PDA

Επιστροφή στο Forum : Δέσμευση θύρας



Davout
01-05-07, 16:47
Πήρα σήμερα τηλέφωνο στην Tellas για το κλασσικό κράξιμο "τι γίνεται με το Zisto μου;" και μου ανέφεραν πως η θύρα μου δεσμεύτηκε στις 27/4 και ότι πρέπει να περιμένω γύρω στις 20-25 μέρες για να γίνει κάτι άλλο που δε θυμάμαι τώρα... :p Να χαρώ; Αναλογιστείτε ότι έκανα αίτηση πριν από ένα μήνα περίπου. Είναι η δέσμευση θύρας σημείο αναφοράς οπότε τώρα θα προχωρήσει η αίτηση μου ή μπορεί να βαλτώσει; Τι άλλο περιμένω τώρα;

Υπόψη πως ζήτησα να μιλήσω με την εξυπηρέτηση πελατών (#3) αντί για το τμήμα συμβολαίων (#1) και φάνηκε πως κάτι ελάχιστο ήξεραν παραπάνω.

_stargazer
01-05-07, 16:53
Σε ποια περιοχή;
Κι εμένα τα ίδια μου είπαν πριν λίγες μέρες.
Δηλαδή θέλουν 25 μέρες να συνδέσουν ένα καλώδιο που είναι και ..."δεσμευμένο".:hmm:
Μάλλον δεν έχουν που να το βάλουν... (για να μη πω τίποτα πιο βαρύ τώρα).:down:

Davout
01-05-07, 16:55
Φιλοθέη μένω (Αθήνα), Κέντρο Χαλανδρίου.

Τι σημαίνει όμως δέσμευση θύρας; Βοηθείστε ρε παιδιά... :)

_stargazer
01-05-07, 18:21
Σημαίνει πως έχεις πιάσει μια από της πόρτες από το dslam της tellas που θα εγκατασταθεί σε καμιά 25αριά μέρες στο κέντρο.:whistle:
η αλλιώς ότι όταν είναι όλα έτοιμα θα είσαι μέσα στους πρώτους που θα συνδέσουν.

Davout
01-05-07, 22:25
Μιας που φαίνεται ότι προχωράει κάπως το πράμα ας ρωτήσω το εξής:

Όταν μου ρθε το συμβόλαιο είχε λάθος όνομα (έλειπε ένα γράμμα) και τύπο γραμμής (PSTN αντί για ISDN), εγώ βέβαια έδωσα λογαριασμό τηλεφώνου και ταυτότητα συν φαξ διορθώσεων και μου παν ότι αρκεί. Υπάρχει περίπτωση να πιαστεί ο ΟΤΕ από κάτι τέτοιο και να απορρίψει την αίτηση φορητότητας μου; Τι προτείνετε να κάνω μιας που η Tellas επιμένει πως το φαξ αρκεί; Δε θέλω να περιμένω άδικα...

kalex
11-05-07, 20:47
Συγγνωμη που θα σε στεναχωρισω αλλα αν δεν εισαι υπερβολικα τυχερος μην περιμενεις
ενεργοποιηση πριν κλεισεις περιπου τρεις μηνες.
υπομονη το τι εχεις να ακουσεις ακομα απο την τελλας δεν εχεις ιδεα
ποτε να μην εισαι σιγουρος οτι αυτο που σου λενε ισχυει
αν δεν σε παρουν τηλεφωνο οτι ενεργοπειηθηκε

sorry!!!!!

_stargazer
11-05-07, 22:21
Πήρα 4-5 τηλέφωνα προχθές και στο 134 και στην tellas.
Το συμπέρασμα είναι πως οι τύποι είναι στο Random Answering Mode.
Κοινώς, ο καθένας σου απαντάει ότι του κατέβει εκείνη την ώρα.
Μια μου είπε ότι έχουνε στείλει αίτηση στον οτε τέλη Απριλίου, η άλλη μου είπε μέσα Απριλίου και η άλλη μου είπε μια συγκεκριμένη μέρα στις αρχές Απριλίου.
Από τον οτε μου είπαν ότι η διαδικασία αυτή κρατάει το πολύ 15 ημέρες...

Μετά από απίστευτα μπινελίκια μου αφού από τον οτε μου είπαν δεν έχουν καμία αίτηση,
παραδέχτηκαν στην Tellas ότι δεν έχουν δεσμεύσει καμία πόρτα και μου ζήτησαν συγνώμη για τη λάθος ενημέρωση. Ε φυσικά εκεί είναι που τα πήρα και ζητούσα να μου δώσουν τον προϋστάμενο..
με τον οποίο φυσικά δε μίλησα ποτέ και τελικά μου είπαν να κάνω έγγραφη καταγγελία για να διεκδικήσω αποζημίωση...:whistle:

Τrellas το μεγαλείο σου..

Gap
11-05-07, 22:35
Μιας που φαίνεται ότι προχωράει κάπως το πράμα ας ρωτήσω το εξής:

Όταν μου ρθε το συμβόλαιο είχε λάθος όνομα (έλειπε ένα γράμμα) και τύπο γραμμής (PSTN αντί για ISDN), εγώ βέβαια έδωσα λογαριασμό τηλεφώνου και ταυτότητα συν φαξ διορθώσεων και μου παν ότι αρκεί. Υπάρχει περίπτωση να πιαστεί ο ΟΤΕ από κάτι τέτοιο και να απορρίψει την αίτηση φορητότητας μου; Τι προτείνετε να κάνω μιας που η Tellas επιμένει πως το φαξ αρκεί; Δε θέλω να περιμένω άδικα...

Το πιο πιθανό είναι να φας απόρριψη από τον ΟΤΕ από την στιγμή που δεν είναι σωστό το όνομα και δεύτερο σημαντικότερο αν έκανες στην Τελλάς συμβόλαιο για Full zisto από όσο γνωρίζω θα πρέπει να έχεις διακόψει από μόνος σου το ISDN :whistle:

Davout
13-05-07, 14:19
Θυμάμαι πως μου χαν πει πως τη διακόπτουν αυτοί την ISDN. Για το όνομα με διαβεβαίωσαν πως αφού υπάρχει φωτοτυπία της ταυτότητας και λογαριασμός δεν υπάρχει πρόβλημα. Θα δούμε...

@ ADSLgr.com All rights reserved.