PDA

Επιστροφή στο Forum : ΔΙΠΛΟΧΡΕΩΣΗ TELLAS



nightsky_30
02-05-07, 22:39
H Tellas μου στέλνει λογαρισμό 4 μήνες τώρα για μια γραμμή Zisto Full LLU που δεν ανήκει σε εμένα αλλά φέρει τα στοιχεία μου.
Εγώ έχω ενεργοποιημένη μια γραμμή Zisto κανονικά την οποία είχα αιτηθεί από το 2006.
Κανένας δεν φαίνεται να ξέρει τι γίνεται ούτε όμως και να βοηθάει στην επίλυση του θέματος παρά τις πολλές προσπάθειές μου από την πρώτη στιγμή.

nrg_polini
02-05-07, 22:51
Πειραζει που δεν καταλαβα τι εγινε; Και γραφε με αλλη γραματοσειρα σε παρακαλω, μας βγηκαν τα ματια.

minovg
03-05-07, 03:27
Oύτε εγώ κατάλαβα κάτι... Εξήγησέ το λίγο καλύτερα.

nrg_polini
03-05-07, 04:02
H Tellas μου στέλνει λογαρισμό 4 μήνες τώρα για μια γραμμή Zisto Full LLU που δεν ανήκει σε εμένα αλλά φέρει τα στοιχεία μου.
Εγώ έχω ενεργοποιημένη μια γραμμή Zisto κανονικά την οποία είχα αιτηθεί από το 2006.
Κανένας δεν φαίνεται να ξέρει τι γίνεται ούτε όμως και να βοηθάει στην επίλυση του θέματος παρά τις πολλές προσπάθειές μου από την πρώτη στιγμή.

Δηλαδη παιρνεις 2 λογαριασμους για 2 διαφορετικα ζιστο;;;

nightsky_30
06-05-07, 19:27
Δηλαδη παιρνεις 2 λογαριασμους για 2 διαφορετικα ζιστο;;;
Ακριβώς!
Το ένα το χρησιμοποιώ κανονικά και μέχρι τώρα αγνοούσα την ύπαρξη του άλλου. Όταν το έμαθα εκτός του τμήματος λογαριασμών κάλεσα και το τεχνικό και έμαθα ότι δεν είναι ενεργοποιημένη ούτε η τηλεφωνία ούτε το internet, αλλά τα αστέρια μου το χρεώνουν και μάλιστα στον τελευταίο λογαριασμό (της μη συνδεδεμένης γραμμής), απειλούν ότι θα αναθέσουν την είσπραξη της οφειλής σε εξωτερικούς συνεργάτες.
Αναρωτιέμαι μήπως θα είναι καλύτερα να φτάσουμε στα δικαστήρια μια και από τον Φεβρουάριο που έχουν κάνει το λάθος δεν είναι σε θέση ούτε να το εντοπίσουν (παρά τα παράπονά μου από τον 03/2007), αλλά ούτε και να το διορθώσουν.
Να σημειώσω πως στην κανονική γραμμή συνεχίζουν να μου χρεώνουν ασύρματο εξοπλισμό που δεν έλαβα ποτέ καθώς και ένα μικρό ποσό που φαίνεται ότι αντιστοιχεί στο παλιό account που διατηρούσα μέσω ΟΤΕ.
Αδυνατώ να επικοινωνήσω με κάποιον σε θέση να μου λύσει τις απορίες και τα προβλήματα. Το 13800 είναι... δεν σχολιάζω καλύτερα για το επίπεδο επικοινωνίας που έχω με τα παιδιά εκεί, εξαντλούν τα περιθώριά τους λέγοντας ότι το έχουν προωθήσει το θέμα αλλά τόσυς μήνες και δεν γίνεται τίποτα!
Τόσο ΑΘΛΙΑ αντιμετώπιση δεν είχα ποτέ μέχρι σήμερα ούτε από δημόσια αλλά ούτε και από ιδιωτική εταιρία. :down:

STARJOHN
06-05-07, 21:08
ΤελλαςΑστα!:whistle:

no_logo
06-05-07, 21:25
nightsky_30

και κάθεσαι ακόμα;
περιμένεις να αναθέσουν τους απλήρωτους λογαριασμούς σε κυνηγούς κεφαλών για να κινηθείς;
Να γνωρίζεις πως αν πάει η υπόθεση σου σε εταιρία που ασχολείται με οφειλέτες θα σου σπάσουν τα @@@@@@ μια και από τις "λεπτομέρειες" που θα τους λες δεν θα καταλαβαίνουν τίποτα.
Αύριο κιόλας πρωί πρωί με την δροσούλα στείλε καταγγελία σε ΕΕΤΤ και συνήγορο του Καταναλωτή με ότι στοιχεία έχεις στα χέρια σου που να αποδεικνύουν ότι δεν είσαι ελέφαντας. Τώρα που μπορείς, γιατί μετά...............

Καλά αυτή την λαμογιοεταιρεία την αφήνουν ακόμα ανοικτή; :down:

nightsky_30
07-05-07, 16:32
nightsky_30

και κάθεσαι ακόμα;
περιμένεις να αναθέσουν τους απλήρωτους λογαριασμούς σε κυνηγούς κεφαλών για να κινηθείς;
Να γνωρίζεις πως αν πάει η υπόθεση σου σε εταιρία που ασχολείται με οφειλέτες θα σου σπάσουν τα @@@@@@ μια και από τις "λεπτομέρειες" που θα τους λες δεν θα καταλαβαίνουν τίποτα.
Αύριο κιόλας πρωί πρωί με την δροσούλα στείλε καταγγελία σε ΕΕΤΤ και συνήγορο του Καταναλωτή με ότι στοιχεία έχεις στα χέρια σου που να αποδεικνύουν ότι δεν είσαι ελέφαντας. Τώρα που μπορείς, γιατί μετά...............

Καλά αυτή την λαμογιοεταιρεία την αφήνουν ακόμα ανοικτή; :down:
Έχεις απόλυτο δίκιο, σήμερα έστειλα καταγγελία σε ΕΕΤΤ και προχωρώ με τα υπόλοιπα :rtfm:

iliask
08-05-07, 09:14
Δυστηχώς έχει χαθεί η κοινή λογική και για να μπορέσεις να βρείς ακρή με κάτι που φωνάζει από μακρια για το λάθος πρέπει πρώτα να περιμένεις 50 ώρες στην αναμονή , μετά να αρχίσεις να βρίζεις και να τσαντίζεσαι και στο τέλος να κάνεις καταγγελίες για να βρείς το δικιό σου !Σε αυτό το σημείο έχουμε φτάσει και καθημερινά διαβάζουμε εδώ μέσα τέτοια περιστατικά ....Αντε και καλό κουράγιο....

nightsky_30
08-05-07, 16:24
Χθες κοινοποίησα την καταγγελία σε Tellas, ΕΕΤΤ, και συνήγορο του καταναλωτή, και φυσικά ενημέρωσα τον δικηγόρο μου. Σήμερα μετά από τόσους μήνες (από τον Φεβρουάριο), με πήρε στο κινητό μια κυρία από την εταιρία ζητώντας μου συγνώμη και εκφράζοντας την απορία και την αγανάκτησή της για τον απαράδεκτο τρόπο (όπως είπε η ίδια), που η Tellas αντιμετώπισε το θέμα. Μου υποσχέθηκε πως θα λυθεί και μου έδωσε προσωπικό τηλέφωνο επικοινωνίας. Πιστεύω πως τώρα πραγματικά τα πράγματα θα πάρουν τον δρόμο τους.
Απορώ όμως τόσους μήνες και τόσα τηλέφωνα, τόσες διαβεβαιώσεις από το περίφημο 13800 πώς θα τα δικαιολογήσουν.
Πρέπει να σταματήσω εδώ ή πρέπει να το συνεχίσω; Βεβαια τίποτα δεν έχει κλείσει ακόμα αλλά δεν μπορώ να δεχτώ ότι με έβαλαν σε μια διαδικασία να αποδείξω ότι δεν είμαι ελέφαντας.
Θα συμφωνήσω με την κυρία ότι είναι ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΙ, έχουν όλα τα στοιχεία με τα ονόματα των υπαλλήλων που αδιαφόρησαν, που είπαν ψεύδη για να με ξεφορτωθούν και ελπίζω να κάνουν κάτι γι'αυτό.
Αν δεν ξεσηκωθούμε ΟΛΟΙ δεν πρόκειται να ζήσουμε ποτέ σε μια πολιτισμένη κοινωνία.

@ ADSLgr.com All rights reserved.