PDA

Επιστροφή στο Forum : Tellas περιοχή Αργυρούπολης



seastavros
01-05-07, 18:44
Καλησπέρα σας. Μένω Αργυρούπολη σύνορα με Ηλιούπολη και θα ήθελα να ρωτήσω αν υπάρχουν συνδρομητές στις περιοχές αυτές και κατά πόσο ικανοποιημένοι είναι απο την Τελλας. Εκανα αίτηση για νέο αριθμό. Τον αριθμό του ΟΤΕ θα τον κρατήσω, είναι γραμμή isdn και θέλω απλά γραμμή για ίντερνετ.
Θα υπάρχει πρόβλημα αν έχω και γραμμή ΟΤΕ? Στο σπίτι μου έχω 2 μπρίζες όπου η μία είναι η γραμμή του ΟΤΕ και η άλλη είναι νεκρή.Παλιά λειτουργούσε γραμμή του ΟΤΕ σε εκείνη την μπρίζα. Εκεί θέλω να μπεί η γραμμή της ΤΕΛΛΑΣ. Πιστεύω οτι δεν θα υπάρχει πρόβλημα και αυτο μου είπαν και απο την ΤΕΛΛΑΣ. Υπάρχει κάποιος που να έχει ΟΤΕ και ΤΕΛΛΑΣ σπίτι του?

zenonn
01-05-07, 19:26
Καλησπέρα σας. Μένω Αργυρούπολη σύνορα με Ηλιούπολη και θα ήθελα να ρωτήσω αν υπάρχουν συνδρομητές στις περιοχές αυτές και κατά πόσο ικανοποιημένοι είναι απο την Τελλας. Εκανα αίτηση για νέο αριθμό. Τον αριθμό του ΟΤΕ θα τον κρατήσω, είναι γραμμή isdn και θέλω απλά γραμμή για ίντερνετ.
Θα υπάρχει πρόβλημα αν έχω και γραμμή ΟΤΕ? Στο σπίτι μου έχω 2 μπρίζες όπου η μία είναι η γραμμή του ΟΤΕ και η άλλη είναι νεκρή.Παλιά λειτουργούσε γραμμή του ΟΤΕ σε εκείνη την μπρίζα. Εκεί θέλω να μπεί η γραμμή της ΤΕΛΛΑΣ. Πιστεύω οτι δεν θα υπάρχει πρόβλημα και αυτο μου είπαν και απο την ΤΕΛΛΑΣ. Υπάρχει κάποιος που να έχει ΟΤΕ και ΤΕΛΛΑΣ σπίτι του?

Μενω στην περιοχη που αναφερεις(συνορα Αργυρουπολης-Ηλιουπολης) , ειμαι αρκετα ευχαριστημενος με τις υπηρεσιες, τηλεφωνια μια χαρα, DSL επισης.

seastavros
01-05-07, 21:21
Σε ευχαριστώ πολύ! Πιστεύω να πάνε όλα καλά.

lx911
02-05-07, 02:47
Μενω Ανω Ηλιουπολη ειμαι ενεργος zisto απο τον Φλεβάρη σε τηλεφωνια και internet και δεν εχω κανενα προβλημα. Ενας φιλος που μενει Αργυρουπολη και ειναι απο τους πρωτους πελατες του zisto δεν ειχε ποτε παραπονο. ;)

Gordito
02-05-07, 02:48
Eγω γιατι περιμενω απο Δεκεμβριο για Zisto???

lx911
02-05-07, 02:51
Μαλλον δεν θα προλαβες "Πορτα" :p
Ποτε εκανες αιτηση;
Εγω 19/12/06...

Gordito
02-05-07, 02:54
26/12
Μαλλον εκανα λαθος που περιμενα να φαω κουραμπιε:rofl:

tzitziras
03-05-07, 18:34
Καλησπέρα σας. Μένω Αργυρούπολη σύνορα με Ηλιούπολη και θα ήθελα να ρωτήσω αν υπάρχουν συνδρομητές στις περιοχές αυτές και κατά πόσο ικανοποιημένοι είναι απο την Τελλας. Εκανα αίτηση για νέο αριθμό. Τον αριθμό του ΟΤΕ θα τον κρατήσω, είναι γραμμή isdn και θέλω απλά γραμμή για ίντερνετ.
Θα υπάρχει πρόβλημα αν έχω και γραμμή ΟΤΕ? Στο σπίτι μου έχω 2 μπρίζες όπου η μία είναι η γραμμή του ΟΤΕ και η άλλη είναι νεκρή.Παλιά λειτουργούσε γραμμή του ΟΤΕ σε εκείνη την μπρίζα. Εκεί θέλω να μπεί η γραμμή της ΤΕΛΛΑΣ. Πιστεύω οτι δεν θα υπάρχει πρόβλημα και αυτο μου είπαν και απο την ΤΕΛΛΑΣ. Υπάρχει κάποιος που να έχει ΟΤΕ και ΤΕΛΛΑΣ σπίτι του?

Μια χαρά φίλε μου!!! Εγώ έχω Zisto και στις δυο γραμμές του σπιτιού μου και δεν έχω παράπονο, ειδικά με το Internet που είναι τρένο! Το τηλέφωνο κοβόταν πότε-ποτέ, αλλά τώρα εδώ και λίγο καιρό είναι OK.

cakavera
03-05-07, 19:15
Να πω και'γω οτι αν εξαιρεσω καποια προβληματακια με το τηλεφωνο δεν εχω παραπονο απο τις υπηρεσιες.


nikchris ακομα στην αναμονη εισαι;Καλα κουραγια

Gordito
03-05-07, 19:26
Περιμενω. Ευτυχως εχω ζητησει ΝΕΑ γραμμη και δεν με πειραζει καθολου.
Αλλα μεχρι να με ενεργοποιησουν θα εχουμε πηξει και θα σερνομαστε:p
Φταει μαλλον που δεν τους ενοχλω πολυ

seastavros
04-05-07, 08:46
Μακάρι να πάνε όλα καλά. Τον Δεκέμβριο που είχα μπεί στο δίκτυο της ΤΕΛΛΑΣ μέσω φορητότητας, δεν με είχαν ενεργοποιήσει ποτέ, λόγω ελλείψεων πορτών στην περιοχή μου και αναγκάστηκα να γυρίσω στον ΟΤΕ πάλι.:cool:

kalex
11-05-07, 20:52
ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΡΟΥΜΕ ΜΙΑ ΠΟΡΤΑ ΠΡΕΠΕΙ ΠΡΩΤΑ ΝΑ ΦΑΜΕ ΠΟΛΛΕΣ ΑΛΛΕς ΣΤΑ ΜΟΥΤΡΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΟΝ ΟΤΕ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΤΕΛΛΑς

Gordito
12-05-07, 01:56
Eγω εχω παρει πορτα απο τις 2 του περασμενου μηνα.
Παιρνω σημερα τηλ και μου λενε μεχρι τελος του μηνα θα υπαρχει και αδεσμευτος βρογχος(πως το λενε αυτο) και μετα λεει θελουμε αλλες 10-15 εργασιμες για να σας συνδεσουμε.

Δηλαδη στην καλυτερη των περιπτωσεων θα κανω 6 1/2 μηνες να ενεργοποιηθω. Και μενω ΑΘΗΝΑ ΝΟΤΙΑ ΠΡΟΑΣΤΕΙΑ[/
:rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:

Gordito
08-06-07, 22:59
Aυριο στελνω φαξ ακυρωσης. 6 μηνες αναμονη παει πολυ.
Παω σε 2 mbps OTE και θα περιμενω Netone.

cakavera
08-06-07, 23:04
Να δεις που θα στειλεις φαξ και θα σου πουνε οτι ενεργοποιηθηκες:p:p
Αληθεια το νουμερο αμα το καλεσεις χτυπαει;

Gordito
08-06-07, 23:07
Δεν εχω δοκιμασει.
Δεν πιστευω να κανουν κανα αστειο και να μου ζητανε λεφτα.....

cakavera
08-06-07, 23:11
Οχι για τα λεφτα.Απλα να δεις αν χτυπαει

cakavera
21-06-07, 02:26
Μολις εγινε update στο firmware στο dslam που ειμαι και απο το 1061 τωρα ειναι 9961.
Μωρε μπραβο τετοια ωρα.

No-Name
21-06-07, 02:30
Μολις εγινε update στο firmware στο dslam που ειμαι και απο το 1061 τωρα ειναι 9961.
Μωρε μπραβο τετοια ωρα.

9961?Τι ακριβως άλλαξε?

cakavera
21-06-07, 02:41
Απο επιδοσεις τιποτα. Ολα ιδια.Απλα παρατηρησα γρηγοροτερο ανοιγμα σελιδων.Κατα τ'αλλα ολα ιδια.
Ελπιζω αυτο να εννοούσες:hmm:

lx911
21-06-07, 02:42
Δεν ξερω τι θελει να πει ο ποιητης αλλα μαλλον το 9961 ειναι το version του firmware τoυ dslam...
Καλα ρε μεγαλε εσυ που το ειδες αυτο;

cakavera
21-06-07, 02:49
Εαν δεις εδω (http://www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=100791&page=12) οι πιο πολλοι αν οχι ολοι ειχαμε 1061 rev.2
Τωρα εκει που εγραφε 1061 γραφει 9961.
Εκτος και αν βαλανε καινουργια dslam:hmm:

No-Name
21-06-07, 02:54
Θα είχες downtime αν σου άλλαζαν dslam

cakavera
21-06-07, 02:56
Eιχα περιπου 20-30 λεπτα

thelw ki egw
21-06-07, 10:52
Και εγώ είχα downtime από τις 01:45 μέχρι περίπου τις 02:40 (περιοχή Ηλιούπολης).

Μάλλον για τον ίδιο λόγο :?::?: Δεν έχω τσεκάρει την έκδοση του firmware γιατί δεν ξέρω πώς :whistle:



edit: Για να απαντήσω και on topic, εδώ και περίπου τρεις βδομάδες η DSL ρολάρει χωρίς προβλήματα (φτου σκόρδα). Πιο πριν το χάος, όπως και σε κάμποσες άλλες περιοχές. Δεν έχω ταυτόχρονα γραμμή ΟΤΕ και TELLAS αλλά πιστεύω ότι δεν θα έχεις πρόβλημα.

Crav3n
21-06-07, 15:25
Εγω δεν ειμαι σιγουρος σε ποιο dslam ανηκω το τηλ μου ειναι 9932.... και μενω Ανω Καλαμακι.Το θεμα ειναι οτι απο την ημερα που ενεργοποιηθηκα τα dc και οι αποσυγχρονισμοι του router ειναι καθημερινο φαινομενο και ανα πολυ τακτα χρονικα διαστηματα.Απο το 1212 ακουω συνεχεια το ιδιο τροπαριο που λενε σε ολους μας και εχω παψει να ασχολουμαι μιας και παω φανταρος σε ενα μηνα.

ΕΛΕΟΣ πια με αυτη την εταιρεια,αθλιες υπηρεσιες,αθλια εξυπηρετηση και μεγαλο κοστος για υπηρεσιες που ουσιαστικα δεν προσφερουν:rtfm:

@ ADSLgr.com All rights reserved.