PDA

Επιστροφή στο Forum : Φουσκωμένος λογαριασμός ΟΤΕ ΤV



Σαββας
20-09-16, 03:34
Εχω το εξής θέμα με τον οτε, γράφω πως έχουν τα πράγματα για να βγάλετε συμπεράσματα
11 Ιουλίου κάνω αίτηση για foul pack οτε tv τηλεφωνικά, όλα ok..
14 Ιουλίου μου στέλνουν μέσο courier τον εξοπλισμό,19 Ιουλίου έρχεται ο τεχνικός κάνει την εγκατάσταση-ενεργοποίηση
Να σημειώσω ότι η τιμή είναι 27,60 το μηνα,
Σήμερα μου έρχεται ο λογαριασμός και αντί για 55,20 μου έρχεται 77 ευρώ,
Παίρνω τηλέφωνο και τους λέω από που προκύπτει αυτό το ποσο, αφού από 19 Ιουλίου μέχρι σήμερα είναι 2 μήνες
Οχι κύριε μου λέει η ενεργοποίηση έγινε 11 Ιουλίου άρα μέχρι της 19 του μηνός είναι αλλα 22 ευρώ + τα 55,20 για δυο μήνες σύνολο 77,20 ευρώ
Tη 11 Ιουλίου λέω ρε παιδιά θα με τρελάνετε, 11 Ιουλίου έγινε η παραγγελια και η ενεργοποίηση έγινε 19 Ιουλίου
Μετά από μια ώρα στο τηλέφωνο τελικά μου έκαναν τη "χάρη" να μου αφαιρέσουν τα 22 ευρώ από τον λογαριασμό, αλλα θα πρέπει να ελέξουν ποτε έγινε η ενεργοποίηση, και θα φανεί ποιος έχει δίκιο μου λέει στον επόμενο λογαριασμο
Mε χρεώνουν για 8 μέρες που δεν έβλεπα 22 ευρώ? από τη στιγμή μάλιστα που για ολόκληρο μηνα είναι 27,60
Δεν μπορούν να δούνε στο σύστημα τους ποτε έγινε η ενεργοποίηση, και θα πρέπει να περιμένω άλλους δυο μήνες και αν μου ξαναπροσθεσουν τα 22 ευρώ άντε πάλι τηλεφωνήματα και εξηγήσεις
Είναι τώρα αυτά σοβαρά πράγματα?

teomw
20-09-16, 16:35
Και εμενα μου ηρθε φουσκωμενος ο λογαριασμος, εκανα αιτηση για τηλ. γραμμη με την 24αρα με απεριοριστα σταθερα και 30' για κινητα με 30ε το μηνα και ο πρωτος λογαριασμος ηρθε 160 ευρω (3ε μονο ηταν οι εξτρα κλησεις). Απ οτι διαβασα βαζουν και 1-2 παγια προκαταβολικα ισχυει αυτο ?

mariossss
20-09-16, 22:40
Και εμενα μου ηρθε φουσκωμενος ο λογαριασμος, εκανα αιτηση για τηλ. γραμμη με την 24αρα με απεριοριστα σταθερα και 30' για κινητα με 30ε το μηνα και ο πρωτος λογαριασμος ηρθε 160 ευρω (3ε μονο ηταν οι εξτρα κλησεις). Απ οτι διαβασα βαζουν και 1-2 παγια προκαταβολικα ισχυει αυτο ?

αμα σου ερχεται διμηνος λογαριασμος ναι

FuS
21-09-16, 23:47
Εχω το εξής θέμα με τον οτε, γράφω πως έχουν τα πράγματα για να βγάλετε συμπεράσματα
11 Ιουλίου κάνω αίτηση για foul pack οτε tv τηλεφωνικά, όλα ok..
14 Ιουλίου μου στέλνουν μέσο courier τον εξοπλισμό,19 Ιουλίου έρχεται ο τεχνικός κάνει την εγκατάσταση-ενεργοποίηση
Να σημειώσω ότι η τιμή είναι 27,60 το μηνα,
Σήμερα μου έρχεται ο λογαριασμός και αντί για 55,20 μου έρχεται 77 ευρώ,
Παίρνω τηλέφωνο και τους λέω από που προκύπτει αυτό το ποσο, αφού από 19 Ιουλίου μέχρι σήμερα είναι 2 μήνες
Οχι κύριε μου λέει η ενεργοποίηση έγινε 11 Ιουλίου άρα μέχρι της 19 του μηνός είναι αλλα 22 ευρώ + τα 55,20 για δυο μήνες σύνολο 77,20 ευρώ
Tη 11 Ιουλίου λέω ρε παιδιά θα με τρελάνετε, 11 Ιουλίου έγινε η παραγγελια και η ενεργοποίηση έγινε 19 Ιουλίου
Μετά από μια ώρα στο τηλέφωνο τελικά μου έκαναν τη "χάρη" να μου αφαιρέσουν τα 22 ευρώ από τον λογαριασμό, αλλα θα πρέπει να ελέξουν ποτε έγινε η ενεργοποίηση, και θα φανεί ποιος έχει δίκιο μου λέει στον επόμενο λογαριασμο
Mε χρεώνουν για 8 μέρες που δεν έβλεπα 22 ευρώ? από τη στιγμή μάλιστα που για ολόκληρο μηνα είναι 27,60
Δεν μπορούν να δούνε στο σύστημα τους ποτε έγινε η ενεργοποίηση, και θα πρέπει να περιμένω άλλους δυο μήνες και αν μου ξαναπροσθεσουν τα 22 ευρώ άντε πάλι τηλεφωνήματα και εξηγήσεις
Είναι τώρα αυτά σοβαρά πράγματα?

Ο λογαριασμός σου τι περίοδο παροχής υπηρεσιών γράφει;

Επίσης, ο πρώτος λογαριασμός σου δεν είναι απλά διμηνιαίος. Περιλαμβάνει το επόμενο δίμηνο από την ημερομηνία έκδοσης του συν το διάστημα εκείνο από την ενεργοποίηση έως και την έκδοση του λογαριασμού.

ΓΙΑΝΝΗΣ13
20-10-16, 20:28
Καλησπερα παιδια,για να μην ανοιγω καινουργιο θεμα θα ρωτησω εδω μια και εχει να κανει με τον οτε. Θελω να κανω τον λογαριασμο μου απο διμηνιαιο σε μηνιαιο ,υπαρχει καποιος που να το χει κανει να μου πει αν συμφερει? εχω 24αρα με απεριοριστα και μου ρχονται πολλα

FuS
20-10-16, 21:16
Καλησπερα παιδια,για να μην ανοιγω καινουργιο θεμα θα ρωτησω εδω μια και εχει να κανει με τον οτε. Θελω να κανω τον λογαριασμο μου απο διμηνιαιο σε μηνιαιο ,υπαρχει καποιος που να το χει κανει να μου πει αν συμφερει? εχω 24αρα με απεριοριστα και μου ρχονται πολλα

Θα εκδίδεται κάθε μήνα και θα υπάρχουν οι χρεώσεις που αφορούν ένα μήνα μόνο (αντί για δύο).
Άρα θα είναι τα μισά.

anthip09
20-10-16, 22:43
Καλησπερα παιδια,για να μην ανοιγω καινουργιο θεμα θα ρωτησω εδω μια και εχει να κανει με τον οτε. Θελω να κανω τον λογαριασμο μου απο διμηνιαιο σε μηνιαιο ,υπαρχει καποιος που να το χει κανει να μου πει αν συμφερει? εχω 24αρα με απεριοριστα και μου ρχονται πολλα

Το εχω κανει εγώ και φυσικά συμφέρει να πληρώνεις για 1 μηνα και όχι 2 μαζεμένους. Απλά να ξέρεις οτι αυτό το κανεις μέσω mycosmote και ο λογαριασμός σου έρχεται ηλεκτρονικά μέσω email και όχι έντυπος.

Προφέσσορας_Χάος
22-10-16, 17:43
τέτοια κόλπα τα κάνει ο ΟΤΕ συστηματικά.

Παράδειγμα .. Τους καλείς παρασκευή και τους λές οτι Δευτέρα λήγει το συμβόλαιο μου με οτε tv ανανεώστε με για ακόμη ενα χρόνο.. αλλά προσέξτε ανανεώστε με Δευτέρα για να μην χρεωθώ το πάγιο τιμοκαταλόγου αλλα να συνεχίσω με την τιμή προσφοράς.

Σε ανανεώνουν 2 μέρες μέτα Τετάρτη.. και σε χρεώνουν ενα τετράευρο παραπάνω στον επόμενο λογαριασμό επεδή έτρεξαν 2 ημέρες εκτός προσφοράς..Βέβαια αν τους πεις τίποτα σου λένε οτι η ενεργοποίηση γίνεται εντός 12 εργάσιμων ημερών.

Φυσικά οταν είσαι νέος πελάτης η ενεργοποίηση γίνεται μέσα στην ίδια ημέρα..

Αλητεία αλλά στα πλαίσια της νομιμότητας.

ΓΙΑΝΝΗΣ13
23-10-16, 12:41
Ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις σας παιδια

@ ADSLgr.com All rights reserved.