PDA

Επιστροφή στο Forum : Γραπτά παράπονα προς Tellas



kirki
02-05-07, 12:08
έστειλα αυτό μετά από αγανάκτηση στο φαξ τους 211-1201100 (της ΤΕΛΛΑΣ)
εκτιμώ πως όποιος άλλος έχει πρόβλημα ας στείλει γραπτώς το παράπονο και ας
το κοινοποιήσει εδώ. Για να μαθαίνουν οι νεώτεροι.

Προς ΤΕΛΛΑΣ/ Τμήμα Πωλήσεων /Τμήμα ΖΙΣΤΟ/Τμήμα εξυπηρέτησης προσωπικού

[FONT=Times New Roman]Από: ΚωστXXXXXX ΛXXxxxx του Γεωργίου (αριθμ. Τηλ. 210XXXXXXXx κιν. XXXXxxxFONT]

Θέμα: Καθυστέρηση και ελλιπείς ενημέρωση στην ενεργοποίηση Tellas Zisto του πελάτη XXXXXX του Γεωργίου

Σήμερα 02/05/2007 για πολλοστή φορά επικοινώνησα τηλεφωνικά με το 13800 για να ελέγξω την πορεία της αίτησής μου για το Τελλάς Zisto. Έχουνε περάσει τουλάχιστον δυο μήνες από την αίτηση και δεν έχω καμία ενημέρωση από πλευράς της Τελλάς για την πορεία της αίτησης. Ενώ στην προτελευταία ενημέρωση, με δική μου πρωτοβουλία, μου είχατε πει ότι είχατε βρει πόρτα (μετά από πολύωρη διαμαρτυρία μου), σήμερα ο υπάλληλος μου απάντησε ότι δεν υπάρχει πόρτα από τον ΟΤΕ και γιʼ αυτό και καθυστερεί η αίτηση!. Μετά από επιμονή ο υπάλληλος έλεγξε κατά τα λεγόμενά του τα αρχεία και μου απάντησε ότι όντος έχει βρεθεί πόρτα απλά δεν έχει ενημερωθεί ο «κατάλογός» μου.

Παρακαλώ όπως μου απαντήσετε γραπτώς στα παρακάτω, αριθμημένα ερωτήματα.

Το σύστημα μηχανογράφησής σας δουλεύει σωστά? Κάθε πότε το ελέγχεται? Γιατί δεν «ενημερώθηκε» ο φάκελος μου? Φταίει ο ΟΤΕ για την καθυστέρηση ενημέρωσης του φακέλου?
Παρακαλώ να μου δώσετε αναλυτική λίστα της πορείας της αίτησης (δηλαδή πότε και προς ποιους κάνατε ενέργειες). Θέλω να φαίνεται αναλυτικά και με αντίγραφα των αιτήσεων προς τρίτους φορείς πότε κάνατε αιτήσεις για την γραμμή μου και πότε σας απάντησαν. Θα προωθήσω την απάντησή σας στην επιτροπή τηλεπικοινωνιών προκειμένου να αποφανθεί εάν υπάρχει καθυστέρηση εκ μέρους τρίτου μπλεγμένου (βλέπε ΟΤΕ).
Γιατί δεν με έχετε πάρει ούτε ΕΝΑ τηλέφωνο να μου πείτε πως πάει η αίτηση? Γιατί ενώ ΕΣΕΙΣ καθυστερείτε πρέπει εγώ να χρεώνομαι στο 11800?
Σας έχω κάνει μια εξτρα αίτηση για επιστροφή χρημάτων σε «λάθος» που έγινε στον λογαριασμό μου (τον τελευταίο) καθώς με χρεώσατε υπηρεσίες όπου ουδέποτε υπέγραψα ότι θέλω να τις έχω με χρέωση! Δεν έχω λάβει ακόμα απάντηση για την αίτηση αυτή.Από την πορεία των εργασιών – αίτησης, έχω χάσει την εμπιστοσύνη μου ως προς την ικανότητά σας να μου παρέχεται ποιοτικές υπηρεσίες (τόσο σε επίπεδο Ιντερνετ όσο και σε επίπεδο εξυπηρέτησης πελάτη κλπ).
Επιθυμώ να ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΤΕ την όλη διαδικασία εγκατάστασης του ZISTO διότι δεν σας έχω καμία εμπιστοσύνη ως παροχέα. Εννοείτε πως θα σταματήσετε την Διαδικασία εφόσον αυτό δεν έχει κάποιο οικονομικό κόστος για εμένα. Εάν για το ΣΤΑΜΑΤΗΜΑ της διαδικασίας υπάρχει κάποια οικονομική επιβάρυνση παρακαλώ να με ενημερώσετε γραπτώς για το κόστος και να ΜΗΝ σταματήσετε την διαδικασία έως να σας το δηλώσω γραπτώς. Σας διευκρινίζω ότι επιθυμώ την διακοπή μετάβασης στο ΖΙΣΤΟ και όχι την μέχρι τώρα παροχή ΙΝΤΕΡΝΕΤ.
Σας ενημερώνω ότι θα προβώ σε κοινοποίηση της παρούσας επιστολής σε διάφορα ΜΜΕ καθώς και στο www.adslgr.com (http://www.adslgr.com/) και σε δυο ακόμα δημοφιλής διαδικτυακούς τόπους.

lx911
02-05-07, 12:25
Πρωτον ειναι 13800 και δευτερον περαστικα :p

Davout
02-05-07, 13:33
Σωστά, το νούμερο είναι 13800, μήπως έπαιρνες άλλους; :p :p :p Το "ελλιπείς" γράφεται με "η", "ελλιπής". Επίσης θέλει ΑΦΜ και ΑΔΤ για να σαι σίγουρος, αν και γενικά όπως τα γράφεις (περί ενημέρωσεις που θα σου κάνουν) σώθηκες... Εγώ φαντάσου πως δεν έχω ADSL internet και περιμένω το Zisto, εσύ που έχεις θα 'πρεπε να σαι ευχαριστημένος. Στην τελική η ταχύτητα δε θα σου αλλάξει συνταρακτικά τη ζωή, το 1 και τα 2 Mbps είναι μια χαρούλα. Εγώ το χω πάρει απόφαση, όσο βολέυομαι έτσι (είμαι φαντάρος μέχρι τον Αύγουστο) έχω αφήσει το ζήτημα να πάρει το δρόμο του. Αν αργήσει πολύ ή φάω καμιά ακύρωση θα πάω σε άλλη εταιρία.

JediMasterMANIAC
02-05-07, 16:48
αλοοι που εχουμε ενεργοποιηθει κ δεν εχουμε ιντερνετ τι να πουμε; :p

kirki
02-05-07, 22:50
αλοοι που εχουμε ενεργοποιηθει κ δεν εχουμε ιντερνετ τι να πουμε; :p


ΣΟΚ :respekt:

με εκτίμηση
kirki

kirki
14-06-07, 22:10
είναι άπαιχτοι.

Με πήρανε ΕΝΑ μήνα μετά την γραπτή αίτηση και μου είπανε
ότι σε 10 ημέρες θα με ενεργοποιήσουνε.

Τους απάντησα ότι είναι απαράδεκτοι να με πέρνουνε
ΕΝΑ ΜΗΝΑ μετά να μου πούνε τα παραπάνω. Περίμενα
περισσότερα από την εταιρεία τους. Τους είπα να διακόψουν
τα πάντα και πως σύντομα ακόμα και εσύ που μου μιλάς θα
χάσεις την δουλειά σου διότι χάνεται τον έναν πελάτη μετά
τον άλλον.

Της το είπα αυτό γιατί τόλμησε να μου πει ότι
πρέπει να κάνω ΕΓΩ ένα εξτρα τηλέφωνο σε ΑΛΛΟ
τμήμα να τους υπενθυμίσω ότι θέλω να συνεχίσω στο
απλό πρόγραμμα που ήμουνα. Και βγήκα φυσικα έξω από
τα ρούχα μου και της λέω τα παραπάνω και να τσακιστεί
αυτή να το κάνει αυτό που είανι στην ίδια εταιρεία και θα
της πάρει 1 λεπτό και πως εΙΝΑΙ υποχρεωμένη εαν θέλει
να κρατήσει έστω για λίγο την εταιρεία ζωντανή.!

ρίχνω μαύρη πέτρα ΦΕΥΓΩ για αλλού
(το που θα δείξει!).

με εκτίμηση

the_Mask
14-06-07, 22:27
είναι άπαιχτοι.

Με πήρανε ΕΝΑ μήνα μετά την γραπτή αίτηση και μου είπανε
ότι σε 10 ημέρες θα με ενεργοποιήσουνε.

Τους απάντησα ότι είναι απαράδεκτοι να με πέρνουνε
ΕΝΑ ΜΗΝΑ μετά να μου πούνε τα παραπάνω. Περίμενα
περισσότερα από την εταιρεία τους. Τους είπα να διακόψουν
τα πάντα και πως σύντομα ακόμα και εσύ που μου μιλάς θα
χάσεις την δουλειά σου διότι χάνεται τον έναν πελάτη μετά
τον άλλον.

Της το είπα αυτό γιατί τόλμησε να μου πει ότι
πρέπει να κάνω ΕΓΩ ένα εξτρα τηλέφωνο σε ΑΛΛΟ
τμήμα να τους υπενθυμίσω ότι θέλω να συνεχίσω στο
απλό πρόγραμμα που ήμουνα. Και βγήκα φυσικα έξω από
τα ρούχα μου και της λέω τα παραπάνω και να τσακιστεί
αυτή να το κάνει αυτό που είανι στην ίδια εταιρεία και θα
της πάρει 1 λεπτό και πως εΙΝΑΙ υποχρεωμένη εαν θέλει
να κρατήσει έστω για λίγο την εταιρεία ζωντανή.!

ρίχνω μαύρη πέτρα ΦΕΥΓΩ για αλλού
(το που θα δείξει!).

με εκτίμηση

σε ολα αυτα εχεις απολυτο δικιο,σε παραπεμπω σε προηγουμενα threads στα οποια υπαρχουν αναφορες οτι το customer care δεν ειναι της tellas αλλα συνεργαζομενης εταιρειας , αυτα τα παιδια δουλευουν χωρις κανενα κινητρο και ολη η κατασταση μοιαζει μια ακυβερνητο καραβι καθως για παρα πολλα δεν υπαρχει ενημερωση και καθοδηγηση απο ανωτερα στελεχη της ιδιας της TELLAS χιλιες φορες να κανεις μια ωραια επισκεψουλα στο Μαρουσι η εστω να καλουσες στο τηλεφωνο που αναφερει στο site της TELLAS 2108113411 ,ουτε αναμονες ουτε τιποτε.και εκεινος ή εκεινη που σε πηρε τηλεφωνο επρεπε να βγει εκτος γραμμων για να το κανει καθοτι δεν υπαρχει τμημα ή συγκεκριμενα ατομα που να κανουν follow up στον πελατη

@ ADSLgr.com All rights reserved.