PDA

Επιστροφή στο Forum : SDSL οτε



waste
01-10-04, 13:54
ένας τεχνικός του ΟΤΕ , όχι από τους γνωστούς που δεν ξέρουν τι λένε - αλλά αρκετά έγκυρος, μου είπε ότι κανονικά μέχρι το τέλος του χρόνου ο ΟΤΕ θα δώσει SDSL μετα απο οδηγία της ΕΕ.

τωρα από χρεώσεις δεν ξέρω .

George978
01-10-04, 13:56
χαχαχαχαχα

WAntilles
01-10-04, 14:24
Το άλλο με τον Τοτό το ξέρεις;

Εδώ δεν μπορεί ο ΟΤΕ να δώσει σωστό asymmetric και θα δώσει symmetric;

Και με πόσο το μήνα;

€100 + ΦΠΑ η 256/256;

BoGe
01-10-04, 14:50
ένας τεχνικός του ΟΤΕ , όχι από τους γνωστούς που δεν ξέρουν τι λένε - αλλά αρκετά έγκυρος, μου είπε ότι κανονικά μέχρι το τέλος του χρόνου ο ΟΤΕ θα δώσει SDSL μετα απο οδηγία της ΕΕ.

τωρα από χρεώσεις δεν ξέρω .

Μια ζωή μετά από οδηγία της ΕΕ

Tony_Ts
01-10-04, 15:54
Αν και με παραξενεύει η είδηση, είναι πολύ ενδιαφέρον να γίνει κάτι τέτοιο. Ακόμα περισσότερο ενδιαφέρον θα έχει πόσο θα χρεώσουν οι ISPs για συνδέσεις άνω των 128 αφού ως γνωστό το upload κοστίζει χρυσάφι!

euri
01-10-04, 16:17
Για μια εκδήλωση που θα γίνει στα τέλη Οκτωβρίου, ο ευρωπαϊκός φορέας που τη διοργανώνει ζήτησε υποδομή SDSL στο χώρο και ο ΟΤΕ δέχτηκε να την προσφέρει. Η συνεννόηση έγινε απευθείας μεταξύ του ευρωπαϊκού φορέα και του ΟΤΕ. Ίδωμεν!

Insomniac
01-10-04, 22:21
Τελικα εκτος την Telepasport που δινει θεωρητικα μονο ,υπαρχει αλλος provider να δινει sdsl ???

JamesBond
01-10-04, 23:41
Σίγουρα πάντως δοκιμάζεται
Αυτό
http://ieeexplore.ieee.org/xpl/abs_free.jsp?arNumber=1322825

από το ερευνητικό κέντρο του ΟΤΕ προέρχεται

JB

gregorisvas
02-10-04, 00:45
Τελικα εκτος την Telepasport που δινει θεωρητικα μονο ,υπαρχει αλλος provider να δινει sdsl ???

H Vivodi... :)

Sofos
02-10-04, 01:01
Παιδιά δε ξέρω τι λέτε εσείς, εγώ πριν κανα χρόνο είχα SDSL OTENET 80/80 (80 sto anebasma 80 στο κατέβασμα)!!:)

sdikr
02-10-04, 03:09
Εγώ το έχω τώρα!! 110/110!! :cry: :cry:

Insomniac
02-10-04, 07:03
Εγώ το έχω τώρα!! 110/110!! :cry: :cry:

Με ποιο provider ???? :?: :?:

Insomniac
02-10-04, 07:04
Τελικα εκτος την Telepasport που δινει θεωρητικα μονο ,υπαρχει αλλος provider να δινει sdsl ???

H Vivodi... :)

Προφανως με το δικο της μονο δικτυο ετσι ??? :?: :?:

sdikr
02-10-04, 07:35
sdikr έγραψε:
Εγώ το έχω τώρα!! 110/110!!


Με ποιο provider ????

Μα με τον Οτέ (έτσι κατάντησε η 384/128)

LEFTFOOT
04-10-04, 19:20
αυτη η ειδηση με την fast net τι εννοει?

η 384/128 κοστιζει 25 ευρω χωρις να πληρωνουμε οτε? εχει δικο της δικτυο?

euri
05-12-04, 12:28
Για μια εκδήλωση που θα γίνει στα τέλη Οκτωβρίου, ο ευρωπαϊκός φορέας που τη διοργανώνει ζήτησε υποδομή SDSL στο χώρο και ο ΟΤΕ δέχτηκε να την προσφέρει. Η συνεννόηση έγινε απευθείας μεταξύ του ευρωπαϊκού φορέα και του ΟΤΕ. Ίδωμεν!

Ξεθάβω αυτό το thread για να σας μεταφέρω εντυπώσεις από την παροχή υπηρεσιών του ΟΤΕ στο συγκεκριμένο θέμα.

Ο πελάτης (θεσμικό όργανο της Ευρωπαϊκής Ένωσης) είχε ζητήσει από τον ΟΤΕ να του παράσχει υποδομή SDSL στο χώρο της εκδήλωσής του (Θεσσαλονίκη).

Ε, λοιπόν, ο ΟΤΕ του έφερε μια μεγαλοπρεπέστατη aDSL over ISDN σε ρυθμούς 1024/256, παρεούλα με το Jetspeed 520i, και συνδρομή στην ΟΤΕnet. Παρόλα αυτά, ο ΟΤΕ είχε δεχτεί να προσφέρει SDSL...

Το χειρότερο βέβαια ήταν αλλού. Ο αρμόδιος για θέματα τηλεπικοινωνιών του πελάτη που είχε την ευθύνη για την παραλαβή, τη ρύθμιση και τη λειτουργία του εξοπλισμού μιλούσε μόνο γαλλικά και αγγλικά (νομίζω ήταν Βέλγος). Ο ΟΤΕ του έδωσε ένα φωτοτυπημένο χαρτί στα ελληνικά που είχε "Κωδικό Πελάτη - Συνθηματικό Πελάτη" και έπρεπε βάσει κάποιων αόριστων οδηγιών να συνδεθεί προσωρινά στο Internet για να ενεργοποιήσει την υπηρεσία της OTEnet. Φυσικά και το site της ενεργοποίησης (my.otenet.gr) ήταν μόνο στα ελληνικά...

:electric:

pelasgian
05-12-04, 12:59
Μια ζωή μετά από οδηγία της ΕΕ

Γιατί, όπως και στην Αμερική, όταν κάτι ουσιαστικό γίνεται στην Ευρώπη είναι αποτέλεσμα όχι τη κυβέρνησης τη πολιτείας, αλλά της ομοσπονδιακής κυβέρνησης. Φαντάζεσαι ότι η πολιτεία της California από μόνη της θα έφτιαχνε διαστημικό πρόγραμμα ή ότι η πολιτεία της Iowa από μόνη της θα έφτιαχνε τον «Αμερικάνικο στρατό»;

Έτσι και εδώ: η μόνη μας ελπίδα να δούμε προκοπή ως πολίτες είναι η παρέμβαση της Ευρωπαΐκής ομοσπονδιακής κυβέρνησης. Εάν περιμένουμε από την Ελληνική πολιτεία, «ζήσε ΜΑΚΗ μου να φας τριφύλλι», όπως εδίδαξε ο master Wantilles προ καιρού.

No_MeRcY
07-12-04, 11:26
Θέλω μια Σύνδεση 25Mb cable απο ΟΤΕ τι γινεται? :mrgreen: :guitar

TheCondor
08-12-04, 02:25
Και εγω θελω λιγο νερο αυτη τη στιγμη, παλι καλα που εχουμε την ΕΥΔΑΠ για αυτο και οχι τον πΟΤΕ :mrgreen: :mrgreen:

tvelocity
08-12-04, 02:27
Και εγω θελω λιγο νερο αυτη τη στιγμη, παλι καλα που εχουμε την ΕΥΔΑΠ για αυτο και οχι τον πΟΤΕ :mrgreen: :mrgreen:

Είναι προφανές οτι ΔΕΝ είσαι απο ηράκλειο... :roll: :roll: :roll:

ipo
08-12-04, 03:03
Εάν περιμένουμε από την Ελληνική πολιτεία, «ζήσε ΜΑΚΗ μου να φας τριφύλλι», όπως εδίδαξε ο master Wantilles προ καιρού.


:D :D :D :D :D :D Καλό!



Και εγω θελω λιγο νερο αυτη τη στιγμη, παλι καλα που εχουμε την ΕΥΔΑΠ για αυτο και οχι τον πΟΤΕ Mr. Green Mr. Green
Σκέψου η ΕΥΔΑΠ να σου έδινε μεγαλύτερο download από το upload και να ξεχείλιζε η αποχέτευση κάθε φορά που άνοιγες τέρμα τη βρύση. Ευτυχώς που είναι διαφορετική εταιρία από τον ΟΤΕ. :D

@ ADSLgr.com All rights reserved.