PDA

Επιστροφή στο Forum : 5 μήνες αναμονή και κοροϊδία για "zisto"



Σελίδες : [1] 2

giorgos25
28-04-07, 14:44
γεια σας.
είναι πρώτη φορα που γράφω, για αυτό αν κάτι δεν το έκανα καλά μην βαράτε.
θα ήθελα την βοήθεια σας σχετικά με ένα πολύ σοβαρό πρόβλημα με την "tellas" αλλα ας πάρουμε την ιστορία από την αρχή

01-12-2006 συμπλήρωση και υποβολή αίτησις στα γραφεία τις "τελλας"
06-01-2007 ενημερώνομαι ότι είχαν χάσει την φωτοτυπία τις ταυτότητας μου
10-01-2007 βρήκαν την ταυτότητα(την είχαν επειδή ήμουν και παλιά πελάτης) και έστειλαν την αίτηση στον οτε
δεν υπήρχε πόρτα και αναμονή
16-4-2007 μου στέλνουν το modem με courier
21-4-2007 παραλαβή του modem.Τηλέφωνο στην "τελλας" και μου λεν πρέπει να περιμένετε για να σας πάρει τηλέφωνο ο τεχνικός
26-4-2007 ανακάλυψαν ότι δεν είχαν το τηλέφωνο μου.(αν και το είχαν από την πρώτη στιγμή αφού ήταν πάνω στην αίτηση)
28-4-2007 περιμένω να με πάρει τηλέφωνο ο τεχνικός

ζήτησα αρκετές φορές να μιλήσω με υπεύθυνους, αλλά η "τελλας" είναι μια εταιρία χωρίς υπεύθυνους.μια εταιρία ανεύθυνη. ο οτε φταίει και για το ότι δεν έχουν να μου στείλουν τεχνικό.
τους είπα ότι έχω βαρεθεί να περιμένω και αν δεν μπορούν να μου στείλουν τεχνικότότε ποιος ο λόγος να περιμένω.μου είπαν ότι αν κάνω τώρα διακοπή θα πληρώσω το πρόστιμο.μέχρι στιγμής δεν έχω λάβει καμια υπηρεσία από την "τελλας" αλλα αντίθετος πολλά προβλήματα και τηλεφωνα στο 13800.
αν έχετε να προτείνεται τίποτα να κάνω είναι δεκτό.

γράφω γιατί αν δε τα έγγραφα αυτά κάπου θα έσκαγα.ξέρω ότι δεν είμαι η μοναδική περίπτωση, στο forum έχω διάβαση και τις δικες σας ιστορίες.

ευχαριστώ για τον χρόνο σας.

Jazzer
28-04-07, 19:40
Τι να προτείνουμε φίλε giorgos4 εκτός από υπομονή ? Καλωσόρισες στην παρέα του "γρήγορου Internet" του Ελλαδιστάν.:rofl:
Καλύτερα να περιμένεις λίγες μέρες ακόμα πιέζοντας τους συνέχεια με τηλέφωνα, τόσα τράβηξες, κρίμα να αρχίσεις πάλι από την αρχή σε νέο πάροχο.

dimitris_74
28-04-07, 23:54
πρεπει να εισαι πλεον ο επιτιμος πρόεδρος με την αναμονη που εχεις. 5 μηνες δεν εχω ξαναδεί :p

trellos
29-04-07, 01:30
Και εγώ ο αντιπρόεδρος 15/12

Βασιλειος
29-04-07, 04:46
Τότε δεν έχετε δει και πολλά παιδιά!
Είμαστε κι'αλλοι στην ίδια κατάσταση.Εγώ 3/12/06 συμπλήρωσα την αίτηση και απο τότε είμαστε στο μιλητό!Ο φίλος γιώργος αφού πήρε και εξοπλισμό πάλι καλά γιατί εγώ εχω πάρει απο αυτούς τα @@ τους μέχρι τώρα.

Μ'αρέσει που τον τελευταίο μήνα με παίρνανε και ρωτάγανε όλο έκπληξη γιατί δεν έχω ενεργοποιηθεί ακόμη!και τους απαντούσα με την ίδια έκπληξη,έλα ντε και τελικά παίρνω τηλέφωνο να δώ που είναι η αίτηση οεο και μου λένε ότι είναι στο τεχνικό τμήμα γιατί προέκυψε κάποιο πρόβλημα οεο! και τους λέω ποιο είναι αυτό οεο και μου λένε θα σας πάρει κάποιος τεχνικός σε λίγο.Αυτά πριν μία και μισή εβδομάδα οεο και απο τότε που μου κλείσανε το τηλέφωνο με συνδέσανε με καϊρο!
Ά ρε λαμόγια!!!!!!!

Edit:Γιώργο τι πρόστιμο ζητάνε να πληρώσεις?????Για τον κοπανιστό αέρα που μας δίνουνε θα μας χρεώσουν???Δηλαδή εγώ που σε λίγο λέω να τους κόψω θα τους πληρώσω κι'ολας??Πρίν 6 μήνες που κάναμε την αίτηση δεν έλεγε τίποτα αν θυμάμαι καλά(πέρασε τόσος καιρός πιά,παιδί να κουβαλάγαμε μπορούσαμε να γεννήσουμε).

Όσο για το τι να κάνεις,καταγγελία στην ΕΕΤΤ!

manwoolf
29-04-07, 08:35
29/12/2006 εγω.Συνδεθηκα χθες στιςεξιμισυ το πρωι αφου πηρα το μονοπατι του πολεμου.Καταγγελια στην προστασι α καταναλωτη υπουργειου εμποριου,εξωδικα και επεται συνεχεια.ποιοτητα γραμμης-αστα-με διακοπες λειτουργιας απο δευτερολεπτα εως ωρες.ταχυτητα καμμια σχεση.τελλας ζηστο δεν ηθελα καλα να παθω.παντως σε καμμια περιπτωση μην τους κανετε το χατηρι και διακοψετε-τουλαχιστον οχι μεχρι να συνδεθειτε παντως,θα σας ριξουν στο καναβατσο νομικα.επιτεθειτε.:clap:

ZeroPoint
29-04-07, 09:02
....μου είπαν ότι αν κάνω τώρα διακοπή θα πληρώσω το πρόστιμο.

H Tellas εχει οργανωση δημοσιου και παιζει οντως να μην ηξεραν στο τμημα εξυπηρετησης πελατων, οτι οι τεχνικοι δεν σε εχουν συνδεσει ακομα, γιατι δεν μπορουν να συνενοηθουν μεταξυ τους. Δυστυχως στην Ελλαδα μονο με φωνες και βρισιμο βρισκεις το δικιο σου, αφου οι νομοι ειναι για τους μ@λ@κες!!!!! Οποτε δεν βλεπω να σου μενουν πολλοι τροποι να ξεμπλεξεις.

supermario
29-04-07, 11:25
πρεπει να εισαι πλεον ο επιτιμος πρόεδρος με την αναμονη που εχεις. 5 μηνες δεν εχω ξαναδεί :p

Τσ,τσ,τσ. 1η Δεκεμβριου η αιτηση και τον κανετε προεδρο;;; Περιμενω απο τελη Νοεμβριου και ακομη δεν εχω δει το ζιστο. Οταν λεω τελη εννοω 20-25 Νοεμβριου. Τωρα ποτε ακριβως μην με ρωτατε, δεν θυμαμαι. Εχουν περασει και ποσοι μηνες!!

bagg
29-04-07, 12:10
Παιδιά στην tellas πουλάωε αέρα κοπανιστό.
Εγώ έχω ξεχάσει πότε έχω κάνει την αίτηση.
Μπορεί να είμαι και πιο παλιός από εσάς.
Ντροπή τους.

hemlock
29-04-07, 12:12
Παιδιά στην tellas πουλάωε αέρα κοπανιστό.
Εγώ έχω ξεχάσει πότε έχω κάνει την αίτηση.
Μπορεί να είμαι και πιο παλιός από εσάς.
Ντροπή τους.
Παρατα τους...Υπαρχουν και αλλου πορτοκαλιες

giorgos25
29-04-07, 13:10
Edit:Γιώργο τι πρόστιμο ζητάνε να πληρώσεις?????Για τον κοπανιστό αέρα που μας δίνουνε θα μας χρεώσουν???Δηλαδή εγώ που σε λίγο λέω να τους κόψω θα τους πληρώσω κι'ολας??Πρίν 6 μήνες που κάναμε την αίτηση δεν έλεγε τίποτα αν θυμάμαι καλά(πέρασε τόσος καιρός πιά,παιδί να κουβαλάγαμε μπορούσαμε να γεννήσουμε).

το ποσο ανέρχεται στα 154,5 ευρώ παρακαλώ(βάση του συμβολαίου αρ.5.3) αλλα και στο τηλέφωνο αυτό μου είπαν. αν έχεις απόφαση ότι θα διακόψεις πάρτους και ρότα τους που βρίσκετε η διαδικαδία και κινήσου γρήγορα.αν δεν έχει πάρει την γραμμή η "τελλας" από τον οτε δεν πληρώνεις.μακάρι να ήμουν και εγώ στη θέση σου,τώρα υπάρχουν και άλλες πολύ καλές προσφορες για νέα γραμμή που ήθελα εγώ.

jolis007
29-04-07, 13:48
Φίλε giorgos4,

έχω την εντύπωση ότι στην Tellas προσπαθούν να σε κρατήσουν με νύχια και με δόντια και ποντάρουν στο ότι δεν διαβάζουμε διεξοδικά τους όρους. Με το φόβο του προστίμου προσπαθούν να μην σε χάσουν.
Στην παράγραφο 5.1 (οι όροι βρίσκονται εδώ (http://www.tellas.gr/_data/pdf/ZAPPL.pdf)) αναφέρει ότι "Η ισχύς της Σύμβασης αρχίζει από την ημερομηνία ενεργοποιήσεως των
Τηλεπικοινωνιακών Υπηρεσιών.". Στην παράγραφο 5.3 που αναφέρεις για τα πρόστιμα από την εταιρεία έχει τίτλο: "Χρονικό διάστημα μέχρι την ολοκλήρωση της 12μηνης διάρκειας της σύμβασης" Μα ρε παιδιά αφού δεν έχει αρχίσει καν η "Σύμβαση" γιατί να πληρώσεις πρόστιμο;;;;

Υ.Γ. Δικηγόρος δεν είμαι. Άρα αν πάει κάτι στραβά δεν φέρω καμία ευθύνη...:p

my8os
29-04-07, 14:18
Τσ,τσ,τσ. 1η Δεκεμβριου η αιτηση και τον κανετε προεδρο;;; Περιμενω απο τελη Νοεμβριου και ακομη δεν εχω δει το ζιστο. Οταν λεω τελη εννοω 20-25 Νοεμβριου. Τωρα ποτε ακριβως μην με ρωτατε, δεν θυμαμαι. Εχουν περασει και ποσοι μηνες!!

Εμένα μου έφεραν χθες αναπάντεχα τον εξοπλισμό. Σου παραχωρώ το 'προεδριλίκι' και εύχομαι να το παραχωρήσεις πολύ σύντομα κι εσύ. Εύχομαι επίσης να καταργηθεί ο θεσμός άμεσα και να μην ξαναϋπάρξουν καθυστερήσεις για κανέναν.

manwoolf
29-04-07, 21:44
29/12/2006 εγω.Συνδεθηκα χθες στιςεξιμισυ το πρωι αφου πηρα το μονοπατι του πολεμου.Καταγγελια στην προστασι α καταναλωτη υπουργειου εμποριου,εξωδικα και επεται συνεχεια.ποιοτητα γραμμης-αστα-με διακοπες λειτουργιας απο δευτερολεπτα εως ωρες.ταχυτητα καμμια σχεση.τελλας ζηστο δεν ηθελα καλα να παθω.παντως σε καμμια περιπτωση μην τους κανετε το χατηρι και διακοψετε-τουλαχιστον οχι μεχρι να συνδεθειτε παντως,θα σας ριξουν στο καναβατσο νομικα.επιτεθειτε.:clap:

αντως προτεινω ομαδικη αγωγη για να μοιραστουμε τα εξοδα.οσο για τα εσοδα αυτα μπορουν αναλογα τισ αιτιασεις του καθενος να ποικιλουν.Σε μια βδομαδα περιπου θα ληξει το τελεσιγραφο που τους εστειλα και θα κινηθω νομικα.οι πιθανοτητες υπερ μου,για οποιον παρακολουθει νομικα μιλαμε για απατη και ρητρα για αθετηση συμφωνιας.περιμενω προσωπικα μηνυματα για ομαδικη αγωγη.

pareto v.
30-04-07, 23:12
Εγώ πάλι παιδιά έκανα την αίτηση κάπου στις 20 Δεκέμβρη. Επειδή είμαι ήδη στο adsl university της Τελλάς ούτε μπήκα ποτέ στο κόπο να πάρω να δω τι γίνεται. Και προφανώς επειδή ποτέ δεν πήρα για παράπονα κάπου ξεχασμένο με έχουν και αυτοί, για να μην πω τίποτα χειρότερο. Πάντως για αυτή την ιστορία με τα πρόστιμα ο όρος 5.1 ΄που αναφέρει ο φίλος νομίζω ότι είναι γενικός για κάθε συμβόλαιο. Γενικά αν ο πρώτος συμβαλλόμενος (εταιρεία) αθετεί τα συμφωνηθέντα με τον δεύτερο (πελάτη) δεν παίζει κανένα πρόστιμο. Ούτε εγώ είμαι δικηγόρος αλλά αν μου κάνουν νερά, ευτυχώς υπάρχουν καμιά δεκαριά στο σόι να βοηθήσουν.

Και φίλοι μου δεν τα λέω αυτά με κανένα κόμπλεξ προς καμία Τελλάς. Ίσα ίσα που η 1024 που έχω τρέχει μία χαρά. Αλλά σκάω 21 ευρώ το μήνα σε φοιτητικό πακέτο, συν τις κλήσεις που πέρασαν στα χέρια τους, συν ξεχωριστό πάγιο ΟΤΕ. Οπότε αφού δεν με σέβονται ως πελάτη, μην περιμένει κανείς να τους σεβαστώ ως εταιρία. Και φυσικά αυτό πάει στα εγκέφαλους (εδώ γελάμε) που έστησαν το bussiness plan της και όχι στα παιδιά που πάνε εκεί να βγάλουν το ψωμί τους.

Pstelios
02-05-07, 10:14
16-11-2006

Ψάχνετε τον Πρόεδρο??
Εδώ είναι.....

Και σήμερα περιμένω να μου πουν γιατί "σταμάτησε η διαδικασία" με το δικό τους ενδιάμεσο Internet κομμένο από 18-04-06 για να περάσει η αίτηση φορητότητας......

Θα τους κάνω ΑΓΩΓΗ στο τέλος.....

Σταματάω εδώ γιατί θα αρχίσω τα μπινελίκια

Chris_Nik
02-05-07, 10:35
Δεν θα περιμενα τοσο καιρο για ADSL.....:down:

Απλα πας στον ΟΤΕ οσο και αν δεν σου αρεσει......

Eddial
02-05-07, 10:50
τι καραγκιοζιλικια είναι αυτά ρε παιδιά ? όλα να γινονται με εξωδικα με αγωγές κ με καταγγελίες ? τόσο τσίρκα είμαστε κ το κράτος κάνει όλα τα χατήρια σε αυτούς τους επιχειρηματίες κ τους δίνει κ τα δωράκια τους ? αύτα μόνο εδώ γίνονται....κ αυτό γιατί δεν υπάρχει κρατος λέμε ...έχει διαλύσει !!! ότι κάνουμε μόνοι μας με γρίνιες εξωδικα κ αγωγές...Φέρτε το πριονι...το ηλεκτρικό!!!!
για τη ΤrELLAS δεν θα πω τπτ γιατί τους έμαθα απο πρώτο χέρι πριν απο χρόνια...κάπου είχα κ ενα ποστ σχετικά λίγο πριν πάμε στα δικαστήρια (τι άλλο) :P

RHOMBUS
03-05-07, 12:22
16-11-2006

Ψάχνετε τον Πρόεδρο??
Εδώ είναι.....

Και σήμερα περιμένω να μου πουν γιατί "σταμάτησε η διαδικασία" με το δικό τους ενδιάμεσο Internet κομμένο από 18-04-06 για να περάσει η αίτηση φορητότητας......

Θα τους κάνω ΑΓΩΓΗ στο τέλος.....

Σταματάω εδώ γιατί θα αρχίσω τα μπινελίκια


Τσκ, τσκ, τσκ, Είσαι νέος φίλε μου για πρόεδρος..:nono:

14/11/2006

Μπορείτε να μου στείλετε συγχαρητήρια δημόσια ή με πμ.
Επίσης δέχομαι μούτζες και φτύσιμο που δεν έχω ακυρώσει ακόμα.

Οι τύποι είναι ανίκανοι , ανεύθυνοι και απατεώνες. Κάθε μέρα λένε άλλα και δεν ξέρω αν τα βγάζουν από το μυαλό τους ή έχουν δώσει λίστα στους υπαλλήλους για να διαλέγουν απαντήσεις - κοροιδίες προς τους αγανακτισμένους πελάτες (τρομάρα μας)..

Είμαι χωρίς τηλέφωνο και internet εδώ και 15 μέρες και κανείς δεν ξέρει για πόσο ακόμα..
tRellas το μεγαλείο σου..:down:

geobest99
03-05-07, 12:37
Ρε παιδια συγχωρέστε με αλλα κάτι δεν μου κάθεται σε αυτά που σας λένε !!!
Εχω περάσει από παρόμια διαδικασία στη FORTHnet .

βλέπω στις υπογραφές κάποιων

"Δοθηκε Πόρτα από Ο.Τ.Ε."

από πότε ?????

Πόρτα θα έχετε στο DSLAM της Tellas και όχι του Ο.Τ.Ε.

Εμενα στην αντιστοιχη διαδικασία στη FORTHnet ήταν

ΔΕΣΜΕΥΣΗ ΠΟΡΤΑΣ

και η επεξήγηση ήταν

Δέσμευση πόρτας στο DSLAM της FORTHnet

Τώρα δεν θέλω να σας πάρω και στο λαιμό μου αλλά κάτι δεν μου πάει καλά σε αυτά που σας λένε και λέτε και εσείς !!!!

αν κάποιος γνωρίζει κάτι παραπάνω και μπορεί να μας διαφωτίσει είμαι όλος αυτία.

A_gamer
03-05-07, 12:45
Ο πΟΤΕ έχει αγοράσει πόρτες από κινέζικη εταιρεία και τις μεταπωλεί στους εναλλακτικούς και για χρήση στα LLU DSLAM τους.Αλλά στον πελάτη, ο ISP "δίνει" (συνδέει καλύτερα) την πόρτα και όχι ο ΟΤΕ (νομίζω).

rho
03-05-07, 12:54
καλά κάνετε και ενημερώνετε τους άλλους χρήστες (υποψήφιους και μη) της ΤRellas για τον σταυρό που σηκώνετε, αλλά δεν θα ήταν καλύτερο να στριμώξετε και αυτούς που σας ταλαιπωρούν;

ΕΕΤΤ Έντυπο Ερωτήματος Καταγγελίας
http://www.eett.gr/opencms/sites/EETT/CostumerInformation/QuestionCharge.html

Ε.Κ.ΠΟΙ.ΖΩ
2103304444
katagelies@ekpizo.gr

ΣΥΝΗΓΟΡΟΣ ΚΑΤΑΝΑΛΩΤΗ
http://www.synigoroskatanaloti.gr/stk_ReportGuidelines.html

ΙΝΣΤΙΤΟΥΤΟ ΚΑΤΑΝΑΛΩΤΗ
http://www.newinka.gr/article_analytical.aspx


Εγω θα σας προτεινα να κάνετε ΕΓΓΡΑΦΗ καταγγελία ταυτόχρονα προς όλους αυτους τους φορείς με τέτοιο τρόπο ώστε να φαίνεται ότι την έχετε κοινοποιήσει σε όλους (να φαινεται η λίστα των παραλητπών) για ποιο γρήγορο αποτέλεσμα.

Νομίζω πως αξίζει να προσπαθήσετε.

harry79
03-05-07, 13:54
δηλ εγώ που την έκανα 1-11-2006 ανακηρύσσομαι αυτοκράτορας;

Αλλά και που να πας; Παντού τα ίδια είναι. Θέλουν ακόμη κανα χρονάκι για να στρώσουν. Τουλάχιστον καλύπτουμε αλλιώς τη χασούρα.


Είμαι χωρίς τηλέφωνο και internet εδώ και 15 μέρες και κανείς δεν ξέρει για πόσο ακόμα..
tRellas το μεγαλείο σου..

Αυτό είναι ιδιαίτερο ανησυχιτικό. Υποτίθεται ότι υπήρχε πρόοδος στον τομέα αυτό, χώρια την απόφαση της ΕΕΤΤ ότι εντός 2 ημερών νομίζω πρέπει να έχει γίνει η μετάβαση.

harry79
03-05-07, 14:16
Εν τω μεταξύ δεν κρατήθηκα και τους έστειλα κι αυτό -ανάμεσα στα πολλά-:

Καλημέρα,

Από τις 2/4/2007 έχω στείλει ένα φαξ κατόπιν προτροπής στελέχους σας το οποίο είχε επικοινωνήσει μαζί μου ύστερα από e-mail μου (ένα από τα πολλά) που σας είχα στείλει. Ακόμη περιμένω κάποιον ανεύθυνο να φανεί επιτέλους υπεύθυνος να επικοινωνήσει μαζί μου. Μα καλά; Τόση γαϊδουριά πια; Τέτοια αναισθησία - αδιαφορία; Ντροπή για την ψευτιά και την ασυνέπειά σας δεν έχετε; Πρέπει τελικά να αρχίσουμε τις καταγγελίες και τις αγωγές;

RHOMBUS
03-05-07, 14:30
δηλ εγώ που την έκανα 1-11-2006 ανακηρύσσομαι αυτοκράτορας;


:worthy: :worthy: :worthy: :worthy: :worthy: :worthy: :worthy: :worthy: :worthy: :worthy:



Αυτό είναι ιδιαίτερο ανησυχιτικό. Υποτίθεται ότι υπήρχε πρόοδος στον τομέα αυτό, χώρια την απόφαση της ΕΕΤΤ ότι εντός 2 ημερών νομίζω πρέπει να έχει γίνει η μετάβαση.

Υπάρχει τέτοια απόφαση ? Και τι κυρώσεις θα επιβάλλει δηλαδή στην Τρελλάς αν δεν τηρεί την απόφαση ? Εμένα ποιός θα με αποζημιώσει και πως ?

supermario
03-05-07, 14:46
δηλ εγώ που την έκανα 1-11-2006 ανακηρύσσομαι αυτοκράτορας;

Αλλά και που να πας; Παντού τα ίδια είναι. Θέλουν ακόμη κανα χρονάκι για να στρώσουν. Τουλάχιστον καλύπτουμε αλλιώς τη χασούρα.



Αυτό είναι ιδιαίτερο ανησυχιτικό. Υποτίθεται ότι υπήρχε πρόοδος στον τομέα αυτό, χώρια την απόφαση της ΕΕΤΤ ότι εντός 2 ημερών νομίζω πρέπει να έχει γίνει η μετάβαση.

Οντως φιλε μου εισαι αυτοκρατορας!!!!

Μηπως να σε κερδισει η σκοτεινη πλευρα και να γινεις Νταρθ Βεϊντερ;;; Να κοψεις κανενα κ**ο στην τελλας, μπας και δουμε και εμεις τι σκατα ειναι το ζιστο;; Γιατι ζιστο ακουμε και ζιστο δεν βλεπουμε!

alexpeykh
03-05-07, 19:54
Και πιστευα οτι ειμαι ο μονος .....Τι να πω και εγω απο τις 19/12/2006 για ζωγραφου

harry79
03-05-07, 21:40
Θυμάμαι μετά από ένα χεστήριο e-mail με πήρε μια κοπελίτσα. Άρες μάρες κουκουνάρες. Της είπα, "καλά ρε κοπελιά τι βγήκατε και τάζετε λαγούς με πετραχείλια την ώρα που είχατε ανύπαρκτο δίκτυο;".


Μηπως να σε κερδισει η σκοτεινη πλευρα και να γινεις Νταρθ Βεϊντερ;;; Να κοψεις κανενα κ**ο στην τελλας, μπας και δουμε και εμεις τι σκατα ειναι το ζιστο;; Γιατι ζιστο ακουμε και ζιστο δεν βλεπουμε!

ζιστο = σβήστο = φτύστο

Pstelios
04-05-07, 11:13
16-11-2006

Ψάχνετε τον Πρόεδρο??
Εδώ είναι.....

Και σήμερα περιμένω να μου πουν γιατί "σταμάτησε η διαδικασία" με το δικό τους ενδιάμεσο Internet κομμένο από 18-04-06 για να περάσει η αίτηση φορητότητας......

Θα τους κάνω ΑΓΩΓΗ στο τέλος.....

Σταματάω εδώ γιατί θα αρχίσω τα μπινελίκια

Τελικά θέλει & ο ΟΤΕ Κλωτσιές, το πρόβλημα είναι ότι είχα MSN (Δεύτερο νούμερο) στην ISDN γραμμή και ο ΟΤΕ Πατώντας εκεί αρνήθηκε τη διακοπή.
Σήμερα το MSN κλείνει, να δω τι θα βρουν τώρα.

RHOMBUS
04-05-07, 14:12
Τελικά θέλει & ο ΟΤΕ Κλωτσιές, το πρόβλημα είναι ότι είχα MSN (Δεύτερο νούμερο) στην ISDN γραμμή και ο ΟΤΕ Πατώντας εκεί αρνήθηκε τη διακοπή.
Σήμερα το MSN κλείνει, να δω τι θα βρουν τώρα.

Χα, τα ίδια έπαθα κι εγώ. 3 αρνητικές έδωσε ο ΟΤΕ (έτσι μου είπαν τουλάχιστον από Τρελλάς) και πέρασαν 4 μήνες μέχρι να τους πει ο ΟΤΕ ότι ο λόγος άρνησης τελικά και αρχικά ήταν ο msn αριθμός !!!
Και καλά ο ΟΤΕ το κέφι του έκανε, η Τρελλάς γιατί δεν ενημέρωσε τους πελάτες της ότι πρέπει να πάνε οι ίδιοι να καταργήσουν τον msn αριθμό από την αρχή (η τουλάχιστον όταν άρχισαν να έχουν τα πρώτα κρούσματα) ? Και γιατί έπρεπε να πάμε οι ίδιοι να το κάνουμε αυτό τη στιγμή που έχουμε εξουσιοδοτήσει την Τρελλάς να τα κάνει όλα για εμάς χωρίς να εμπλακούμε καθόλου ?

Μου μυρίζει κόλπο για να κερδίζουν χρόνο και να ρίχνουν τις ευθύνες αλλού.

Το άλλο το ξέρεις ? Το κουτί του NetMOD αφενός πρέπει να το ξηλώσεις μόνος σου γιατί αλλιώς δεν παίζει το ZISTO (κι ας έχει ενεργοποιηθεί) και αφετέρου πρέπει να το επιστρέψεις μόνος σου στον ΟΤΕ γιατί θα στο χρεώσει €150 !!!!!

Κανείς υπεύθυνος δε θα σε ενημερώσει φίλε μου.. Μόνο από forum και internet θα ψάχνεις να μάθεις και να ακούσεις κάτι αξιόπιστο. Που καταντήσαμε.. Ελλαδάρα..

Κι αν μείνεις χωρίς τηλέφωνο 15 μέρες (και συνεχίζω) όπως εγώ με οικογένεια και μικρά παιδιά στο σπίτι πάλι κανείς δε θα ασχοληθεί προσωπικά μαζί σου. Το αντίστοιχο τμήμα και κάθε πάροχος υποτίθεται έχει κάνει τις ενέργειες που του επιτρέπεται και ο ένας περιμένει τον άλλον και εσύ τρελλαίνεσαι:mad:

minovg
04-05-07, 14:20
δηλ εγώ που την έκανα 1-11-2006 ανακηρύσσομαι αυτοκράτορας;
1η αποκλείεται φίλε. 2 Νοεμβρίου κυκλοφόρησε το Ζίστο, ας μην υπερβάλουμε. Άσε που οι πρώτοι κούριερ επομένως και οι υπογραφές των συμβολαίων πέσαν την επόμενη εβδομάδα.

harry79
04-05-07, 14:30
Δεν αποκλείεται τίποτε, μπρόστα μου έχω τις σχετικές σημειώσεις στο ημερολόγιο.

aroutis
04-05-07, 14:41
1η αποκλείεται φίλε. 2 Νοεμβρίου κυκλοφόρησε το Ζίστο, ας μην υπερβάλουμε. Άσε που οι πρώτοι κούριερ επομένως και οι υπογραφές των συμβολαίων πέσαν την επόμενη εβδομάδα.Ακομα και έτσι, έχεις να πείς τίποτα για όλα αυτά που διαβάζεις στο συγκεκριμένο thread;

minovg
04-05-07, 14:55
Ακομα και έτσι, έχεις να πείς τίποτα για όλα αυτά που διαβάζεις στο συγκεκριμένο thread;
Θέλεις να το πω ωμά φίλε μου;

Είστε κορόιδα που περιμένετε ακόμα αγαπητά φιλαράκια (χωρίς παρεξήγηση και πάντα με φιλική διάθεση). Πλέον η Τελλάς δεν συμφέρει με αυτά που δίνει. (4Μβιτ με 47€ τη στιγμή που άλλοι δίνουν τα 10 μόνο 40€). Σιγά μη την περιμένετε κι άλλο. Φύγετε όσο είναι νωρίς.

giorgos25
04-05-07, 19:47
Θέλεις να το πω ωμά φίλε μου;

Είστε κορόιδα που περιμένετε ακόμα αγαπητά φιλαράκια (χωρίς παρεξήγηση και πάντα με φιλική διάθεση). Πλέον η Τελλάς δεν συμφέρει με αυτά που δίνει. (4Μβιτ με 47€ τη στιγμή που άλλοι δίνουν τα 10 μόνο 40€). Σιγά μη την περιμένετε κι άλλο. Φύγετε όσο είναι νωρίς.

H άλλη(forthnet) δεν σου δίνουνε νέα γραμμή αλλα η "τελλας" σου δίνει.δεν έχει ενεργοποιηθεί κανεις(net one) είχα κοιτάξει πριν μια βδομάδα, κάτσε μην μας βγει και νέα on i nea tellas.

slipknot
05-05-07, 16:50
Πιστεύω ότι είναι θέμα λιγότερο από μήνα να λυθούν τα προβλήματα με τις καθυστερήσεις στις ενεργοποιήσεις σε όλους τους παρόχους και τότε ο ανταγωνισμός θα είναι καθαρά στις υπηρεσίες.Και εγώ θεωρώ ότι η tellas ακόμη και με τις υπάρχουσες υπηρεσίες με μια μείωση τιμών στα 35 ευρώ θα συνεχίσει να έχει κυρίαρχη θέση αφού δείχνει να αντιμετωπίζει τα λιγότερα προβλήματα σε σχέση με τους άλλους εναλλακτικούς.Μεγαλύτερη απειλή πιστεύω θα έχει από τα 8Μbit του ΟΤΕ παρά από τα 10 και άνω των άλλων εναλλακτικών

A_gamer
05-05-07, 17:13
Πιστεύω ότι είναι θέμα λιγότερο από μήνα να λυθούν τα προβλήματα με τις καθυστερήσεις στις ενεργοποιήσεις σε όλους τους παρόχους και τότε ο ανταγωνισμός θα είναι καθαρά στις υπηρεσίες.Και εγώ θεωρώ ότι η tellas ακόμη και με τις υπάρχουσες υπηρεσίες με μια μείωση τιμών στα 35 ευρώ θα συνεχίσει να έχει κυρίαρχη θέση αφού δείχνει να αντιμετωπίζει τα λιγότερα προβλήματα σε σχέση με τους άλλους εναλλακτικούς.Μεγαλύτερη απειλή πιστεύω θα έχει από τα 8Μbit του ΟΤΕ παρά από τα 10 και άνω των άλλων εναλλακτικών

Μακάριιιιιι!Όσο για τα 8 mbit του ΟΤΕ:whistle::lol:, σοβαρή απειλή, με τα 15 ευρώ του παγίου.(Αν είναι 8, που πολύ αμφιβάλλω με τα πιταρισμένα DSLAMs...:whistle:)

No-Name
05-05-07, 17:17
Α_Gamer θυμήσου ότι τα 4 του ΟΤΕ θα είναι κοντά στην Τιμή του Ζίστο χωρις να περιμένεις 5 μήνες ή με το άγχος για το πότε θα μείνεις χωρίς τηλέφωνο...

hlapatsas
06-05-07, 02:00
Γεια σας συνάδελφοι στην μιζέρια!
Εγώ βέβαια δεν περιμένω όσο εσείς αλλά θέλω να ρωτήσω κάτι.
Έκανα αίτηση τέλη Φλεβάρη μέσω τηλεφώνου και υπέγραψα αρχές Μάρτη.Χτες ήρθε ο εξοπλισμός και τους πήρα τηλέφωνο να δω τι παίζει.Μου είπαν ότι πήραν το ok από πΟΤΕ και ότι θα κάνει καμιά 9άρα ημέρες να ενεργοποιηθεί.
Αυτό που θέλω να μάθω είναι αν το μανίκι του "περίμενε" είναι από εδώ και εμπρός ή τώρα που έδωσε πράσσινο φως ο πΟΤΕ όλα βαίνουν καλώς;;

Gap
06-05-07, 04:42
Γεια σας συνάδελφοι στην μιζέρια!
Εγώ βέβαια δεν περιμένω όσο εσείς αλλά θέλω να ρωτήσω κάτι.
Έκανα αίτηση τέλη Φλεβάρη μέσω τηλεφώνου και υπέγραψα αρχές Μάρτη.Χτες ήρθε ο εξοπλισμός και τους πήρα τηλέφωνο να δω τι παίζει.Μου είπαν ότι πήραν το ok από πΟΤΕ και ότι θα κάνει καμιά 9άρα ημέρες να ενεργοποιηθεί.
Αυτό που θέλω να μάθω είναι αν το μανίκι του "περίμενε" είναι από εδώ και εμπρός ή τώρα που έδωσε πράσσινο φως ο πΟΤΕ όλα βαίνουν καλώς;;

Στην τελλάς όλα είναι σχετικά... μπορεί πράγματι να περιμένεις μόνο όσο σου είπαν άντε το πολύ να τραβήξει καμία εβδομάδα παραπάνω... το βασικό είναι όταν θα ενεργοποιηθείς τηλέφωνο και adsl να δουλεύουν ρολόι... πράγμα το οποίο εγώ προσωπίκα δεν μπορώ να σου εγγυηθώ γιατί είμαι ενεργοποιημένος 1 μήνα και ίντερνετ λόγω βλάβης δεν έχω δει ως σήμερα...
Πάντως καλωσόρισες και σου εύχομαι το καλύτερο:oneup:

slipknot
06-05-07, 10:03
Γεια σας συνάδελφοι στην μιζέρια!
Εγώ βέβαια δεν περιμένω όσο εσείς αλλά θέλω να ρωτήσω κάτι.
Έκανα αίτηση τέλη Φλεβάρη μέσω τηλεφώνου και υπέγραψα αρχές Μάρτη.Χτες ήρθε ο εξοπλισμός και τους πήρα τηλέφωνο να δω τι παίζει.Μου είπαν ότι πήραν το ok από πΟΤΕ και ότι θα κάνει καμιά 9άρα ημέρες να ενεργοποιηθεί.
Αυτό που θέλω να μάθω είναι αν το μανίκι του "περίμενε" είναι από εδώ και εμπρός ή τώρα που έδωσε πράσσινο φως ο πΟΤΕ όλα βαίνουν καλώς;;Λογικά αυτό που σου είπαν είναι ότι σου βρήκαν πόρτα,περάστηκε η αίτηση σου στο wcrm του ΟΤΕ και τώρα το μόνο που μένει είναι να γίνει η φορητότητα.Λογικά σε 2 βδομάδες είσαι οκ,εκτός και άν υπάρχει κάποιο λάθος στοιχείο σε αυτά της αίτησης σου σε σχέση με αυτά που υπάρχουν στο αρχείο του ΟΤΕ.

Nightcrawler
06-05-07, 14:43
Εγω εκανα αιτηση 12/02 και ακομα τιποτα.. περιοχη Ν.Φαληρο.
Δεν μπορω να καταλαβω πως καποιοι που εχουν κανει αργοτερα αιτησεις τους εχει δωθει πορτα και εξοπλισμος.

Αραγε ποιες αιτησεις να επεξεργαζονται τωρα .. ακομα Ιανουαριου?

hlapatsas
06-05-07, 16:40
Δεν μπορω να καταλαβω πως καποιοι που εχουν κανει αργοτερα αιτησεις τους εχει δωθει πορτα και εξοπλισμος.


Απ'ότι καταλαβαίνω παίζει ρόλο η περιοχή περισσότερο και όχι η ημερομηνία αιτήσεως.Αν είναι πιταρισμένα τα πράγματα στην περιοχή σου ή ακόμα γίνονται διάφορες αναβαθμήσεις στα dslam τους...

pareto v.
07-05-07, 22:34
Εγώ πάλι νόμιζα ρε παιδιά ότι ήμουν πελάτης και ότι εξυπηρετούμαι με βάση το ότι πληρώνω. Τώρα αν ασυνεχίσει έτσι το πράγμα, βλέπω να μας ζητάει η τελλάς να βάλουμε και κανά χεράκι να περαστεί κανά καλώδιο αν θέλουμε να έχουμε internet!!!!

ΕΙΜΑΣΤΕ ΟΧΙ ΑΠΛΩΣ ΚΟΡΟΙΔΑ!!! ΕΙΜΑΣΤΕ ΠΟΛΥ ΜΕΓΑΛΑ ΚΟΡΟΙΔΑ!!!!!!!!!!

RHOMBUS
08-05-07, 11:15
Εγώ πάλι νόμιζα ρε παιδιά ότι ήμουν πελάτης και ότι εξυπηρετούμαι με βάση το ότι πληρώνω. Τώρα αν ασυνεχίσει έτσι το πράγμα, βλέπω να μας ζητάει η τελλάς να βάλουμε και κανά χεράκι να περαστεί κανά καλώδιο αν θέλουμε να έχουμε internet!!!!

ΕΙΜΑΣΤΕ ΟΧΙ ΑΠΛΩΣ ΚΟΡΟΙΔΑ!!! ΕΙΜΑΣΤΕ ΠΟΛΥ ΜΕΓΑΛΑ ΚΟΡΟΙΔΑ!!!!!!!!!!

Πληρώνεις δεν πληρώνεις άμα έμπλεξες με Τρελλάς την πάτησες.
Εγώ ευχαρίστως να πήγαινα να συνδέσω τα καλώδια μόνος μου (εκεί φτάσαμε) αρκεί να μου έλεγε κάποιος που στο δι@ολο να πάω να τα βρώ και να τα συνδέσω.
Κλείνω 18 ΜΕΡΕΣ ΜΕ ΝΕΚΡΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ το διαννοείστε ??
Δε φτάνει που περίμενα 5+ μήνες για ενεργοποίηση τώρα δεν έχω ούτε τηλέφωνο ούτε Internet για δείγμα !
Και κανένας δεν ξέρει που είναι η βλάβη να πάει να τη φτιάξει ? ΕΛΕΟΣ ! Ας μου πουν εμένα να πάω να τα συνδέσω τα κ@λοκαλώδια ! Τους σιχάθηκε η ψυχή μου.

Ο μόνος τρόπος που θα δεχόμουν ένα κράτος-σύστημα να χειρίζεται τέτοιες περιπτώσεις είναι να αποζημιώνεται ο παθών-πελάτης από την εταιρία απευθείας.

ΠΧ. Εκανες 5 μήνες κύριε να με ενεργοποιήσεις ? Δώσε μου 5 μήνες δωρεάν.
Μου έκοψες το τηλέφωνο για 20 μέρες ενώ δε σου όφειλα ποτέ τίποτα.
Δώσε μου 20 μήνες δωρεάν τώρα.
Αν το έκαναν έτσι (και όχι με πρόστιμα που υποτίθεται τελικά θα λάβει το κράτος και εμείς τίποτα) τότε να έβλεπες πόσο γρήγορα θα κύλαγαν όλα και κανένας δε θα τόλμαγε να τάζει λαγούς με πετραχείλια αν είναι ΑΝΙΚΑΝΟΣ.

dslfan
09-05-07, 13:29
λοιπον,

εκανα αιτηση για το ξυστο, αρχες απριλη.
Χθες μου ενεργοποιηθηκε η πορτα απο τον πΟΤΕ.

DSLAM κεραμεικου.
Βγαλτε τα συμπερασματα σας....


Τουλαχιστον θα συνδεθω επιτελους....
:clap: :clap: :clap:

(βεβαια τοσο καιρο μπαινω με ντιαλαπ σαν αστικη μοναδα....θα δουμε το πακετο)

giorgos25
09-05-07, 15:11
01-12-2006 συμπλήρωση και υποβολή αίτησις στα γραφεία τις "τελλας"
06-01-2007 ενημερώνομαι ότι είχαν χάσει την φωτοτυπία τις ταυτότητας μου
10-01-2007 βρήκαν την ταυτότητα(την είχαν επειδή ήμουν και παλιά πελάτης) και έστειλαν την αίτηση στον οτε
δεν υπήρχε πόρτα και αναμονή
04-04-2007 παρέλαβε η "τελλας" την γραμμή από τον οτε
16-4-2007 μου στέλνουν το modem με courier
21-4-2007 παραλαβή του modem.Τηλέφωνο στην "τελλας" και μου λεν πρέπει να περιμένετε για να σας πάρει τηλέφωνο ο τεχνικός
26-4-2007 ανακάλυψαν ότι δεν είχαν το τηλέφωνο μου.(αν και το είχαν από την πρώτη στιγμή αφού ήταν πάνω στην αίτηση)
28-4-2007 περιμένω να με πάρει τηλέφωνο ο τεχνικός
08-05-2007 οι τεχνικοί βρήκαν το δρόμο για το σπίτι και με συνέδεσαν εχθές. από εχθές το πρωί έχω τηλέφωνο.όσο για το internet δεν μπορούν να βρούν το activation ID ώστε να κάνω username και pass.:evil: :evil: :evil: :mad: :mad:

τι να πω???έχετε κανένα μέσο να βοηθήσει???ξέρετε κανέναν μέσα να σπρώξει λίγο την κατάσταση??:worthy: :worthy: :worthy: :worthy: :worthy: :worthy: :worthy:

RHOMBUS
09-05-07, 15:26
Dial up μπορείς να κάνεις μέχρι να στο βρούν ?

giorgos25
09-05-07, 16:14
ναι, δουλεύει κανονικά το τηλέφωνο(προς το παρόν, "τελλας" είναι ότι θέλει κάνει.eett δεν υπάρχει). αλλα αυτό δεν μπορεί να είναι μόνιμη λύση.

RHOMBUS
09-05-07, 16:22
Τουλάχιστον έχεις internet έστω κι έτσι μέχρι να σου βρούν τους κωδικούς της DSL. (ποιό τηλέφωνο παίρνεις για dial-up internet μέσω Tellas ?)
1-2 μέρες πάντως (αν κάνουν τόσο) χωρίς DSL δεν είναι τραγικό.

Εγώ δεν έχω ΤΙΠΟΤΑ (ούτε καν τηλέφωνο) εδώ και 19 μέρες..

@ ADSLgr.com All rights reserved.