνει και προσπαθώ με δυσκολία να τον πείσω για το "ΟΤΕ" στο ηχογραφημένο, αφήνω το κινητό μου να με καλέσουν πίσω.
Κάποια στιγμή μετά, από περιέργεια περισσότερο αλλά και μια αχνή ελπίδα πως ίσως να έχει διορθωθεί το πρόβλημα και να λήξει η ταλαιπωρία μου γρήγορα, καλώ πάλι. Διαπιστώνω πως το ηχογραφημένο έχει αλλάξει, δεν υπάρχει ΟΤΕ μέσα σε αυτό, αλλά μου λέει πως τώρα το νούμερο δεν αντιστοιχεί σε συνδρομητή!
"Ας περιμένω τηλέφωνο" σκέφτηκα και δεν ξανακάλεσα.

Με παίρνει λοιπόν κάποια στιγμή το τμήμα βλαβών της WIND ή κάτι τέτοιο.
Μπλα μπλα μπλα πάλι εγώ, μα, πως, περίεργο, αυτός.
"Θα στείλουμε τεχνικό να το δει" μου λέει το παλικάρι.

Έρχεται ο τεχνικός.
"Άκου φίλε" του λέω.
"2 πράγματα δε θέλω να που πεις ελαφρά τη καρδία, το πως φταίει ο ΟΤΕ ή το πως τα καλώδια μέσα στο σπίτι μου εντελώς τυχαία τον καιρό που άλλαξα πάροχο πάθανε ιλαρά μέσα στους τοίχους και έχω βραχυκύκλωμα". (Κάποιον καιρό ήταν οι must δικαιολογίες)

Το κουτί δεν ήταν εύκολα προσβάσιμο διότι ήταν λίγο ψηλά, και αποφασίζουμε να ξεκινήσουμε από μέσα το σπίτι.

Τσεκάρει την πρίζα που είχα το τηλέφωνο, απορεί.
Τσεκάρει όλες τις υπόλοιπες πρίζες, ξανα απορεί.

"Μάλλον βραχυκύκλωμα κάπου μέσα στα καλώδια" μου λέει.
Τον κοίταξα μερικές στιγμές νομίζοντας πως μου κάνει πλάκα, αλλά δεν...
Το παραβλέπω.
Τί σημαίνει "μάλλον" λεβέντη μου? τον ρώτησα. Με "μάλλον" δε λύνουμε κανένα πρόβλημα.

Είναι εντελώς νεκρό μου λέει, οπότε κάτι έχει συμβεί στα καλώδια και δε φτάνει σήμα στην πρίζα και κάτι τέτοια περίεργα μου απάντησε.
"Μα βρε παλικάρι, τα ηχογραφημένα όταν έπαιρνα τηλέφωνο δεν εξηγούνται με αυτό που μου λες.
Πάμε κάτω στο κουτί να μετρήσεις σε παρακαλώ." απάντησα.

Πάμε.
Μετράει.... Τίποτα και εκεί !
"Τα βλέπεις?" του λέω.
Παίρνει τηλέφωνο στα κεντρικά ή σε κάποιο κέντρο βλαβών.
"μπλα μπλα, και έτσι πάνω και έτσι κάτω, τί να συμβαίνει" η συνομιλία του.

Μετά από λίγο, λέει " έλα ρε συ, είχε πέσει η πόρτα? Πώς έγινε αυτό?μπλα μπλα μπλα"

"Τα βλέπεις"? του ξαναλέω μόλις τελείωσε το τηλεφώνημα.

"Κοίτα, μάλλον βραχυκύκλωσε εκεί που ενώνεται από το κουτί στα καλώδια του σπιτιού. Έχει και λίγη μούχλα." μου είπε.

"Ώπα ρε φίλε", του λέω. Πάλι μάλλον?
"ΟΚ...
Να παραβλέψω το γεγονός του πώς μπορεί η μούχλα να ρίξει την πόρτα, αλλά πες μου πώς στο καλό ξεχωρίζεις τη μούχλα από την οποιουδήποτε είδους βρώμα που μπορεί να έχει εκεί που έβαλες τα δάχτυλά σου και μετά τα κοίταξες?
Πλάκα μου κάνεις?
Εσύ με ξεκίνησες από βραχυκύκλωμα μέσα στο σπίτι, και τώρα με έφτασες σε μούχλα έξω από το σπίτι?"
Με κοίταξε αμήχανα, το συζητήσαμε πάνω στο ίδιο μοτίβο για λίγο ακόμα και η συνάντηση πήρε τέλος.

Τη μυρίστηκα φυσικά τη δουλειά, μέχρι που το διαπίστωσα και στο λογαριασμό το μεθεπόμενο.
30 ευρώ επίσκεψη τεχνικού. :clap:

Πάω σε ένα κατάστημα και μία εξαιρετική υπάλληλος μου λέει πως αυτό που πρέπει να κάνω είναι αμφισβήτηση της χρέωσης και τους παίρνουμε τηλέφωνο από εκεί.
Άντε πάλι τα ίδια από την αρχή.

Με τα πολλά και αφού έχω κουραστεί απίστευτα να εξηγώ πως το μόνο που ήθελα ήταν να έχω τηλέφωνο και εσείς με χρεώσατε εξτρά γι 'αυτό, λέω στην κυρία στην άλλη μεριά της γραμμής μετά που μου είπε πως δεν έχει σημασία το αν ευθύνομαι εγώ ή αυτοί, από τη στιγμή που ήρθε ο τεχνικός πρέπει να τον πληρώσω εγώ :
"Παρακαλώ να μου τεκμηριώσετε πως για το πέσιμο της πόρτας φταίω εγώ και μόνον, και τότε να σας πληρώσω τον τεχνικό που μου στείλατε. Αλλιώς, δεν επιθυμώ με κανένα τρόπο να πληρώσω οποιοδήποτε ποσό για κάτι που όχι μόνο δεν ευθύνομαι, αλλά με ταλαιπώρησε κιόλας."

Μου ζήτησε το κινητό μου για να με ειδοποιήσουν αφού δουν το θέμα...

Και... μου έστειλαν μήνυμα!!!

" ΑΓΑΠΗΤΕ ΣΥΝΔΡΟΜΗΤΗ,ΣΑΣ ΕΝΗΜΕΡΩΝΟΥΜΕ ΟΤΙ ΚΑΤΟΠΙΝ ΑΙΤΗΜΑΤΟΣ ΣΑΣ,
ΠΡΑΓΜΑΤΟΠΟΙΗΣΑΜΕ ΕΛΕΓΧΟ ΣΤΟ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟ ΣΑΣ ΚΑΙ ΔΙΑΠΙΣΤΩΘΗΚΕ ΟΤΙ
ΟΙ ΧΡΕΩΣΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΣΩΣΤΕΣ."

Αυτά είναι! Λες και ζήτησα λογιστικό έλεγχο του λογαριασμού μου.
Γιατί κατά τα άλλα, δεν μου λένε καν αν φταίω εγώ και για ποιο λόγο. Απλά, "περάστε να πληρώσετε"!!! :rtfm:

Δεν θέλω καν να φανταστώ, το πως οι 2 Α Ν Α Π Α Ν Τ Η Τ Ε Σ κλήσεις που μου έγιναν από το 211 120 2223 ήταν από αυτούς, για να δικαιολογήσουν το μήνυμα και την αποφυγή της διαδικασίας ενός διαλόγου με εμένα πάλι. Θα ήταν ένα πραγματικά θλιβερό συμβάν για μία εταιρία τηλεφωνίας.
Μου θύμισε τα νιάτα μου που έκανα αναπάντητη στη γκόμενα και μετά της έλεγα πως την καλούσα κανονικά και επειδή δεν την έβρισκα, πήγα για μπύρες και μπάλα με τους φίλους.
Απλά δε θέλω να πιστεύω πως ήσαν αυτοί. Πίσω τηλέφωνο δεν παίρνω πάντως.


Γιατί τα γράφω αυτά.
Βασικά, μετά από το παραπάνω μήνυμα που μου έστειλαν, ένιωσα πως αυτό που ήθελαν ήταν να μου επιβάλλουν ευκαιριακά μία χρέωση χωρίς να μπουν στη διαδικασία να μου την εξηγήσουν, επειδή μπορούν!

Και αυτό το βρήκα παντελώς καταχρηστικό.

Το ποσό φυσικά δεν είναι σημαντικό και είναι και μικρό εάν το συγκρίνουμε με αυτά που θα χάσουν από εμένα και τα μέλη της οικογένειάς μου από δω και έπειτα σε κινητά και σταθερά,
αλλά πιστεύω πως εάν αυτοί έτσι απλά μπορούν να κάνουν αυτά τα πράγματα, εμείς έτσι απλά μπορούμε να τα γράφουμε σε ένα φόρουμ για να τα βλέπουν και άλλοι.

Και από ότι διαβάζω, από κάτι τέτοιες ομορφιές πάμε πολύ καλά!

Τελικά, όντως.

Μου έφεραν άλλον αέρα στο σπίτι μου...

επειδη ειχα αποσυνδεσεις ηρθε τεχνικος στο σπιτι δυο φορες χωρις φυσικα να λυσει το προβλημα και χρεωθηκα 30 ευρω για καθε επισκεψη!!!!
τελικως μου πιστωσαν τα 60 ευρω αφου εστειλα εμαιλ.σου συνιστω να κανεις το ιδιο.

manila
14-05-16, 12:52
Έτσι είναι δεν σε χρεώνουν επίτηδες προφανώς εξαρτάται από το τι μετέφερε ο τεχνικός, αλλά με ένα απλό email θα λυθεί το ζήτημα σου

AlphaDog
19-05-16, 11:36
Έτσι είναι δεν σε χρεώνουν επίτηδες προφανώς εξαρτάται από το τι μετέφερε ο τεχνικός, αλλά με ένα απλό email θα λυθεί το ζήτημα σου

Προφανώς ίσως και να είχες δίκιο σε αυτό, αλλά δεν ισχύει δυστυχώς.
Μιλούσα στο τηλέφωνο με αυτούς κανά μισάωρο και το μόνο που μου έλεγαν ήταν το να πληρώσω. ΚΑΜΙΑ αιτιολόγηση δυστυχώς.
Τους πέφτει η πόρτα, "πλήρωσε εσύ που τη σηκώσαμε" σου λένε.

Δεν πειράζει. Μακάρι να προκόψουν με 30 παραπάνω ευρώ. Είπαμε, "άλλος αέρας στο σπίτι σου" !
Γνωρίζει κανείς ποιος είναι σήμερα ο υπολογισμός του πέναλτι για πρόωρη αλλαγή παρόχου?
Ας πληρώσω και κάτι παραπάνω από 30 ευρώ.

AlphaDog
26-05-16, 12:27
Να η απάντησή τους.

"Σε συνέχεια του αιτήματος σας με κωδικό *********, θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι η αποστολή του γραπτού μηνύματος αναφορικά με τη χρέωση της επίσκεψης του τεχνικού, πραγματοποιήθηκε αφού είχαν γίνει δύο ανεπιτυχείς προσπάθειες τηλεφωνικής επικοινωνίας. Η χρέωση της επίσκεψης τεχνικού, είναι ορθή διότι πραγματοποιήθηκε καθαρισμός οξείδωσης."

Τελικά, εκείνες οι 2 αναπάντητες (στη δεύτερη αναπάντητη ίσα που άναψε η οθόνη) ήσαν από αυτούς!!! Να και γιατί έκαναν αναπάντητες!

Για τη δικαιολογία δε χρειάζεται να πω κάτι. Όλοι λίγο πολύ γνωρίζουμε...
Απλά να σας πω πως μόλις κοίταξα τον "καθαρισμό οξείδωσης". Ασχέτως αν δεν λέει πού έχει γίνει ο περίφημος "καθαρισμός", υποθέτω πως μόνο στην ένωση των καλωδίων έξω στο κουτί θα εννοούν. Δεν υπάρχει κάτι άλλο για να γίνει.
Για scotchlok σύνδεση ούτε συζήτηση, αλλά ούτε καν μακαρόνι δεν έχει βάλει ο...τεχνικός!
Τα έχει συνδέσει γυμνά με στρίψιμο με το χέρι! Βγάζω και φωτό αν θέλει κάποιος.
Άμα θέλουν και του χρόνου, μπορούν να με ξαναχρεώσουν για "οξείδωση" δηλαδή γιατί είναι εκτεθειμένα!
Και θα βρώ πάλι το δίκιο μου όπως και τώρα, ε?

Συγχαρητήρια. Και γαμώ τις...πρακτικές η WIND!

Θα ακούω WIND και θα λέω τα καλύτερα! Ήδη στο μαγαζί μου τους κάνω την καλύτερη διαφήμιση!
Γιατί το μόνο που τους νοιάζει είναι τα δημόσια reviews.

Πω πω πωωωωωω...

yiapap
26-05-16, 12:37
Καταγγελία στην ΕΕΤΤ με τις φωτογραφίες. Στην καταγγελία θα ρωτάς: "Μετά από λίγο καιρό που θα οξειδωθούν πάλι τα απροστάτευτα καλώδια, θα κληθώ να πληρώσω εκ νέου"
Και απαίτηση αναίρεσης της χρέωσης. Κοινοποίηση στη Wind.

Το κόστος αποσύνδεσης στον ΟΤΕ είναι 120€. Κάτι ανάλογο θα είναι και στη Wind εκτιμώ.

@ ADSLgr.com All rights reserved.