PDA

Επιστροφή στο Forum : Το ιδιόκτητο της Forthnet στο Βόλο



Σελίδες : [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11

liomelissinos
04-05-07, 19:20
Ρε παιδιά ξέρει κανείς πότε θα έρθει το ιδιόκτητο της Forthnet στο Βόλο εκτός από την ημερομηνία που λέει στην σελίδα της η κάποιες άλλες σχετικές πληροφορίες?


:welcome:

thanosk88
05-05-07, 23:20
Ρε παιδιά ξέρει κανείς πότε θα έρθει το ιδιόκτητο της Forthnet στο Βόλο εκτός από την ημερομηνία που λέει στην σελίδα της η κάποιες άλλες σχετικές πληροφορίες?


:welcome:

Βάλε το τηλέφωνο σου στο site της ForthNet να δεις.... (*Το έκανες ήδη...)

Μάλλον ούτε αυτοί ξέρουν...

dsluser1
07-05-07, 01:44
Στα μέσα Σεπτεμβρίου θα γίνει.
Το περιμένω κι εγώ για να μεταβώ εξολοκλήρου

liomelissinos
07-05-07, 20:35
Και εγώ το ίδιο που να μπλέξεις και τον ΟΤΕ με τη FORTHNET μετα αντε να τα ξεμπλέξεις!!!Αλλά δεν πιστευώ πως θα έρθει μέσα Σεπτέμβρη άσε τι λένε στη σελιδα τους αφου δεν εχουν αρχισει καν εργασίες πότε θα προλάβουν?

karavagos
07-05-07, 20:55
Κατά κύριο λόγο εξαρτάται από το πότε θα ετοιμάσει ο ΟΤΕ τα κέντρα του εκεί.

dsluser1
08-05-07, 13:46
Μα ο ΟΤΕ έχει ήδη κέντρα

ssonic
08-05-07, 14:05
Εννοεί το πότε θα είναι έτοιμα τα κέντρα του ΟΤΕ για συνεγκατάσταση ;)

liomelissinos
04-06-07, 20:58
Παιδιά όπως έμαθα σήμερα το πρωί τέλος Ιουνίου ξεκινάνε οι εργασίες της Forthnet για το ιδιόκτητο της στο Βόλο, περίπου τέλος Σεπτέμβρη θα έχουμε 2play :worthy:

costas_mw
05-06-07, 09:53
Άντε να πάρουμε καμια τεσσάρα για να κατεβάζουμε με 1000:lol::p

grsaint13
05-06-07, 10:12
Άντε να πάρουμε καμια τεσσάρα για να κατεβάζουμε με 1000:lol::p

Γιατί τόσο απαισιοδοξία;:hmm:

costas_mw
05-06-07, 11:30
Γιατί τόσο απαισιοδοξία;:hmm:
Λόγω προσωπικών εμπειριών με διάφορους παρόχους ... και τις ταχύτητες των προιόντων τους.:)

liomelissinos
05-06-07, 16:02
Όταν έρθει το ιδιόκτητο θα τα πιάνουμε τα 10 γιατί 10 θα δώσουν και όχι 4 να είστε σίγουροι ακούστε με που σας λέω!!!Κάτι ξέρω εγώ!!!!:rtfm:

No-Name
05-06-07, 16:08
Μέχρι το Σεπτέμβριο δεν θα δίνει 10 μόνο

wintech2003
05-06-07, 16:10
Κράτα και κάτι για σενα ρε.... :p

No-Name
05-06-07, 16:11
Δεν μπορώ να το κλείσω το ρημάδι:(

costas_mw
05-06-07, 18:10
Πάντως συγνώμη ρε παιδιά για την ασυγκράτητη απαισιοδοξία, αλλά άμα ακούω στην Ελλάδα "άρχισαν οι εργασίες" προβληματίζομαι...:whistle:

civil
05-06-07, 19:58
Aπο 1 Ιουλίου: Ιδιόκτητο=24Mbps download

:worthy:

Tem
05-06-07, 20:58
Μέχρι το Σεπτέμβριο δεν θα δίνει 10 μόνο
Yποψιάζομαι ότι θα ξεπεράσει και τα 30 :p

wintech2003
05-06-07, 21:07
Tem δινει η HOL 20Mbps?

voithostyrempora2
05-06-07, 21:39
Tem δινει η HOL 20Mbps?

Yeap (http://www.adslgr.com/forum/showpost.php?p=1197376&postcount=544) ;)

liomelissinos
24-07-07, 17:18
Στις τελικές εργασίες βρίσκετε το ιδιόκτητο δίκτυο της Forthnet στο Βόλο όπως πληροφορήθηκα σήμερα τέλος Σεπτεμβρίου το πολύ θα υπάρχει κάλυψη ιδιόκτητου. Το καλό είναι ότι μέχρι τώρα (τουλάχιστον μέσα στο Κέντρο του Ιωλκού που διεξήχθησαν οι εργασίες και η ολοκλήρωση τους δεν υπήρξε κανένα πρόβλημα) όλα προχωρούν φυσιολογικά και σε χρόνο ρεκόρ.:oneup:

costas_mw
13-09-07, 21:52
ΒΟΛΟΣ
Πρόσβαση μέσω ιδιόκτητου δικτύου Forthnet:
Αναμενόμενη κάλυψη: 30/11/2007 Η ημερομηνία ενεργοποίησης μεταφέρεται λόγω καθυστερήσεων στην ανάπτυξη των ιδιοκτητων υποδομών οπτικών ινών.

Ποιός με είπε απαισιόδο είπαμε........:whistle::whistle::whistle:

Tελευταία ενημέρωση:13/09/2007
Στις τελικές εργασίες βρίσκετε το ιδιόκτητο δίκτυο της Forthnet στο Βόλο όπως πληροφορήθηκα σήμερα τέλος Σεπτεμβρίου το πολύ θα υπάρχει κάλυψη ιδιόκτητου. Το καλό είναι ότι μέχρι τώρα (τουλάχιστον μέσα στο Κέντρο του Ιωλκού που διεξήχθησαν οι εργασίες και η ολοκλήρωση τους δεν υπήρξε κανένα πρόβλημα) όλα προχωρούν φυσιολογικά και σε χρόνο ρεκόρ.:oneup:

voithostyrempora2
14-09-07, 04:49
ΒΟΛΟΣ
Πρόσβαση μέσω ιδιόκτητου δικτύου Forthnet:
Αναμενόμενη κάλυψη: 30/11/2007 Η ημερομηνία ενεργοποίησης μεταφέρεται λόγω καθυστερήσεων στην ανάπτυξη των ιδιοκτητων υποδομών οπτικών ινών.

Ποιός με είπε απαισιόδο είπαμε........:whistle::whistle::whistle:

Tελευταία ενημέρωση:13/09/2007

Εχω ένα φιλαράκι που μένει Ν. Ιωνία , αλλά δεν ξέρω σε ποιο Α/Κ πέφτει . Έχει και η Ν.Ιωνία κάλυψη για 30/11 ?

Επίσης , ένα άλλο παιδί μένει απέναντι από το γήπεδο του Ολυμπιακού Βόλου . Κι αυτός 30/11 ? :hmm:

costas_mw
14-09-07, 09:10
Φίλε μου τα ίδια ισχύουν και γι'αυτούς αλλά και αν ακόμη κάποιος αποκτήσει πρόσβαση εμένα να μου τρυπίσεις τη μύτη αν έχει σωστή συμπεριφορά η γραμμή όταν η υπόλοιπη πόλη είναι στον αέρα απο εκσκαφές για εγκατάσταση της υποδομής. Άντε μποναμάς έρχεται για τα Χρίστούγεννα .....αν και γι'αυτό ακόμη έχω τις επιφυλάξεις μου, πάντως το αρνί θα το φάμε με Double Play:p.

costas_mw
22-11-07, 03:33
Ελα παιδιά έχουμε εξελίξεις με το ιδιόκτητο στο Βόλο.
"Κέντρο ΙΩΛΚΟΣ
Πρόσβαση μέσω ιδιόκτητου δικτύου Forthnet:
Αναμενόμενη κάλυψη: 15/01/2008 Η ημερομηνία ενεργοποίησης μεταφέρεται λόγω καθυστερήσεων στην ανάπτυξη των ιδιοκτητων υποδομών οπτικών ινών."
Κουράγιο, υπάρχουν και χειρότερα. Θα μπορούσες ας πούμε να έχεις 24αρα που να χρονίζει στα 12 ...αρε τι μας περιμένει με το adsl2 :p:p

hel
22-11-07, 10:21
Κουράγιο, υπάρχουν και χειρότερα. Θα μπορούσες ας πούμε να έχεις 24αρα που να χρονίζει στα 12 ...αρε τι μας περιμένει με το adsl2 :p:p

Εκτός αν όλοι οι βολιώτες έχουν σπίτι δίπλα από το dslam οπότε θα είναι όλοι κολλημένοι στα 24:p

liomelissinos
22-11-07, 15:18
Στις 15 Ιανουαρίου θα ξεκινήσει το ιδιόκτητο χωρίς άλλη παράταση από ότι ξέρω. Ο λόγος καθυστερήσεων ήταν το κέντρο της νέας Ιωνίας που παραδόθηκε για συνεγκατάσταση μόλις πριν 2 περίπου εβδομάδες. Όλα τα άλλα είναι έτοιμα εδώ και πολύ καιρό ακόμα και οι οπτικές ίνες.

Superman
23-11-07, 03:02
τα "παπαγαλακια" κάνουν ακόμα καλά τη δουλειά τους απ'ότι βλέπω

από δήθεν σούπερ προσφορές οι οποίες προέρχονται από δήθεν εσωτερικά κονέ (και βέβαια δεν πραγματοποιούντε ποτέ) μέχρι πανέτοιμα κέντρα τα οποία δήθεν δε χωρούσε καμία αμφιβολία οτι θα ξεκινούσαν τον σεπτέμβριο

με τούτα και με άλλα έχουν καταφέρει να εγκλωβίσουν πραγματικά πολύ κόσμο, μπράβο τους, τους βγάζω το καπέλο :p

pskouras
07-12-07, 18:58
Πρόσβαση μέσω ιδιόκτητου δικτύου Forthnet:
Αναμενόμενη κάλυψη: 30/01/2008

ΚΑΙ ΠΟΥ ΕΙΣΤΕ ΑΚΟΜΑ........

liomelissinos
07-12-07, 20:51
τουλάχιστον δεν είναι τεχνικό το θέμα άλλα είναι στη μέση. Αφήστε τα σχόλια για αυτούς που ξέρουν

manual2100
08-12-07, 00:03
Από όσο ξέρω και εγώ έχει δίκιο ο liomelissinos. Να δούμε...

costas_mw
08-12-07, 16:14
Τι ποσοστά παίρνετε ρε παιδιά :p βγαίνει το χαρτσιλίκι :rolleyes:

pskouras
08-12-07, 20:30
Εδω και ενα χρονο τα ιδια λενε....Καποια στιγμη να πουνε και καμια αληθεια..
Οποιος δεν ξερει καλο ειναι να μην λεει το μακ...και το κοντο του...
οποιος ξερει κατι σιγουρα μπορει να το μοι
ραστει και

........Auto merged post: pskouras added 0 Minutes and 33 Seconds later........

μαζι μας......

spdrosin
08-12-07, 21:18
Επιτέλους πια, πότε; Κι άλλη αναβολή; Έλεος πια. :strife:

costas_mw
10-12-07, 10:17
Πάντως πέρα της πλάκας παιδιά , μην βιαστείτε να περάσετε σε ιδιόκτητο. Αφήστε να ωριμάσει γιατί θα νοσταλγήσετε τις παλιές καλές εποχές με την σταθερή σας γραμμή που αν μη τι άλλο τουλάχιστον έπαιζε.

manual2100
10-12-07, 17:01
Σήμερα μου ήρθε ΣΜΣ από τη 4νετ: "Η forthnet σας ενημερώνει ότι η αίτησή σας έχει καταχωρηθεί επιτυχώς. για την πορεία της αίτησής σας επισκεφτείτε http://www.forthnet.gr/adslstatus"

Μέχρι τώρα ήμουν με ΑΡΥΣ(από τον Οκτώβριο) . Στο στατους έχουν αλάξει πάντως τα στοιχεία. Τώρα λέει
10/12/2007 Παραλαβή και καταχώρηση της αίτησης από Forthnet
10/12/2007 Εκκρεμότητα Δέσμευσης Πόρτας

Να δούμε...αν και διάβασα ότι ο ΟΤΕ καθυστερεί να δώσει τα ζεύγη, επίτηδες....

Μόλις επικοινώνησα με 4νετ και λέει ότι έχει δεσμευτεί η πόρτα για το ιδιόκτητο και ότι τθα είναι έτοιμο μέσα με τέλη Ιανουαρίου..
:)

liomelissinos
10-12-07, 18:14
πολύ σωστα και εγώ μόλις τώρα που μίλησα με τα δικά μου ατομά μου είπαν ότι την άλλη εβδομάδα ξεκηνάνε να δεσμεύουν τις πόρτες όλα πάνε καλά πάντος να είμαστε χαρουμενοι!

spdrosin
10-12-07, 18:45
Ετοιμαζόμουν να στείλω κι εγώ, αλλά με προλάβατε. Μια από τα ίδια κι εγώ. Αυτό δε σημαίνει πως 30 Ιανουαρίου θα "μπούμε". Χρειάζεται κάπου στον 1 μήνα για να αρχίσουμε να "μπαίνουμε" μετά την ολοκήρωση των διαδικασιών κι ο Θεός (αν υπάρχει) βοηθός.

pskouras
15-12-07, 13:14
Ετοιμαζόμουν να στείλω κι εγώ, αλλά με προλάβατε. Μια από τα ίδια κι εγώ. Αυτό δε σημαίνει πως 30 Ιανουαρίου θα "μπούμε". Χρειάζεται κάπου στον 1 μήνα για να αρχίσουμε να "μπαίνουμε" μετά την ολοκήρωση των διαδικασιών κι ο Θεός (αν υπάρχει) βοηθός.

Παντος η χολ ηρθε στο Βολο....
Ειμαι στο δικτυο....

spdrosin
15-12-07, 15:24
Παντος η χολ ηρθε στο Βολο....
Ειμαι στο δικτυο....

Σώπα ρε. Τόσο γρήγορα; Καλύτερα να περιμένω πάντως εγώ προσωπικά. Είχα ένα χρόνο HOL και ήμουν πλήρως απογοητευμένος - απαράδεκτοι :rant: (είναι και :shoot: γαύροι ) . Με forthnet είμαι όμως μια χαρά. Τί να κάνουμε; Υπομονή αναγκαστικά.

costas_mw
16-12-07, 15:04
Παντος η χολ ηρθε στο Βολο....
Ειμαι στο δικτυο....

Με τι ταχύτητα \\pskouras? εντυπώσεις? περιοχή?

liomelissinos
16-12-07, 18:43
Πάντως ρε παιδιά μια απορία έχω πολύ γρήγορα δεν έγιναν όλα ?

costas_mw
17-12-07, 01:46
Πάντως ρε παιδιά μια απορία έχω. Πως γίνετε να έχει δώσει ιδιόκτητο όταν τα dslam είναι ασετάριστα. Πριν 5 μέρες που επισκέφτηκα το κέντρο του γυμναστηρίου για να δω τον εξοπλισμό της Forthnet αυτή την εικόνα είδα. Απορώ
\\liomelisinos τελικά μήπως είσαι προϊστάμενος Τηλεποικοινωνιακού διαμερίσματος και δεν μας το λές?. Απο προχτές η hol είναι στη διάθεση των καταναλωτών. Απ 'ότι φαίνεται αυτή άνοιξε την αυλαία στο Βόλο. Πάντως νομίζω ότι ποιό δυνατά θα παίξει η tellas τωρά ποιά που είναι μαζί με την WIND....αλλά γιατί όχι, και η HOL άνοιξε τα φτερά της με την VODAFONE.

liomelissinos
17-12-07, 12:27
Φιλε μου costas_mw άλλο τι λέει στο sait και τι λένε στα τηλέφωνα και άλλο τι είναι στην πράξη. Αν δω νουμερα εγω τους παραδεχομαι ότι μέσα σε μια βδομάδα τα τελείωσαν όλα. Δεν είμαι ενάντια στη Hol μακάρι τι να πω

spdrosin
18-12-07, 03:38
Φιλε μου costas_mw άλλο τι λέει στο sait και τι λένε στα τηλέφωνα και άλλο τι είναι στην πράξη. Αν δω νουμερα εγω τους παραδεχομαι ότι μέσα σε μια βδομάδα τα τελείωσαν όλα. Δεν είμαι ενάντια στη Hol μακάρι τι να πω

Εγώ όμως είμαι. :shoot: Μακριά. :wall:

manual2100
04-01-08, 13:09
Έχουμε κανένα νέο? Η ημερομηνία πάντως έχει παγώσει στις 30/1 στο query της 4νετ

spdrosin
04-01-08, 14:08
Έχουμε κανένα νέο? Η ημερομηνία πάντως έχει παγώσει στις 30/1 στο query της 4νετ

Και δε χαίρεσαι; ;)
Άντε να δούμε. Συνήθως 1,5 μήνα πριν την αναγραφόμενη ημερομηνία, αν είχαμε παράταση, το βλέπαμε. Άρα είμαστε στην τελική ευθεία δεδομέμης της αυτόματης προώθησης των αιτήσεων των παλαιών συδρομητών για ενεργοποίηση στο ιδιόκτητο δίκτυο. Είδωμεν. :whistle:

panos_777
22-01-08, 17:18
Εδω και καιρο,λεει 30/01.Σε λιγες μερες δλδ.Ποσοι το σκεφτονται;Εχει κανει κανεις ηδη αιτηση;

panos_777
22-01-08, 17:53
Ειμαι παλαιος συνδρομητης της Forthnet εδω και ενα χρονο+..περιμενω και γω το ιδιοκτητο πως και πως αλλα εχω καποιες ερωτησεις:
1)Ποσο καιρο θα περιμενουμε απο την στιγμη της αιτησης μεχρι να μπουμε στο ιδιοκτητο;
2)Οσο περιμενουμε,τηλεφωνο και internet εχουμε;
3)Οταν μπουμε,η χρωση απο ΟΤΕ σε σταθερο Forthnet ποσο ειναι;
και τελος,στο site λεει για μια προσφορα ως 31/01 δωρεαν εξοπλισμος και τελη ενεργοποιησης.Υπαρχει συχνα παραταση της ημερομηνιας προσφορας ή να βιαστω;
ελεγα να το αφησω λιγο να δω πως ειναι τα πραγματα και να εμπαινα πιο μετα..
ευχαριστω!

ariadgr
22-01-08, 20:14
1)Ποσο καιρο θα περιμενουμε απο την στιγμη της αιτησης μεχρι να μπουμε στο ιδιοκτητο;

13 εργάσιμες μετά την αποστολή της αίτησης από τη Forthnet στον ΟΤΕ


2)Οσο περιμενουμε,τηλεφωνο και internet εχουμε;

Ναι



3)Οταν μπουμε,η χρωση απο ΟΤΕ σε σταθερο Forthnet ποσο ειναι;

www.adslgr.com/forum/showthread.php?t=165379


και τελος,στο site λεει για μια προσφορα ως 31/01 δωρεαν εξοπλισμος και τελη ενεργοποιησης.Υπαρχει συχνα παραταση της ημερομηνιας προσφορας ή να βιαστω;
ελεγα να το αφησω λιγο να δω πως ειναι τα πραγματα και να εμπαινα πιο μετα..
ευχαριστω!

Η προσφορά του δωρεάν εξοπλισμού παρατείνεται από τον Ιανουάριο 2007 που ανακοινώθηκε το 2play. Εαν θα παραταθεί για ένα ακόμα μήνα δεν μπορώ να το εγγυηθώ, αλλά το βρίσκω πολύ πιθανό.

@ ADSLgr.com All rights reserved.