PDA

Επιστροφή στο Forum : Σχόλια για έκπτωση Forthnet στην Infosystem (30% !)



nikgr
03-10-04, 11:56
Μου κάνει εντύπωση που δεν είδα ούτε ένα σχόλιο στο forum του adsl για την έκπτωση-προσφορά που θα κάνει η Forthnet στην Infosystem σε όλες τις συνδέσεις!

Εγώ εκείνο που αναρωτιέμαι είναι το εξής: υπάρχει ήδη προσφορά για τη 256άρα dsl της Forthnet στους 6μήνες --> 4μήνες δώρο. Το πακέτο βγαίνει γύρω στα 15 euro το μήνα. Αν κάνει ένας σύνδεση 256άρα στην infosystem θα έχει ΚΑΙ 30% έκπτωση ΚΑΙ 4 μήνες δώρο?

http://www.forthnet.gr/templates/corporatePrPostingView.aspx?p=108630
"Νέες υπηρεσίες από τη FORTHnet στην Infosystem 2004
30/09/2004

Με καινούριες υπηρεσίες και πρωτοποριακές εφαρμογές, η FORTHnet θα δώσει και φέτος το παρόν στην 18η Infosystem 2004 (περίπτερο 13 - Stand 33), που θα πραγματοποιηθεί από τις 7 έως και τις 10 Οκτωβρίου.

Αναλυτικά, οι επισκέπτες της έκθεσης θα έχουν την ευκαιρία να γνωρίσουν :
· To ADSL in-a-box, το νέο πλήρες πακέτο της FORTHnet, που συγκεντρώνει σε ένα κουτί, ό, τι χρειάζεται κανείς για γρήγορη και εύκολη ADSL σύνδεση στο Internet.
· Τις υπηρεσίες Ασύρματης Πρόσβασης στο Internet FORTHnet Wi-Fi, για γρήγορη μεταφορά δεδομένων μέσω ασύρματων δικτύων.
· Τις υπηρεσίες «My Security, ένα σύνολο υπηρεσιών προστιθέμενης αξίας που μεγιστοποιούν την ασφάλεια και την προστασία των χρηστών του δικτύου της ενάντια σε υπάρχουσες και νέες απειλές στο Internet.
Οι επισκέπτες του stand της FORTHnet θα μπορέσουν επίσης να ενημερωθούν και να κάνουν χρήση των υπηρεσιών Σταθερής Τηλεφωνίας FORTHnet Telephony, καθώς και να πληροφορηθούν για την οικογένεια των προγραμμάτων των Αγαπημένων Προορισμών.

Τέλος, κατά τη διάρκεια της Infosystem, η FORTHnet θα προσφέρει ειδικά για τους επισκέπτες του περιπτέρου της 30% έκπτωση στις υπηρεσίες FORTHnet Internet PSTN, ISDN και Fast Internet ADSL της επιλογής τους και θα καλωσορίζει τους φίλους της έκθεσης με μικρές και μεγάλες εκπλήξεις και δώρα.

kadronarxis
03-10-04, 12:00
24,90 - 30% = 17,43 Ευρώ.
Με τέτοια προσφορά χαιρετώ τελλάς και μελλάς και ποτενέτ και όλα τα λαμόγια.

Με 17,5 ευρώ το μήνα, τρέχω σαν τρελλός.!

Άντε γερά.

aesir
03-10-04, 12:04
Δημοσιεύτηκε στα news στην κεντρική σελίδα την 01/10.

mistac75
03-10-04, 12:17
Εγώ από τον Φεβρουάριο που έβαλα την ADSL είμαι ήδη συνδρομητής στην Forthnet και είμαι κατευχαριστημένος.
Είχε και στην ΔΕΘ προσφορά -20% αλλά είπα να περιμένω μπας και κάνουν καμιά καλύτερη στην Infosystem. Και επειδή ανανεώνω τις 3μηνες και μου τελειώνει στις 13/11 η τελευταία μου συνδρομή, νομίζω ότι αυτή η προσφορά είναι ότι καλύτερο για ανανέωση. ΕΥΓΕ FORTHNET!!! Ελπίζω να κατεβάσουν και αυτοί το πάγιο στα 19.90 €. Άντε γερά!!! :) :)

DRaPeTiS
03-10-04, 14:45
Ναι ειναι καλα η προσφορα για τους εθελοντες... πανω που εληγε η συνδρομη μου πηρα 6 μηνες 384/128 και ειμαι κυριλε !! Να ειναι καλα η Forth!

nikgr
03-10-04, 15:00
Ναι το είδα στην κεντρική σελίδα Μr administrator, απλά δεν υπήρχε κανένα topic που να σχολιάζει το νέο αυτό.

Στην ερώτησή μου αν θα ισχύει ΚΑΙ η 30% έκπτωση ΚΑΙ οι extra 4 μήνες στην 6μηνη 256άρα???
Γιατί με τη μέχρι τώρα προσφορά οι 10 αυτοί μήνες 256Κ βγαίνουν γύρω στα 14,5 euro το μήνα. Αν ισχύσει και η 30% έκπτωση όμως, τα 145euro για 10 μήνες θα πρέπει να γίνουν 100.
Συμπέρασμα: γύρω στο 10euro/μηνα για τους επόμενους 10μηνες.(ΜΕ το φπα)
Ειναι όντως έτσι?

sdikr
03-10-04, 15:46
Στην ερώτησή μου αν θα ισχύει ΚΑΙ η 30% έκπτωση ΚΑΙ οι extra 4 μήνες στην 6μηνη 256άρα???

Γιατί δεν περιμένεις μέχρι την Infosystem;
Μπορείς φυσικά να τους πάρεις και ένα τηλέφωνο.

LordB
03-10-04, 17:58
Πάντως εγω θα περιμένω μεχρι την έκθεση να το δω απο κοντα αυτο.
Στη ΔΕΘ είχανε στο περιπτερο της Forthnet καρτέλες που λέγανε 40% έκτωση αλλα στην πραγματικότητα ήταν 40% για τις ISDN 30% για τις PSTN και 20% για τις ADSL.

Δεν θα με εξέπλητε εάν κάτι τέτοιο ισχύει και στην Infosystem.

nikgr
03-10-04, 18:58
Πάντως η ανακοίνωση που έβγαλε η Forthnet είναι πολύ γενικόλογη και ασαφής κάτι που με βάζει σε υποψιες...
Ας έλεγε πόσο ακριβώς θα κοστίζει το κάθε πακέτο και αν ισχύουν οι μειώσεις πχ μόνο για αορίστου χρόνου ή και για 3μηνιαία, 6μηνιαία κλπ πακέτα.

morfeas-dsl-
03-10-04, 21:06
Που γινεται η εκθεση?
Δε νομιζω οτι ειναι γενικολογη εκτος και αν εκει στη φορθνετ δεν ξερουν ελληνικα. Λεει καθαρα πως η εκπτωση ειναι 30% στο πακετο επιλογης.

nikgr
03-10-04, 23:13
Η εκθεση γίνεται στη Θεσ/νικη από την Πέμπτη.
Θέλω κι εγώ να πιστεύω ότι όντως η έκπτωση της Forthnet είναι στο 30% για όλες τις συνδέσεις και όχι ΕΩΣ 30% (πράγμα που σημαίνει να είναι μικροτερη στις dsl απ' ότι στις PSTN.)

Θέλω επίσης να πιστεύω ότι θα ισχύουν και όλες οι υπάρχουσες προσφορές της Forthnet με 1 ή 4μήνες δώρο και δε θα μας πουν ότι η μείωση ισχύει μονο για αορίστου χρόνου συνδεσεις. Γιατί αν οντως ισχύσει το 2ο σενάριο, η 30% έκπτωση στη 256άρα θα είναι μικρότερη απ' την ισχύουσα για όλους προσφορά των 4μηνων στην 6μηνη 256Κ.
Κοντός ψαλμός. Σε λίγες μέρες που θα πάω θα δούμε. Απλά είπα μήπως ξέρει εδώ κανας Forthnet-άκιας.

Πάντως γενικά γινονται καλές προσφορες στην Infosystem. Να φαναστείτε ότι η Compupress κάνει καθε φορά 50% (!) έκπτωση στις ετήσιες συνδρομές των περιοδικών της. (Computer για όλους, PCMaster κλπ). Και μόνο γι' αυτό πιστεύω αξίζει η Infosystem :D
Άσε που γίνονται και πολλές κληρώσεις δώρων κλπ. 8)

ogenikos
03-10-04, 23:37
Α ρε κουφάλες θεσσαλονικείς, όλα τα καλά τα γούστα εκεί γίνονται... :(

PReD
04-10-04, 15:14
Άραγε με αυτούς που βιαστήκανε και πήρανε σύνδεση αορίστου με -20% απο ΔΕΘ τι θα γίνει τώρα? Θα μεταφερθούν στις νέες χρεώσεις ή όχι??? Εμένα πάντως κάτι τέτοιο μου είπαν...

Είδωμεν

nstergi
05-10-04, 19:46
Εγω εκανα ανανεωση στη 256/128 3μηνη συνδεση μου μεσα σεπτεμβριου και μου εκαναν ενα μηνα δωρο :oops:

dantouan
05-10-04, 21:31
Εγω εκανα ανανεωση στη 256/128 3μηνη συνδεση μου μεσα σεπτεμβριου και μου εκαναν ενα μηνα δωρο :oops:

Δηλαδη σου εκαναν και εσενα 30% εκπτωση... :wink: :wink: :wink:

Υ.Γ.: Η εκπτωση δεν ειναι απαραιτητο να ειναι παντα στα μετρητα, μπορει να ειναι και σε μορφη προσφορας
π.χ. στους 3 μηνες ο 1 δωρο = 30% εκπτωση 8)

Athlon_XP
08-10-04, 06:54
FORTHNET RULES και αφήστε τους άλλους να τρέχουν.

PReD
08-10-04, 18:40
Λοιπόν στην Infosystem η Forthnet δίνει στις aDSL συνδέσεις έκτπωση 30% αλλά μόνο για ορισμένου χρόνου...

Δεν υπάρχει δηλαδή δυνατότητα να κάνεις μια αορίστου (όπως έκανα εγω στην Δεθ με 20% έκτπωση)

@ ADSLgr.com All rights reserved.