PDA

Επιστροφή στο Forum : forthnet



takis1979
06-09-16, 18:09
Εχω εδω και ενα χρονο fortent ως24 εχω 6md εχω μελαγη αποσταση απο το Dslam ειναι πανω απο 5χιλιομετρα..τωρα βλεπω να βαζουν vdsl καμπινες..θα εχω καλητερη ταχυτητα.ευχαριστο

Pokas
07-09-16, 07:49
Εχω εδω και ενα χρονο fortent ως24 εχω 6md εχω μελαγη αποσταση απο το Dslam ειναι πανω απο 5χιλιομετρα..τωρα βλεπω να βαζουν vdsl καμπινες..θα εχω καλητερη ταχυτητα.ευχαριστο

Θα έχεις καλύτερη ταχύτητα αν πάρεις την απόφαση να αλλάξεις σε VDSL όταν αυτό γίνει διαθέσιμο, δηλαδή όταν ολοκληρωθούν τα έργα. Μόνο όσοι μεταβούν σε VDSL θα δουν διαφορά, οι adsl θα εξακολουθήσουν να παρέχονται απο το κέντρο.
Αν έχεις πάνω απο 5χλμ απόσταση και πιάνεις 6 είσαι πολύ τυχερός!!!
Σε ποια περιοχή εαν επιτρέπεται αλλάζουν καμπίνες; Αν εχεις όρεξη να βοηθήσεις στην συμπήρωση του χάρτη με τις καμπίνες του adslgr ή στο http://fttxgr.eu/

takis1979
07-09-16, 14:21
Ιτιες πατρα..εμενα μου ειπαν οτι θα εχω κανονικα σημα οταν τελιοσουν η εγρασιες εστι μου ειπε ο υπευθινος του εργου..

Pokas
07-09-16, 14:25
Ιτιες πατρα..εμενα μου ειπαν οτι θα εχω κανονικα σημα οταν τελιοσουν η εγρασιες εστι μου ειπε ο υπευθινος του εργου..

σήμα θα έχεις αλλά όχι VDSL.

takis1979
07-09-16, 14:56
Αυτο θελω να καταλαβω δηνουν και σημα στης προβλιματικες περεριοχες..

- - - Updated - - -

Εκτος αυτου μου ειπαν οτι θα ριξουν τις τιμες vbsl

Pokas
07-09-16, 14:58
καλά, μην ακούς πολλά από τεχνικούς... Μακάρι αλλά δεν, είναι ήδη χαμηλές οι τιμές.(απο εναλλακτικούς)

takis1979
12-09-16, 13:48
Ληγει το σηνβολεο μου να μηνω να φυγω

@ ADSLgr.com All rights reserved.