PDA

Επιστροφή στο Forum : Αλλαγή απο ADSL σε VDSL, καμία ενημέρωση.



bouxmaxer
20-05-16, 12:31
Καλημέρα, στης 11 Μαιου τηλεφωνικά έκανα αίτηση (το τηλεφωνικό κέντρο με ενημέρωσε ότι την γίνεται και ηχογράφιση) για να αλλάξω απο ADSL σε VDSL στην περιοχή του Παπάγου. Με ενημέρωσαν ότι η αίτηση μου καταχωρήθηκε και ότι θα ενημερωθώ με sms την ίδια μέρα. Πέρασαν οι μέρες και περίμενα. Στης 18 Μαίου πήρα τηλ ξανά στο κέντρο εξυπηρέτησης για να δω τι γίνεται. Μετά απο αρκετή αναμονή μίλησα με κάποιον ο οποίος μου είπε ότι ενώ βρήκε την αίτηση μου και ότι για κάποιο λόγο δεν είχε καταχωρηθεί σωστά και δεν είχε προωθηθεί στο αρμόδιο τμήμα. Την ίδια μέρα έλαβα ένα sms που έλεγε ότι η αίτηση καταχωρήθηκε επιτυχώς. Απο τότε πάλι καμία ενημέρωση, τι γίνεται με εξοπλισμό, πότε θα γίνει η μετάβαση?? Στο τηλέφωνο δεν μου είπαν τπτ. Απλά να περιμένω. Βαρέθηνα να περιμένω.

Σας έχω στείλει και με pm τα στοιχεία μου

alex24
20-05-16, 12:40
Η μεταβαση θελει 10 μερες συνολικα οποτε τελος του μηνα ισως εισαι ετοιμος το ρουτερ εμενα ηρθε μετα απο 4 μερες απο την αιτηση.Μπορεις να ρωτησεις το Forthnet support που υπαρχει εδω στο φορουμ για να δεις ακριβως την ημερομηνια και οτι αλλο θες.

jkoukos
20-05-16, 12:46
Για την ακρίβεια 10 εργάσιμες ημέρες, δηλαδή μέχρι 25 Μαΐου υπάρχει προθεσμία για την αλλαγή της σύνδεσης, αν και λόγω της καθυστέρησης από την εταιρεία πας για αργότερα.

bouxmaxer
20-05-16, 12:54
Το θέμα είναι ότι δεν έχω καμία ενημέρωση, ούτε ένα συγνώμη κάναμε λάθος. Τίποτα, απλά ένα περίμενε

alex24
20-05-16, 13:47
Ναι και σε εμενα ετσι εκαναν δες εδω http://www.forthnet.gr/BroadbandStatus.aspx?a_id=4357 βαζοντας τον αριθμο σου και κοιτα αν προχωρα κανονικα η αιτηση σου.Οπως σου ειπα στειλε ενα μηνυμα στους εκπροσωπους της Forthnet εδω μεσα με τα στοιχεια σου να σου απαντησουν.

bouxmaxer
20-05-16, 13:49
Σε ευχαριστώ. Έστειλα μνμ και μου απάντησαν παρα πολυ άμεσα (σε σχέση με το κέντρο εξυπηρέτησης που μου είπε περίμενα θα σου έρθει μνμ) ότι μέχρι της 27 θα έχει γίνει η μετάβαση.

@ ADSLgr.com All rights reserved.