PDA

Επιστροφή στο Forum : Πρόβλημα με το internet ?



imperium
21-09-16, 14:59
τελευταια το ιντερνετ πολυ συχνα κολλαει!!Εχει κανεις παρομοιο προβλημα?
ειμαι στον ΟΤΕ αλλα λενε οτι ειναι μια χαρα το σημα.
Εχω κανει και το ρουτερ επανεκκινηση αλλα τα ιδια.

spulse
22-09-16, 21:50
Αυτή τη στιγμή κατεβάζω nvidia drivers με 75ΚΒ/sec... Κάτι παίζει.

nmavro73
25-09-16, 06:40
Μηπως εισαι με ασυρματο μεσα και Win 10? μηπως στο Device manager λέει qualcom atheros driver? αυτό φταιει. Σβήνουν τα 10 μόνα τους το wi fi αν τα εχεις αυτά. Με κατι updates που έκανα χθες φαινεται να έστρωσε. Αν και ειναι random.

Shinigami
26-09-16, 23:23
έχω κι εγώ θέμα με το ιντερνετ τις τελευταίες μέρες
Σε On line gaming πολλά lag spikes και το download πολυ χαμηλό

Bass
29-09-16, 01:09
το εδωσα βλαβη σημερα εγω, ξαφνικα φουλ ερρορς

imperium
29-09-16, 22:41
Μηπως εισαι με ασυρματο μεσα και Win 10? μηπως στο Device manager λέει qualcom atheros driver? αυτό φταιει. Σβήνουν τα 10 μόνα τους το wi fi αν τα εχεις αυτά. Με κατι updates που έκανα χθες φαινεται να έστρωσε. Αν και ειναι random.

αν λες για μενα ,ναι με ασυρματο και εχω windows 10 .
Μου εγινε στο laptop ενημερωση και τωρα εχει στρωσει ,δεν εχω θεματα ως τωρα.

nmavro73
30-09-16, 05:34
Εμένα κατα διαστήματα ακομη κλεινει στιγμιαία

imperium
03-10-16, 11:00
Εμένα κατα διαστήματα ακομη κλεινει στιγμιαία

ταυτοχρονα εχεις δει και το ρουτερ αν σου σβηνει το λαμπακι του ιντερνετ?

nmavro73
03-10-16, 13:52
ταυτοχρονα εχεις δει και το ρουτερ αν σου σβηνει το λαμπακι του ιντερνετ?

Ναι. Μπροστα στο ρούτερ βρίσκομαι. Οι άλλες συσκευές κανονικά δουλεύουν όλες. Δεν σβήνει κανένα λαμπάκι. Για να το επαναφέρω γρήγορα πατάω το touch κουμπί που σβήνει το wi fi στο φορητό και μετά το ξανα ανάβω.

imperium
03-10-16, 19:27
Ναι. Μπροστα στο ρούτερ βρίσκομαι. Οι άλλες συσκευές κανονικά δουλεύουν όλες. Δεν σβήνει κανένα λαμπάκι. Για να το επαναφέρω γρήγορα πατάω το touch κουμπί που σβήνει το wi fi στο φορητό και μετά το ξανα ανάβω.

εγω το παρατηρησα που δεν ειχε ο υπολογιστης ιντερνετ και ειδα στο ρουτερ σβηστο το λαμπακι και μετα απο δευτερολεπτα επανηλθε.

nmavro73
03-10-16, 19:29
Οχι δεν σβήνει. Είμαι ακριβως μπροστα του. Έτσι οπως στέκεται και όρθιο δεν παιζει αυτο. Θα το βλεπα

Νεώτερα:
Λοιπόν σήμερα κόπηκε πάλι και δεν είχα σε καμμία συσκευή. Πήρα το 13888 να δηλώσω βλάβη και με ρωτάει μια κοπέλα στο καπάκι:εχετε ασύρματη συσκευή panasonic; Λεω ναι..που το ξέρετε; Λέει:βλέπω ότι το ρουτερ σας είναι στο κανάλι 6. Η συσκευή αυτή εκπέμπει στο 6. Αυτό σας δημιουργεί προβλήματα και χάνεται η σύνδεση ενώ όλα τα λαμπάκια είναι αναμμένα. Με άλλαξε κανάλι κατευθείαν. Και τώρα περιμένω να δω τι γίνεται

matelas
22-11-16, 03:26
Εδώ και κανα 2ωρο έχω πρόβλημα, ενώ έχω IP δεν ανοίγει σχεδόν τίποτα. Μετά απο πολλές προσπάθειες κατάφερα να μπω εδώ, ούτε το cosmote.gr ανοίγει.

Έχει κ' άλλος πρόβλημα στην περιοχή, οπότε μήπως είναι γενικό το κακό, έχει άλλος πρόβλημα;

Καλού κακού άλλαξα router/dns αλλά τα ίδια.


Τελικά έφτιαξε κατά τις 4 το πρωί.

@ ADSLgr.com All rights reserved.