PDA

Επιστροφή στο Forum : 1 Μαιου!!



marilopaido
01-05-07, 11:42
καλη πρωτομαγια σε ολους!!!!!
το εθιμο με τα στεφανια απο που εχει προκυψει?
ποιος ξερει?
anyway...........................
θα πατε πουθενα σημερα ή μεσα στο σπιτι?
αντε να δουμε!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

No-Name
01-05-07, 11:49
Καλό μήνα.....!!!!
Από τη 1 μέχρι (?) θά είμαι εκτός σπιτιού!!!

Ω ναι και σήμερα θα κάνουν παρτυ τα 3γλυκερίδια!!!:rofl:

Να περάσετε όλοι τέλεια εύχομαι :oneup:

Gordito
01-05-07, 11:50
Εγω ειχα κανονισει Βαρκιζα με φιλικο ζευγαρι και μου λεει ο τυπος θα ερθουν αλλοι 2 και θα παμε 6 στο αμαξι:lol:
Εδωσα ακυρο φυσικα και δυστυχως σερφαρω......
Καλο μηνα παντως.......

marilopaido
01-05-07, 11:55
Εγω ειχα κανονισει Βαρκιζα με φιλικο ζευγαρι και μου λεει ο τυπος θα ερθουν αλλοι 2 και θα παμε 6 στο αμαξι:lol:
Εδωσα ακυρο φυσικα και δυστυχως σερφαρω......
Καλο μηνα παντως.......

δυστυχως?
χαχα:rofl:
σιγα!!!!μια χαρα ειμαστε!!!
παντως θα ειχε φαση να πηγαινατε εξι ατομα!!!!
λεει...............!!!!!!!!!!

manoulamou
01-05-07, 11:56
Εγω σιγουρα θα πηγαινα Πεδιο του Αρεως , εαν αντεχαν τα ποδια μου, οπως παλιοτερα:(
Καλο μηνα και καλη Πρωτομαγια σε ολους:)

marilopaido
01-05-07, 12:00
Εγω σιγουρα θα πηγαινα Πεδιο του Αρεως , εαν αντεχαν τα ποδια μου, οπως παλιοτερα:(
Καλο μηνα και καλη Πρωτομαγια σε ολους:)

τι εχει εκει?

Gordito
01-05-07, 12:01
παντως θα ειχε φαση να πηγαινατε εξι ατομα!!!!
λεει...............!!!!!!!!!!
Εχουμε και μια διαφορα ηλικιας:p δεν ειναι το ιδιο fun οπως παλια να στριμωχνομαι στο οχημα.
Φανταζεσαι στην επιστροφη με μια μεγαλη κινηση να μην μπορεις να κουνηθεις για μια ωρα?
Τoo old for that shit...

marilopaido
01-05-07, 12:03
Εχουμε και μια διαφορα ηλικιας:p δεν ειναι το ιδιο fun οπως παλια να στριμωχνομαι στο οχημα.
Φανταζεσαι στην επιστροφη με μια μεγαλη κινηση να μην μπορεις να κουνηθεις για μια ωρα?
Τoo old for that shit...

ε ναι!!!ποσα χρονια?
δεν μας ειπες!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
καλα βασικα δεν σκεφτηκα καθολου την κινηση να σου πω την αληθεια!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Gordito
01-05-07, 12:08
Οχι πολλα παντως:p 7-8....
αλλα σημερα μια εορτη λελουδικων ηταν οτι πρεπει:cry:

marilopaido
01-05-07, 12:09
Οχι πολλα παντως:p 7-8....
αλλα σημερα μια εορτη λελουδικων ηταν οτι πρεπει:cry:

ελα μωρε!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

manoulamou
01-05-07, 12:51
Εγω σιγουρα θα πηγαινα Πεδιο του Αρεως , εαν αντεχαν τα ποδια μου, οπως παλιοτερα:(
Καλο μηνα και καλη Πρωτομαγια σε ολους:)


τι εχει εκει?

:scared: http://www.gsee.gr/news/news_facts_download.php?id=194:whistle:
http://greece.flash.gr//_img/soon/image18413.jpg
http://flashfiles.flash.gr/flash/Rid12/
http://www.in.gr/news/article.asp?lngEntityID=798503&lngDtrID=244
http://assets.in.gr/dGenesis/assets/Content5/Photo/798503_b.jpg:rtfm::rtfm:

chica_loca
01-05-07, 12:58
Καλημερα και καλο μηνα ευχομαι σε ολους!!!

marilopaido
01-05-07, 12:58
:scared: http://www.gsee.gr/news/news_facts_download.php?id=194:whistle:
http://greece.flash.gr//_img/soon/image18413.jpg
http://flashfiles.flash.gr/flash/Rid12/
http://www.in.gr/news/article.asp?lngEntityID=798503&lngDtrID=244
http://assets.in.gr/dGenesis/assets/Content5/Photo/798503_b.jpg:rtfm::rtfm:

παναγια μου..................................:x

manoulamou
01-05-07, 13:08
Για στεφανια και αλλα χαρουμενα:
http://www.acrobase.gr/showthread.php?p=55595
http://dim-rizou.pel.sch.gr/papers/maios2005/paper1.htm
http://www.emporiosbay.com/images/1stMaywreath.jpg

tetou
01-05-07, 13:11
καλό μήνα να έχουμε...

pelasgian
01-05-07, 13:27
ΠΑΜΕ; να πάτε! :lol:

Καλά, τα γιαούρτια ΤΩΡΑ! ΠΑΜΕ και ΑΔΕΔΗ σε ξεχωριστές πορείες;
Και καλά η απεργία, η πορεία στην πρεσβεία των ΗΠΑ γιατί;

Μήπως κάποιοι θέλουν να ξεχάσουν ότι τα UNIONS φτιάχτηκαν στις ΗΠΑ όταν ο εργάτης δεν ήταν «yet another brick on the wall» αλλά το μοναδικό μέρος στο οποίο ΕΙΧΕ φωνή; (Σε αντίθεση με την ΕΣΣΔ) ή μήπως ο Jimmy Hoffa ήταν Σοβιετικός ή μήπως στην ΕΣΣΔ έγραφαν rock για να αντιτεθούν στη πλουτοκρατία;

Μήπως κάποιοι θέλουν να ξεχάσουν ότι εκεί φτιάχτηκαν και τα UNITED STATES ενάντια στην Βρετανική αποικιοκρατία (σε αντίθεση με τις χώρες δορυφόρους της ΕΣΣΔ).

Διότι «επαναστάστης χωρίς αιτία» είναι άλλο πράγμα από «ταμπέλα αγωνιστή χωρίς αντίκρισμα» :twisted:

jdm
01-05-07, 13:40
καλο μηνα!!!!!

βρεχει !!!τι ωραια βαριομουν να με τραβανε απο εδω και απο εκει !!!!

marilopaido
01-05-07, 13:42
γιατι βρεχει?
κριμα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

jdm
01-05-07, 13:48
γιατι βρεχει?
κριμα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

δεν ξερω δεν τον ρωτησα σε λιγο θα ρωτησω και θα σου πω....:p :p :p :p :p :p

κριμα?????? τι εγω δεν ξερεις ποσο χαρηκα!!!! ξερεις τι θα τραβαγα σημερα οχι οδηγα οχι να παμε για καφε οχι παμε και εκει, ασε ρε συ μια χαρα ειμαι εδω !!!! ασε που θα μου πληνει και το αμαξι :p :p :p :p

marilopaido
01-05-07, 14:03
αντε................
περιμενω.......................
τον ρωτησες?
εγω δεν οδηγω οποτε γιατι να βρεξει!!!!!!!!!!
να μην βρεξει!!!!!!!!αντε πια......

jdm
01-05-07, 14:08
Βροχες και καταιγιδες σε αρκετές περιοχές της χώρας και μικρή πτώση της
θερμοκρασίας, περιμένουμε την Τρίτη 01 Μαίου 2007.

Η θερμοκρασία θα κυμανθεί από 9 ως 24 βαθμούς στη Β. Ελλάδα, 11 ως 26 βαθμούς στην Κεντρική και Νότια Ελλάδα, 13 ως 21 στη Δυτική Ελλάδα, 13 ως 21 βαθμούς στις Κυκλάδες, στην Κρήτη και στα Δωδεκάνησα.

Οι άνεμοι στο Αιγαίο θα πνέουν από νότιες διευθύνσεις, φτάνοντας τοπικά στα 5-6 Μποφόρ. Μέτριοι δυτικοί-νοτιοδυτικοί άνεμοι θα πνέουν στο Ιόνιο.

Νεφώσεις με βροχή περιμένουμε την Τρίτη στην Αττική. Η θερμοκρασία θα φτάσει στους 20 βαθμούς. Μέτριοι και τοπικά ισχυροί άνεμοι νοτίων διευθύνσεων θα πνέουν στο Σαρωνικό και στο Νότιο Ευβοϊκό.

Νεφώσεις με πιθανότητα βροχής περιμένουμε την Τρίτη στη Θεσσαλονίκη. Η θερμοκρασία θα φτάσει στους 23 βαθμούς. Μέτριοι άνεμοι νοτίων διευθύνσεων θα πνέουν στο Θερμαϊκό μετά το μεσημέρι.
και http://www.meteo.gr/observations.asp

αυτο μου απαντησε.....

και η κοπελια μου που δεν οδηγαει αυτο ελεγε..... γιατι να βρεχει !!!! της χαλασε τα σχεδια ευτηχως!!!!!

marilopaido
01-05-07, 14:10
θα την βρω να της πω τι γραφεις στο φορουμ!!!!
οτι χαρηκες!!!!!!!!!!!
ενα τηλεφωνο?:p :p :p :p

παντως κριμα πρωτομαγια και μεσα επειδη ο καιρος δεν λεει!!!!

jdm
01-05-07, 14:15
693φτουκαιβγενω

μονο χαρηκα ...!!!! τετοιες μερες δεν ειναι να βγενεις μπορεις καλιστα να πας καπου αυριο η μεθαυριο γιατι τι διαφορα θα εχει απο σημερα? σημερα το μονο που θα βρεις θα ειναι κινηση και τιποτα αλλο.... η παρεα μετραει


edit : ασε που εχω ωραιο φαγητο ....

marilopaido
01-05-07, 14:19
εγω εφαγα πιτσα..................

jdm
01-05-07, 14:45
εγω μοσχαρακι κοκκινιστο με μακαρονια και καθε φορα που τρωω σκεφτομαι το καιλοκαιρι.... θα με φανε η ερημικες παραλιες:cry:

KLG
01-05-07, 15:49
ΠΑΜΕ; να πάτε! :lol:

Καλά, τα γιαούρτια ΤΩΡΑ! ΠΑΜΕ και ΑΔΕΔΗ σε ξεχωριστές πορείες;
Και καλά η απεργία, η πορεία στην πρεσβεία των ΗΠΑ γιατί;

Μήπως κάποιοι θέλουν να ξεχάσουν ότι τα UNIONS φτιάχτηκαν στις ΗΠΑ όταν ο εργάτης δεν ήταν «yet another brick on the wall» αλλά το μοναδικό μέρος στο οποίο ΕΙΧΕ φωνή; (Σε αντίθεση με την ΕΣΣΔ) ή μήπως ο Jimmy Hoffa ήταν Σοβιετικός ή μήπως στην ΕΣΣΔ έγραφαν rock για να αντιτεθούν στη πλουτοκρατία;

Μήπως κάποιοι θέλουν να ξεχάσουν ότι εκεί φτιάχτηκαν και τα UNITED STATES ενάντια στην Βρετανική αποικιοκρατία (σε αντίθεση με τις χώρες δορυφόρους της ΕΣΣΔ).

Διότι «επαναστάστης χωρίς αιτία» είναι άλλο πράγμα από «ταμπέλα αγωνιστή χωρίς αντίκρισμα» :twisted:

Γιατί ρε Νταλάρα :p , αν ήταν κοινή η πορεία θα πήγαινες. Αν δεν σας αρέσει η κατάσταση να γραφτείτε στις οργανώσεις και να δώσετε τις μάχες σας. Ως τότε μπορείτε να πάτε να πιάσετε τον Μάη στας εξοχάς, ;)

Tις προβοκάτσιες σου και σε άλλη παραλία πελασγέ.

Καλή Εργατική Πρωτομαγιά να έχετε. Και να κοιμάστε ήσυχοι που κάποιοι κάνουν/έκαναν το χρεός τους στους δρόμους για να πιάσετε τον Μάη και να πείξετε στην κίνηση για κανά 3ώρο ;)

WandereR
01-05-07, 16:04
Γιατί ρε Νταλάρα :p , αν ήταν κοινή η πορεία θα πήγαινες. Αν δεν σας αρέσει η κατάσταση να γραφτείτε στις οργανώσεις και να δώσετε τις μάχες σας. Ως τότε μπορείτε να πάτε να πιάσετε τον Μάη στας εξοχάς, ;)

Tις προβοκάτσιες σου και σε άλλη παραλία πελασγέ.

Καλή Εργατική Πρωτομαγιά να έχετε. Και να κοιμάστε ήσυχοι που κάποιοι κάνουν/έκαναν το χρεός τους στους δρόμους για να πιάσετε τον Μάη και να πείξετε στην κίνηση για κανά 3ώρο ;)

Κοίτα να δεις αγαπητε ΚΛΓ.

Στο ότι όλα αυτές οι σοσιαλιστικές ανοησίες ξεκινησαν κυρίως απο την Αμερική είναι αδιαμφισβήτητο. Φτηνές αντιγραφές, ενός ηλίθιου συτήματός.

Και φυσικά μπορείς να διαφωνείς με τα επιθετα που χρησιμοποιησα παραπάνω, κανένα πρόβλημα με αυτό, αλλά το οτί οι του ΠΑΜΕ πήγαν και απο τη πρεσβεία, μόνο κόλλημενα μυαλά δείχνει.

Για εξηγησέ μας, τη σχέση έχει η Αμερική με τα εργατικά σου δικαιώματα να καταλάβουμε !?!

sakis_the_fraud
01-05-07, 16:22
καλο μηνααααααααααααααααα!

εννοειται οτι δεν πηγα πουθενα!

οι αλλοι σηκωθηκαν απο τις 9 να την κανουν (κατα Χαλκιδικη μερια νομιζω...)

εγω κυριος κατα τις 2...

σιγα μην τρεχω αριστερα δεξια...

υπνος for ever! :p

KLG
01-05-07, 16:46
Κοίτα να δεις αγαπητε ΚΛΓ.

Στο ότι όλα αυτές οι σοσιαλιστικές ανοησίες ξεκινησαν κυρίως απο την Αμερική είναι αδιαμφισβήτητο. Φτηνές αντιγραφές, ενός ηλίθιου συτήματός.

Και φυσικά μπορείς να διαφωνείς με τα επιθετα που χρησιμοποιησα παραπάνω, κανένα πρόβλημα με αυτό, αλλά το οτί οι του ΠΑΜΕ πήγαν και απο τη πρεσβεία, μόνο κόλλημενα μυαλά δείχνει.

Για εξηγησέ μας, τη σχέση έχει η Αμερική με τα εργατικά σου δικαιώματα να καταλάβουμε !?!

Δεν συμφωνώ με το πολιτικό πλαίσιο που έχουν, αν και μια πολύ πολυ προχειρή αναζήτηση στις προκυρήξεις που είχα διαβάσει πρινα απο 5-6 χρονάκια θα έλεγα οτι για το ΚΚΕ και κατ' επεκταση το ΠΑΜΕ δεν υπάρχει αυτό που λέμε παγκοσμιοποίηση, αλλά είναι άλλη μια έκφραση του ιμπεριαλισμού. Σε άλλες φάσεις της ιστορίας εκδηλώνεται με πολέμους, σε άλλες με οικονομική εκμετάλευση, σε άλλες και με τους δύο τρόπους. Φορέας του ιμπεριαλισμού είναι οι ΗΠΑ, αμερικανικό έδαφος στην Ελλάδα είναι η πρεσβεία.

Ακόμα και αν διαφωνείς, που είναι δικαίωμα σου, το κίνημα σου έδωσε την ευκαιρία να μην πάς στη πρεσβεία. Απο τη μια άνθρωποι που δεν πήρατε τα πόδια σας κατηγορείτε το κίνημα για πολυδιάσπαση, απο την άλλη διαφωνείς για μια απο τις επιλογές που σου παρέχει. Κατάλαβες τώρα γιατί γίνονται 2 πορείες? ;)

aria
01-05-07, 17:12
Καλό μήνα παιδιά! :)

Πριν λίγο γυρίσαμε. Ψησταριά, πολύ κρέας λέμε, πολύ μπύρα, λουλούδια μαζέψαμε, στεφάνια φτιάξαμε, τραγούδια και στο τέλος παγωτάκι Δωδώνη . . . ε, και τώρα η ιερή ώρα του καφέ! :oneup: Το βράδυ θα πάμε και στα αυτοκινητάκια και θα είμαστε κομπλέ :p

Το νησί έχει αρκετό κόσμο και κίνηση από χθες. Και ο καιρός εδώ καταπληκτικός ;)

:flower:

RyDeR
01-05-07, 17:26
Καλο μήνα σε όλους.

Μόλις γύρισα απο το ψήσιμο με την παρέα, με ψιλοπονάει και το κεφάλι απο τις ρετσίνες. Σήμερα βγήκα μετά απο 1 εβδομάδα άρρωστιας. Τους είχα χάσει. 1η φορά πάντως που οργανωθήκαμε έτσι [μήπως επειδή έλειπα εγώ?] αλλά ευτυχώς που ήταν οι δικοί μου στο εξοχικό μας στα ψακούδια και παίρναμε ο,τι χρειαζόμασταν αφού είχα το αυτοκίνητο. Viva Souvlaki!

dimitris_thass
01-05-07, 17:32
Καλό μήνα σε όλους:)



Το νησί έχει αρκετό κόσμο και κίνηση από χθες


Στη Θάσο είσαι? Γιατί εγώ βλέπω κάτι ξελιγωμένους Βούλγαρους που έρχονται κατά κύματα σαρώνουν τους δρόμους και εξαφανίζονται σε μερικές ώρες:hmm::whistle:

aria
01-05-07, 17:35
Καλό μήνα σε όλους:)

Στη Θάσο είσαι? Γιατί εγώ βλέπω κάτι ξελιγωμένους Βούλγαρους που έρχονται κατά κύματα σαρώνουν τους δρόμους και εξαφανίζονται σε μερικές ώρες:hmm::whistle:


:lol: Όντως, το παρατήρησα μόλις επέστρεψα στο Λιμένα . . . κινήθηκα όμως απ' την άλλη μεριά (κάνοντας και το γύρο για επιστροφή) και εκεί ήταν πιο . . . ελληνικά τα πράματα! :) Θα τους φάμε και το βράδυ στη μάπα λες;;; :hmm:

lou.nick
01-05-07, 17:35
@Ryder Καλά βρε πιτσιρικά πως το πήρες το τουτου χωρίς δίπλωμα; :whip: :whip: :whip: :whip: :whip: :whip: :whip: :whip: :whip: :whip: :whip: :whip: :whip: :whip: :whip:

Μην κάνεις επικίνδυνα πράγματα για εσένα και τους γύρω σου.

aria
01-05-07, 17:37
@Ryder Καλά βρε πιτσιρικά πως το πήρες το τουτου χωρίς δίπλωμα; :whip: :whip: :whip: :whip: :whip: :whip: :whip: :whip: :whip: :whip: :whip: :whip: :whip: :whip: :whip:

Μην κάνεις επικίνδυνα πράγματα για εσένα και τους γύρω σου.

Απ' τα χέρια μου το πήρες λουνίκ!! :evil:

Ryder, μην τα γράφεις αυτά εδώ μέσα βρε και τα διαβάζουν και τα μικρά παιδιά :whistle:

:whip: :whip:

RyDeR
01-05-07, 17:39
@Ryder Καλά βρε πιτσιρικά πως το πήρες το τουτου χωρίς δίπλωμα; :whip: :whip: :whip: :whip: :whip: :whip: :whip: :whip: :whip: :whip: :whip: :whip: :whip: :whip: :whip:

Μην κάνεις επικίνδυνα πράγματα για εσένα και τους γύρω σου.

Κοίτα, επείδη το παίρνω απο μικρός, δεν με πολυπειράζει. Βλέπω κάτι άλλους όμως... δεν μπορείς να φανταστείς τι γίνεται. Δεν κάνω μλκιες και έτσι κατι γίνεται.

Έλα μια βόλτα στην Ορμύλια να δείς.


Και κανένα Σάββατο για βόλτα στα Ψακούδια, είναι πρώτα.

marilopaido
01-05-07, 17:39
Απ' τα χέρια μου το πήρες λουνίκ!! :evil:

Ryder, μην τα γράφεις αυτά εδώ μέσα βρε και τα διαβάζουν και τα μικρά παιδιά :whistle:

:whip: :whip:

δυο πραγματα μπορει να συμβαινουν εδω!!!ή λεει ψεμματα για την ηλικια του,ή οντως πηρε το αμαξι!!!!!!
RyDeR θα το πω στην μαμα σου!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
χαχα!!!

RyDeR
01-05-07, 17:42
Απ' τα χέρια μου το πήρες λουνίκ!! :evil:

Ryder, μην τα γράφεις αυτά εδώ μέσα βρε και τα διαβάζουν και τα μικρά παιδιά :whistle:

:whip: :whip:

ΟΚ!


δυο πραγματα μπορει να συμβαινουν εδω!!!ή λεει ψεμματα για την ηλικια του,ή οντως πηρε το αμαξι!!!!!!
RyDeR θα το πω στην μαμα σου!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
χαχα!!!

Πέσ'της το. :p

Αν δεν πιστεύετε για την ηλικία μου όμως ελάτε μια μέρα να πιούμε καφέ.

jdm
01-05-07, 18:31
Χαλκιδική ε? ολο ελεγα θα ερθω( ειχα 3-4 φιλους απο το στρατο...) αλλα... πολυ βαρεμαρα ρε συ!!! πολλα χρονια!!!

και εγω απο 15 μεχρι 24 πουθενα μυαλο για διπλωμα...!!! οσπου τα καταφερα:p :p :p

k_koulos
01-05-07, 18:51
μην πίνεται και οδηγείτε, και φυσικά μην οδηγείτε χωρίς δίπλωμα.

το θέμα με την αρρώστια και τις ρετσίνες δεν το συζητώ, αρκεί να μην έπαιρνες αντιβίωση;)

και τέλος επειδή όλα αυτά σου ακούγονται κάπως, μην φοβάσαι και μεις τα κάναμε μερικά απο αυτά και δεν έχουμε πάθει κάτι αλλά κάποιος πρέπει να στα λεει, αν δεν στα πούμε εμείς οι διαδικτυακοί φίλοι σου ποιός θα στα πει;

στο θέμα μας το Ναύπλιο όπου πήγα εγώ να πιάσω το μαγιόξυλο, ήταν τίγκα στον κόσμο, ο καιρός έτσι και έτσι, πάλι καλά που φάγαμε πρώτα και μετά πήγαμε για καφέ, αν το κάναμε ανάποδα ακόμα δεν θα είχαμε φάει!!!!

Hengeo
01-05-07, 19:00
Καλό μήνα σε όλους.. Και για να μην ξεχνιόμαστε, δεν είναι αργία, είναι απεργία!


παναγια μου..................................:x

Ανάλογα συναισθήματα έχω και εγώ για αυτό το χάλι με τις κομματοποιημένες-διασπασμένες πορείες.. :down:

k_koulos
01-05-07, 19:02
είναι αργία για να τιμήσουμε την απεργία ;)

@ ADSLgr.com All rights reserved.