PDA

Επιστροφή στο Forum : Aγορά draytek vigor 2800vg για PSTN



No-Name
28-04-07, 15:22
Ένδιαφέρομαι για το συγκεκριμένο.

Επειδη κατα 99% αγοράζω από eshop.gr και πλέον δεν έχει διαθέσιμο το συγκεκριμένο μοντέλο έχετε να μου προτείνετε εναλλακτικό eshop ώστε να το αγοράσω?

Ευχαριστώ ;)

Lord_British
29-04-07, 03:45
Χρειαζεσαι πραγματικα ΟΛΕΣ τις δυνατοτητες του 2800VG?

Θα σου προτεινα να κοιταξεις και την περιπτωση του 2700VG απο το οποιο λοιπουν ελαχιστα πραγματα σε σχεση με το 2800VG(πχ. χρειαζεσαι τον Print server;; ) αλλα εχει ΠΟΛΥ ΚΑΛΥΤΕΡΟ και νεοτερο chipset ADSL. Αν διαβασεις στο forum τις draytek θα δεις οτι ανθρωποι με 2800 οι οποιοι ειχαν προβληματα αποσυνδεσεων λογω μεγαλης αποστασης απο τα DSLAM τα ελυσαν σε μεγαλο βαθμο με μεταβαση σε 2700.

Εγω προσωπικα το προτιμησα και γιατι ΥΠΕΡΚΑΛΥΠΤΕΙ τις αναγκες μου , αλλα και γιατι ειχα τη δυνατοτητα να το αγορασω σε ΦΑΝΤΑΣΤΙΚΗ τιμη απο ενα χρηστη του φορουμ μας. Το να δωσεις 250 ευρω για ρουτερ το θεωρω υπερβολη.

Φιλικα.


PS: Τhanks again Tem ;)

Tem
02-05-07, 17:05
.....Εγω προσωπικα το προτιμησα και γιατι ΥΠΕΡΚΑΛΥΠΤΕΙ τις αναγκες μου , αλλα και γιατι ειχα τη δυνατοτητα να το αγορασω σε ΦΑΝΤΑΣΤΙΚΗ τιμη απο ενα χρηστη του φορουμ μας........

PS: Τhanks again Tem ;)

συμφωνώ , είναι πολύ καλό το 2700VG .

PS : ;)

StarGazeR
08-11-07, 12:26
συμφωνώ , είναι πολύ καλό το 2700VG .

PS : ;)


ήταν:(:(

Tem
11-11-07, 09:51
ήταν:(:(
σου χάλασε δηλαδή ? Τελικά αναφέρονται αρκετά προβλήματα τελευταία. Γενικά με τα DrayTek. Για παράδειγμα εγώ είχα αδυναμία συγχρονισμού σε 24άρα γραμμή με το 2800VGI. Μάλλον δεν έχουν ασχοληθεί ιδιαίτερα με τη διαμόρφωση firmware κατάλληλου για τα ελληνικά δεδομένα, ενώ αντίθετα έχουν βγάλει εκδόσεις firmware κατάλληλες για Πορτογαλία κλπ.

@ ADSLgr.com All rights reserved.