PDA

Επιστροφή στο Forum : adsl παροχος Αροη πατρα



alexisnik199111
26-08-16, 21:01
καλησπερα στο φορουμ.ειμαι οτε με 3.5 χιλιομετρα αποσταση απο το Α/κ.θελω να αποχωρησω λογο οικονομικων θεματων.

υπαρχει καποιος..γειτονας απο δω που να εχει ενναλακτικο παροχο και να ειναι ευχαριστημενος?

ειμαι αρκετα μακρυα (πιανω 5)

ευχαριστω εκ των προτερων.

Pokas
27-08-16, 09:25
καλησπερα στο φορουμ.ειμαι οτε με 3.5 χιλιομετρα αποσταση απο το Α/κ.θελω να αποχωρησω λογο οικονομικων θεματων.

υπαρχει καποιος..γειτονας απο δω που να εχει ενναλακτικο παροχο και να ειναι ευχαριστημενος?

ειμαι αρκετα μακρυα (πιανω 5)

ευχαριστω εκ των προτερων.

Δεν είμαι απο την περιοχή αλλά αν δεν σε ενδιαφέρει για παιχνίδια και έχεις το internet μόνο για browsing τότε όποιον πάροχο και να βάλεις για βασική χρήση είναι το ίδιο, αφού όλοι χρησιμοποιούν τα καλώδια του ΟΤΕ. (ίσως ανέβεις και λιγο σε ταχύτητα σε εναλλακτικό) Ωστόσο υπάρχουν και μεμονομένες περιπτώσεις οπου κατα την αλλαγή ο ΟΤΕ τους άλλαξε σε χειρότερο ζεύγος χαλκού και έπεσε αρκετά η ταχύτητα.

Με βάσει την κατάταξη των παρόχων στις συνδέσεις προς το εξωτερικό(αν σε ενδιαφέρει) είναι η εξής:
1. Cosmote
2. Forthnet
3. Wind
4. Vodafone
5. Cyta

Προσωπική μου άποψη στο πινακάκι είναι οτι θα έβαζα την Wind τελευταία.

alexisnik199111
27-08-16, 11:04
ευχαριστω για την απαντηση μαν.ελπιζω να μου απαντησει καποιος απο την περιοχη μου.πιο πολυ γνωμες ψαχνω για να καταληξω.

alexisnik199111
30-08-16, 01:40
ειμαι αροη πατρα.εχει ακουσει κανεις αν παιζει καλα εκει η forthnet??

andrewstefanis
31-08-16, 23:10
Εγω θα προτεινα να πας στην Vodafone(HOL) λογω του οτι μπορει να σου δωσει και Annex M για upload εως κ 2Mbps αν σε ενδιαφερει εντελως δωρεαν χωρις καμια χρεωση πραγμα που δεν το κανει καμια αλλη εταιρια. Επειτα εχει πολυ καλες προσφορες οταν προκειται για φορητοτητα.Και επισης στο τεχνικο τμημα ειναι πολυ εξυπηρετικοι ολοι τους. Η ταχυτητα που θα πιανεις θα ειναι ιδια με αυτη που εχεις τωρα εκτος αν σε αλλαξουν ζευγος(σπανια αλλα γινεται) που σε αυτη την περιπτωση μπορει να πας και λιγο παραπανω αλλα κ λιγο παρακατω.

alexisnik199111
01-09-16, 11:08
ευχαριστω για τις απαντησεις σας.

@ ADSLgr.com All rights reserved.