PDA

Επιστροφή στο Forum : Έπεσε η καινουρια γραμμή (ή τα έπαιξε το καινουριο modem);



morpheus
07-10-04, 17:15
Μετά απο αναμονή 20 ημερών και κατι διαλογους με το 134 σε στυλ "τι γινεται με τη συνδεση μου" -"Ειναι σε καλο δρομο, παρτε μας στο τελος της επομενης εβδομαδας να σας ξαναπουμε (ηταν Τετάρτη)" καταφερα να εχω γραμμη DSL απο τον ΟΤΕ. Ειχα απο πριν το modem Zyxel 652H και περιμενα. Το λαμπακι του modem ειχε αναψει απο αρκετες μερες αλλα ελεγε ATM Loopback test fail και βεβαιως δεν μπορουσα να συνδεθω.
Καποια μερα με παιρνουν και μου λενε η γραμμη ενεργοποιήθηκε, παω να δω και παλι ATM Test Fail. Παιρνω στο 134, μου λενε ειναι ΟΚ η γραμμή, παρτε στο 121 τους τεχνικους. Παιρνω στο 121, μου λενε δεν ειναι ενεργοποιημενη η γραμμη! Την επομενη ημερα (Πεμπτη, πριν μια βδομαδα ακριβως) την ενεργοποιούν και με μια Netcarta απολαμβανω επιτελους τη DSL μου, προσωρινα. Δε μπορω να πω, κατεβαζα με 40 περιπου μερα μεσημερι, ευχαριστημενος ημουν. Καποια στιγμη τελειωσε η Netcarta και ειχε μπει σαββατοκυριακο και περιμενα απαντηση απο τη Forthnet για Demo. Τελικα αφου η Forthnet δεν ειχε διαθεσιμο Demo και αφου ειχα δει σε ενα φιλο μου οτι παει καλα και ειναιν και σχετικα φθηνη παιρνω συνδεση αοριστου χρονου (Τη δευτερα). Παω να συνδεθω τιποτα!
ATM Loopback Test Fail!!!
3 μερες εχω αναφερει τη βλαβη στον ΟΤΕ (121) και περιμενω να την φτιξουν η εστω να με παρουν να μου πουν τι συμβαινει "το συντομοτερο δυνατον".
Ειναι δυνατον να πεσει εντελως η γραμμη ενω πριν δουλευε μια χαρα; Το modem δεν το ειχα περαξει, ενω τωρα για να σιγουρευτω οτι δε φταιει αυτο του εκανα και ενα reset και παλι τιποτα!
*$*&^*(^*^&*$%^%*$%@@$*)(_& τον ΟΤΕ!

aesir
07-10-04, 17:39
Σε ποιά περιοχή είσαι; Πάρε τηλέφωνο την Υπηρεσία ADSL (210 8253499) και οχι το 134.

morpheus
07-10-04, 17:56
Και ξαφνικά εφτιαξε (ATM Loopback Test Success!!!)
Ειμαι στο Χαλάνδρι, μου εδωσαν το 8011167700 αλλα δεν απανταει κανεις.
Βγαινω να δοκιμασω!

morpheus
07-10-04, 18:02
Δουλεύει!
Να δωσω τοπο στην οργη τωρα και να το χαρω η να φοβαμαι μην ξαναγινει τιποτα τωρα;

wintech2003
07-10-04, 18:04
Σιγα μην εφταιγε το modem.... :wink: :wink: :wink:


καλά downloads!

@ ADSLgr.com All rights reserved.