PDA

Επιστροφή στο Forum : Bitmore color tab 10 Model : COLORTAB108WH



bill27
31-05-16, 19:06
Καλησπερα,εχω στην κατοχη μου εδω και 8-9 μερες το συγκεκριμενο ταμπλετ,στο σκρουτζ αρχιζει απ77-78 ευρω,εγω το πηρα 60 ευρω απο τον Κωτσο.Δεν ειδα πουθενα να υπαρχει νημα με το συγκεκριμενο ταμπλετ.Να πω δυο λογακια για την συσκευη,πρωτον στην τιμη που το πηρα 59.90 ευρω ειναι value for money,το μονο του αρνητικο ειναι η οθονη του ,που εχει και χαμηλη αναλυση και δεν ειναι ips...
Κατ'αλλα για απλη χρηση ιντερνετ -ταινιες -απλα παιχνιδακια κτλ ειναι μια χαρα,Μου εκανε εντυπωση η μπαταρια του (5000 mah),μου βγαζει πανω απ 6 ωρες on screen time και η φορτιση του κανει σχεδον μια ωρα λογω 2Α φορτιστη που εχει στην συσκευασια...Ηρθε με Playstore και android 5.1.1
Θελω να ρωτησω κατι
1. Γνωριζουμε μηπως ποια κινεζικη εταιρια κανει τα bitmore tablets??απο υποστηριξει πως παει??Βγαζει updates??
2.ROM για το συγκεκριμενο μοντελο που βρισκουμε??

Παρακατω παραθετω τα χαρακτηριστικα του ταμπλετ.

Κατασκευαστής: Bitmore
Μέγεθος οθόνης: 10.1''
Ανάλυση οθόνης: 1024x600
Ασύρματη Σύνδεση: WiFi
WiFi Version: Wi-Fi b/g/n
Χωρητικότητα: 8GB
Bluetooth: Όχι
USB: Ναι
USB Version: Micro USB host
Λειτουργικό σύστημα: Android
Έκδοση Λειτουργικού συστήματος: Android 5.1
Ενσωματωμένη Μνήμη: 1GB
Τύπος Μνήμης: Micro SD
Μοντέλο Επεξεργαστή: Cortex A7 Quad Core
Ταχύτητα Επεξεργαστή: 1.30GHz
GPS: Όχι
Τύπος Μπαταρίας: 5000mAh
Επιπλέον εξοπλισμός: Καλώδιο USB
Διαστάσεις (ΠxΥxΜ): 259X151X13mm
Part Number: COLTAB108RED
Βάρος: 1.080

eagle13
31-05-16, 22:08
Πολύ καλό αλλά δεν έχει 3G και GPS , βρήκα αυτό ............ :hmm:

http://www.bitmore.gr/el/support

bill27
31-05-16, 22:40
Πολύ καλό αλλά δεν έχει 3G και GPS , βρήκα αυτό ............ :hmm:

http://www.bitmore.gr/el/support

Ναι το ξερω,το support ειναι απο την infoquest,απλα δεν εχω βρει τιποτα σχετικα με ROM κτλ.Επισης δεν γνωριζω
ποια εταιρια τα κατασκευαζει στην Κινα και αν υπαρχουν επισημα FOTA Updates.

meletis
01-06-16, 00:22
Για Rom μήπως έχουν κάτι παρόμοιο στο http://www.xda-developers.com/
Αλλά πρέπει να ξέρεις τουλάχιστον το μοντέλο επεξεργαστη.(Μοντέλο Επεξεργαστή: Cortex A7 Quad Core) , τώρα το είδα που το είχες γράψει ήδη
Για ποιό λόγο θές να αλλάξεις Rom:hmm:

bill27
01-06-16, 19:13
Για Rom μήπως έχουν κάτι παρόμοιο στο http://www.xda-developers.com/
Αλλά πρέπει να ξέρεις τουλάχιστον το μοντέλο επεξεργαστη.(Μοντέλο Επεξεργαστή: Cortex A7 Quad Core) , τώρα το είδα που το είχες γράψει ήδη
Για ποιό λόγο θές να αλλάξεις Rom:hmm:

Βασικα δεν θελω να αλλαξω ROM,να δω αν εχει υποστηριξη θελω :)

zaxus
02-06-16, 13:02
Υποστήριξη δε νομίζω ότι έχει. Μου είχαν δώσει κι εμένα ένα ταμπλετ της Bitmore που η τιμή του ήταν κάπου στα 60-70€.
Επειδή χρειάστηκα την επίσημη ρομ κάποια στιγμή τους έστειλα email αλλά δεν τη διέθεταν πουθενά. Έτσι έμεινα με μπρικαρισμένο ταμπλετ για λίγες μέρες, ώσπου μετά από ψάξιμο βρήκα μια custom και του έβαλα. Μετά από αρκετό καιρό και αφού το άνοιξα και κατέγραψα ότι υπήρχε γραμμένο στην πλακέτα του έψαξα και τελικά βρήκα και επίσημη(όχι βέβαια της bitmore αλλά του πραγματικού μοντέλου του ταμπλετ).

bill27
02-06-16, 13:53
Υποστήριξη δε νομίζω ότι έχει. Μου είχαν δώσει κι εμένα ένα ταμπλετ της Bitmore που η τιμή του ήταν κάπου στα 60-70€.
Επειδή χρειάστηκα την επίσημη ρομ κάποια στιγμή τους έστειλα email αλλά δεν τη διέθεταν πουθενά. Έτσι έμεινα με μπρικαρισμένο ταμπλετ για λίγες μέρες, ώσπου μετά από ψάξιμο βρήκα μια custom και του έβαλα. Μετά από αρκετό καιρό και αφού το άνοιξα και κατέγραψα ότι υπήρχε γραμμένο στην πλακέτα του έψαξα και τελικά βρήκα και επίσημη(όχι βέβαια της bitmore αλλά του πραγματικού μοντέλου του ταμπλετ).

Μπορεις να μου πεις ποιας εταιριας ειναι τα bitmore??Δωσε κανενα λινκ απο αυτα που βρηκες στο νετ.

Ευχαριστω

meletis
02-06-16, 21:20
Βασικα δεν θελω να αλλαξω ROM,να δω αν εχει υποστηριξη θελω :)
Πάντως και εγω που είχα αγοράσει 1 Asus Memopad me173x όταν ζήτησα στην ελληνική αντιπροσωπεία να μου στείλουν το λογισμικο, δέν μπήκαν κάν στο κόπο να απαντήσουν στο ηλεκτρονικό μήνυμα.Άκρη βρήκα σε ξένες κοινότητες.

@ ADSLgr.com All rights reserved.