PDA

Επιστροφή στο Forum : Jetpack 1024



gab3
03-05-07, 02:09
Το πήρα 2 μήνες πριν. Ακόμα περιμένω ενεργοποίηση από τον ΟΤΕ!!! Διάβαζα και γω κάπου στο forum για γρηγορότερη ενεργοποίηση στην επαρχία και χάρηκα! Πού τέτοια τύχη; Για την ακρίβεια τα χαρτιά μου έφτασαν στον ΟΤΕ από την Altec στις 3/3 και ακόμα περιμένω!!! Η γνωστή ιστορία με τις πόρτες! Έλεος πια!

menthol1979
03-05-07, 14:44
Σε ποιά περιοχή μένεις? Τελευταία όλη η επαρχία αρχίζει να έχει πρόβλημα. Τα DSLAMs γέμισαν και η παραγγελία νέων αργεί (Νάυπλιο που γνωρίζω == Ιούλιος)

gab3
11-05-07, 16:44
Μέχρι χθες έβριζα τον ΟΤΕ. Όσπου πήγα (όχι ότι δεν το είχα ξανακάνει) και τους ρώτησα και μου είπαν ότι η γραμμή έχει ενεργοποιηθεί από 26/4! Παρόλα αυτά, η Altec δε με ειδοποίησε. Τηλεφωνώντας τους υποστήριξαν, βεβαίως, ότι δεν τους ειδοποίησε ο ΟΤΕ για την ενεργοποίηση. Μετά από 2-3 φορές που πήρα και μετά από διάφορες υπεκφυγές, μου λέει εντέλει σήμερα το πρωί η τηλεφωνήτρια:"Α, τώρα βλέπω ότι έχει ενεργοποιηθεί η γραμμή σας"! Μάλιστα μου έδωσε το λόγο της ότι θα μου τηλεφωνήσουν το συντομότερο δυνατό για τα περεταίρω! Για να δούμε...
Πάντως, περιμένω και ένα ακόμα κουφό ότι ως ημερομηνία έναρξης της σύμβασής μου θα εκλάβουν την 26/4 που ενεργοποιήθηκε η γραμμή. Άσχετα αν εγώ τελικά αποκτήσω πρόσβαση κανά μήνα μετά! Αλλά βέβαια δε θα τους περάσει! Θα το τραβήξω μέχρι τα άκρα το σχοινί! Και μου έλεγε ένας φίλος ότι είναι χρόνια στην Altec και πολύ ευχαριστημένος! Τι να πώ; Σε μένα έτυχε; Κανείς άλλος με παρόμοιο περιστατικό με την Altec;

johnnyar
12-05-07, 00:40
Εγώ πάντως αν και έχω πολλά παράπονα από την altec, στο συγκεκριμένο θέμα....και τις 3 φορές με ενεργοποίησαν μέσα στη βδομάδα, maximum 7 εργάσιμες. :cool:

zahtar
18-05-07, 11:40
Για να μην τρέχεις αργότερα, ρώτα τους από τώρα πότε θα θεωρηθεί ημερομηνία έναρξης συμβολαίου. Κανονικά θα σου πούνε από την ημέρα ενεργοποίησης του account σου. Ρώτα όμως για να είσαι σίγουρος.

Εμένα πάντως από τη στιγμή που ενεργοποιήθηκε η γραμμή (άναψε σταθερά το λαμπάκι του ρουτερ) την επόμενη μέρα το μεσημέρι μου τηλεφώνησαν κ είπαν ότι όλα είναι έτοιμα. Τους είχα τηλεφωνήσει κ γω βέβαια αμέσως μόλις ειδα την ενεργοποίηση.

@ ADSLgr.com All rights reserved.