PDA

Επιστροφή στο Forum : Azureus και Sygate



nuxx
06-10-04, 09:57
Γεια σας και παλι. Εχω καταληξει σε ενα προβλημα και θελω να μοιραστω τις σκεψεις μου μαζι σας μηπως και μπορεσετε να με βοηθησετε σε προβλημα σχετικα με το download speed.

Εχω βαλει εδω και μερικες μερες το Sygate. Μου αρεσει παρα πολυ και πιστευω πως ειναι κλασης ανωτερο απο το Norton Internet Security. Ομως οταν βαζω το azureus να κανει download, τα torrents ξεκινανε κανονικα και μετα απο λιγο πατωνουν στα 5-6 download speed, και αρκετες φορες φτανουν μεχρι και 0 ( :shock: ) και μενουν εκει.
Αν τοτε κανω disable το Sygate, τοτε μετα απο λιγο τα torrents φτανουν στα normal επιπεδα και το download συνεχιζει μια χαρα.
(Παντως στο wizard setup του Azureus, το port test μου το βγαζει ok)

Εχει τυχει και σε καποιον απο εσας? Μηπως κανω κατι λαθος ή δεν εχω κανει σωστο configuration στο Sygate?
Τα φωτα σας παρακαλω ;)

nuxx
06-10-04, 10:04
Χμμ, μου φαινεται τελικα πως βλακειες γραφω :(
Και τωρα εχω disable το Sygate, και παλι το torrent πατωνει στο 0.....
Το συγκεκριμενο torrent παντως εχει καπου 10 seeds και 650 peers...
Τι μπορει να φταει?
Μηπως τα "φρεσκα" torrents εχουν περιορισμενο download speed?

nicgian
31-10-05, 14:15
Παιδια υπαρχουν καποιες συγκεκριμενες ρυθμισεις να κανω στο sygate σε σχεση με το azureus? Γιατι μου βγαζει ωρες ωρες μηνυνα οτι το firewall μπλοκαρε το azureus.

no_logo
31-10-05, 18:53
Και τωρα εχω disable το Sygate, και παλι το torrent πατωνει στο 0.....
Το συγκεκριμενο torrent παντως εχει καπου 10 seeds και 650 peers...


πότε θα καταλάβουμε πως τα p2p δεν έναι κατέβασμα από server αλλά από χρήστες που προσπαθούν να εξυπηρετήσουν και άλλους εκτός από εσένα.
Στο παράδειγμα που λες παραπάνω 10 άτομα προσπαθούν να δώσουνε σε 650, είναι δυνατόν λοιπόν να κατεβάζεις συνέχεια για ώρες χωρίς αλλαγή;

@ ADSLgr.com All rights reserved.