PDA

Επιστροφή στο Forum : Δωρεάν SMS μέσω Νετ.. Που πήγανε;;



bomberb17
04-10-04, 13:09
Ξέρει κανείς site για να στέλνουμε τζάμπα SMS; Ήξερα μόνο το www.1stwap.com αλλά έκλεισε για δίκτυα εντός ελλάδας.. Και κάμποσα άλλα που είχα χρησιμοποιήσει έχουν κλείσει πια..

chat1978
04-10-04, 13:38
Όπως όλα γενικά, τα τσάμπα σιγά σιγά καταργούνται στο net.
Αν έχεις otenet σύνδεση τότε από το cool4u.
Αλλιώς αν έχει κάποιος φίλος που δεν το χρησιμοποιεί. Και το ICQ το σταμάτησε.
Πάει το τσάμπα.

ikyriakidis
04-10-04, 13:45
Αν έχεις Cosmote μπές http://mail.mycosmos.gr

BoGe
04-10-04, 14:48
Της Cosmote είναι έως 10 μηνύματα την ημέρα
και πάντα σχεδόν άμεση παράδοση

al3xis
04-10-04, 15:09
θυμάμαι παλιά που με το icq οταν έστελνες ενα μύνημα σε ένα κινητο τοτε μπορούσαν να σου απαντήσουν τσάμπα χρησιμοποιώντας το message center του icq...
αααχχ ωραίες εποχές :roll:

djjohnny
04-10-04, 15:09
και η tellas δινει 5 free sms την μερα!!!

bomberb17
04-10-04, 18:25
Forthnet έχω βρε παιδιά... Δηλαδή δεν υπάρχει τίποτε; Είδα το mail.mycosmos.gr και μου λέει να στείλω ένα μήνυμα στο 5000... Έχω κινητό cosmote. Λέει όμως για email και όχι για τζάμπα SMS.. To έχει κάνει κανείς; Πόσο είναι η χρέωση του μηνύματος; (μην είναι τίποτα τρελό 1,5E/sms..)

turboirc
04-10-04, 19:53
Παιδια οταν ειχε καποτ την MTNSMS ειχε πανελλαδική κάλυψη (1999).
Ομως εστελνα 200 μηνυματα την ημερα και τερματισε την συνεργασία της με την vodafone απο τοτε!

Τι φταίω εγω ?

BoGe
04-10-04, 23:33
Forthnet έχω βρε παιδιά... Δηλαδή δεν υπάρχει τίποτε; Είδα το mail.mycosmos.gr και μου λέει να στείλω ένα μήνυμα στο 5000... Έχω κινητό cosmote. Λέει όμως για email και όχι για τζάμπα SMS.. To έχει κάνει κανείς; Πόσο είναι η χρέωση του μηνύματος; (μην είναι τίποτα τρελό 1,5E/sms..)

Δεν έχει καμιά χρέωση.
Παράλληλα σου δίνει και λογαριασμό email

dantouan
04-10-04, 23:53
Μεχρι και ο "κωτσος" :wink: παιδια δινει δωρεαν sms... :mrgreen:

catfish
05-10-04, 01:04
Παιδιά
www.doritos.gr/sms.htm

3 μηνύματα την ημέρα δωρεάν. Κάτι είναι και αυτό.. :lol:

spypan
05-10-04, 18:10
στο www.redwinners.gr για αλλεσ τρεις εβδομαδες τσαμπα οσα sms θελεις σε ολες τις εταιριες. Μονο που πρεπει να εχετε στειλει απο κινητο ενα κωδικο απο τον διαγωνισμο που γινεται στα τσιγαρα marlboro. :wink:

asfalis
15-10-04, 10:06
Στα τόσα αρνητικά που αναφέρονται (και) στην Otenet σαν πάροχο ευρυζωνικών υπηρεσιών θεωρώ δίκαιο να "αποκαλύψουμε" στους υποψηφίους χρήστες και την συμπληρωματική υπηρεσία Web2SMS που προσφέρει τη δυνατότητα αποστολής 20 δωρεάν sms την ημέρα για κάθε ένα από τους τρεις λογαριασμούς e-mail που παρέχει στην πλέον διαδεδομένη μορφή ADSL 384/128 (έναν βασικό + 2 επιπλέον της μορφής username@otenet.gr) που μεταφράζεται σε 60 δωρεάν sms τη μέρα ....1800 δωρεάν sms το μήνα! Το βρίσκω πολύ βολικό, ευκολότερο (σε σχέση με την πληκτρολόγηση από το κινητό) άκρως οικονομικό και πολύ «μουράτο». Για όσους αντιμετωπίζουν σαν εργαλείο ή σαν "μονήρη" ενασχόληση το θέμα SMS ας κάνουν τους υπολογισμούς τους. Προσωπικά δεν με ενδιαφέρει ... και σε 5 μέρες που λήγει η σύνδεσή μου με Otenet ανοίγω πλώρη για άλλο provider ....έτσι για να μην λέμε ότι δεν δοκιμάσαμε απ' όλα τα φρούτα του μπαχτσέ....

Το παραπάνω αποτελεί και "ατόφια" δημοσίευση στο http://www.adslgr.com/forum/thread10257-151191.html#151191 και κατόπιν υπόδειξης του moderator aesir σαν απάντηση και στο δικό σου thread...

@ ADSLgr.com All rights reserved.