PDA

Επιστροφή στο Forum : Νέος σπουδαστής



2sec
13-09-16, 12:54
Γεια σας φίλοι
Πριν λίγους μήνες τέλειωσαν οι πανελλαδικές και αφού άδειασε το μυαλό μου έχω ορεξη να μάθω πολλά
Πετυχα στους ηλεκτρολόγους μηχανικούς και μηχανικούς υπολογιστων στη θεσσαλονικη και σκέφτομαι να ασχοληθούν αργότερα με τον κλάδο της ασφάλειας δικτύων χωρίς όμως να είναι οριστικό.
Έχω αρκετές απορίες και θα τις εκφράζω λίγες λίγες κατά την διάρκεια της χρονιάς
Είχα ασχοληθεί στο παρελθόν με μία ψευδογλώσσα στο σχολείο μετά με το σκρατς(αρκετά παιδιαστικο) και τέλος με visual basic
Όλα αυτά μου άνοιξαν την όρεξη για περισσότερα.Ασχοληθηκα μετά με java ωστόσο την σταμάτησα λόγω πανελλαδικών.Το καλοκαίρι έμαθα λίγο html ,css,javascript για να φτιαξω μία απλή ιστοσελίδα.Η πρώτη αππρια μου είναι ότι στον ελεύθερο χρόνο μου να διαβάσω βιβλιο σχετικα με τα
δικτυα ή να ξαναπιασω την java.
Ούτως ή άλλως στην σχολή έχει γλώσσα προγραμματισμού
Αυτά και συγνώμη για το μεγάλο ποστ.

deniSun
15-09-16, 09:26
Γεια σας φίλοι
Πριν λίγους μήνες τέλειωσαν οι πανελλαδικές και αφού άδειασε το μυαλό μου έχω ορεξη να μάθω πολλά
Πετυχα στους ηλεκτρολόγους μηχανικούς και μηχανικούς υπολογιστων στη θεσσαλονικη και σκέφτομαι να ασχοληθούν αργότερα με τον κλάδο της ασφάλειας δικτύων χωρίς όμως να είναι οριστικό.
Έχω αρκετές απορίες και θα τις εκφράζω λίγες λίγες κατά την διάρκεια της χρονιάς
Είχα ασχοληθεί στο παρελθόν με μία ψευδογλώσσα στο σχολείο μετά με το σκρατς(αρκετά παιδιαστικο) και τέλος με visual basic
Όλα αυτά μου άνοιξαν την όρεξη για περισσότερα.Ασχοληθηκα μετά με java ωστόσο την σταμάτησα λόγω πανελλαδικών.Το καλοκαίρι έμαθα λίγο html ,css,javascript για να φτιαξω μία απλή ιστοσελίδα.Η πρώτη αππρια μου είναι ότι στον ελεύθερο χρόνο μου να διαβάσω βιβλιο σχετικα με τα
δικτυα ή να ξαναπιασω την java.
Ούτως ή άλλως στην σχολή έχει γλώσσα προγραμματισμού
Αυτά και συγνώμη για το μεγάλο ποστ.

Η βιβλιογραφία της σχολής στα αντίστοιχα μαθήματα θα σε καλύψει.
Δεν νομίζω ότι θα χρειαστείς κάτι παραπάνω.
Ρίξε μια ματιά στο ΕΥΔΟΞΟΣ για να δεις τις βιβλία προτείνουν στους φοιτητές ή στη σελίδα του τμήματος για να δεις πληροφορίες για τα αντίστοιχα μαθήματα.

2sec
15-09-16, 12:03
Ευχαριστω πολυ φιλε για την απαντηση σου θα το ψαξω και αν εχω αποριες θα επανελθω

deniSun
15-09-16, 12:55
Εδώ είμαστε...

bazzil
17-09-16, 23:05
Για την ώρα αρκέσου στα βιβλία της σχολής σου. Θα σου πρότεινα να αρχίζεις να διαβάζεις για το ip v6. Είναι πολύ καλή η σχολή σου και απαιτεί διάβασμα πάρα πολύ. Επίσης, απ' ότι έμαθα απο παιδιά που έκανα ιδιαίτερο σταμάτησε να διδάσκει και o Κο...σης (καθηγητής της C, C++) του οποίου οι ασκήσεις αν και κατεβατό ολόκληρο ήταν πάρα πολύ καλές. Τουλάχιστον για τα μαθήματα της πληροφορικής μπορώ να πω οτι είναι όλα πολύ ενδιαφέροντα. Καλή ακαδημαϊκή χρονιά

2sec
20-09-16, 12:35
Σας ευχαριστω για την απαντηση.Απο οτι εχω ακουσει θελει οντως πολυ διαβασμα η σχολη.Ελπιζω να μου μενει ελευθερος χρονος για να ασχολουμαι και με δικα μου προτζεκτ

anestis375
25-09-16, 01:27
Σας ευχαριστω για την απαντηση.Απο οτι εχω ακουσει θελει οντως πολυ διαβασμα η σχολη.Ελπιζω να μου μενει ελευθερος χρονος για να ασχολουμαι και με δικα μου προτζεκτ

Ναι το πολυτεχνείο γενικά είναι δύσκολο και η σχολή σου είναι τοπ απ'όσο ξέρω. Σίγουρα θα βρεις χρόνο εφ'οσον και μες στη σχολή ίσως βρεις κάποιες ευκαιρίες με διαγωνισμούς,εργασίες κτλ.

Άντε και εγώ περιμένω την μεταγγραφή και έρχομαι θεσσαλονίκη στο ίδιο τμήμα..

@ ADSLgr.com All rights reserved.