PDA

Επιστροφή στο Forum : Απολογισμός Tellas Zisto: Κατά πόσο είστε ευχαριστημένοι από την ποιότητα της σύνδεσή σας;



minovg
02-05-07, 15:59
Προσοχή: Η ερώτηση αφορά άτομα που έχουν ενεργοποιηθεί στο πρόγραμμα Tellas Zisto και είναι ήδη 1 μήνα και πάνω συνδρομητές της υπηρεσίας. Βάζω ένα μήνα για να μπορεί ο πελάτης να έχει μια πλήρη και αντικειμενική εικόνα για τα προβλήματα και μη της υπηρεσίας. Μετά από αρκετό διάστημα λειτουργίας του Zisto νομίζω ότι είμαστε σε θέση να προσθέσουμε την άποψή μας. Η ερώτηση είναι σαφής: Αφορά την ποιότητα της γραμμής ίντερνετ+σταθερό. Μη βγει κάποιος πχ. και πει δεν είμαι ευχαριστημένος γιατί δίνει μόνο 4Μβιτ ενώ άλλοι δίνουν 10. Μιλάμε για αυτά που υπόσχεται η Τελλάς αν είστε ευχαριστημένοι. Ούτε στο τηλεφωνικό κέντρο αναφερόμαστε που αν και έχει βελτιωθεί ακόμα έχει πολλά ψωμιά να φάει για να φτάσει σε υψηλά επίπεδα οργάνωσης.

Απαραίτητη διευκρίνηση: Απαντάνε ΜΟΝΟ οι ενεργοί συνδρομητές με την προϋπόθεση του ενός μήνα τουλάχιστον ενεργοποιημένου Zisto. Έτσι για να έχουμε μια αντικειμενική άποψη για το τι συμβαίνει πραγματικά.

Ας προσπαθήσουμε να μη κάνουμε (και) το θέμα αυτό άλλη μια πηγή παραπόνων και να μείνει καθαρό και σχετικό με το συγκεκριμένο θέμα ΚΑΙ ΜΟΝΟ. Η ψηφοφορία είναι ονομαστική, οπότε άτομα που δεν έχουν Ζίστο κλπ απλά θα αλλοιώνουν το αποτέλεσμα και όλοι μας θα το γνωρίζουμε.

Nikko
02-05-07, 16:08
Μια χαρά και εγώ.

Είμαι ενεργοποιημένος από Ιανουάριο και εάν εξαιρέσεις μια εβδομάδα που κόβανε το internet για 10 - 15 λεπτά περίπου κάθε βράδυ κατά τα άλλα όλα καλά.

Τηλέφωνο μια χαρά και internet 400 - 420 σταθερά ( όλο το 24ωρο )

Spanos
02-05-07, 16:23
H υπηρεσία internet είναι απλά τέλεια. Το μόνο σπαστικό είναι οτι κάθε τρείς μέρες αλλάζει το IP θα προτιμούσα αυτό να γίνεται μονο όταν κάνεις ρεστάρτ τη σύνδεση αφού δεν έχει νόημα σε μια always οn σύνδεση να κόβετε το ADSL κάθε 72 ώρες.

Απο τηλεφωνία στους τέσσερις μήνες έχει κοπεί μια φορά το τηλέφωνο πριν λίγες μέρες που υπήρχε γενικό πρόβλημα, άλλες φορές δεν έχω παρατηρήσει κάτι αν και δεν είμαι συνέχεια πάνω απο το τηλέφωνο. Διαφορά δεν καταλαβαίνεις στην ποιότητα κλήσης απο αυτή του ΟΤΕ και όλες οι ψηφιακές ευκολίες είναι τσάμπα και άμεσα παραμετροποιήσιμες όπως στα κινητά (πχ απόκρυψη ή οχι του αριθμού).

Γενικά είμαι υπερευχαριστημένος αν και απο τιμές είναι φαρμάκι σε σχέση με τους άλλους εναλλακτικούς.

terper
02-05-07, 16:31
Ψήφισα αρκετά ικανοποιημένος αν και...

Χρειάστηκαν 3 μήνες (102 ημέρες) για να ενεργοποιηθώ...

Είχα διάφορα θέματα στην αρχή, με καθημερινές ολιγόλεπτες διακοπές στο τηλέφωνο και δύο φορές διακοπή του ίντερνετ, δεν κατέστη δυνατό (γιατί βαρέθηκα να περιμένω πλέον) να διατηρήσω το ίδιο username και password παρά τα 6 fax που έστειλα και τις σχετικές διαβεβαιώσεις που μου δόθηκαν και έχω λάβει 2 λάθος λογαριασμούς (ένα που μου είπαν να αγνοήσω τελείως, και έναν που μου έστειλαν διορθωμένο εντός 15 ημερών. Και οι δύο εξαιτίας της δικής τους αδυναμίας να διατηρήσω τα ίδια στοιχεία πρόσβασης και τον ίδιο κωδικό πελάτη).

Τέλος η υπηρεσία αναμονής κλήσης και τριμερούς διάσκεψης μέχρι και σήμερα είναι απενεργοποιημένη , ενώ ποτέ δεν λειτούργησε και σωστά.

Με βάση όλα αυτά, ίσως να είναι και επιεικής η βαθμολόγηση μου, επηρεασμένη κυρίως από την σύγκριση με 2 φίλους (έναν με Βιβόντι και έναν με ΟΝ) που σίγουρα είναι σε μακράν χειρότερη θέση.

Άλλωστε για να λέμε τα σύκα - σύκα και τη σκάφη - σκάφη, έχω σήμερα πραγματικά 4 MBit και 24 ώρες λειτουργικό τηλέφωνο και FAX έστω και χωρίς αναμονή και τριμερή συνδιάσκεψη έστω κι αν χρειάστηκαν 3 μήνες για την σύνδεση και 2 μήνες για να στρώσουν τα πράγματα, έστω στην ακριβότερη από όλους τους εναλλακτικούς τιμή...

lx911
02-05-07, 19:18
Μετα απο 2 μηνες αναμονης (μεσα και τα χριστουγεννα) ειμαι ενεργος zisto απο 17/2 χωρις κανενα προβλημα. Αρχικα υπηρχε ενα προβλημα το τηλεφωνο αλλα διορθωθηκε αμεσα. Σε αντιθεση με ολλους τους γκρινιαρηδες του forum εχω καλη επικοινωνια με την tellas και ειμαι ευχαριστημενος απο την τεχνικη υποστιριξη.

Dr.CHaNaS
02-05-07, 22:13
Εγω ακομα περιμενω οπως με ενημερωσαν απο το CS την παγκοσμια πατεντα της Τελλας που με μια "ειδικη συσκευη" αφαιρει την υγρασια απο τα υπογεια καλωδια και θα στρωσει η γραμμη μου...

argirisbasiakos
02-05-07, 22:51
Η γραμμή μου ενεργοποιήθηκε 04/04/2007 Μ. Τετάρτη μετά από σχεδόν τέσσερεις μήνες. Μ. Πέμπτη με Δευτέρα του Πάσχα χωρίς τηλέφωνο.Αδυναμία σύνδεσης λόγω συναγερμού, αν και έπαιρνα κάθε μέρα τηλέφωνο κάνεις δεν μου έλεγε για το ρημάδι το φιλτράκι.Τελικά βρέθηκε κάποιος σχετικός, 16/04 σύνδεση, με κυριότερο πρόβλημα που συνεχίζεται ακόμα τη χαμηλή ταχύτητα. Μέτρηση πριν από λίγο στα 150Kbps. A! με επισκέφθηκε και τεχνικός αλλά μάταια δεν έκανε τίποτα.Έτσι κάθε φορά που γυρίζω στο σπίτι ένα τηλεφωνάκι στην Tellas είναι απαραίτητο!!!!
Τους έχω γνωρίσει όλους, αλλά μάλλον πραγνωριστήκαμε.

lampros
03-05-07, 00:19
Ενεργοποιημένος από 12/4 ΑΠΟΛΥΤΑ ικανοποιημένος με όλες τις υπηρεσίες μέχρι τώρα.Είχα μόνο κάτι μικρές διακοπές του τηλεφώνου αρχικά και φυσικά μια τετράμηνη υπομονή μέχρι να μπω στο ζιστο αλλά τελικά το άξιζε.Να δούμε και τον πρώτο λογαριασμό και να μην το πιστέψουμε. Προς το παρόν όλα καλά (φτου να μην το ματιάσω)!!!!

Gap
03-05-07, 00:48
Πώς να είμαι ευχαριστημένος όταν από τις 5/4 που ενεργοποιήθηκα στο tellas zisto μέχρι σήμερα, το adsl έχει το γνωστό κόλλημα σε πολλούς σε αυτό το foroum, login failure ..... και τα μυρμήγκια απαντούν ότι από μέρα σε μέρα θα είναι όλα o.k και άλλες φορές δεν έχουν ιδέα για το πότε θα στρώσει η βλάβη. Μια χαρά ήταν τελικά τα 768kbps της forthnet από τα
0kbps της Tellas...


Υ.Γ . Για να μην λένε και κάποιοι ότι θέλουν... Δεν υπάρχουν γκρινιάρηδες σε αυτό το forum, αλλά άτυχοι και ανυπεράσπιστοι συνδρομητές που έχουν φάει στη μάπα απίστευτη ταλαιπωρία από λαμόγια που και καλά έφεραν το broadband internet στην Ελλάδα και νομίζουν ότι έχουν το star trek... Αν αυτοί που μιλούν τώρα για γκρινιάρηδες βρίσκονταν στην απέναντι όχθη θα είχε ενδιαφέρον να βλέπαμε τι θα έλεγαν.....

Keifer
03-05-07, 01:52
Μετά από 4 περίπου μήνες ενεργοποιημένος μπορώ με απόλυτη βεβαιότητα να πω πως είμαι ΑΠΟΛΥΤΑ ΔΥΣΑΡΕΣΤΗΜΕΝΟΣ. Το τηλέφωνο δούλεψε μετά από περίπου 1 εβδομάδα μετά τη μετάπτωση και έκτοτε δουλεύει με ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ 2-3 διακοπές την ημέρα. Οι διακοπές μπορεί να διαρκέσουν και 1 ώρα κάθε φορά (είναι άγνωστο πότε θα σου επανέλθει το τηλ.). Το δε DSL τμήμα της συνδρομής κοβετάι περίπου κάθε 15 λεπτά και το modem ξανασυγχρονίζει με άγνωστο χρόνο πότε θα ξανασυνδεθείς. Για ταχύτητα δεν το συζητάμε, μόνο τις πρώτες 10 μέρες είχα 4Mbps, αφού μπήκαν και άλλοι στο κύκλωμα (τέλη 2006) - και είναι πολλοί πιστέψτε με (DSLAM Καλαμακίου) - η ταχύτητα έπεσε κάτω από τα μισά (περίπου 160KB/sec θα έλεγα). Γενικά σε ένα σπίτι μου μένω με την οικογένειά μου μας έχουν τινάξει στον αέρα, συμπτωματικά τώρα δεν έχω τηλέφωνο εδώ και 10 μέρες, internet, περιέργως πως, έχω, και δεν μπορεί κανείς από το σπίτι μου να επικοινωνήσει με τον έξω κόσμο!!! (εποχές 1970-1980). Τα τραγικά αυτά φαινόμενα πλαισιώνονται από ένα υπέροχο κερασάκι στη τούρτα: Την επίσημη στάση της Tellas: Δεν επιτρέπεται επικοινωνία με το τεχνικό τμήμα κύριε, μόνο βλαβοληπτικό είμαστε. Στην εξυπηρέτηση πελατών ο προιστάμενος το μόνο που έιπε ήταν "καταλαβαίνω την αγανάκτισή σας". Ούτε αυτός μου έδωσε τηλ. να μάθω έστω γιατί δεν έχω τηλέφωνο. Απλά με αγνοούν. Όλα αυτά που σας γράφω έχουν κοινοποιηθεί σε ΕΕΤΤ, ΓΓΚ. Προφανώς έχω ζητήσει λήξη συνδρομής και θα εγέιρω αγωγή για αποζημίωση και μήνυση για αδικήματα ποινικού χαρακτήρα. Αυτά.

Cupra20VT
03-05-07, 08:24
Ενεργοποιημενος απο Φεβρουαριο κανενα απολυτως προβλημα πλην μιας φορας που ηταν ομως γενικοτερο προβλημα της περιοχης.

polo_cult
03-05-07, 10:17
Προβληματάκια υπάρχουν, απορώ οι 9 που ψηφίζουν ότι είναι απόλυτα ευχαριστημένοι, γιατί δεν τα βλέπουν.

rcs
03-05-07, 10:38
Εγώ ψήφισα απόλυτα ευχαριστημένος.Αναφέρει πόσο ευχαριστημένοι είμαστε από την σύνδεσή μας και όχι για τις συνδέσεις των άλλων.Και μόνο για την σύνδεσή μας.Όχι για την εταιρία τελλας και πόσο αξιόπιστη την θεωρούμε γενικώς-σε περιπτώσεις με προβλήματα και και.........
Τρεις μήνες δεν έχω μείνει λεπτό χωρίς adsl και πάντα στα 3,4-3,5 Mbps,τηλέφωνο 4-5 διακοπές ολίγων λεπτών και μια μεγάλη διακοπή που ήταν σε όλους τους συνδρομητές.

DiM
03-05-07, 10:41
Θα έπρεπε να υπάρχει και μια επιλογή που να λέει ευχαριστημένος λίγα προβλήματα :)

Εάν εξαιρέσεις κάτι προβλήματα τηλεφωνίας που και ακόμα υπάρχουν και κάτι μικρό προβλήματα στο dslam γιατί τελευταία έχουμε αποσυνδέσεις είμαι αρκετά ικανοποιημένος.

giwrgosth
03-05-07, 11:17
Μετά από περίπου 5 μήνες χρήσης μπορώ να πω ότι είμαι αρκετά ικανοποιημένος από τις υπηρεσίες της και σε καμία περίπτωση δεν μετάνιωσα για την επιλογή μου.
Ίσως κάποιοι βλέποντας τις υπόλοιπες εταιρείες να δίνουν 10 Mbps κλπ να θεωρούν ότι η Tellas είναι "λίγη", αλλά αν περίμενα από τους άλλους ακόμη θα περίμενα, αφού δεν ξέρω αν υπάρχει κανείς ενεργοποιημένος στο Καλαμάκι από άλλη εταιρεία, ενώ με την Tellas, πέρα από την αρχική αναμονή (μικρή για μένα σε σχέση με άλλους) και τα "παιδικά" προβλήματα, έχω full llu από το Δεκέμβρη και μέχρι να στρώσουν οι υπόλοιποι θα έχει τελειώσει το ετήσιο συμβόλαιο και θα έχω πια πολλές επιλογές.
Οπότε για την χρονική στιγμή που επέλεξα την Tellas είμαι ικανοποιημένος, αν όμως θα έπρεπε να κάνω σύνδεση αυτή τη στιγμή θα το σκεφτόμουν, όχι για την ποιότητα, αλλά γιατί υπάρχουν πολλές επιλογές, ενώ το Νεέμβρη που έκανα την αίτηση ήταν μονόδρομος.

epilas
03-05-07, 11:31
Μου αρεσει που ειπε ο ανθρωπος που αρχισε το τοπικ να μην γκρινιαζετε.Εγω ειμαι απόλυτα ευχαριστημενοσ απο το ζιστο. Αν εξαιρεσεις ελαχιστα προβληματα με το τηλεφωνο που λυθηκαν αμεσα απο τους τεχνικουσ τησ τελλας κανενα ποροβλημα.Σουπερ ταχυτητες στο ιντερνετ καμια διακοπη και το τηλεφωνο μια χαρα οσο περναει ο καιρος βελτιωνεται.


Για το φιλο που διαμαρτυρεται οτι του αλλαζει η ιρ καθε 3 μερες. Φιλε μου δυναμικη ΙΡ αυτο σημαινει αν ηθελες να μην αλλαζει ας επαιρνες στατικη.

kouniak
05-05-07, 15:18
Εγω έχω ενεργοποιηθεί εδώ και 6 μήνες περίπου, με ταλαιπώρησε ο Οτε και η vivodi μέχρι και καλά να καθαρίσει η γραμμή, και από την Tellas μου έδειξαν ιδιάιτερο ενδιαφέρον. Κατεβάζω με 440 και μερικέσ φορέσ για λίγο ειδικά στισ αρχέσ είχα προβληματάκια στο τηλέφωνο αλλα έχουν σχεδόν εκλέιψει στο Παγκράτι που μένω. Βέβαια είναι λίγο τσουχτερό αλλά δεν σκέφτομαι ξανά να τραβήξω όλα όσα τράβηξα μέχρι να συνδεθώ.

armodios
06-05-07, 00:17
Είμαι ενεργοποιημένος εδώ και 3,5 μήνες. Δεν έχω πλέον κανένα απολύτως πρόβλημα με το internet (χρειάστηκε να προηγηθεί αναβάθμιση του firmware του Siemens). Οσον αφορά το τηλέφωνο δεν είχα ποτέ ιδιαίτερα προβλήματα, αν και πιστεύω ότι συμβαίνουν ακόμα κάποιες μικροδιακοπές ολιγόλεπτης διάρκειας τις οποίες όμως δεν είχε τύχει να αντιληφθώ, παρά μόνο πρόσφατα όταν χρειάστηκε να τηλεφωνήσω σπίτι και μου βγήκε το μήνυμα ότι "η γραμμή δεν λειτουργεί προσωρινά για τεχνικούς λόγους". Για το λόγο αυτό λοιπόν ψηφίζω "αρκετά ευχαριστημένος", ελπίζω όμως σύντομα να εκλείψουν τέτοιου είδους φαινόμενα ώστε να αποκτήσει και η τηλεφωνία την αξιοπιστία που έχει το κομμάτι του internet.

lepes
06-05-07, 08:24
5μηνες πλεον ζιστος ψηφισα απολυτα ευχαριστημένος.3-4 φορες μικρες διακοπες στο τηλ.1 φορα για 20 λεπτα χωρις νετ.Η ταχυτητα ειναι φανταστικη το ιδιο και η τηλεφωνια.

maksek
06-05-07, 22:29
Μπορεί να είμαι 3 εβδομάδες αλλά πιστεύω πως έχω διαμορφώσει άποψη. Ψήφισα έτσι κι έτσι.

Με τηλέφωνο δεν είχα πρόβλημα ως τώρα. Το ίντερνετ όμως κόβεται συχνά για 4-5 λεπτά ενώ στις ταχύτητες συνήθως είμαι στα 160-180 και ποτέ δεν έχω ξεπεράσει τα 250....

StamatisK
07-05-07, 09:12
Ενεργοποιηση τηλεφωνιας 28/12 . Περιμενα 2 εβδομάδες (12/1 ) μεχρι να μου δωσουν τους κωδικους ενεργοποιησης του internet .Απο εκει και περα και μεχρι 31/3 ολα καλα ... μικροπροβληματα μονο με το τηλεφωνο που διορθωνονταν αμεσα.
Και απο 1/4 αρχιζει ο γολγοθας . Καθε σαββατο ( με εξαιρεση 14-15/4 ) πεφτει η συνδεση με το internet . Γραμμη DSL εχω αλλα συνδεση στο internet οχι. Τηλεφωνο στο 1212 , τα γνωστα φουμαρα ελατε να κανουμε setup στο modem κτλ χωρις φυσικα κανενα αποτελεσμα , καταληγουμε στο να δηλωθει βλαβη η οποια τελικα διορθωνεται απο Δευτερα εως και Τεταρτη βραδυ.
Και αυτη την στιγμη που γραφω (Δευτερα πρωι ) στην ιδια κατασταση ειμαι .....

Στα ενδιαμεσα που εχω internet οι ταχυτητες ειναι καλες αλλα εχω συχνοτατα disconnect.
Απαγοητευμενος , εχω αρχισει να σκεφτομαι να διακοψω .

No-Name
07-05-07, 09:14
Ενεργοποιηση τηλεφωνιας 28/12 . Περιμενα 2 εβδομάδες (12/1 ) μεχρι να μου δωσουν τους κωδικους ενεργοποιησης του internet .Απο εκει και περα και μεχρι 31/3 ολα καλα ... μικροπροβληματα μονο με το τηλεφωνο που διορθωνονταν αμεσα.
Και απο 1/4 αρχιζει ο γολγοθας . Καθε σαββατο ( με εξαιρεση 14-15/4 ) πεφτει η συνδεση με το internet . Γραμμη DSL εχω αλλα συνδεση στο internet οχι. Τηλεφωνο στο 1212 , τα γνωστα φουμαρα ελατε να κανουμε setup στο modem κτλ χωρις φυσικα κανενα αποτελεσμα , καταληγουμε στο να δηλωθει βλαβη η οποια τελικα διορθωνεται απο Δευτερα εως και Τεταρτη βραδυ.
Και αυτη την στιγμη που γραφω (Δευτερα πρωι ) στην ιδια κατασταση ειμαι .....

Στα ενδιαμεσα που εχω internet οι ταχυτητες ειναι καλες αλλα εχω συχνοτατα disconnect.
Απαγοητευμενος , εχω αρχισει να σκεφτομαι να διακοψω .

Μιας και το Χαλάνδρι θα είναι στα dslams που ο ΟΤΕ θα δώσει 4+8 mbps σκέψου το σοβαρά πώς θα συνεχίσεις και με ποια εταιρεία :)

i_lpt
07-05-07, 10:39
Δεν ειμαι ικανοποιημενος γιατι απο την αρχη 13/2/07 ειχα προβληματα.
Αρχικα για 2 εβδομαδες δεν ειχα τηλεφωνο και internet ,μετα διορθωθηκε το τηλεφωνο δεν ειχα internet στην συνεχεια καμια εβδομαδα μετα δηλαδη ολα καλα και τωρα απο 28/40/07 δεν εχω παλι internet
Αντε να δουμε

dgx
07-05-07, 17:11
Δεν ειμαι ικανοποιημενος γιατι απο την αρχη 13/2/07 ειχα προβληματα.
Αρχικα για 2 εβδομαδες δεν ειχα τηλεφωνο και internet ,μετα διορθωθηκε το τηλεφωνο δεν ειχα internet στην συνεχεια καμια εβδομαδα μετα δηλαδη ολα καλα και τωρα απο 28/40/07 δεν εχω παλι internet
Αντε να δουμε

Παρηγορήσου δεν είσαι μόνος.

Συνδέθηκα στο Zisto DSL στις 12/1 (ομολογουμένως σύντομα, σε 1 μήνα).

- Τηλέφωνο:

Διακοπές σχεδόν καθημερινά, ακόμα και κατά την διάρκεια κλήσης.
Λάθος συνδέσεις (κατά προτίμηση με την Δίωξη Ναρκωτικών)

- Διαδίκτυο:

Διακοπές αρχικά κάθε λίγες μέρες, από μερικά δευτερόλεπτα μέχρι και ώρες.
Αναφορά βλάβης στις 14/4 όταν έμαθα για την νέα υπηρεσία βλαβών (30' και βάλε δεν ξαναπεριμένω στο 13800), πολλές ακόμα κλήσεις έκτοτε.
Από 30/4 και εγώ χωρίς DSL (το speedstream δεν μπορεί να συγχρονιστεί).


Ετοιμάζω αίτηση διακοπής...

zachos
07-05-07, 17:30
Σουπερ ταχυτητες στο ιντερνετ καμια διακοπη και το τηλεφωνο μια χαρα οσο περναει ο καιρος βελτιωνεται.


Σαν να μην μας τα λες καλα, μεγαλε. Αφου ολα ειναι Σουπερ απ`την αρχη, πως βελτιωνονται με το καιρο;

droulas13
07-05-07, 17:41
Σαν να μην μας τα λες καλα, μεγαλε. Αφου ολα ειναι Σουπερ απ`την αρχη, πως βελτιωνονται με το καιρο;

Σουπερ ειπε το νετ, το τηλεφωνο ειπε ειναι καλο αλλα βελτιωνεται. Να διαβαζουμε καλα πριν την πουμε;)

Gus
08-05-07, 19:31
Μετά από 4 περίπου μήνες ενεργοποιημένος μπορώ με απόλυτη βεβαιότητα να πω πως είμαι ΑΠΟΛΥΤΑ ΔΥΣΑΡΕΣΤΗΜΕΝΟΣ. Το τηλέφωνο δούλεψε μετά από περίπου 1 εβδομάδα μετά τη μετάπτωση και έκτοτε δουλεύει με ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ 2-3 διακοπές την ημέρα. Οι διακοπές μπορεί να διαρκέσουν και 1 ώρα κάθε φορά (είναι άγνωστο πότε θα σου επανέλθει το τηλ.). Το δε DSL τμήμα της συνδρομής κοβετάι περίπου κάθε 15 λεπτά και το modem ξανασυγχρονίζει με άγνωστο χρόνο πότε θα ξανασυνδεθείς. Για ταχύτητα δεν το συζητάμε, μόνο τις πρώτες 10 μέρες είχα 4Mbps, αφού μπήκαν και άλλοι στο κύκλωμα (τέλη 2006) - και είναι πολλοί πιστέψτε με (DSLAM Καλαμακίου) - η ταχύτητα έπεσε κάτω από τα μισά (περίπου 160KB/sec θα έλεγα). Γενικά σε ένα σπίτι μου μένω με την οικογένειά μου μας έχουν τινάξει στον αέρα, συμπτωματικά τώρα δεν έχω τηλέφωνο εδώ και 10 μέρες, internet, περιέργως πως, έχω, και δεν μπορεί κανείς από το σπίτι μου να επικοινωνήσει με τον έξω κόσμο!!! (εποχές 1970-1980). Τα τραγικά αυτά φαινόμενα πλαισιώνονται από ένα υπέροχο κερασάκι στη τούρτα: Την επίσημη στάση της Tellas: Δεν επιτρέπεται επικοινωνία με το τεχνικό τμήμα κύριε, μόνο βλαβοληπτικό είμαστε. Στην εξυπηρέτηση πελατών ο προιστάμενος το μόνο που έιπε ήταν "καταλαβαίνω την αγανάκτισή σας". Ούτε αυτός μου έδωσε τηλ. να μάθω έστω γιατί δεν έχω τηλέφωνο. Απλά με αγνοούν. Όλα αυτά που σας γράφω έχουν κοινοποιηθεί σε ΕΕΤΤ, ΓΓΚ. Προφανώς έχω ζητήσει λήξη συνδρομής και θα εγέιρω αγωγή για αποζημίωση και μήνυση για αδικήματα ποινικού χαρακτήρα. Αυτά.

κι εγώ βρίσκομαι στην ιδια ακριβώς κατασταση απο τις 24/4

@ ADSLgr.com All rights reserved.