PDA

Επιστροφή στο Forum : κοβεται η συνδεση λογω αλλου δικτυου?



marilopaido
27-04-07, 21:29
γεια σε ολους!!!
εχει προκυψει ενα προβληματακι!!!και εχω απορια!!τι συμβαινει!!!
λοιπον!!!στον υπολογιστη μου εχω κεραια και το δικτυο μας ειναι wireless!το κακο ειναι οτι το ρουτερ ειναι μακρια απο τον υπολογιστη μου και σε γενικες γραμμες το σημα που πιανω ειναι πολυ χαμηλο!!!το ρουτερ ειναι στον κατω οροφο!!!
εχω ενα γειτονα ο οποιος εχει και αυτος adsl και πιανω το σημα που στελνει το ρουτερ του!!!
καποιες φορες επειδη πιανω δυο σηματα ο υπολογιστης μπερδευται και τελικα μενω χωρις ιντερνετ για λιγη ωρα μεχρι να σταθεροποιηθει!!!
μπορει ο γειτονας να μπλοκαρει το σημα μου και να χανω την συνδεση?ή ειναι ιδεα μου?
γιατι με εχει ταλαιπωρησει παρα πολυ αυτο το θεμα!!!
ας με βοηθησει καποιος!!!
α και κατι αλλο!!!δεν εχω βαλει κωδικο για προστασια του δικτυου γιατι τοτε χανω τελειως την συνδεση!!!
ουτως ή αλλως δεν πιστευω πως κινδυνευω!!!:whistle:
ξερει κανεις τιποτα σχετικο με το θεμα?θα το εκτιμουσα πολυ αν με βοηθουσατε βρε παιδια!!:)

MADx2
27-04-07, 21:32
Δοκιμασε να αλλαξεις το channel στο router και στην καρτα δικτυου.
Επίσης βάλε προστασία ειτε wep ειτε wpa απλως θα πρεπει να περασεις το κλειδι και στην καρτα δικτύου του Pc σου οταν θα βρεις το δικτυο και θα δοκιμασεις να κανεις connect

marilopaido
27-04-07, 21:34
Δοκιμασε να αλλαξεις το channel στο router και στην καρτα δικτυου.
Επίσης βάλε προστασία ειτε wep ειτε wpa απλως θα πρεπει να περασεις το κλειδι και στην καρτα δικτύου του Pc σου οταν θα βρεις το δικτυο και θα δοκιμασεις να κανεις connect

:confused:?
τωρα τα εμπλεξα τελειως!!!!!!!!!!!!!!
πως θα τα κανω αυτα?δεν εχω ιδεα!!!

nnn
27-04-07, 23:31
Ποιό μοντέλο της USR έχεις ?

@ ADSLgr.com All rights reserved.