PDA

Επιστροφή στο Forum : δεν υπαρχει δικτυο hol



paulk
13-08-16, 02:19
παιδια καλησπερα θελω να κανω μεταφορα γραμμης hol ηρακλειο κρητης που ειμαι στην χερσονησο ηρακλειου κρητης στην νεα διεθυνση σπιτιου το θεμα ειναι οτι δεν υπαρχει εκει δικτυο hol ,,πηρα στα κεντρικα και μιλησα με 3 ατομα διαφορετικα και δεν δεχονται να σπασουν το συμβολαιο για λογους ανωτερας βιας αφου δεν ειναι δικο μου προβλημα το οτι δεν εχουν δικτυο ,,αλλα και ουτε μεταφορα σε αλλο παροχο εαν δεν πληρωσω λεει 120 ευρω ειτε για διακοπη συμβολαιου ειτε για φορητοτητα σε αλλο παροχο,,,εμενα ληγει το συμβολαιο μαρτιο του 2017.....και με αναγκαζουν η να δωσω 120 ευρω,,,η να περιμενω ως τον μαρτη που ληγει και να εχουν φτασει τα παγια ως τοτε μηνα με μηνα 160 ευρω.....επισης μου λενε οτι αν θελω να μην χρεωθω τα λεφτα αυτα να βρω καποιο ατομο στο ηρακλειο κρητης μονο και να κανω μεταβιβαση γραμμης σε αλλο ονομα συγγενικο -φιλικο-γνωστο πραγμα που δεν γινεται γιατι ολοι τους εχουν ηδη σταθερο τηλ... φυσικα και στην μεταβιβαση πληρωνεις παλι 50 ευρω.....το αλλο που μου ειπανε επισης ειναι να κανω τον αριθμο vodafone home για να εχω σταθερο μεσω κινητης τηλεφωνιας πργμα που παλι θα χρωθω την συσκευη που δινουν και φυσικα χωρις ιντερνετ και μου λενε οτι αμα ερθει το δικτυο τους στην χερσονησο τοτε πρεπει να πληρωσω 82 ευρω για να εχω σταθερο και ιντερνετ μεσω καλωδιου με τον ιδιο αριθμο που ειχα,,,,,βρειτε μου μια λυση τι να κανω για να σπασω το συμβολαιο χωρις να πληρωσω εφοσον δεν φταιω εγω και φταινε αυτοι που δεν εχουν δικτυο,,,,,,Εχει τυχει σε καποιον αυτο το προβλημα???περιμενω απαντησεις σας και συμβουλες το τι να κανω εφοσον δεν φταιω εγω.

nikosnikolakis
13-08-16, 11:55
Πες τους να σου τα πουν αυτά εγγράφωςμ, και ας αποφασίσουν οι αρμόδιοι φορείς.

Εγώ να μου λέγανε αυτά τα τρελά, θα τους έλεγα να μου βρουν σπίτι σε περιοχή που έχουν δίκτυο, και με τις προδιαγραφές που θέλω (τόσα μ2, χ απόσταση από σχολείο, κλπ)

nikosmelt
13-08-16, 11:58
Πήγαινε σε άλλο πάροχο και κάνε αίτηση φορητότητας. Δεν έχουν δικαίωμα να την αρνηθούν. Αν τυχόν αρνηθούν ή κωλυσιεργούν κάνε καταγγελία.

rc31
13-08-16, 17:38
Καλά σου είπαν ότι εσύ φταις για το σπάσιμο του συμβολαίου και δεν υποχρεούται να σου βρουν λύση.

Το συμβόλαιο το κάνανε μαζί σου και υποχρεούνται να σου παρέχουν τις υπηρεσίες στην διεύθυνση που έχεις δηλώσει και όχι οπουδήποτε βρίσκεσαι εσύ.

nikosmelt
13-08-16, 18:37
Δεν ήξερε ο άνθρωπος να βρει σπίτι εκεί που έχει δίκτυο η hol.. Μη λέμε ότι θέλουμε, έχεις δικαίωμα ανά πάσα στιγμή να σπάσεις το συμβόλαιό σου, άλλο αν υπάρχει ποινή για αυτό. Δεν είναι δυνατόν να του λένε ότι δεν γίνεται να ακυρωθεί το συμβόλαιο.

bill27
13-08-16, 19:18
Θα συμφωνησω με τον Νικο,Θα ζητησεις αυτα που σου ειπανε εγγραφως και θα κανεις καταγγελια στην ΕΕΤΤ και στον συνηγορο του καταναλωτη και θα περιμενεις τις αποφασεις που θα βγαλουν

@ ADSLgr.com All rights reserved.